Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2015., 22:35   #1891
JuXo
Premium
Moj komp
 
JuXo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Cork, Irska
Postovi: 202
moje iskustvo sa iskonom a tek su me jučer uključili

znači jučer ujutro se ustao bla bla, vidim router se pokušava spojiti, rekao isključili optimu, i počnem pripremati iskonov router, stiže sms da sam prebačen na iskon
i resetiram router, gledam malo po opcijama, i ne spaja se na net uopće, a ni telefon ne radi, i nazovem 0800, javi se neka gospođica, objasnim šta je, i nakon jedno 5 resetiranja i sa čačkalicom i sa 5-6 puta on off router proradi internet

i rekao odlično, probam sad telefon, ne radi, u međuvremenu sam morao otići, i popodne se vratim kući i vidim telefon još ne radi, nazovem opet 0800, javi se sad neki lik, kaže ajmo opet reset bla bla, i kaže vidim grešku koju je napravila gospođica i eto proradi telefon

prije toga sam ja već skužio da je signal wifija katafakingstrofa, znači ni 5 metara i 2 zida i no signal i usput pitam lika i za to, kaže probat će nešto pojačati, i naravno vidim ja da nema kruha od toga

i opet mi vrag nije dao mira, i nazovem i pitam šta bi ja trebao sa tim wifijem, kaže mi garantiramo 15 metara vidljive udaljenosti, i kao javit će ekipi za pojačati signal pa će se oni javiti
i znajući sklonosti rvackih korisničkih službi, znao sam da ću čekati sigurno jedno 10 dana

i nakon jedno skinutih 100 bogova, odem u trgovinu po novi kabel za provući od tavana do utičnice, novu utičnicu i štemaj miško novu utičnicu na drugom kraju kuće, da približim router i nakon malo cirkusa po kući sad sam dovukao router bliže
inače sam prošli tjedan promijenio ovu staru instalaciju, stavio nove kablove, utičnicu itd itd da ne bi bilo da se ograde to je do vas

to je moj početak sa iskonom, jedan vrlo zadovoljni korisnik od početka
__________________
JuXo je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 08:38   #1892
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Kakvi likovi, kao javit će ekipi da ti pojača signal jer to tako ide, nema veze što ruter unutra ima antenicu od 2cm
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 12:55   #1893
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Umjesto da se mučite sa signalom, kupite si neki router sa min. 5db antenicom, i onda vam je svejedno kakav god dobijete od kojeg god operatera.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 13:23   #1894
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Lako je to ako imaš ADSL međutim za novi VDSL dolazi poseban router za tu tehnologiju.
Eventualno dodati još jedan router kao repetitor signala ali nije to to.
Kada Iskon nabavi najjeftiniji router koji ima unutarnju antenu i hrpu drugih bugova.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 13:29   #1895
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Signal je još uvijek bolji nego kod SpeedToucha. On je imao jednu antenu od 2dB, a ovaj ima 2 i jačinu od 3dB.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 15:20   #1896
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Bože mili stavili kolegi sa posla neko čudo od zyxella doma. Airlive Api se više ne žele automatski spajati na njega i izbacuje ih svako malo. Se da staviti SX763 nazad? P-2601HN-F3 je u pitanju,nema vidljivh antena i signali su mi koma.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 17:01   #1897
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Signal je još uvijek bolji nego kod SpeedToucha. On je imao jednu antenu od 2dB, a ovaj ima 2 i jačinu od 3dB.
Frend je u susjednoj šestici dobio novi vdsl router ZyXEL VMG5313, išao sam danas kod njega sa svojim SX763. Router mu se nalazi u sobi.
Kuhinja, jedva jedna točkica signala i s tabletom i s mobitelom, gubi signal.
Na balkonu nema signala, wc jedva uz pucanja.
Dok signal SX-a 763 ide puno dalje. Čak i na balkonu ima jednu točkicu i cijeli stan je pokriven a i nešto izvan stana. ZyXELu 5313 nije problem ni pozicija, kanal wi-fija već jednostavno ima slabiji signal, antenu.
Možda ima bolji signal od SpeedToucha ali nema od SX-a 763.

Btw može mi netko pametan interpretirati ovaj odgovor Iskona;
Poštovani,
promjena za uslugu Iskon DUO Hit 20 je zatražena 26.2.2015 s obzirom da centrala KOZALA je 20.2.2015 postala dostupna za isporuku usluga većih brzina.
Rok za promjenu paketa na uslugu veće brzine je 15 radnih dana i isti će završiti 19.3.2015.
Prema centrali je poslan zahtjev za osposobljavanje Vašeg telefonskog priključka za isporuku usluge većih brzina, nakon što dobijemo odgovor da je isto učinjeno, prema Vama će putem dostavne službe Overseas biti poslana oprema. Oprema je konfigurirana tako da podržava rad usluga većih brzina. Navedena procedura ista je za sve korisnike.

Ja opet ne shvaćam. Možda sam glup ali ne shvaćam.
Znači mene netko na centrali Kozala mora "osposobiti" (što to znači- aktivirati vdsl?) pa tek nakon toga meni dolazi router?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 17:17   #1898
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Vjerojatno mora barba tehničar doći i ukopčati te u centrali
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 17:30   #1899
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Bože mili stavili kolegi sa posla neko čudo od zyxella doma. Airlive Api se više ne žele automatski spajati na njega i izbacuje ih svako malo. Se da staviti SX763 nazad? P-2601HN-F3 je u pitanju,nema vidljivh antena i signali su mi koma.
Imam taj router i 20 dana sam se zajebavao s njim. Malo hoce malo nece. Mijenjao wpa,wep,wpa2 blablabla i nakon 20 dana stavim wpa2 ponovo s wpa i otad se prikljucuju svi uredjaji. 20 dana mi se telefon nije zelio spojiti

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 05.03.2015. u 22:44.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 19:05   #1900
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Lako je to ako imaš ADSL međutim za novi VDSL dolazi poseban router za tu tehnologiju.
Eventualno dodati još jedan router kao repetitor signala ali nije to to.
Kada Iskon nabavi najjeftiniji router koji ima unutarnju antenu i hrpu drugih bugova.
Kakve veze ima da li je adsl ili vdsl? Upikneš bilo koji router s antenom u mrežni port i koristiš njega za wireless.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 19:58   #1901
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
I danas ništa od dostave ugovora. Stari zahtjeva da pročita ugovor, overseas dostavljač kaže da samo 3 min može čekati. A lijepo sam joj rekao još u nedjelju da mi poštalje mailom ugovor i stari pročita i pošalje poštom nazad.
Jbg sad neznaš tko tu šta i kako...
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 21:17   #1902
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ja opet ne shvaćam. Možda sam glup ali ne shvaćam.
Znači mene netko na centrali Kozala mora "osposobiti" (što to znači- aktivirati vdsl?) pa tek nakon toga meni dolazi router?
Znači da mora tehničar dobiti radni nalog, otići do mdf-a u centrali i prespojiti tvoju paricu sa adsl dslam-a na vdsl dslam.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 21:34   #1903
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Okej, ali ne bi li ja prvo morao dobiti VDSL router (koji podržava i trenutni ADSL), koristiti ga cijelo vrijeme pa da tek onda tehničar mijenja paricu s dslam-a na centrali?
Po meni;
1. Novi (vdsl) router
2. tehničar u centrali me prespaja

Jer na T-com temi je netko pričao da su ga prebacili na vdsl, nije imao ni internet ni telefon a novi router mu još nije došao.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 23:53   #1904
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Na t-comu se šalje ruter i u isto vrijeme ide nalog za promjenu na vdsl port, a tek kada dođe potvrda da je novi modem isporučen korisniku od distributera, onda se promijeni profil automatski sa adsl moda na vdsl mod i na veću brzinu.

To je idealni slučaj, ali kod t-coma ima svega i svačega, tako da je moguće da je netko odmah prebacio greškom u vdsl mod.

Pogledaj tablicu iz ovog posta, pa ćeš vidjeti da postoje profili adsl na vdsl portu i sl.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2015., 17:32   #1905
subixonfire
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Pula
Postovi: 34
To je sad neka nova iskonova fora, meni su u utorak rekli da je poslan nalog za prebacivanje t-comu. Preko veze sam isti dan saznao da tcom nije dobio nikakav zahtjev za moju paricu! Pa sam zvao 0800 1000 i suocio ih sa tim. Danas su me opet zvali da je poslan zahtjev za prebacivanje tcom-u ali nemogu provjeriti nis do ponedjeljka.

Inace kao sto kolega delboy kaze vdsl dslam moze raditi u adsl i vdsl modu ali koliko sam ja upoznat dosada je kod iskona bila praxa prvo slanje modema pa prebacivanje na vdsl.
subixonfire je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2015., 17:46   #1906
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja sam dobio danas vdsl router a jos sam na adslu.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2015., 18:49   #1907
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
i ja dobio vdsl router ali ne radi još.

pokaže on da je spojen na net, ali ni telefon ni net ne rade.
statistika dsl linije mi djeluje puno bolja nego prije (imao sam 7-8dB SNR, a sad imam 14 s ovim routerom) pa bi moglo bit da su me već na centrali prebacili, jer mi ni upload ne puca kad pustim full speed više od 2 minute.

i dal ih sad trebam zvat ili?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2015., 20:09   #1908
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
@jp_rv, vjerojatno ti router nije povukao dobre postavke.
Resetiraj ga na tvorničke vrijednosti da ih pokupi a možda povuče nešto krivo pa nazovi tehničku podršku.

Meni samo nije jasno zašto barba tehničar mora na centrali prvo prebaciti pa tek onda da mi pošalju router.
Trebao bi ići ovih dana do centrale i potplatiti nekog tehničara kada ulazi u zgradu sa 100 komada RJ45 (naručio s ebaya) da vidim kako to prebacivanje izgleda jer sam ful znatiželjan kako to funkcionira.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2015., 20:15   #1909
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Danas dobio Iskonov zyxel, uzeo sam 30/5.
Problem je njihov telefonski kabel rj11-rj45 od pola metra, meni treba 10m
Na starom kablu (rj11-rj11) uopće ne radi DSL.

Gdje nabaviti rj11-rj45 od 10 metara u ZG? Chipoteka možda? Jel se može uzeti taj telefonski kabel i na njega staviti konektore sa Iskonovog mini kabla, da li bi tako radilo? hvala!

p.s. zasad sve radi na starom modemu (speedtouch) ali na starim brzinama naravno, nadam se da to mogu koristiti dok ne nabavim kabel
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2015., 20:23   #1910
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
i ja dobio vdsl router ali ne radi još.

pokaže on da je spojen na net, ali ni telefon ni net ne rade.
statistika dsl linije mi djeluje puno bolja nego prije (imao sam 7-8dB SNR, a sad imam 14 s ovim routerom) pa bi moglo bit da su me već na centrali prebacili, jer mi ni upload ne puca kad pustim full speed više od 2 minute.

i dal ih sad trebam zvat ili?
Meni normalno radi adsl. Treba mu 5 minuta da pocne radit ali radi isto kao prije 10/512
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2015., 20:32   #1911
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Danas dobio Iskonov zyxel, uzeo sam 30/5.
Problem je njihov telefonski kabel rj11-rj45 od pola metra, meni treba 10m
Na starom kablu (rj11-rj11) uopće ne radi DSL.

Gdje nabaviti rj11-rj45 od 10 metara u ZG? Chipoteka možda? Jel se može uzeti taj telefonski kabel i na njega staviti konektore sa Iskonovog mini kabla, da li bi tako radilo? hvala!

p.s. zasad sve radi na starom modemu (speedtouch) ali na starim brzinama naravno, nadam se da to mogu koristiti dok ne nabavim kabel

Ne mozes reusati konektore te, ali da, odrzes rj11 sa jedne strane svog kabela i zakrimpas rj45 na njega i to je to.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2015., 21:05   #1912
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Meni normalno radi adsl. Treba mu 5 minuta da pocne radit ali radi isto kao prije 10/512
pustio sam ga oko sat vremena, ništa. ni net ni telefon. i poveže se na adsl, a ne na vdsl. probat ću za vikend ili u pon.

(i da , moj primjerak se resetira ako pretisnem wi-fi button, umjesto da se ugasi wifi. moram ga ugasit u settingsima).

ps - čemu onaj usb služi? nisam nigdje u opcijama našao išta vezano za usb. bilo bi super da mogu spojit printer.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2015., 21:10   #1913
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
U konfiguraciji uredjaja pise 3g modem. Nisam probao. Nisi li ti imao problema i s prijasnjim routerom?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2015., 21:13   #1914
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
jesam, ne podsjećaj me -.- ali ovaj barem radi. i spoji se na adsl. samo ne pokupi username.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2015., 19:02   #1915
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Vi koji ste na VDSL-u dali vam dl brzina opada kada ide max up brzina ili je simetrična?
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2015., 21:22   #1916
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
nakon poziva službi je dio rješen. internet radi ali na adsl-u, ipak me nisu prebacili na vdsl još, ali ne radi telefon, kaže da će se rješit sutra prekosutra.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2015., 22:21   #1917
subixonfire
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Pula
Postovi: 34
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Meni samo nije jasno zašto barba tehničar mora na centrali prvo prebaciti pa tek onda da mi pošalju router.
Trebao bi ići ovih dana do centrale i potplatiti nekog tehničara kada ulazi u zgradu sa 100 komada RJ45 (naručio s ebaya) da vidim kako to prebacivanje izgleda jer sam ful znatiželjan kako to funkcionira.
Malo pojednostavljeno al bit ce ti jasno:

Fino u centrali imas dslamove od tcoma, iskona, neki nekuze vdsl vjerovatno... e sad je tvoja parica spojena na neki port na nekom dslamu i tehnicar je po nalogu fizicki prebaci na neki drugi port na istom ili drugom dslamu u samoj centrali...
subixonfire je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 00:45   #1918
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Trebali bi sutra uključiti VDSL, modem je VMG5313-B30A i javlja ovako:


ADSL Training Status: Showtime
Mode: ADSL2+
Traffic Type: ATM Mode
Link Uptime: 1 day: 11 hours: 15 minutes
============================================================================
ADSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 0.645 Mbps 9.598 Mbps
Actual Net Data Rate: 0.637 Mbps 9.599 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 28.0 dB 29.6 dB
Actual Delay: 4 ms 0 ms
Transmit Power: 12.3 dBm 19.6 dBm
Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
Actual INP: 1.5 symbols 25.0 symbols
Total Attenuation: 0.0 dB 0.0 dB
Attainable Net Data Rate: 1.511 Mbps 22.872 Mbps

kako dobiti ispravne podatke za Total Attenuation?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 09:50   #1919
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Danas ujutro oko 8:20 sam ostao oko pola sata bez interneta i telefona.
Taman kada sam ih mislio zvati da pitam što je dobio sam internet i imam puno bolju paricu.
Vjerojatno sam prebačen na drugi dslam u centrali.

(prije mi je max. bio 15000-16000)

Možda mi sada napokon pošalju vdsl router ako sam prebačen na vdsl dlsam s adsl profilom.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 14:11   #1920
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 376
Poslali mi poruku u 11h da sam prebačen na iskon. Ja sad došel doma, vidim da još radi internet od optime sa optima ruterom. Nebi njihov internet trebal prestat radit? Telefon radi odlazni pozivi, za dolazne javi da broj nije u upotrebi. Pitam čist informativno, da ne zamjenim opremu, a tam još nisam prebačen do kraja.
Redline je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na