Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.10.2020., 18:07   #1981
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Spec asus LC strix, 2410mhz boost ho ho
https://www.techpowerup.com/gpu-spec...aming-oc.b8216
axo je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 18:36   #1982
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova

Znači 3090 je marginalno bolja od 3080 (10%), te "nije gaming gpu" a košta MSRP koliko ono skoro duplo. A onda dođe AMD i izbaci isto marginalno bolju gaming gpu za 999$ od ove od 550$, ispadnu povoljni naspram nvidije i 3090, a zapravo je jako loš value cca 80% skuplja od 6800XT za 10-15% više
Apsolutno si u pravu.
No ako aktivitamo semitrol mod i uzmemo u obzir da je trenutna cijena 3080 otprilike 1000€ , tada AMDovih 999€ izgleda puno bolje ili manje loše, naravno ako cijene u trgovinama budu blizu MSRP
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 18:42   #1983
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Na MSRP ide PDV tako da nece biti bas 999...
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 19:22   #1984
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Dok god ima intelektualaca tipa "bajmo moj samo ultra" bit ce i prodaje.
Dok je ovaca bit će i vune...
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 19:33   #1985
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Da, može se i tak gledati. Ja sam više mislil na poveznicu s prvim Zenom kad je isto bila nevjerica u zraku s očekivanjem još jednog šrota, pa samo svi skupa ostali fino iznenađeni.

Odmah su napali Intelov high-end, slično kak sad RDNA 2 odmah za vrat grabi cijelu Ampere ponudu.

Meni samo nije jasno zašto su ljudi očekivali šrot? Pa 5700XT nije šrot, na HWU testu je rame uz rame sa RTX2070S, a to nije baš šrot rezultat. Pogotovo ako se gleda u odnosu na Vega64/Radeon7.



RDNA1 je točno ono što je Zen bio u odnosu na tadašnje Intel CPU-ove. Jedina je razlika što je kod Zena postojao "use case" gdje je on bio značajno jači od dostupnih Intel CPU-ova. Ali za većinu stvari idalje nije bio jači.


A RDNA2 je sada sličan Zen2...


Budućnost će pokazat da li su ove moje proročanske riječi bile točne Samo neka se performanse malo spuste cijenama, nasušno nedostaju nove i bolje grafe u sub $300 segmentu.


Možda AMD uskoro izda RX6700 sa performansama RTX2080 i cijenom od $300.. ali nekako msm da neće biti tako.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 19:41   #1986
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Predugo AMD nije imal nikakav high-end GPU, dok je RDNA RX 5700 (XT) bila kartica srednjeg ranga i sad odjednom imaju odgovor na sve. Vidiš i sam da je do jučer bilo pod upitnikom.

Mada, nakon svih uspješnih Zen iteracija, ovo kaj sad slijedi s RDNA strane, više ne bi trebalo predstavljati ikakav razlog za sumnju.
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Možda AMD uskoro izda RX6700 sa performansama RTX2080 i cijenom od $300.. ali nekako msm da neće biti tako.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Budu krajem ove ili početkom 2021. složili i RX 6700 (XT) modele, a to bude taman sjelo u taj cjenovni rang koji većina čeka, a opet da RTX 3060 (Ti) ima dodatnu brigu.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 19:49   #1987
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Predugo AMD nije imal nikakav high-end GPU, dok je RDNA RX 5700 (XT) bila kartica srednjeg ranga i sad odjednom imaju odgovor na sve. Vidiš i sam da je do jučer bilo pod upitnikom.

Mada, nakon svih uspješnih Zen iteracija, ovo kaj sad slijedi s RDNA strane, više ne bi trebalo predstavljati ikakav razlog za sumnju.

Pa netko tko je pratio je mogao lako zaključit da će RDNA2 bit bolja od RDNA1 iz nekoliko razloga, a jedan od njih je što je "the baba" davno rekla da je poslala inženjere koji su radili na Zen2 da rade na optimizaciji potrošnje i performansi RDNA2. Drugi razlog je što je RDNA1 (tj. Navi10) relativno mali čip pa je nekako logično da možeš nalupat još tranzistora u nešto razumne veličine...


Skeptičnost oko sposobnosti da izbace nešto što ima konkurentne RT performanse razumijem, ali ne kužim tko je i zašto sumnjao u rasterizaciju... pa to su već imali dobro.


Što se tiče RX6700/6700XT... ne sumnjam u performanse, sumnjam u cijenu ispod $300... osim ako nVidia scramblea sa 3060 pa budu prisiljeni spuštat MSRP
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 19:53   #1988
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Waiting for RX 6600/6600XT

Ako je 6800 non X čak 18% brža od 2080Ti, prevelika mi je rupa da 6700/XT budu oko 2080 super, možda ova non-X
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 20:20   #1989
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Pa netko tko je pratio je mogao lako zaključit da će RDNA2 bit bolja od RDNA1 iz nekoliko razloga, a jedan od njih je što je "the baba" davno rekla da je poslala inženjere koji su radili na Zen2 da rade na optimizaciji potrošnje i performansi RDNA2. Drugi razlog je što je RDNA1 (tj. Navi10) relativno mali čip pa je nekako logično da možeš nalupat još tranzistora u nešto razumne veličine...
Je, svi smo pratili razvoj događaja i ipak smo zadržali dah, sva sreća pa je prošlo po planu i rasporedu.

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Waiting for RX 6600/6600XT Ako je 6800 non X čak 18% brža od 2080Ti, prevelika mi je rupa da 6700/XT budu oko 2080 super, možda ova non-X
Evo ti prilike za rabljenu RX 580 ili RX 5700, jer jebemu jednom moraš kupiti neku karticu.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 21:25   #1990
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova

Evo ti prilike za rabljenu RX 580 ili RX 5700, jer jebemu jednom moraš kupiti neku karticu.
Pa RX 6600/XT

RX 580 mi preslabo sad

Neka nova ranga 5700 bi bila OK
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 05:22   #1991
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Mene zanima kak će to sada posložit (ostatak ponude, ako ga bude, ako ne kažu pa ostatak je 5700 i 5600 ).
6700XT -50 CU (256bit) 12Gb VRAM
6700 -40 CU (192bit) 12GB VRAM
6600 XT -32..35CU (192Bit) 8Gb VRAM
6600 -25..35? (128Bit) 8Gb VRAM

A mogu naravno i rezat ili potpuno ukinuti i IF Cache. I mjenjat koliko je Bitna mem sabirnica.

A bo, to su neke moje vudu pretpostavke.

A ovaj segment me jako zanima i kod zelenih, pogotovo ispod 3060 pošto je kod Turinga to bila 1660 bez RT.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 08:06   #1992
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Koliko sam već vidio po leakovima, Navi 22 (dakle 6700/XT) bi trebao imati 40 i (valjda) 36 CU i 192 bitnu sabirnicu.
A navi 23 bi imao 32 CU i 128 bitnu sabirnicu - to bi trebale biti 6600 i 6600XT
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 09:01   #1993
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Mene zanima kak će to sada posložit (ostatak ponude, ako ga bude, ako ne kažu pa ostatak je 5700 i 5600 ).
6700XT -50 CU (256bit) 12Gb VRAM
6700 -40 CU (192bit) 12GB VRAM
6600 XT -32..35CU (192Bit) 8Gb VRAM
6600 -25..35? (128Bit) 8Gb VRAM

A mogu naravno i rezat ili potpuno ukinuti i IF Cache. I mjenjat koliko je Bitna mem sabirnica.

A bo, to su neke moje vudu pretpostavke.

A ovaj segment me jako zanima i kod zelenih, pogotovo ispod 3060 pošto je kod Turinga to bila 1660 bez RT.
Neće biti različite memorijske sabirnice u istom rangu proizvoda. A i 6700XT će vjerojatno biti slabija od toga tako da tjeraju kupce koji si to mogu priuštiti na RX 6800 gdje su im bolje marže. A kartica bez RT više vjerojatno neće biti, ni kod AMD, niti kod Nvidie.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 10:01   #1994
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mene najviše zanima hoće li se neki modeli 6800 flešati u 6800XT? Ako sam dobro čitao i pratio, kod 5700 se moglo?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 10:26   #1995
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Može se flashati 5700 u 5700XT, otkljucaju se viši taktovi i viši power limit, CU se ne otključavaju, bez obzira dobije se 10ak% na perf.

Vjv. ce slicno biti sa 6800 u 6800XT, viši taktovi bez otključanih CU, kako god da se okrene, dobar free bonus na perf.

Danas je to u 2min gotovo, prije dok su bila romanticna hw vremena - uzela se grafitna TOZ olovka i crtkalo se po bartonima i xp-eima
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 30.10.2020. u 10:32.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 10:30   #1996
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Koliko sam već vidio po leakovima, Navi 22 (dakle 6700/XT) bi trebao imati 40 i (valjda) 36 CU i 192 bitnu sabirnicu.
A navi 23 bi imao 32 CU i 128 bitnu sabirnicu - to bi trebale biti 6600 i 6600XT
e tu kod 6700/xt ćemo vidjet koliki je napredak, iz onog slajda '2x performance vs previous generation' gdje je usporedba 6800xt u odnosu na 5700xt se vidi da je 6800xt duplo jača, no ima 72cu vs 40 i cijenu skoro duplo - to i nije neki napredak
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 10:35   #1997
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ma nije uopće napredak, više nego linerano skaliranje perf
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 30.10.2020. u 10:41.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 10:48   #1998
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
@picajzla0707

Usporedba ti nema nikakvog smisla. To sto AMD prije nije imao cipove u high end segmentu ne pobija cinjenicu da su uspjeli napraviti duplo jacu karticu od bilo cega sto su za sad napravili i tu im treba skinut kapu.

A sad na drugu temu. Navodno je implementacija RT-a kod Big Navi-ja u najmanju ruku losa. Znaci u igrama gdje je AMD direktno suradivao sa devsima razlike sa OFF i ON su gotovo nikakve.

AMD Helped Godfall and Dirt 5 Devs Implement Ray-Traced Shadows, Though It’s Barely Noticeable

Sad treba vidjeti kako ce ona prica "Ali AMD ima konzole pa ce im RT implementacija biti brza/bolja/jednostavnija." drzati vodu. Ako to ovako izgleda nakon suradnje sa nekom igrom i to bas onom koju su uzeli za svoju prezentaciju bojim se kako ce izgledati kad sa nekim ne suraduju do te mjere...

Na kraju ispada ono sto sam rekao preko u Ampere temi, onaj tko zeli RT ce zaobici Navi, a onaj tko samo zeli raw performanse ce ih i dobiti.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 11:03   #1999
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
@picajzla0707

Usporedba ti nema nikakvog smisla. To sto AMD prije nije imao cipove u high end segmentu ne pobija cinjenicu da su uspjeli napraviti duplo jacu karticu od bilo cega sto su za sad napravili i tu im treba skinut kapu.
usporedba njima nema smisla, nemereš uspoređivat duplo jaču i duplo skuplju grafu s onom slabijom i jeftinijom iz prošle serije

kao da uspoređuješ kakav je napredak dao pascal u odnosu na maxwel pa staviš 1080 vs 960, vidi gle - 4x je jači pascal

zato i kažem da ćemo napredk vidjeti kad izbace 6700xt

EDIT:
a to što nisu imali prije je zato jer bi navi1 sa 72cu imala 500w, a i ove sa 40cu su jedva hladili
svaka im čast na energetskoj efikasnosti koju su popravili i konkurenciji koju su donijeli
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 11:08   #2000
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Gel stvar je jako jednostavna, ne mogu uisporedivati nesto sa necime ceg prije nisu imali. Rekli su da su napravili duplo jacu karticu od onoga sto su prije imali, jako jednostavno. Ne vjerujem da se oko ovoga uopce mora voditi rasprava...
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 11:17   #2001
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Gel stvar je jako jednostavna, ne mogu uisporedivati nesto sa necime ceg prije nisu imali. Rekli su da su napravili duplo jacu karticu od onoga sto su prije imali, jako jednostavno. Ne vjerujem da se oko ovoga uopce mora voditi rasprava...
sve u redu, samo nemereš gledat što je vw donio u novoj generaciji i onda iz starog pola uskočit u passat, to je sve

ušli su u high end, poboljšali efikasnost, donijeli konkurentnost i sve pet, zasad je odlično jer je ogromna promjena u odnosu na prijašnje godine

no ono što me zanima je da vidimo koliko je navi2 bolja od navi1, a to ćemo vidjet kad budemo imali usporedive grafe - 6700xt vs 5700xt
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 11:24   #2002
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Gle... ako ti nemereš uspoređivati... to je tvoj problem...

mi ostali možemo uspoređivati i ne smeta nas da to radimo...

Isto se može usporediti RTX2080 sa RTX3090.. neće te grom pogoditi ako napišeš koliko je jedna bolja od druge
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 11:34   #2003
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
@picajzla0707

Navodno je implementacija RT-a kod Big Navi-ja u najmanju ruku losa. Znaci u igrama gdje je AMD direktno suradivao sa devsima razlike sa OFF i ON su gotovo nikakve.

AMD Helped Godfall and Dirt 5 Devs Implement Ray-Traced Shadows, Though It’s Barely Noticeable

Sad treba vidjeti kako ce ona prica "Ali AMD ima konzole pa ce im RT implementacija biti brza/bolja/jednostavnija." drzati vodu. Ako to ovako izgleda nakon suradnje sa nekom igrom i to bas onom koju su uzeli za svoju prezentaciju bojim se kako ce izgledati kad sa nekim ne suraduju do te mjere...

Na kraju ispada ono sto sam rekao preko u Ampere temi, onaj tko zeli RT ce zaobici Navi, a onaj tko samo zeli raw performanse ce ih i dobiti.

Gledam ovo i gledam slike na linku... i ne razumijem po cemu zakljucujes da su razlike drugacije/losije nego kad se RT koristi na nV karticama?
OK, performanse ce mozda bit losije na Navi2 nego na Ampere (po glasinama, jos ne znamo), ali ne razumijem otkud ti zakljucak da je razlika u prikazu sa RT on/off rezultat slabijih RT performansi RT jedinica na Navi2 u odnosu na Ampere?


Mozda su trebali nabit neku reflektivnu povrsinu pa da ti pomislis kako je razlika "WoW!"? Pa RT on i off razlika nije puno drugacija ni u npr. Tomb raideru... a napravljeno je primarno za RTX grafe...


Ne znam, meni je ovo izvlacenje zakljucaka "iz guzice"(ne samo s tvoje strane nego i sa stane WCCF techa)... k'o da vidis blitvu i zakljucis da je navodnjavanje lose jer je salata premalo zelena po tvom misljenju... tehnicki obje je povrce, mozda iz istog ili mozda razlicitog vrta, ali ne znam otkud zakljucak da je zato blitva sigurno lose navodnjavana. A realno nisi siguran ni da je salata lose navodnjavana


E jesam ga sad objasnio!!
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 11:44   #2004
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
@JC Denton

Pa na linku imas slike dvije i stvarno razlika je gotovo nikakva, barem u te dvije igre. Pratio sam dosta RT naslova koji su do sada izasli i razlike su puno vece od ovoga,c ak i u onom starijima. Zadnje sto sam gledao je nekidan kad je Shroud poceo igrati novi Watch Dogs pa je malo testirao Rt on/off i to doslovce izgleda kao dvije razlicite igre kad se ugasi i upali... A on je jos igrao sa starim driverima bez optimizacije za RT, no tu je vjerovatno samo dosao bump u FPS-u.

Ovo su sad nekakve prve slike i mozda i nisu najbolje mjerilo, ali ono sto mi bas ne daje neku nadu da ce RT performanse biti dobre na Navi-ju je cinjenica da je igra sa prve slike gdje su razlike minimalne upravo ona koju su oni imali na svojoj prezentaciji, sta onda ocekivati dalje?

Znam da ce me neki sad pozderati, ali tu se naravno jos i javlja nedostatak DLSS-a pa je upitno kakav ce fps biti kad se upali taj RT.

Zadnje izmijenjeno od: guerra. 30.10.2020. u 12:00.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 12:08   #2005
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
@JC Denton

Pa na linku imas slike dvije i stvarno razlika je gotovo nikakva, barem u te dvije igre. Pratio sam dosta RT naslova koji su do sada izasli i razlike su puno vece od ovoga,c ak i u onom starijima. Zadnje sto sam gledao je nekidan kad je Shroud poceo igrati novi Watch Dogs pa je malo testirao Rt on/off i to doslovce izgleda kao dvije razlicite igre kad se ugasi i upali... A on je jos igrao sa starim driverima bez optimizacije za RT, no tu je vjerovatno samo dosao bump u FPS-u.

Ovo su sad nekakve prve slike i mozda i nisu najbolje mjerilo, ali ono sto mi bas ne daje neku nadu da ce RT performanse biti dobre na Navi-ju je cinjenica da je igra sa prve slike gdje su razlike minimalne upravo ona koju su oni imali na svojoj prezentaciji, sta onda ocekivati dalje?

I dalje tvrdim da se na osnovu ovoga na cemu ti temeljis zakljucke iste ne moze izvlaciti. Razlike se na spomenutim slikama vide tocno na onim mjestima gdje bi ih i ocekivao od RT-a, na tim se mjestima vidi kod svih igara koje RT implementiraju za npr. global illumination ili za shadowing/occlusion mapping.
Realno, na igrama koje implementiraju vise RT efekata (npr. Control, a vjerujem i WD:L... iako u potonjem upravo refleksije dolaze najvise do izrazaja, a to ljudi najvise i primjete) ni RTX bas nije "sretan" (barem dok se ne ukljuci DLSS). A ako suradjujes s nekim na implementaciji necega u igru, onda ne ciljas da ubijes HW do kraja nego da dobijes igriv framerate uz nove efekte. To sto nV suradjuje tako da ubije svoj HW do razine neigrivosti (hint: Hairworks), a time i konkurentni HW jos vise, to je drugi par postola...



Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Znam da ce me neki sad pozderati, ali tu se naravno jos i javlja nedostatak DLSS-a pa je upitno kakav ce fps biti kad se upali taj RT.

DLSS 2.0/3.0 i dalje smatram navjecom prednosti nVidia RTX kartica i s ovim se slazem...
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 12:18   #2006
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Gle... ako ti nemereš uspoređivati... to je tvoj problem...

mi ostali možemo uspoređivati i ne smeta nas da to radimo...

Isto se može usporediti RTX2080 sa RTX3090.. neće te grom pogoditi ako napišeš koliko je jedna bolja od druge
ma mo'š uspoređivat fiću i ferrarija, gtx 1050 vs rx 5700xt, kad smo bili klinci uspoređivali smo hulk vs veliki blek, uspoređuje se svašta
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 13:21   #2007
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
I dalje tvrdim da se na osnovu ovoga na cemu ti temeljis zakljucke iste ne moze izvlaciti. Razlike se na spomenutim slikama vide tocno na onim mjestima gdje bi ih i ocekivao od RT-a, na tim se mjestima vidi kod svih igara koje RT implementiraju za npr. global illumination ili za shadowing/occlusion mapping.
Realno, na igrama koje implementiraju vise RT efekata (npr. Control, a vjerujem i WD:L... iako u potonjem upravo refleksije dolaze najvise do izrazaja, a to ljudi najvise i primjete) ni RTX bas nije "sretan" (barem dok se ne ukljuci DLSS). A ako suradjujes s nekim na implementaciji necega u igru, onda ne ciljas da ubijes HW do kraja nego da dobijes igriv framerate uz nove efekte. To sto nV suradjuje tako da ubije svoj HW do razine neigrivosti (hint: Hairworks), a time i konkurentni HW jos vise, to je drugi par postola...

DLSS 2.0/3.0 i dalje smatram navjecom prednosti nVidia RTX kartica i s ovim se slazem...
Pa to i je problem, ako ne implementiraju cijeli spektar RT mogucnosti to bi moglo znaciti da jednostavno nemaju dovoljno konja pod haubom da to gone kako spada. Lako moguce da ce se dobiti socijalne RT performanse i mogucnosti za ne bas tako socijalnu cijenu.

Sad konkretno pitanje, kad se skida NDA tj kad se mogu ocekivati nekakve recenzije i kad bi trebali u prodaju doci AiB modeli?
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 13:27   #2008
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Recenzije budu ili 18.11. kad sve ide u prodaju ili dan-dva prije kao i dosad. AiB partneri već imaju dogovore s AMD-om za custom modele, ali prvo idu ovi referentni, znači možda krajem godine AiB najranije.
EDIT:
Citiraj:
Citiraj:
The first wave of the "custom" cards will be on November 18th, when manufacturers will release designs that are MBA (Made-by-AMD), meaning that the PCB is a reference design, just with a custom cooler installed. When it comes to the custom RX 6900 XT cards, AMD is now in talks with its partners whether to keep the biggest "Big Navi" design available for custom designs, or to keep it as AMD exclusive, with the most likely scenario being the AMD exclusivity. AMD partners could carry the models in their stores and offerings, however, the PCB and cooler design would be AMD's. The situation is yet unresolved so we have to wait and see what comes out of it and if we are getting any custom designs of the Radeon RX 6900 XT model.
Izvor: TechPowerUp

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 30.10.2020. u 13:41.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 13:34   #2009
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Pa to i je problem, ako ne implementiraju cijeli spektar RT mogucnosti to bi moglo znaciti da jednostavno nemaju dovoljno konja pod haubom da to gone kako spada. Lako moguce da ce se dobiti socijalne RT performanse i mogucnosti za ne bas tako socijalnu cijenu.

Sad konkretno pitanje, kad se skida NDA tj kad se mogu ocekivati nekakve recenzije i kad bi trebali u prodaju doci AiB modeli?

S druge strane vodi računa da je u racing igrama (DiRT serijal) 60FPS min uvijek target frame rate, pa samim tim i inače nije najveći "eyecandy" u takvim igrama...


Nemoj ovo shvatiti da tvrdim da RDNA2 ima RT performanse u rangu Ampere. Ja i dalje očekujem RT performanse u rangu RTX20xx serije (po glasinama), a nadam se da nisu pokazali RT performanse tijekom predstavljanja jer jos pokusavaju izvuc maksimum iz RDNA2 doradom drivera, pa vjerojatno i za RT koji im je veca novina.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 13:42   #2010
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6...ock-at-launch/

Evo, postoje indicije da će broja kartica koje će imati AMD na launchu biti otprilike sličan tome kako je Nvidia releaseala RTX 3000 seriju, prema useru s reddita koji ima informacije od distributera

Čini se da ovo neće biti dobra godina za kupovinu grafičkih
A ni početak iduće, pogotovo ako će prodaja konzola ići dobro što će AMD vjerojatno morati prioritizirati zbog ugovora sa Sonyem i Microsoftom.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na