Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2008., 21:59   #31
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Kaj je napravil?
Duplo brže računa SuperPi???
Napravil je marketinški boom koji je Intelu trebal da preuzme dio kolača koji je AMD držal do onda. K8 je prek noći (u očima većine) postal arhitektura za one koji si ne mogu priuštiti novog Intela. Nekad zagriženi AMD vlasnici i clockeri, danas preporučuju Intel za sve i svašta, a sami ne vide razliku između procesora tih proizvođača. Ako se pokaže da je ovo za HD 4000 seriju kolko-tolko istina i da je jedna kartica brža i bolja od GX2, opet bude se prek noći masa moćnih GeForce vlasnika preselila na AMD/ATi. Neki zbog 3DMarka, neki zbog toga jer moraju imati sve novo, neki radi marketinga.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2008., 22:03   #32
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
e jelc vidim da si korisnik amd-a pa te necu puno spustat, al jasna je stvar ko kuca da je core arhitektura mala revolucija iliti evolucija za nas smrtnike sto se tice svih softverskih testova i zestokog overkloka.
Jasno ko dan al sam se ti drzi inace imo sam durona,bartona i venica , a prije toga intela
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2008., 22:32   #33
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Pih, kad netko napravi proc koji mi bude dva puta brže zakodirao dvije čuke videa a za istu ili sličnu cijenu onda možemo razgovarati...a ne o dva puta bržem SuperPi testiću

Račun je jednostavan-kad sam kupovao dvoglavi 3600+ platio sam ga 500-tinjak ćuna, najeftiniji 4300 je onda bio 1150

Ploča, proc, mema-razlika je bila oko soma kuna ili malo više, dovoljno da ubodeš duplo jaču grafu i uživaš u igrama (i pobrišeš pod kaj se tiče perfomansi sa ponosnim vlasnikom Intela)...ili si ubodeš novo napajanje i harduljak...kaj god...

SuperPi je SuperPi a soma kuna je nekaj sasvim drugo
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 00:44   #34
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Citiraj:
Autor dejanbinladen Pregled postova
e jelc vidim da si korisnik amd-a pa te necu puno spustat, al jasna je stvar ko kuca da je core arhitektura mala revolucija iliti evolucija za nas smrtnike sto se tice svih softverskih testova i zestokog overkloka.
Jasno ko dan al sam se ti drzi inace imo sam durona,bartona i venica , a prije toga intela
O kojoj to revoluciji pričaš? S C2D Intel je zapravo morao napraviti korak natrag i upotrijebiti i usavršiti stariju P3 arhitekturu te samim time priznao da netburst nije valjao.To što je s njome opet dobio primat u performansama također nije revolucija, kroz povijest su često novije arhitekture donosile sličan napredak u performansama.

Jest da je C2D prešišao AMD po performansama ali uglavnom se to kreće između 10 - 30 %. Ako pričaš o razlici u super pi i overclock potencijalu budi svjestan da me to najmanje zanima kod kupovine procesora, kao ni 98% IT populacije (koja ne kupuje računala da bi vrtila softwerske testove i klokala mašine ) i prilično je neozbiljno uzimati to kao argument. Ako mi C2D ima 20% bolje performanse, a konkurentski AMD 50% nižu cijenu, moja računica je jasna

Naravno, tu ne mislim na profesionalce koji žive od rada na računalu i trebaju brze mašine, ti ih svakako znaju iskoristiti.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 10:31   #35
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ma to sve stoji ali vecina populacije ovdje bas ne razmislja na taj nacin. zapravo, vecina uopce ne razmislja nego slusa par glasnijih kako lupetaju i na osnovu toga donose svoje odluke o kupovini tj zakljucuju sto to njima "treba".

iako u zadnje vrijeme vidjam svijetle primjere kako neki, prije zaludjeni clanovi, napisu neki bistar post o tome sto se isplati ili ne. ocito je da ljudi uce polako na svojim greskama
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 13:41   #36
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
ponavljam da se amd-oci neljute, ali c2d su daleko brzi nego amd, i ne jelc nemoze duplo brze kodirat video ali ipak puno brze...
Ajde znam da svako svoju kravu brani al realno c2d procesori su trenutno ngalsavam trenutno bolji i to je tocka.
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 15:01   #37
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
S obzirom da je ovo sve otišlo u "lagani OT" reću samo da ja neznam di vi vidite 50% veću cijenu,evo kak se kreću u vemilu cijene usporednih procesora
recimo AMD 4000+ X2 http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1060008
I intel proc koji je i brži od 4000+X2 http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1050012
Dakle cijene su tu negdje. A mislim da se nitko neće dvaput dvoumit koji od ta dva uzet
Što je je,AMD je usro sa tim procesorima i sad se treba izvuči iz toga.
Grafičke su im odlične i vjerovatno ću uvijeku ostat na ATI-ju i čipseti su im inovativni ali procesori su zasrani(tj. nemogu toliko parirat intelu) i to je to... IMHO
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 15:14   #38
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
S obzirom da je ovo sve otišlo u "lagani OT" reću samo da ja neznam di vi vidite 50% veću cijenu,evo kak se kreću u vemilu cijene usporednih procesora
recimo AMD 4000+ X2 http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1060008
I intel proc koji je i brži od 4000+X2 http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1050012
Dakle cijene su tu negdje. A mislim da se nitko neće dvaput dvoumit koji od ta dva uzet
Što je je,AMD je usro sa tim procesorima i sad se treba izvuči iz toga.
Grafičke su im odlične i vjerovatno ću uvijeku ostat na ATI-ju i čipseti su im inovativni ali procesori su zasrani(tj. nemogu toliko parirat intelu) i to je to... IMHO

Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Račun je jednostavan-kad sam kupovao dvoglavi 3600+ platio sam ga 500-tinjak ćuna, najeftiniji 4300 je onda bio 1150

Sad samo fino i polako objasni koji ti dio nije jasan
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 15:20   #39
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Sad samo fino i polako objasni koji ti dio nije jasan
to je prošlost,nekažem ja ništ što si kupio AMD slobodno,ali pogledaj kakve su sad cijene,a tih 1150 je bilo možda prvih mj. dana,tako mogu i ja reći kad sam ja kupovao dual core proc 3800+X2 je bio 1250 a E6300 1400kn i nije neka razlika kakva je razlika bila u performansama.
Ono što hoću reći da je prije AMD bio isplativ,ali sad više nije.
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80

Zadnje izmijenjeno od: Lihto. 04.05.2008. u 15:32.
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 15:34   #40
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Kakao ne kužiš Jelc, MORAŠ kupiti novi procesor kad god se pojavi novi/jači/brži. Jednostavno MORAŠ

Btw, ne vidim baš da 2160 "rastura" ovaj AMD-ov procesor:

http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=A101125

u ovim testovima:

http://www.digit-life.com/articles2/...160-page1.html
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2008., 15:46   #41
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Djeca se opet svadjaju i to na krivom podforumu. Di su ljudi sa kartonima i bananama sada.
Prepirke AMD/Intel i NVIDIA/ATi su glupost. Vjecito ce biti ljudi za jednu i drugu stranu. Iskreno svi smo mi razmazeni, pa cak i ja, i sve bi nas trebalo dobro namlatiti. Rjetki su oni koji se bave necim ozbiljnim da trebaju procesor od neznam ni ja kolko gigaherca i sa neznam koliko jezgri i sa cime sve ne. Ali ono to je sve zalog za buducnost.
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 15:46   #42
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Kakao ne kužiš Jelc, MORAŠ kupiti novi procesor kad god se pojavi novi/jači/brži. Jednostavno MORAŠ
Jap, ali ništa ispod Kvada
Nema smisla

Baš sam pričal sa frendom neki dan kak nas jebu sa divotama dvoglavih proceva već par godina a maltene ne postoji igra ili aplikacija koja ih zna iskoristiti

Uz par časnih iznimaka.
Par igara i nešto softa za ozbiljan rad.

I CPU score u 3DMarku


Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Di su ljudi sa kartonima i bananama sada.
http://forum.pcekspert.com/newthread.php?do=zalbe
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 15:50   #43
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Kakao ne kužiš Jelc, MORAŠ kupiti novi procesor kad god se pojavi novi/jači/brži. Jednostavno MORAŠ
Da Jelc brzo pređi na intela,ako segregator kaže onda je to to
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Btw, ne vidim baš da 2160 "rastura" ovaj AMD-ov procesor:

http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=A101125

u ovim testovima:

http://www.digit-life.com/articles2/...160-page1.html
ja sam se ravno po ovom testu http://www.anandtech.com/showdoc.aspx?i=3112&p=9
i to je na default taktu U svakom slučaju je bolji,20kn je razlika u parama nije 50% ko što su neki rekli

Jelc@što se tiče Quada da se iskoristit,sam si i reko par aplikacija,a dvije meni bitne aplikacije su Photoshop i Premier,ta dva programa mogu radit sa više jezgara( meni dovoljno za kupnju Quad-a)
Da sam htio komp za net,malo igranje,slušanje mjuze i obrađivanje nekog kućnog videa,možda bi i sastavio neko AMD-a ali samo ako bi mi se isplatilo tako da mi ostane više para u džepu a ako je neka sitna razlika uopće se ne bi dvoumio.IMHO
A sad pobriši taj spam mislim da je svako reko što je mislio
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 15:51   #44
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
Ono što hoću reći da je prije AMD bio isplativ,ali sad više nije.
Isplativ je, samo ovisi o namjeni. Uzmi onaj E2160 i 4000+ X2 koje si spomenul u prijašnjem postu i stavi ih na iste taktove, posjedni nekog vandala pred te mašine, makni mu sve programčeke čim bi mogel dobiti informacije o procesorima i nema dileme da on ne bude znal u kojoj konfiguraciji je AMD, au kojoj Intel. U cijelu priču stavi neku uredsku/HTPC namjenu i kad pogledaš kakve ploče se nude u tom segmentu za Intel i AMD, opet nema dileme da Intelove G35 ploče nemaju kaj tražiti pored 780G modela.

Ono di je Intel isplativ uvijek i svaki put je kad se traži bijesan stroj za clockanje (jer ruku na srce to je u 99% slučajeva jedini argument kad se predlaže neka konfiguracija) i kad ljudi poput tebe (koji zarađuju Photoshopom, audio-video obradom i sl.) znaju da im je Intel daleko bolja i isplativa kupnja. S druge strane nekome ko tu i tam (za po doma) iskodira kakav HD film i prebaci koji GB slika, je čisto svejedno dal ima AMD ili Intel, jer ga ne pritišću rokovi, pa ga čisto zaboli dal mu Phenom 9500 kodira tri i pol sata ono kaj bi recimo jedan Q6600 kodiral tri sata i pet minut.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 16:02   #45
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Isplativ je, samo ovisi o namjeni. Uzmi onaj E2160 i 4000+ X2 koje si spomenul u prijašnjem postu i stavi ih na iste taktove, posjedni nekog vandala pred te mašine, makni mu sve programčeke čim bi mogel dobiti informacije o procesorima i nema dileme da on ne bude znal u kojoj konfiguraciji je AMD, au kojoj Intel. U cijelu priču stavi neku uredsku/HTPC namjenu i kad pogledaš kakve ploče se nude u tom segmentu za Intel i AMD, opet nema dileme da Intelove G35 ploče nemaju kaj tražiti pored 780G modela.
Nabaci pogledaj u moj sig di je HTPC pa će ti sve bit jasno rekao sam prije što se tiče čipseta.Nadajmo se da će uskoro doći i nove ploče sa AMD čipsetom za intelov proc

Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ono di je Intel isplativ uvijek i svaki put je kad se traži bijesan stroj za clockanje (jer ruku na srce to je u 99% slučajeva jedini argument kad se predlaže neka konfiguracija) i kad ljudi poput tebe (koji zarađuju Photoshopom, audio-video obradom i sl.) znaju da im je Intel daleko bolja i isplativa kupnja. S druge strane nekome ko tu i tam (za po doma) iskodira kakav HD film i prebaci koji GB slika, je čisto svejedno dal ima AMD ili Intel, jer ga ne pritišću rokovi, pa ga čisto zaboli dal mu Phenom 9500 kodira tri i pol sata ono kaj bi recimo jedan Q6600 kodiral tri sata i pet minut.
Upravo to sam reko gore
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 16:03   #46
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
A sad pobriši taj spam mislim da je svako reko što je mislio
To se lako napravi, za sad je čist fino imat raspravu u kojoj se ne šamaramo sigovima i avatarima i ne govorimo nekom kako je idiot i kreten.
Za promjenu


Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
Upravo to sam reko gore
Mda...koliko se ja sjećam (Mitz i ja smo stavljali na papir Intel/AMD konfe) prije je bila razlika da si mogao dobit solidnu ploču za overclock (AMD) za 100€ a za Intel je bila minimum 200€ ako me pamćenje dobro služi ;-)
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 16:12   #47
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
Nabaci pogledaj u moj sig di je HTPC pa će ti sve bit jasno rekao sam prije što se tiče čipseta.Nadajmo se da će uskoro doći i nove ploče sa AMD čipsetom za intelov proc
Znam, sve je jasno. Samo se moj prijašnji post odnosil na spomenute procesore.
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
Upravo to sam reko gore
Vidim, niije bilo kad sam počel pisati, ali glavno da se slažemo oko toga.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 16:15   #48
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
To se lako napravi, za sad je čist fino imat raspravu u kojoj se ne šamaramo sigovima i avatarima i ne govorimo nekom kako je idiot i kreten.
Za promjenu
Slažem se.
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Mda...koliko se ja sjećam (Mitz i ja smo stavljali na papir Intel/AMD konfe) prije je bila razlika da si mogao dobit solidnu ploču za overclock (AMD) za 100€ a za Intel je bila minimum 200€ ako me pamćenje dobro služi ;-)
Je istina baš sam gledao stare račune neki dan,ista stvar kak su grafičke prije koštale dost više nego danas.Za poštenu si grafu morao iskeširat 3000kn,a sad već za 1250kn se može nabavit sapphire 3870 512mb koja vrti 1680x1050 sve bez problema.Sva sreća pa sad te razlike lagano blijede i može se naći poštenih ploča već kroz nekih 700-800kn.Ono što te ploče imaju je sasvim dost,eventualno ako nekom treba nešt više điđa miđa onda se rastegnu i za više.Ali davat 2000kn za neku ploču pa neznam da je ploča od zlata ne bi toliko dao.Ovo što sam dao za ovu ploču je bio neki maximum,jedino pozitivno u tome što sam uzeo na firmu pa onda i nije tak strašno skupa
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 16:21   #49
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
Ovo što sam dao za ovu ploču je bio neki maximum,jedino pozitivno u tome što sam uzeo na firmu pa onda i nije tak strašno skupa
A baš sam zino da te pitam koliko si platio ploču
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 18:06   #50
Hektor
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 82
Osobno uvijek branim stav da pc komponente prebrzo zastrjevaju i prebrzo gube na vrijednosti da bi se isplatilo ulagati u skupe procesore,ploče ili grafičke kartice.Kupi si poštenu periferiju,napajanje i kućište a "potrošni" materijal racionalno i prema potrebama.Nema tu zaloga za budućnost...
Hektor je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 18:48   #51
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Hektor Pregled postova
Osobno uvijek branim stav da pc komponente prebrzo zastrjevaju i prebrzo gube na vrijednosti da bi se isplatilo ulagati u skupe procesore,ploče ili grafičke kartice.Kupi si poštenu periferiju,napajanje i kućište a "potrošni" materijal racionalno i prema potrebama.Nema tu zaloga za budućnost...
Upravo tako, ja u zadnje vrijeme trošim 500-600kn max za proc

Možda malo više odriješim kesu kad dođe 45nm Phenom bez L3 cache-a
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 07:59   #52
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
dođem ovdje pogledati kaj se priča o novom atiju, a ono...... i još k tome jeltz najglasniji...ttt
glista je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 08:18   #53
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
dođem ovdje pogledati kaj se priča o novom atiju, a ono...... i još k tome jeltz najglasniji...ttt
ATI, AMD, sve je to isto sad
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 11:18   #54
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Yes, malo se zabrazdilo, ali nema teških riječi. nema gospona Gordona i svi u miru iznose svoje stavove


I ja sam se došao ovdje informirati o ati 4800 seriji, ali sam brzo zaboravio zbog čega sam došao
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 11:43   #55
Ozi
Premium
Moj komp
 
Ozi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 295
+

Citiraj:
Autor Hektor Pregled postova
Osobno uvijek branim stav da pc komponente prebrzo zastrjevaju i prebrzo gube na vrijednosti da bi se isplatilo ulagati u skupe procesore,ploče ili grafičke kartice.Kupi si poštenu periferiju,napajanje i kućište a "potrošni" materijal racionalno i prema potrebama.Nema tu zaloga za budućnost...

Naravno, pa oduvijek se vode debate na tu temu, ali i tu treba pažljivo. Evo pazi recimo moj kolega s posla svake dvije godine kupi grafičku za cca 500kn i što on ima od toga?! Ako se igra na taj način, onda treba dobro znati što se kupuje i ako se radi o čitavoj mašini treba biti umjetnik u pronalasku najboljeg kompromisnog rješenja. Iako opet, izuzev graf. kartica, mnoge važne komponente nisu nikad bile jeftinije, posebno ako je gledati per MB, GB ili periferija gdje printeri i skeneri od 500 kn nadmašuju one od prije nekoliko godina koji su koštali pet puta više, pa se taj segment može dobiti za vrlo razumne novce, a onda ostaje ta nesretna grafička kartica i dvojba ili trojba, da li učiniti kao moj kolega, da li učiniti kao mi mnogi ovdje i kupiti nešto tipa "druga odozgo" ili nešto između, gdje ovo zadnje može zadati dosta muke
__________________

Ozi je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 12:51   #56
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Citiraj:
Autor Hektor Pregled postova
Osobno uvijek branim stav da pc komponente prebrzo zastrjevaju i prebrzo gube na vrijednosti da bi se isplatilo ulagati u skupe procesore,ploče ili grafičke kartice.Kupi si poštenu periferiju,napajanje i kućište a "potrošni" materijal racionalno i prema potrebama.Nema tu zaloga za budućnost...
U potpunosti se slažem.
Većina ljudi kad kupuje komp dolazi sa: "Dajte da ima četverojezgreni proc i 9800gts, a ostalo uvali što imaš, da bude do 6000."
Dobar monitor, tipkovnica, miš, zvučnici traju i preko 5 godina.
Isto se ne može reći za, najbolji primjer, grafičke.

Problem je jedino da (ovo je trend posebno u zadnje vrijeme) ako nemaš grafičku iz top 30%, dakle obično preko 1500 kn, ne možeš igrati nove naslove na svim detaljima sa pristojnim fps-om (50-60)

Tako da tvrdnja generalno stoji.
Bolje je sada kupiti 3870 po 950 kn, nego 9800gtx/3870x2 po 2500, jer će ionako za manje od 6 mjeseci te kartice doći 950 kn.
Isto tako će tada (vrlo vjerojatno) biti isplativije kupiti 4850/9800gtx nego 4870/x2.
A ionako igre koje su vrijedne spomena izlaze rjeđe nego jednom u 6 mjeseci.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:25   #57
Ozi
Premium
Moj komp
 
Ozi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 295
Citiraj:
Autor Punio4 Pregled postova

A ionako igre koje su vrijedne spomena izlaze rjeđe nego jednom u 6 mjeseci.
Bolno, ali istinito
__________________

Ozi je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 15:44   #58
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor Ozi Pregled postova
Iako opet, izuzev graf. kartica, mnoge važne komponente nisu nikad bile jeftinije, posebno ako je gledati per MB, GB ili periferija gdje printeri i skeneri od 500 kn nadmašuju one od prije nekoliko godina koji su koštali pet puta više, pa se taj segment može dobiti za vrlo razumne novce, a onda ostaje ta nesretna grafička kartica
nisi bas u pravu - graficke isto spadaju u tu skupinu. jer, nikada ranije nisi mogao dobiti mainstream grafu za lovu kao danas. recimo da su to 3870/9600GT trenutno. obje su (istina ne odmah prvi tjedan i kod nas, pogotovo 3870 ali nebitno) kostale ispod 1200kn odmah. sada se nadju vec valjda za 1000kn. nekada je to bila recimo ti 4400 koja je kostala 2500kn i to poprilicno dugo. FX seriju cu preskociti, nemam pojma koliko su kostale ali zato 6600GT je krenila od oko 2100kn pa polako padala. vecina ljudi za koje znam da su ih kupili nove su to napravili dok su kostale oko 1600kn. 7600GT ista prica kao i sa 6600GT. 8600GT je krenila od manje ali to realno i nije bila mainstream grafa po performansama, GTS je slijedio logiku 6600/7600GT.
tek sad imamo ovu situaciju iako se i trziste malo zakompliciralo pa imamo high/high end, low/high end, high/mid end.........mislim ne zna se tko pije a tko placa no tako je kako je. no jasna je samo cinjenica da ni ovaj low-high i high-mid nisu nikada bili jeftiniji.

sad jebga, druga je stvar sto je nama to sve jos uvijek preskupo i sto bi bilo idealno da za nekih 500kn max mozemo dobiti grafu s kojom mozemo sve igrati.....cek, sta i ja lupetam. pa moguce je i to. bemti bas si me zbunio, potpuno sam zanemario da si prije godinu-dvije za 500kn mogao kupiti grafu za word/excel a danas dobijes grafu s kojom mozes valjda sve igrati na nekoj nizoj rezi. to sto su se svi ponovili u neke ogromne monitore pa im 1024 vise nije dosta ni u ludilu....e to je druga stvar.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 22:12   #59
Ozi
Premium
Moj komp
 
Ozi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 295
Da, dobro kažeš Greg. Ja sam imao 6600GT, platio sam je oko 1500 kn, ali ni ona nije bila onda što je 3870 danas, barem razred ispod, svakako da tu govorimo o nekih 500 kn razlike u korist današnjih kartica, slažem se. Trenutno sam nešto u hdd-ima i ostalom, pa se više osvrćem na takve stvari.
Ovo što kažeš za rezoluciju...kosa mi se diže na glavi kad čujem klince "igram na bijednih 1600X...". Al eto, neka uživaju, a ja se sjećam vremena kada smo išli nas nekoliko u Austriju svaki po 4MB RAM-a za sebe, a 1MB RAM-a je bio 100DEM
__________________

Ozi je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 23:29   #60
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Cini mi se zanimljiva ova nova serija,iako vise nisam "u toku",al stic cu ja to
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na