Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2007., 08:33   #31
wintersun
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 59
joj molim vas decki ohladite s tim forama bolji u igranju i sl.
nema te periferije koja ce ti pomoc da dignes skill...opcenito je uvijek bilo lijepo imat komad dobrog hardwera bilo unutra ili vani...dobar mis,slusalice,tipkovnice ili nesto drugo je cista zelja odnosno "hir" svakog covjeka koji si moze priustit nesto malo bolji komad opreme da u njemu uziva...ako netko (u ovom slucaju poput mene) kupuje mis,kvalitetan mis,postojan i dobar u performansama i ako nekim slucajem poput ovog G9 prelazi 700kn, ljudi odmah nisu normalni ili se govori poput gore navedenog "samo noobovi to uzimaju misleći da će biti bolji u igranju,ili nije tako?"

e pa vidis decko ja sigurno mislim da nije tako,igram jedan te isti serial igre vec 4-5 godina, call of duty... i mislim da nisam noob kao i hrpa drugih igraca koji mozda imaju bolje/losije komponente od mene...

covjek kupuje ono s cim ce bit zadovoljan,sto ce ga ispunit srecom,a ako si u glavi mozda misli da ce igrat bolje s tim misem,to je njegova osobna misao...dali ce ili nece ...ne znam!

ja samo znam da ocu ***eni mis i da se ne mogu odlucit koji da uzmem !
wintersun je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 08:33   #32
stripy
a-wAnnaBe
Moj komp
 
stripy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 418
istina da je vecina toga marketing, ali isto tako nije ni ta krajnjost (da je svaki mish dobar za igranje ) istinita. Jednostavno nije istina da svaki mish vjerno prebacuje radnje ruke, i da ne trza, ili da ne shteka pri naglim pokretima.
No isto tako kvaliteta misha se nemoze povezivat s kolicinom dpi-a, niti veca cijena ne znaci automatski veca kvaliteta.

Shto se tice deathaddera. Gore spomenuti review cak nije bio posve istinit, ne radi autora, nego zato shto je razer poslao drugciji primjerak od onog kojeg se tad moglo naci u prodaji.
Ali evo, sad (nakon nove serije, i par firmwire updejta) nema te razlog za strah. ukoliko vam odgovara oblikom, slobodno kupite.
__________________

MBO: DFI LAN PARTY UT nF4 Ultra-D
MBO DFI Lan Party DK P35-T2RS S.775
Kingmax DDR2-800 KLDE88F 2 GB
Gigabyte VGA nVidia 8800GT 512MB
Antec super-midi kućište P182B crno
Arctic Cooling VGA cooler Accelero S1
Arctic Cooling turbo modul
Pioneer DVD ± RW DL DVR-215BK SATA
Cooler Master Hyper TX2 CPU hladnjak
Corsair 520HXEU ATX 2.2 modularno
CPU INTEL Core2Duo 8400
stripy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2007., 08:44   #33
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Punio4 Pregled postova
Ja osobno imam deathaddera.
Probao sam i mx518/g5, i mogu reći da mi je deathadder puno ugodniji.
Probao sam također i copperheada , no miš je simetričan i neugodan za ruku. Tj, potpuno je neergonomičan. (krait i diamondback su na istu šemu)

Deathadder je za dešnjake, ima 2 ogromne tipke (protežu se prek pola miša), koje su još malo udubljene i proširene pri vrhu, tako da ti prsti fino "sjednu". Bočne tipke su bolje i od G5v2, a kotačić je najbolji koji sam koristio. Miljama ispred mx518-ovog. G9 i mxRevo doduše imaju isto jako dobri scroll, iako neprilagođen za igre radi glupog tilt-wheela.
Probao sam i G9, i moram reći da je jako dobar, no nije mi *bolji* od deathaddera, a dođe ~700 kn, naspram addera koji je ~400. A i ne znam kome treba 3200 dpi-ja... Za usporedbu, to je ~1000 px na pomak od ~0.75 cm. Neupotrebljivo. Također, DA mi je ugodniji puno.

Na kraju se sve svodi na osobni odabir, no zašto je meni DeathAdder bolji od G5:
-oblik mi više odgovara (niži je)
-tipke su mi ugodnije, a i scroll (mekši, širi, taktilniji)
-bolji senzor (ovo nije neki veliki plus, razlike su neprimjetne, osim što laser ne tracka po nekim podlogama tako dobro)

Koje su prednosti G5?
Pa definitivno dpi switching i profili (razer ima samo 1 gumb za cycleanje profila, ne i dpi), utezi, bolji kabel (braidani), te driveri.

Uglavnom, moja preporuka je ili Deathadder (nikako neki drugi razerov - neisplativo "blještavo USA smeće )) ili eventualno G9, ako si baš kontra razera.

[EDIT]
Evo ti još 2, po meni, najobjektivnija reviewa:
G9
Deathadder
Apsolutno potpisujem.
Ja sam korisnik logitecha jako dugo i nedavno sam na nekom lokalnom DotA turniru imao priliku koristiti DA na nekoj gamerskoj podlozi..............totalna perverzija, vrijedi svake kune. DA je 99,8% moj sljedeci mis i tu dvojbe nema.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 16:10   #34
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Dečki...

1)Gejmerski=marketing
2)Najbolji miš je onaj koji najbolje sjeda u ruci a ne onaj koji ima više DPI-a.
3)Da je svaki brzi miš gejmerski onda bi to bio i Codegen za 20kn kad mu u opcijama staviš ubrzanje na max
Ovak, ne znam dal se ovo i na mene odnosilo, no ja tu nisam spomenul ni riječi od "gamerski", jer nisam neki gamer.

Moji dosadašnji miševi u životu:
Mouseman wheel. Prvi miš za dešnjake na svijetu. Kupljen 1999 po ~450 kn. Prejak miš. Dan danas radi.
Mouseman dual optical - preskočio sam prve optikanere jer su suxali gadno, a dopi*dila mi kuglica i čišćenje. Isto ~450 kn.
Nakon što mi je ovaj dualac crko nakon 6 godina, sam kupio deathaddera radi oblika, ugodnosti i preciznosti (ne j*bu ga nagli pokreti), i držim ga na 900 dpi jer mi je 1800 previše. Također ~450 kn

Ovo je sad krenulo kao kad su krenuli surround sustavi koji će imati više watta, procovi sa ghz, ili digitalci sa mpx. A i LCD-i sa dijagonalama idu u tom smjeru... No to je već druga priča. Summa summarum: Više != bolje.

A i ova tvoja usporedba sa sensitivityjem ne stoji :P
To je kao da veliš (ista analogija) da je fotić na mobu dobar kao neki profi digitalac jer može resizeat slike na bolesne reze.
Dpi-da. No ne vidim ikakvu korist od >1200.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 17:49   #35
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
my bad za ''noobove''...
ma uzmi bilo koji od ta dva mišta,ako toliko koštaju sigurno vrijede te novce...
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 22:24   #36
wintersun
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 59
eo odlucih se za G9

presudilo je ipak to da sam oduvijek koristio njihove komponente,pa eto nisam htjeo eksperimentirati...

hvala svima na misljenjima !
wintersun je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 09:15   #37
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Ja sam dosad imao G7, fantastičan miš, jedino mi je kao gameru baterija trajala 1 dan ali druga je uvijek bila spremna tako da sam ih u letu mijenjao. Nažalost, počeo mi je raditi doubleclick na lijevi klik pa sam ga reklamirao i jučer dobio u zamjenu G9 jer G7 više nemaju.
Moram priznat stvarno sam ugodno iznenađen, utezi, mijenjaje profila i led bojica, ovo-ono...stvarno najkompletniji gamerski miš ikada.
Na prvu mi se učinio malo ružan i nespretan ali brzo sam se naviknuo na grip (stavio sam onaj manji) a i uživo ne izgleda tako gadno kao na slikama...
Jedino boljka kod svih G9: pretvrd middle-click, stvarno treba jako pritisnut (malo me smeta u Crysisu gdje se middlde button obilato koristi)...valjd će se razradit s vremenom. Iako sam se naviknuo na slobodu bežičnog miša, moram priznat da ovdje "žnjoru" niti ne primjećujem.
Stvarno bih ga preporučio svakome tko si ga može priuštit (780 kn), bilo za igranje (prvenstveno, najbolje za shootere i strategije) bilo za surfanje ili rad (9 programabilnih tipki).

PS: doduše, nisam nikada probao nijednog Razera (i neću, preružni su mi) ali dovraga, nema teorije da može bit bolji od G9 ili G7...nema šanse.
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 19:58   #38
$nuffy
Banned, Pygm4li0n klon
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Globe Theatre
Postovi: 5
Citiraj:
Autor E.T. Pregled postova
Ne bih se slozio..


Evo da se ja nadovežem sa svojim iskustvima i potvrdim dio ovog' što je kolega pokušao objasniti nevjernim Tomama..

Prva igra koju sam zaigrao online je bio CoD 1, te ubrzo CoD UO na koji sam bio navučen dosta vremena. Tada sam imao nekog' malog' blue led Sharkoona s kojim sam bio prezadovoljan (čitaj; nisam imao osječaj da mi nešto fali)

Kad sam se malo više pogubio u bezdanu IT upgrejdanja, naravno došlo je vrijeme da se mijenja i periferija.

Razer Copperhead je tada tek' izašao, i nije ga bilo moguće nikako nabaviti kod nas, a ja sam totalno popušio njihovu snobovsku propagandu i naručio ga iz EU. Zajedno sa eXactmat podlogom, koštao je approx. 100 EUR, što je tada bio plafon koji si mogao dokučit kupovinom miša.

Do dana današnjeg' priskrbio mi je doslovno tisuće killova, i nikada nije zaštekao - nešto kao AK-47

e sad da se vratim na primjer zbog kojeg' sam i odlučio postat' - nedavno sam kod cure (koja je nasljedila Sharkoona s kojim je započela moja karijera) nešto testirao novu grafičku, pa sam se spojio na CoD 2 server i ostao zaprepašten svemirskom razlikom koju je u mojoj ruci i na ekranu manifestirao taj mali, meni nekoć savršeni Sharkoon

Sve je bilo donekle u redu dok si rušao sa tommy'em i pucao from the hip, ali Bože me sačuvaj nekog' zahtijevnijeg snajperskog shota ili obične bolt action puške - neusporedivo !

i ja sam osobno bio skeptičan kad su u pitanju te fancy gaymerske stvarčice, i racionalizirao kupnju istih šminkom, ali nakon par sličnih iskustava i omanje pobune na prvom 'intimnom' lan partyju na kojem sam nastupio sa Copperheadom, sam se pobrinuo da svi moji drugari i drugarice podobijaju kvalitetnije miševe za rođendane tako da sad jedan ima Mx518, jedan Diamondbacka plasma edition, jedna cura ima G3, jedan debeli ima G5 itd.

najnovije iskustvo sa CoD4 servera; na udaljenosti od nekih 50m kroz optiku skužim da se nešto/neki terrorist valjuška iza zaštitnih vreća sa pijeskom - to sam skužio doslovno kroz pukotinu između dvije vreće, ne veću od jednog ili dva pixela doslovno ! i sad on the fly smanjujem rezoluciju miša sa 1600 dpi na 400, hvatam dah u igri i stvarnosti i naginjem se desno iza svog' covera. Jedva nakon 3.8 sekundi uspjevam namjestit crosshair točno iznad jedva vidljivog otvora i pucam. Uvjeren sam da osječaj koji je usljedio nakon što mi se preko ekrana ispisalo ime rivalskog protivničkog snajpera si nebi uspio priuštiti sa 95 % ostalih miševa na tržištu

E sad.. ontopic; moj vjerni razer mi je već malo dosadio i mislim da mi nikad nije u potpunosti ergonomski odgovarao (moram iskrivit cijeli hvat da bi kvalitetno pritisnuo gumbiće sa strane), a i cijela ta pomalo dječija Razer propaganda mi već lagano počinje stvarat averziju, pa sam počeo razmišljati o G9 - koji je prvi Logitech miš koji mi se stvarno sviđa, kako tehnološki, tako i ergonomski i estetski ali ne bih ni pod koju cijenu htio kompromitirati ultimativnu preciznost na koju mislim da sam navikao - pa stoga ako bi netko tko je stvarno ima prilike usporediti Copperheada i G9 mogao još malo obrazložiti dali zaista postoje ikakve razlike u sirovoj preciznosti dotičnih miševa ? Bio bih zahvalan


p.s. a i spajam malu na svoj hamachi server, pa ju ne mogu pustit' neadekvatno naoružanu među geekove, te bi ona nasljedila mog' u borbi već prokušanog Copperheada, sada trebam samo nečije zeleno svijetlo za G9.

Semper Fi !
$nuffy je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 00:26   #39
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Citiraj:
Autor TheProfiler Pregled postova
Ja sam dosad imao G7, fantastičan miš, jedino mi je kao gameru baterija trajala 1 dan ali druga je uvijek bila spremna tako da sam ih u letu mijenjao. Nažalost, počeo mi je raditi doubleclick na lijevi klik pa sam ga reklamirao i jučer dobio u zamjenu G9 jer G7 više nemaju.
Moram priznat stvarno sam ugodno iznenađen, utezi, mijenjaje profila i led bojica, ovo-ono...stvarno najkompletniji gamerski miš ikada.
Na prvu mi se učinio malo ružan i nespretan ali brzo sam se naviknuo na grip (stavio sam onaj manji) a i uživo ne izgleda tako gadno kao na slikama...
Jedino boljka kod svih G9: pretvrd middle-click, stvarno treba jako pritisnut (malo me smeta u Crysisu gdje se middlde button obilato koristi)...valjd će se razradit s vremenom. Iako sam se naviknuo na slobodu bežičnog miša, moram priznat da ovdje "žnjoru" niti ne primjećujem.
Stvarno bih ga preporučio svakome tko si ga može priuštit (780 kn), bilo za igranje (prvenstveno, najbolje za shootere i strategije) bilo za surfanje ili rad (9 programabilnih tipki).

PS: doduše, nisam nikada probao nijednog Razera (i neću, preružni su mi) ali dovraga, nema teorije da može bit bolji od G9 ili G7...nema šanse.
Eto, drago mi je da si zadovoljan s njime, i nadam se da će middle click olabavit s vremenom. Miš je brutala.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 10:15   #40
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Točno, G9 ostavlja u prašini sve druge miševe...
Samo ne znam tko koristi tih 3200dpi i za što...meni je gaming profile na 5 osjetljivosti: 800, 1000, 1200, 1400, 1600 DPI-a s time da eventualno prebacujem između 1000 i 1200, zavisno od igrice, sve preko toga je preosjetljivo i onemogućuje precizne i brze klikove i one fine headshotove u shooterima....na 3200 DPI čovjek nema apsolutno nikakvu kontrolu nad pokretima, pol milimetra na podlozi i strelica preleti cijeli moj 22' desktop dva puta...
A sad izlazi nekakav Razer sa 4000 DPI...perverzno. Čemu takve nebuloze?
Brijem da preko 2000 DPI ne koriste ni najokorjeliji FPS igrači...a puno sam i rekao.
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2007., 11:01   #41
stripy
a-wAnnaBe
Moj komp
 
stripy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 418
dpi je valjda jedna od najnevaznijih stavki kod misa, i jedva cekam kad ce to vecina ljudi shvatiti.
__________________

MBO: DFI LAN PARTY UT nF4 Ultra-D
MBO DFI Lan Party DK P35-T2RS S.775
Kingmax DDR2-800 KLDE88F 2 GB
Gigabyte VGA nVidia 8800GT 512MB
Antec super-midi kućište P182B crno
Arctic Cooling VGA cooler Accelero S1
Arctic Cooling turbo modul
Pioneer DVD ± RW DL DVR-215BK SATA
Cooler Master Hyper TX2 CPU hladnjak
Corsair 520HXEU ATX 2.2 modularno
CPU INTEL Core2Duo 8400
stripy je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 11:52   #42
wintersun
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 59
upravo to...po mom misljenju najvaznija je ergonomija i dizajn...jer nakon sati i sati provedenih s misem ispod sake nema lijepu posljedicu poslje...

naravno da je tu i dpi,cuj...nije isto igrat na 400 i 1600 ,al po meni kontam da je 1600 ono max potrebno i da ne treba vise nista dizati....
wintersun je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 12:14   #43
datorec
Premium
Moj komp
 
datorec's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Bačka Palanka
Postovi: 30
Bilo koji da uzmes neces pogresiti. ja sam sa g15 i g7 limited ed presao na razer tarantulu i copperhead i mogu ti reci da i jedan i drugi komplet pruza vise nego dovoljno i mnogo vise nego sto jedan covjek moze da postigne. stvar je ukusa sto ti se vise svidi i .......
pozz
__________________
Asus Rampage III Extreme WC
i7 920@4,0 WC
Asus 5870 x2 CF + nVidia 450 4 physx
Corsair GT 2000 (3x2gb)
Samsung XL2370
CM Cosmos S moded
Antec TruePower 1200W
G9X & G19
datorec je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 14:03   #44
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Spomenuto je u jednom postu da je Razer DeathAdder napravljen za desnjake. Je li to samo radi one dodatne dvije tipke ili je cijeli miš malo nagnut (ili sta već) tako da odgovara dešnjacima? Ljevak sam pa mi je Razer do sada uvijek bija idealan izbor u moru Logitechovi ergonomskih miseva koje nisan moga stavit u ruku. Zanima me oce li mi i ovaj novi odgovarat.
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 19:16   #45
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Baš je nagnut...
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 19:27   #46
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
A shit, onda cekan da dodje Lachesis u nas, on je simetrican u svakom pogledu (cak i tipke idu s obe strane).
Hvala na fotki.
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 20:21   #47
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
A što će ti pobogu lachesis i njegovih 12 milijardi dpija? A i koštat će otprilike toliko.
Ako ti treba simetrični miš, rađe si pikni G3 ili copperheada / diamondbacka 3g. Lachesis zaista nije ništa posebno, osim što ima te blesave DPI-je.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 20:34   #48
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Ma nije zbog dpi-ja, mislija san da je velik, al prevarija san se. Iman veliku šapu tako da mi ni on, a ni ova dva sta si spomenija nece bas odgovarat. Copperhead san proba, nije mi bas po gustu, prelagan mi je. A koliko sam vidija, u nas nema nabavit onaj Razer Pro Tools s kojim mogu dodavat tezinu na isti.
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 20:45   #49
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
ima lachesis u feniksu za nikeih 500tinjak kn..

nego ljevaci daj mi recitel kak koristite tipkovnicu, jedino logicno bi bilo da su tipke pl;' umjesto wasd posto je inace apsolutno sve nezgrapno?!
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 21:57   #50
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Smatram da san kao ljevak u dobitku sto se tipkovnice tice
Kod fps-a:
strelice su za naprijed, nazad, strafe left i right
RShift za jump, RCtrl za duck, Del za reload. To je osnovno. Ostalo ide na END, PgUp i Dn, Home, INS, -, Enter i Ž.
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 22:09   #51
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Heh, ja sam ljevak ali od uvijek koristim miš s desnom rukom, jednostavno ako želiš kvalitetne miševe danas moraš uzimati "desne".
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 22:16   #52
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Prova san jedno mjesec dana radit sa desnom. Nema misa koji ce kompenzirat tu razliku u preciznosti. Malo smo otisli u offtopic, necu vise.
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 22:31   #53
stripy
a-wAnnaBe
Moj komp
 
stripy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 418
Citiraj:
Autor wintersun Pregled postova
upravo to...po mom misljenju najvaznija je ergonomija i dizajn...jer nakon sati i sati provedenih s misem ispod sake nema lijepu posljedicu poslje...

naravno da je tu i dpi,cuj...nije isto igrat na 400 i 1600 ,al po meni kontam da je 1600 ono max potrebno i da ne treba vise nista dizati....
ma vishe sam mislio na to da ispravno radi (a vjeruj te, vecina misheva suxa), a onda ergnomija i dizajn je stvar preferencije.
vishe dpi-a jednostavo ne znaci da je mish precizniji. iako ja to volim dijeliti na dovoljno precizan, ili nedovoljno precizan. niti se mishevi mogu usporedjivat po dpi-jevima...tipa ova dva imaju 2000dpi i jednaka su, etc.

mislim da se ovaj link nemoze dovljno puta pejstat:
http://www.esreality.com/?a=post&id=1265679
__________________

MBO: DFI LAN PARTY UT nF4 Ultra-D
MBO DFI Lan Party DK P35-T2RS S.775
Kingmax DDR2-800 KLDE88F 2 GB
Gigabyte VGA nVidia 8800GT 512MB
Antec super-midi kućište P182B crno
Arctic Cooling VGA cooler Accelero S1
Arctic Cooling turbo modul
Pioneer DVD ± RW DL DVR-215BK SATA
Cooler Master Hyper TX2 CPU hladnjak
Corsair 520HXEU ATX 2.2 modularno
CPU INTEL Core2Duo 8400
stripy je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 22:47   #54
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Citiraj:
Autor stripy Pregled postova
mislim da se ovaj link nemoze dovljno puta pejstat:
http://www.esreality.com/?a=post&id=1265679
Evo ti updateana verzija, sa Deathadderom
http://www.esreality.com/?a=longpost&id=1300293&page=5
Debelo na vrhu. Jedva čekam da vidim usporedbu sa G9 i lachesisom.

A što se tiče preciznosti, dovoljno je puknut usb overclock na 500hz, i vidjet ćeš ogromnu razliku na većini miševa.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 22:53   #55
P1xel
Premium
 
P1xel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 25
Stripy, inače nemam preveliku želju za odgovoranjame nego rađe čitam (što se vidi i po broju postova ) ali nakon što si napisao (IIRC, nešto u ovom stilu...) "Kada bi barem svi ovo shvatili", moram ti jednostavno napisati da svatko tko kupuje (neću reći gejmerski nego) malo skuplji miš, malo će pročitati na internetu kako-što i vidjet' će da mu DPI ne znači... Pa ne znači ništa ako je iznad 800
Uglavnom, možeš mirno spavati jer svatko tko to mora znati, to zna.

Da pomognem autoru teme s nečim što još nitko nije predložio (također jedan od razloga zašto me zasvrbila tipka "Odgovor"), je kombinacija Logitech miša (osobno koristim G5v1 ali još nisam probao G9) i Razer podloge
To bi po meni bio pun pogodak iako osobno imam 5L podlogu jer sam ju u vrijeme kupnje kupio čisto iz hira za kojih 300 kuna jer sam smatrao da je to all-around najbolja podloga. I dalje smatram da je to najbolja podloga, i dalje smatram da je preskupa

Da sumiramo, preporučam Logitech miš uz Razer podlogu

Sada bih prešao na dio ove teme koji ću odgovoriti jednom usporedbom koju sam pročitao nigdje drugdje nego na youtube komentaru, gdje se inače mogu čuti samo "n1 bubz!!1" komentari... Netko je rekao da stari deda koji vozi jugića neće biti svjetski prvak u Ferrariu, ali neće ni Alonso ili tko već u jugiću.
Mislim da se jasno vidi na koji se dio teme ovo odnosi.
__________________
.
P1xel je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 23:51   #56
stripy
a-wAnnaBe
Moj komp
 
stripy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 418
Citiraj:
Autor Punio4 Pregled postova
Evo ti updateana verzija, sa Deathadderom
http://www.esreality.com/?a=longpost&id=1300293&page=5
Debelo na vrhu. Jedva čekam da vidim usporedbu sa G9 i lachesisom.

A što se tiče preciznosti, dovoljno je puknut usb overclock na 500hz, i vidjet ćeš ogromnu razliku na većini miševa.
znam, u vecini hardwera sam noob, ali shto se misheve tice stvarno vec pratim od davne borbe mouseman whella vs wingmana za kao najboljeg gamer misha

shto se tice updejta mousescoresa, neznam kad ce doci na red...jer je sunjoy dost zaposlen. no rekao mi je da ima zelju, samo da ulovi slobodno vrijeme. (shto nece biti skoro poshto je sad manager za london mint)


Citiraj:
Autor P1xel Pregled postova
Stripy, inače nemam preveliku želju za odgovoranjame nego rađe čitam (što se vidi i po broju postova ) ali nakon što si napisao (IIRC, nešto u ovom stilu...) "Kada bi barem svi ovo shvatili", moram ti jednostavno napisati da svatko tko kupuje (neću reći gejmerski nego) malo skuplji miš, malo će pročitati na internetu kako-što i vidjet' će da mu DPI ne znači... Pa ne znači ništa ako je iznad 800
Uglavnom, možeš mirno spavati jer svatko tko to mora znati, to zna.
Ma ja isto samo citam 99% vremena, ali periodički puknem svakih polgodine/godinu
Fora je u tome sto to stp ce pogledat na netu, nece nist saznat, jer su skoro svi reviewi toliko bullshit, da se nemoze na temelju cega zakljucit. pol ih je obicni pr clanak, ostali su, "testovi" nekih njubova koji kaze povecao mi se accuracy ili tak neko sranje.
__________________

MBO: DFI LAN PARTY UT nF4 Ultra-D
MBO DFI Lan Party DK P35-T2RS S.775
Kingmax DDR2-800 KLDE88F 2 GB
Gigabyte VGA nVidia 8800GT 512MB
Antec super-midi kućište P182B crno
Arctic Cooling VGA cooler Accelero S1
Arctic Cooling turbo modul
Pioneer DVD ± RW DL DVR-215BK SATA
Cooler Master Hyper TX2 CPU hladnjak
Corsair 520HXEU ATX 2.2 modularno
CPU INTEL Core2Duo 8400
stripy je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2007., 00:56   #57
P1xel
Premium
 
P1xel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 25
Citiraj:
Autor stripy Pregled postova
(...) skoro svi reviewi toliko bullshit, da se nemoze na temelju cega zakljucit. pol ih je obicni pr clanak, ostali su, "testovi" nekih njubova koji kaze povecao mi se accuracy ili tak neko sranje.
Upravo zato sam i rekao da, ako je nekome žao novaca tj. ne kupuje skup miš on-the-fly, pogledat će i te istini za volju bullshit testove, e sada ovisno o njegovom iskustvu ili volji za znanjem/manjom šansom za bacanjem novaca, kupac će se raspitati i po raznim forumima. Tada nastupamo mi koji mu pričamo već dovoljno puta ispričane priče...
__________________
.
P1xel je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 13:37   #58
Vasili
Premium
Moj komp
 
Vasili's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 307
Logitech Pilot na podlozi od izglancanog stola je najbolji miš ever

Zadnje izmijenjeno od: Vasili. 09.12.2007. u 18:26.
Vasili je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 18:22   #59
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Svaka čast G9 al je preskup za komponentu koja se zove miš. 700kn je lijepa svotica novca. Trenutno imam mx510 i dosta sam zadovoljan. Kada sam kupio mx, ispočetka mi je bio previsok. Svi pričaju da im je miš prevelik al mislim da je u biti visina miša bitnija nego veličin. Ruka dobro sjeda na(u) njega samo zadnja desna strana prerano ''nestane i uvijek mi se dio ruke vuče po podlozi. Sad sam se donekle naviknuo na njega ali i dalje mi je dosta težak.
Napucavanje rezolucija mi ide na živce jer nepoznam nikoga ko igra na maksimalnoj rezoluciji i na g5 a kamoli na g9 koji ima još veću rezoluciju.

Ako imaš neograničeno para na raspolaganju isprobaj miševe te se onda odluči koji ćeš uzet. Pitaj nekoga tko ima u tvojoj blizini razera, ko da ga moraš u trgovini probat.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2007., 17:13   #60
wintersun
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 59
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Svaka čast G9 al je preskup za komponentu koja se zove miš. 700kn je lijepa svotica novca. Trenutno imam mx510 i dosta sam zadovoljan. Kada sam kupio mx, ispočetka mi je bio previsok. Svi pričaju da im je miš prevelik al mislim da je u biti visina miša bitnija nego veličin. Ruka dobro sjeda na(u) njega samo zadnja desna strana prerano ''nestane i uvijek mi se dio ruke vuče po podlozi. Sad sam se donekle naviknuo na njega ali i dalje mi je dosta težak.
Napucavanje rezolucija mi ide na živce jer nepoznam nikoga ko igra na maksimalnoj rezoluciji i na g5 a kamoli na g9 koji ima još veću rezoluciju.

Ako imaš neograničeno para na raspolaganju isprobaj miševe te se onda odluči koji ćeš uzet. Pitaj nekoga tko ima u tvojoj blizini razera, ko da ga moraš u trgovini probat.
nema nitko kog ja znam
vec sam uzeo G9 ,tako da nfrx
wintersun je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na