Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.03.2009., 16:16   #361
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor mirek Pregled postova
i... ...jel zna itko gdje mogu otici i kupiti D-150 sa 6 cell baterijom?
Superbit - LINK

Po specifikacijama piše da ima 6-cell bateriju i procesor N280 koji ima bolje perfomanse nego N270.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 17:11   #362
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Bok,

eto, kupih malo zlo AA d-150, 6 cell, n280. Naravno, imam nekoliko pitanja.

1. Kako napraviti recovery disk bez externog CD-ROM.a? Nema opcije da mi napravi image na disku (usb ekstrnom), zar bas mora biti externi CDrom?
2. Postoji li neki summary u kojem bih mogao vidjeti kako optimizirati to cudo? Naime, vidio sam da ekipa koristi i Tiny XP. Mogu li ja od ovih svojih XP koji su dosli sa laptopom napraviti Tiny XP, neki link?

Uglavnom, bio sam na official forumu i tamo se sugerira sve i svasta pa ako je netko napravio neki osnovni predlozak sto bi se trebalo napraviti da stroj radi fino i glatko tj. sto se da optimizirati, a nije tvronicki napravljeno.

Ovo racunalo mi ne treba za igranje, a primjetio sam recimo kada koristim Operu i pokrenem link na neki Acrobat dokument da procesor ode na 100%, Opera je u not-responding dok ne dodje sebi. Nakon toga opet radi fino.

Hvala
mirek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2009., 18:07   #363
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Citiraj:
Autor mirek Pregled postova

d-150, 6 cell, n280

Hvala

To bi bio model D150-1B?! Ja sam zainteresiran bas za takvog

Da i mozes provjeriti, koji je tocno chipset na tom laptopu (NB i SB)?

I koji hard disk ugradjuju u ove nove modele (proizvodjaca i model)...
majk je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 12:21   #364
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Ovo je disk -> http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=513
a ovo pitanje s chipsetom bas ne kuzim... ...kako da to provjerim?
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 14:28   #365
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Citiraj:
Autor mirek Pregled postova
a ovo pitanje s chipsetom bas ne kuzim... ...kako da to provjerim?
skini CPU-Z sa http://www.cpuid.com/download/cpuz_150.zip

i tamo negdje pise na trecoj stranici pod "Mainboard", ima "Chipset" i "Southbridge". Pretpostavljam da je Intel 945GSE, ali nisam siguran.
Imas i ostalih zanimljivih stvari... napon proca, brzinu rama itd...

Mogao bis nabaciti mali review ili koju fotku, s obzirom da nitko nije jos napisao nista o ovom novom D150... a izgleda kao najbolja opcija za kupnju trenutno.
majk je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 20:52   #366
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
i945sge rev 3, 82801 GHM
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 17:30   #367
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Bumpek.

Preporuke torbe za ovaj lap, konkretno onaj iz Vipove ponude, dakle Acer Aspire One 9" 6 ćelijska baterija (iako to nema veze s torbom ). Nisam mogao ništa konkretno naći.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2009., 04:29   #368
mali david
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 72
Mučio sam se sa torbom, nema malih i dobrih, ali jednog dana uđem u Zagrebačku banku (tamo imam račun) i nakon dužeg nagovaranja napravim ugovor za novu uslugu računa 1 za sve (tako nekako) i gle čuda...
Na poklon dobijem torbu (sa znakom zabe) taman... nije nešto kvalitetna, ali laptop i napajanje stane bez problema. Ima đepić sa strane za stikove i drugu sitnariju. Uguram ponekad i externi dvd i HDD (2,5'' )
Ja zadovoljan, a ne košta ništa.
mali david je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2009., 16:29   #369
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Stavljen Windows7 beta na Aspire One, Instalacija 20min preko USBa sve instalirano osim wirelessa koji se instalirao nekon windows updatea. 500MB troši u idleu, ugodno je za radit, sto me malo iznenadilo (nema trzanja, zastekavanja) ... igrao sam 10min wow wotlk kao i na XPu (nisam nista instalirao od drivera, samo friška instalacija win7)

Bateriju cu testirat sad na putu da vidim dali ima pomaka, beta je PUNA bugova i gresaka, u 3h koristenja imao sam 10 BSOD i 15ak rusenja prije/nakon instalirnja softwarea ... vjerujem da ce se to popravit ... ostalo +

vidjet cemo kakav ce bit RC, mislim da ce win7 dobro radit na malcu
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2009., 12:21   #370
Groza
Strašni
Moj komp
 
Groza's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Split
Postovi: 128
Evo ovako, upravo sam nakon dosta muke instalira XP na AAO i problem je što radi užasno sporo, naime riječ je o modelu s 8 GB SSD-om i čita sam malo po netu da da su performanse XP-a na SSD diskovima užasne ( nešto u vezi read-write cyclusa), sad prijedlog je da se XP instalira na FAT32 particiju šta ja naravno nisam učina, ima li neko iskustva sa XP-om na SSD-u i da mi udijeli koji savjet kako ga ubrzati jer je toliko spor da je skoro neupotrebljiv ?
Groza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2009., 23:02   #371
hot
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 17
neznam koliko je to sporo, ali posto si napisao da si jedva instalirao pa onda da je sporo ... sve u svemu nesto tu smrdi ! probaj reinstalirati pa onda ako je slucaj isti, na servis. mozda je ram u banani ili sam ssd
hot je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2009., 23:11   #372
stopalo9
Premium
 
stopalo9's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 763
Citiraj:
Autor Groza Pregled postova
Evo ovako, upravo sam nakon dosta muke instalira XP na AAO i problem je što radi užasno sporo, naime riječ je o modelu s 8 GB SSD-om i čita sam malo po netu da da su performanse XP-a na SSD diskovima užasne ( nešto u vezi read-write cyclusa), sad prijedlog je da se XP instalira na FAT32 particiju šta ja naravno nisam učina, ima li neko iskustva sa XP-om na SSD-u i da mi udijeli koji savjet kako ga ubrzati jer je toliko spor da je skoro neupotrebljiv ?
Kod mene funkcionira bez padanja performansi jedno 5-6mj, ta verzija sa SSDom, tak da je ovo cudno u najmanju ruku
Probaj reinstall
stopalo9 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2009., 10:35   #373
Groza
Strašni
Moj komp
 
Groza's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Split
Postovi: 128
3 puta sam ga reinstalira i to svaki put drugu verziju XP-a, i uvik isto, izgleda da je SSD u banani !
Groza je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 14:21   #374
Throttle
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Samo da vas pitam jel se dobije sa AAO i cd sa drajverima? Ja nisam našao nikakav cd u pakiranju.
Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 14:57   #375
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor Throttle Pregled postova
Samo da vas pitam jel se dobije sa AAO i cd sa drajverima? Ja nisam našao nikakav cd u pakiranju.
Kod nekih "normalnih" laptopa se takodjer ne dobije CD s driverima,a kod tog AAO-a mi je i logicno da se ne dobije,iz jednostavnog razloga,nema CD/DVD drive
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 15:31   #376
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Kod nekih "normalnih" laptopa se takodjer ne dobije CD s driverima,a kod tog AAO-a mi je i logicno da se ne dobije,iz jednostavnog razloga,nema CD/DVD drive
Lenovo je s druge strane nelogičan pa sam ja uz S10e dobio DVD sa driverima i hrpom nekakvog njihovog softvera, i CD sa "XP for netbooks"
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 15:32   #377
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
ljudi kupio sam acer aspire one 150 red, sve radi kako treba, gore je xp sp3, baterija traje dugo itd, no imam dva problema. prvi je wireless mreza, spojim se ali mi ne otvara nijednu stranu. zvao sam help desk sve je podeseno kako treba ali nista. preko kabela sve uredno radi. oni kazu da je do stroja, mozda wirelless kartica ne radi. ima li tko slicnih iskustava?
drugo je kada se spajam preko bluetootha trazi mi neku sifru, zna li metko koja sifra se treba upisati?
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009., 04:08   #378
hot
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 17
ovo da je spojeno sve kako treba mislim da nije tocno, sto si krivo napravio neznam, ali sam uvjeren da nesto nije dobro. za pocetak probaj otici do neke druge mreze napr. od nekog svog frenda i probaj se tamo spojiti. isto tako skini update drivera za svaki slucaj na windows update-u. sto se bluetootha tice kad se spajas napr. na mob sa svojim lapom ukucas sto god zelis napr. 00 i onda te na mobu trazi isto, opet otipkas 00. to se moze iskljuciti, znaci da te svaki put nemoras ukucavati te shifre na jednom ili drugom uredjaju. tj "uparis" ih i onda te vise ne traze shifru
hot je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 16:32   #379
srna007
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: nicija zemla
Postovi: 7
da ne otvaram novu temu zanima me onak objektivno koji bi lap preporučili između acera aspire one N280 sa 6 čel.baterijom i asusa 1000 HGo također 6 čel.baterija.
konfiguracije kao što znate su im gotovo iste s tim da asus ima onaj 3G modem za HSDPA(nisam siguran za acer)
ovaj asus je kao što već znate bio u ponudi kod t-mobila,pa me zanima zbog ovog 3G modema da li u taj modem ide samo SIM kartica od t-mobila ili može i od tele-2 i vip-a.

unaprijed hvala!
srna007 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 16:50   #380
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Lenovo je s druge strane nelogičan pa sam ja uz S10e dobio DVD sa driverima i hrpom nekakvog njihovog softvera, i CD sa "XP for netbooks"
OMG! I zamisli sad da nemas komp kod kuce,di bi stavio taj CD i DVD? :S :S

Citiraj:
Autor srna007 Pregled postova
da ne otvaram novu temu zanima me onak objektivno koji bi lap preporučili između acera aspire one N280 sa 6 čel.baterijom i asusa 1000 HGo također 6 čel.baterija.
konfiguracije kao što znate su im gotovo iste s tim da asus ima onaj 3G modem za HSDPA(nisam siguran za acer)
ovaj asus je kao što već znate bio u ponudi kod t-mobila,pa me zanima zbog ovog 3G modema da li u taj modem ide samo SIM kartica od t-mobila ili može i od tele-2 i vip-a.

unaprijed hvala!
Znas kako oni vole zakljucavati sve moguce i ne moguce da radi samo na njihove "proizvode" tako si i kontam da su na tom Asusu zakljucali i taj modem,pa ide samo T-Com SIM :S (ako nisam u pravu nek me neko ispravi ko to ima ili je vidio negdje).

A uzmi si koji ti se vise svidi,posto su tu negdje
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 22:05   #381
srna007
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: nicija zemla
Postovi: 7
koliko sam uspio pogledati po internetu izgleda da ovog asusa 1000hg nema za kupiti u trgovinama.
jedino po oglasima.
molio bih nekoga ako slučajno zna gdje bi se još moglo pronaći toga asusa osim po oglasima.
palo mi je napamet da je t-mobile možda imao eksluzivno pravo na distribuciju.
ne znam da li sam u pravu,ali eto ako netko zna gdje bi bilo još starih zaliha u nekoj inform. trgovini.
srna007 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 22:46   #382
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 22:54   #383
srna007
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: nicija zemla
Postovi: 7
hvala za pokušaj,ali to su sve 1000HD,a ne 1000HG
meni treba HG
srna007 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 23:44   #384
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
OMG! I zamisli sad da nemas komp kod kuce,di bi stavio taj CD i DVD? :S :S
kako to misliš? Pa ovakav netbook je grijeh imati bez eksternog USB DVDRW-a
(a bogme i bez bluetooth miša)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2009., 00:01   #385
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor srna007 Pregled postova
hvala za pokušaj,ali to su sve 1000HD,a ne 1000HG
meni treba HG
Sorry,nisam skuzio...Gledam bas sad,tog HG-a stvarno nema nigdje drugdje osim u oglasnicima

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
kako to misliš? Pa ovakav netbook je grijeh imati bez eksternog USB DVDRW-a
(a bogme i bez bluetooth miša)
za bluetooth mis oke,ali taj prijenosni DVDRW je onda dodatni trosak,pa zato...
Sto jednostavno nisu stavili te drivere itd na HDD od netbooka? Bilo bi lakse
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2009., 00:04   #386
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
za bluetooth mis oke,ali taj prijenosni DVDRW je onda dodatni trosak,pa zato...
Sto jednostavno nisu stavili te drivere itd na HDD od netbooka? Bilo bi lakse
Ima i tamo, naravno

Jedino je bad što su po defaultu stavili na SDD pa sam morao micati na HDD, 4GB je zbilja malo za sistemski disk
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2009., 19:47   #387
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor hot Pregled postova
ovo da je spojeno sve kako treba mislim da nije tocno, sto si krivo napravio neznam, ali sam uvjeren da nesto nije dobro. za pocetak probaj otici do neke druge mreze napr. od nekog svog frenda i probaj se tamo spojiti. isto tako skini update drivera za svaki slucaj na windows update-u. sto se bluetootha tice kad se spajas napr. na mob sa svojim lapom ukucas sto god zelis napr. 00 i onda te na mobu trazi isto, opet otipkas 00. to se moze iskljuciti, znaci da te svaki put nemoras ukucavati te shifre na jednom ili drugom uredjaju. tj "uparis" ih i onda te vise ne traze shifru
uspio sam napraviti, bio sam kod frensda koji se razumije bolje od mene u mreze i naprvili smo. drago mi je da nije hardveski problem. hvala na pomoci. poz
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2009., 00:16   #388
hot
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 17
no frx samo napisi kaj te zezalo da drugi koji mozda imaju isti problem izbjegnu tvoju gresku
hot je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2009., 14:28   #389
srna007
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: nicija zemla
Postovi: 7
kupio sam acera one 10.1" D250 N280-plavi sa 6 čel baterijom..U nekim uputstvima mi piše da taj model ima i 3g modul kao i asus 1000 HGO,a na kutiji piše NO.
Da li netko ima ovaj model acera,pa da mi kaže jel' ima 3G ili ne.
još jedno pitanje.
Da li je wireless(hotspot) instaliran i podešen prilikom intalacije windowsa na početku ili ga se mora naknadno podesiti.
nisam na početku odmah napravio onaj backup reckovery što ga preporučuju,pa me zanima da li ga mogu i sad napraviti.jedino sam do sada stavio nekoliko GB muzike.
Da li trebam pjesme prije izbrisati ili mogu i sa njima napraviti backup.mislim neće staviti i te pjesme u backup recovery,zbog zauzimanja HDD.piše u papirima da zauzima otprilke 6 GB,jel bi i te pjesme išle u taj backup ili bi njih izostavilo.
srna007 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2009., 10:24   #390
LUXX
Vodenjak :)
Moj komp
 
LUXX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Križevci
Postovi: 667
Bok decki.
Eto da malo bumpam thread i spamam usput:

Ako netko misli prodat svoj ONE nek mi se javi.

KLIK
LUXX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na