Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2008., 22:40   #61
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=90205

Ova vijest je dosta stara i čekao sam određeno vrijeme, ali nikakvih najava pojeftinjenja u Europi. Jel zna netko nešta o tome ?
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2008., 13:48   #62
toni_hr
Premium
 
toni_hr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 116
Evo, da se i ja pohvalim kako sam postao ponosni vlasnik ove male zviri...Mislio sam se njega ili winda, ali sam procijenio da je 600-tinjak kuna razlike bolje dati u buducnosti za 6-cell bat i keksic rama...Pase mi i sto je koji cenat manji, jer je ovdje najbitnija MOBILNOST, za sve drugo bolji je obican lap...Inace, najvise me odusevilo fantasticno pronalazenje mreza...Dok moja ostala dva lapa nadju 3-4, on ih izlista desetak, cudo jedno...A to mi je strasno bitno za free surf, jer ponavljam, to je stroj za pokret, faks, prirodu, more...Igre nisam probao, 720p vrti bez problema...Vrijedi svaku lipu, ali ako ga zelite drzati samo doma, onda preporucujem ipak obican lap...Baterija traje 3-3 i nesto sata uz obican surf, ali cekam bolju i to je to...
toni_hr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2008., 11:26   #63
2Crazy
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb, Trnsko
Postovi: 31
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=90205

Ova vijest je dosta stara i čekao sam određeno vrijeme, ali nikakvih najava pojeftinjenja u Europi. Jel zna netko nešta o tome ?
jel su ta snizenja uskoro, mislim dali da sacekam jos koji tjedan ili nista od toga?
2Crazy je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 11:39   #64
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Čisto sumnjam da će biti sniženja, samo u Americi očito.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 22:01   #65
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
problem je sa svim netbook-ovim. potraznja je veca od ponude, a prvo se moraju zadovoljiti potrebe vaznijih trzista (US, zapadna Europa i sl.). ovo smanjenje cijena je umjetno(oni koji ga imaju na skladistu nece spustiti cijenu, a oni koji su spustili cijenu nece ga dobiti josh neko vrijeme).
situacija bi se do kraja godine trebala drasticno popraviti jer bi LG Chem (prijespomenuti proizvodjac bat. celija) trebao krenuti s puno proizvodnjom do kraja godine, kada bi mogli vidjeti i obnovu postojece palete uredjaja (dodavanje bat. s vishe celija).
drugi vazan dio SVAKOG netbooka je Intel Atom - kojeg takodjer nema (ima ga, ali ni priblizno dovoljno) jer su svi veliki igraci (a i puno onih "manjih") krenuli u proizvodnju netbooka (pa i nettopa) i svi zele stvoriti neke zalihe, jer nemogu krenuti u prodaju s malim brojem uredjaja (nesto sto je Lenovo napravio s Ideapad S10, pa se cini kao da su proizveli samo nekoliko), tako da je star udarila u zid.
Intel je obecao vrlo brzo rijesiti problem s svoje strane.

kada se stanje s baterijama normalizira (iako ce tesko doci do zasicenja trzista(stvarnja zaliha) jer je nestasica bila vidljiva i prije pozara) stvar bi mogla napokon profunkcionirati i mi bi mogli dobiti pojeftinjenja i netbooke s 6 cell. bat.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2008., 13:05   #66
toni_hr
Premium
 
toni_hr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 116
Tako je, nema sanse da, barem za sad dodje do spustanja cijena, lutrija je uopce kupiti ovakav uredjaj...Ja sam npr. svoj uzeo u Technomaxa taman kad su ga izlozili, svratio sutra da pitam za auto-punjac, kad ono cijela posiljka laptopa prodana...Dakle, tko sad zeli male laptope, nema vremena za neka predomisljanja, jer plane u sekundi...
toni_hr je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2008., 13:40   #67
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Pogotovo kod nas, kad dolaze na kapaljku.

Nego, vi Oneovci... Je li vam se mozda odlijepila ona gumena nozica na donjoj strani? Meni obje sa "gornje" strane. Jednostavno se otkinula, lose zalijepljeno cini se. Ali zalijepio sam natrag, i sad drzi duze nego je originalno drzalo
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2008., 23:06   #68
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
ako nije bed vas par kojih ima aspire one da napise odakle je nabavilo i koliko vas je izašlo ... evo već 2 dana tražim (naravno da što jeftinije prođem) ostao mi je jos m-computers i superbit ... te ponude jos cekam, pa nemoguce da ih nitko nema na lageru..


i da dolaze novi sa 160GB diska, tako su mi bar rekli ...

onda, gdje ste svoje male gadove nabavili :d kak je netko reko očem too
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2008., 23:14   #69
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
mislis na ovo možda
Citiraj:
Autor Keyser Söze Pregled postova
... oćeeeeeeeeeem toooooooooo!!
zasada najjeftinije sto sam ja vidio je 2599,00 arhiteh ako se ne varam
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2008., 23:36   #70
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
hmmm, a ima li opcija da se uzme bez OSa? pa da bude jeftinije?
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2008., 23:48   #71
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
zasad jos nigdje nisam vidio opciju bez os... kad bi to bilo pssss....
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2008., 00:21   #72
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
U Arhitehu je 2,799kn.
Ja sam kupio u M Computersu za 2,660kn.
Naci cete u senso mikru jeftinije, ali kasnije skuzio da stavljaju cijene bez PDV-a, pa ispadne isto kao u Arhitehu
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2008., 03:16   #73
toni_hr
Premium
 
toni_hr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 116
Nemojte gledati u 100-150 kuna razlike ako gdje naletite na njega jer ga je naci teska lutrija, a vrijedi svaku lipu...Ja sam ga u Technomaxa platio 2750 kuna na 6 rata beskamatno, sto je u odnosu na najjeftniju ponudu 25 kuna mjesecno vise...E, pa sad, ako je jedan odlazak na kavu razlog predomisljanja u kupnji, onda stvarno...Koliko ga obozavam, a s obzirom na nestasicu na trzistu ( hrvatskom ), da mi neko ponudi i 3 tisuce kuna da ga otkupi ne bi ga prodao...Jebes 200-tinjak kuna kad nesto vridi...
toni_hr je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2008., 08:44   #74
2Crazy
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb, Trnsko
Postovi: 31
ovako zanima me dali je itko kupovo preko web shopa M Computers acer aspire one, mislim kakva je procedura i sl. Ja bi od tamo uzimo acera one ali me zanimaju vasa iskustva? Ono koliko se palca dostava i dali je stvarno dostava istog dana kao sto kazu
2Crazy je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2008., 13:18   #75
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Citiraj:
Autor 2Crazy Pregled postova
ovako zanima me dali je itko kupovo preko web shopa M Computers acer aspire one, mislim kakva je procedura i sl. Ja bi od tamo uzimo acera one ali me zanimaju vasa iskustva? Ono koliko se palca dostava i dali je stvarno dostava istog dana kao sto kazu
Ovisi gdje si, ako nisi u Zagrebu, sigurno neces dobiti istog dana, nego do 24 sata nakon slanjal. Ako uplatis lovu do podne, vjerujem da bi ga drugi dan trebao imati.
Idi tamo na njihov web i jednostavno naruci. Imas i FAQ za nejasnoce. Odaberes model, ispunis obrazac i to je to. Doci ce ti ponuda na mail, obavis uplatu i cekas isporuku.
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2008., 22:49   #76
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Intel® Atom™ CPU N270 (1.60 GHz/533MHz FSB, 512KB L2 cache), Mobile Intel® 945GSE Express Chipset, 8.9" WSVGA high-brightness TFT 1024x600, 262,000 boja, 1024MB DDR II (on-board 512MB, max. 1.5GB DDR II), 160GB HDD, 3D audio, zvučnici, mikrofon, Acer Crystal Eye 0.3MP camera, Mobile Intel® Graphicmedia Accelerator on-board, Multi-in-1 card reader: Secure Digital™ (SD) Card, MultiMediaCard (MMC), Reduced-Size Multimedia, Card (RS-MMC), Memory Stick® (MS), Memory Stick, PRO™ (MS PRO), Xd-Picture Card™ (Xd), LiION baterija (2,2h) - jamstvo na bateriju je 6 mjeseci, 3x USB 2.0 port, 802.11b/g Wireless LAN, 10/100MBit LAN, Boja: Golden brown, Težina = 1,26kg, Microsoft® Windows® XP Home Edition (Microsoft® Office Trial 2007)

ovo je od sutra u superbitu za 2735kn

skuzite boju :s
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2008., 23:37   #77
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Wooow, hocu <3
Drago mi je da nisam uzeo bijeli, ovo tak vuce otiske da to nije normalno.
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2008., 23:39   #78
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
160 gb a nije 6cell baterija?
Malo sam se zagrijao za spravicu, pa sam proucavao po forumima i sl. Zakljucak je da ce nova verzija koja samo što nije došla u trgovine imati 6cell bateriju (cca 5.5 sati rada) i 160gb disk. cjena bi navodno trebala biti 50$ manja, znaci kod nas 100kn manje
Meni je na cjeloj stvari bad šta nema 3g podršku ili bar bluetooth........ Vidio sam da su ljudi lemili BT unutra na prazne usb izlaze., a vidio sam da ima ispod laptopa poklopac predviđen za mini PCI-e karticu ali nema nalemljen konektor pa se nemože ništa ugraditi (škrtare u aceru). E sad se nadam da ce u ovoj novoj verziji biti taj mini pci-e expansion slot fino ispod poklopac i 6cell baterija... pa da fino utržim Bilo bi zgodno piknuti unutra neku SIM karticu pa da je malac stalno spojen na net
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2008., 23:58   #79
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Samo potrazi na prethodnim stranicama sliku 6 celijskog AAO-a. Ne izgleda lijepo, niti ce stati u onu koznu navlaku :-D.
Doduse, navodno su je isporucivali samo sa prvim modelima, kasnije je vise nema. Ja dobio \o/
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 00:13   #80
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
vidio sam kako izgleda za 5.5h cu prezivjet...

Tražio sam iz mcomputersa predračun i gore u opisu piše plavi aao, xp, i 512mb rama proširovio do 1.5gb...

e sad jel to štamparska greška u smisl da ima 512 onboard + kartica od 512 ili je zbilja samo 512 rama u tom lapiću? ako je onda bolje dati 100kn više sa 1gb i torbicu

btw ipak mislim da cu pricekat novi 6cell...

2 krešo : možeš li nafotkat tu torbicu da malo vidimo kako to izgleda, pošto frajer u trgovini je jedva dao da pogledam aao kud šta drugo
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 17:24   #81
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Ne bi znao, ja sam tamo kupio i bilo je 1GB. Pola onboard, pola 512 modul, ako se ne varam.
Evo fotke:

kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 17:32   #82
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
wee i ja sam svog naručio :P brown sa 160GB i 1GB rama za 2723kn ... valjda necu pozalit :P

samo da me boja ne razocara XD
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 20:32   #83
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
kreso jel ima odozdola kakve warranty naljepnice tj jel se može otvorit a da ne izgubim garanciju.

Pricao sam sa deckom iz mcomputersa i kaže da je sva pošiljka drugacija sad je 512mb / 120gb plavi 2550kn i smeđi 1gb /160gb 2700kn ima i razlike u baterijama, još nije 6 cell trenutno je 2200mah u plavom i 2400mah u smeđem, bar tako kažu u mcomputersu...

Čudno...
Eto ja cu probat pricekat 6cell koji je cca 5400mah.
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 04:19   #84
toni_hr
Premium
 
toni_hr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 116
To mi je cudno...Valjda taj od 120 gb ima gigu rama, jer tako je kod mene...
toni_hr je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 10:01   #85
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
Kako koji neki 512 neki 1gb
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 21:01   #86
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Glede warranty naljepnice, prilicno sam siguran da se nalazi ispod gumenih nozica. Jer su na kucistu ispod vidljiva samo dva, na donjem dijelu. Zato su se relativno lako i brzo obje gornje nozice odlijepile. Fakat nisam bolje gledao, no bilo je lijepilo gore, vjerojatno treba probusiti to, a time gubis garanciju.
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2008., 09:59   #87
2Crazy
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb, Trnsko
Postovi: 31
jel zna netko di ima kupit neka torba za ovaj laptop?
2Crazy je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 00:25   #88
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
od danas sam i ja ponosni vlasnik aao
... mislio sam da ce brown izgledat koma, al prevario sam se

2400mah baterija, 160gb disk, 1gb rama, bas kako sam i narucio

mališani rulaju XD
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 08:12   #89
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
evo i ja piknuo jednog, 120Gb HDD, 1Gb RAM - prezadovoljan, kvaliteta izrade, tipkovnica i ekran su me ugodno iznenadili, wlan super radi, ustvari za stvarčicu koja mi je trebala služiti kao remote desktop je i predobar, mislim da ću ga ipak koristiti i za druge stvari
glista je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 10:10   #90
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
Citiraj:
Autor Njusskallo Pregled postova
od danas sam i ja ponosni vlasnik aao
... mislio sam da ce brown izgledat koma, al prevario sam se

2400mah baterija, 160gb disk, 1gb rama, bas kako sam i narucio

mališani rulaju XD
Kul. navodno da ti modeli imaju i mini pci slot..
Ako možeš otvori sa donje strane poklopac onaj mali i vidi dali imaš konektor nalemljen, jer ovi 1gb/120 modeli nisu imali konektor pa nisu bili 3G nadogradivi...
Smiješ i fotkat.. Ja jucer obilazio grad i nigdje brown..

btw 2400mah je isto kao i 2200 3-cell, samo malo jača 6 cell će biti 5xxxmah...
LostX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na