Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2014., 18:36   #31
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
I sad sam službeno ljubomoran i ne želim više pogledati ovaj topic :P Trebao si uzeti macbook pa bi mi bilo lakše :P
Mislis

MBPR je zakon (Tocka)
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 10:17   #32
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Post 13" Ultrabook list 02/2014

Eto, malo ponavljanja, a nakon toga slijedi review Yoge 2 Pro

Nakon skoro 6 godina vjernog služenja, jedne zamjene matične ploče (tvornička greška s nVidia čipom) i dvije baterije kasnije, odlučio sam zamijeniti svoj Dell Vostro 1310. Kako sam uvijek dosta bio na putu, mali form factor je dobro došao, a doma ionako stoji 24“ 1080p monitor, pa onda ni manji ekran nije problem. Naravno, dobar dio vremena (većinu zapravo) provedem doma, tako da manje od 13“ nisam htio.

Odluka je bila isprsiti se i uzeti nešto iz aktualne ponude ultrabookova. Intel ima specificirano dosta parametara sto jedan ultrabook mora imati (http://en.wikipedia.org/wiki/Ultrabook), a tiču se težine, autonomije, dimenzija, SSD diska itd. Ja sam sebi postavio slijedeće uvjete:
• 13” ekran
• 8 Gb RAM-a
• 256 Gb SSD disk
• Rezolucija ekrana od barem 1600*900

Ponešto istraživanja po internetu je dalo slijedeću tablicu:



Prva dva na popisu nisu “pravi” ultrabookovi, ali su definitivno za uvrstiti na listu ako netko traži nešto jeftinije. Svi navedeni laptopi imaju 8Gb RAM-a I 256Gb SSD disk. Cijene su u Eurima, u Njemačkoj, početak 2014. Sve navedene laptope sam provukao kroz ruke, vise ili manje. Internet reviewovi dosta dobro prenose sve dojmove, ali sam se ipak htio osobno uvjeriti.

Kako sam ranije već rekao. U uzi izbor su ušli Lenovo Yoga 2 Pro, MacBook Pro. Ako se traži “običan” laptop, MBPro 13” retina je najbolji izbor. Asus ZenBook i Samsung su također ODLIČNI laptopi, ali i koštaju nezanemarivu svotu novaca vise. Ja sam bio privučen fleksibilnošću Yoge, te ju nakraju i kupio.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Staro 22.02.2014., 10:18   #33
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Arrow Lenovo Yoga 2 Pro

Izabrao sam narančastu verziju (ima i siva, koja je dosta svijetla i nije mi po ukusu, da je crni bio bi divan). Konfiguracija je i5-4200U procesor, 8 Gb rama, 256 Gb SSD disk, 3200*1800 QHD+ display, itd. Laptop je kupljen u Cyberportu u DE za 1299€, na Internetu se da naći za oko 1250€, ali ljubazno i nadasve uslužno osoblje me ponukalo da ga uzmem tamo na licu mjesta.

Dolazi u finoj kutiji, iako unutra nema bundlea. Dobije se laptop, punjač, te user manual. Par sličica možete vidjeti niže. Masa laptopa ja 1382g, nisu lagali previše u službenim podacima. Ono čime se Yoga 2 Pro ističe u odnosu na ostale, jest mogućnost zakretanja ekrana za 360 stupnjeva, čime se laptop pretvara u tablet. Naravno, sve ostale pozicije između su također dostupne.

S lijeve strane se nalaze utori za punjač, USB 3.0, Micro HDMI i card reader. S desne strane su USB 2.0 (nažalost), utor za audio, tipke za stišati i pojačati audio, tipka za paljenje(koja je mala i prilagođena tablet načinu rada). Sa stražnje strane praktički cijelom duzinom su sarke za hlađenje, dok je prednja strana prazna.

Kvaliteta izrade je na visokom nivou, laptop se ništa ne uvija, a I tipkovnica (iako kraćeg hoda) je dobra za tipkanje. Ekran uvijek čvrsto stoji, neovisno u kojoj poziciji je postavljen i zasad (doduše nov je) nema lufta.

Laptop dolazi predinstaliran sa Windowsima 8.1 (njemačkim u mojem slučaju, ali instalirao sam I EN language pack koji skoro sve prebaci na EN) i cijelom silom Lenovo aplikacija. Moj prvi susret s “osmicom” je bio pomalo traumatičan i instinktivno se pojavila zelja za povratkom na “sedmicu”, micanjem Metro sučelja i svih novotarija. ALI, nakon par dana korištenja, Metro ima puno smisla. S obzirom da laptop ima i touch screen, i može se koristiti u stand/tablet modu, Metro sučelje odmah iskoče kao logični (i jako dobro riješeni) način korištenja. Dijeljenje ekrana I prebacivanje između aplikacija je također dobro, I zasad nemam zamjerke. Sto se tiče Lenovo aplikacija, neke sam maknuo, neke su ostale, ali sve u svemu nisu prenapadne i većinom su korisne.

Ekran (3200*1800 QHD+) jest lijep, ali ima par problema. Prvi relativno brzo uočljivi problem je skaliranje u raznim programima. Iako su Windowsi dobro riješeni, i sve izgleda dobro, određeni 3rd party software i dalje tek mora naučiti kako se nositi s time. Prvi napamet mi pada Adobe PS koji je praktički neupotrebljiv na ovom ekranu. Drugi problem koji sam saznao dok sam se informirao po internetu je loš (netočan) prikaz žute boje. Kako je matrica RGBW, za prikaz žute boje matrica prikazuje RG—RG—, cime se dobije „prljava“ žuta, za razliku od žarko žute. Kad se ide tražiti problem, se to vidi (recimo Google logo), ali inače u svakodnevnom radu (barem meni) nimalo ne smeta. Problem sam također slikao. Jedna stvar koja također meni smeta, je glossy ekran. To je nažalost u današnje vrijeme neizbježno, ali također znaci da kada ima izvora direktnog svjetla, brightness treba držati na 75%+ cisto da se ne vide refleksije.

Sa hardwareske strane ima par „sitnica“ koje bi mogle pojedincima vise ili manje smetati. Prvo odmah jasno je da od samo dva USB utora (iako je to praktički standard na ultrabookovima), samo jedan je 3.0, dok je drugi 2.0. Konkurencija nudi dva USB 3.0 konektora. U energy postavkama se može postaviti da su USB utori pod naponom (za punjenje mobitela npr) i dok je laptop ugašen. Za očuvanje baterije laptopa, USB utori se gase kad ista padne ispod 20% kapaciteta. Druga stvar je MicroHDMI utor, koji je mogao biti full-size uz malo kemijanja, iako se i na drugim laptopima gura taj MicroHDMI. Ja sam si kupio MicroHDMI-HDMI kabel, radi bez problema. Kako sam ranije rekao, power tipka je smještena s desne strane i prilično je mala, te iako rijetko u upotrebi, ne bi lose da je možda mrvicu vise istaknuta. Zadnji nedostatak je single-band Wi-Fi, koji meni osobno nije toliko problematičan, ali opet bi bilo lijepo vidjeti da su implementirali i dual-band AC verziju. Srećom, može se za 20ak $ kupiti AC dual-band adapter, te zamijeniti. Po service manualu, nije zanemariv posao, ali izvedivo u kućnoj radinosti bez problema. Mene je interesiralo i mogućnost zamjene baterije (koja, budimo realni, kad-tad mora umrijeti). To je krajnje jednostavno. Ukupno 11 vijaka drži cijelu donju stranicu, čijim skidanjem dolazimo do cijele unutrašnjosti, te odmah zamjenjive baterije.

U samom radu, laptop je apsolutno nečujan i hladan. U “normalnom” korištenju (surfanje, Skype, streaming videa,..) laptop radi pasivno i bez zagrijavanja (cak i kad je spojen i vanjski monitor).Prilikom full loada, ventilatori postanu čujni, iako tihi, te su lako nadglasani čim ima neki drugi izvor zvuka u prostoriji, laptop se zagrijava samo na zadnjih 2-3cm gdje su sarke (ako se pogleda iznutra, tu su hladnjaci), dok je ostatak laptopa hladan.


SLIKE:
https://www.dropbox.com/sh/06xyhdi9wxjop1q/zT_4oADmt5


Ako netko ima nekih pitanja ili testova koje bi volio vidjeti, neka napise, pa dodam u ovaj post.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 10:51   #34
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Znači nije problem prebaciti win sa de na en. Još samo ostaje problem naših znakova na tipkovnici. Jel se to može zamjeniti ili se trebaš naučiti na kojoj tipki je ž, č, ć...?
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 11:31   #35
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Nije problem, cas posla, samo se stavi novi language pack. 99% stvari prebaci na engleski.

Znakovi na tipkovnici me ne brinu jer sam na starom Dellu imao US layout, a imam instalirano US/DE/HR tipkovnice koje redovito switcham...

EDIT: U postavkama ima da se i welcome screen prebaci na engleski, tako da je sada (koliko sam skuzio), samo BSOD na njemackom
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2

Zadnje izmijenjeno od: Renesis. 22.02.2014. u 11:46.
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2015., 01:13   #36
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ah meni ta yoga ni vrit ni mimo. Otprilike priča je ovakva: u krevetu prevelika i nepraktična zamjena za tablet/mobitel, na stolu zgodan je touch za pasijans, nekom prezentirat prezentaciju ..... taj preklop isto ajd ... mislim navikneš se ali daleko je to od praktičnosti mi nekako.

Odrasto sam zadnjih 8 godina na trackpadu od ibm/lenova i onak ... zgodan je touch ali opet.

Praktičnost ne znam u čitanju knjiga možda .... majka mi je inače vlasnik i korisnik i onak .... meni osobno je cijeli workflow sa touchem prespor .... a i ona ako nešto radi ozbiljnije koristi miša .

Tak da: nije mi dealbreker taj touch niti preklop na 180 ....

p.s. čak joj još nisam ni na 8.1 digo os mislim da je došo sa 8.0 . Samo ću reć da na desku drzim cmd i calc uz mozillu .


Eh da i zašto je uzela yogu a ne mac ili samsung ativ (mislim da nije bilo della i vaia peijegodinu, mozda i više ... ili se varam): mac je bio preskup jer dolazi bez dodataka tipa samo adapter za mrezu je malo bogatstvo ... ativ je tada bio nepraktičan sa tipkovnicom isto omner uloženo dobiveno nine bio optimalan i uzela yogu.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2015., 09:28   #37
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Ja eto imam svoju Yogu2Pro vec godinu dana (al vrijeme leti) i ovakvo je stanje:

Nosim ga prakticki svaki dan sa sobom dok se vozim na posao i s posla (imam 40min i 2 presjedanja u jednom smjeru), citam knjige. ili tablet ili stand mode rada. Doma je ili na stolu ili u kuhinji, touch koristim samo u kuhinji ponekad.

Skuzio sam da ako se spoji vanjski monitor (ja imam 24" 1080p) prije logina, da onda windowsi prilagode neki bazni dpi seting za taj monitor i nema nikakvih problema sa prikazom 3rd party programa.

Baterija meni traje oko 5 sati, sto ukljucuje citanje knjige, streamanje HD videa i skype.

Zuta boja o kojoj su svi brujili mi ne predstavlja nikakav problem, ne primjetim. pogotovo sto koristim f.lux i vecinu koristenja laptopa ionako imam na toplijim bojama...

problem koji nekad zna biti dosadan (oko jednom mjesecno) je da wifi zna radit ubitacno sporo (2-5mbita/s) sto se rijesi, zasada, sa ugasit/upalit wifi. iz puke lijenosti jos nisam narucio dual-band wifi karticu koja po svima radi ko zvjer...

jesam li zadovoljan kupnjom, jesam. bih li kupio opet, bi. da sam kupio mac-a, ne bi ga sigurno nosio svaki dan i citao po putu.

a to sto je kao minus da mac dolazi bez dodataka, ne znam s kojim to dodacima dolaze ostali laptopi. i ovaj je bio bez bundlea.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2015., 10:45   #38
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
+1 za y2p. Kupio prije 2 mjeseca na temelju recenzije od ovog čike gore. Nisam požalio. Uzeo i usb3 dock uz njega i 24" monitor,radi bez problema.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2015., 11:17   #39
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Cijena adaptera za lan na mac.u i yogi .... primjerice..., hdmi na dvi ... mac vs. obični adapter itd.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2015., 19:47   #40
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
@Renesis
Isto imam Yogu2Pro, ista konfiguracija, sve isto osim što je moj sivi...imam ga 2 mjeseca, nemam nikakve zamjerke, laptop je fantastičan. Imam par pitanja za tebe
Ono što me zanima, kako si (ako si uopće) riješio problem sa skaliranjem 3rd party software-a?
Jel koristiš onaj lenovo energy manager? Nekako mi se čini da je bolje podešen od windowsa balanced mode nego u tom energy manageru, tj. da baterija duže traje ako isključim energy manager i postavim u windowsu određeni mod štednje baterije.
S obzirom da već neko vrijeme koristiš laptop, jel imaš zaštitnu foliju na ekranu i ako nemaš jesi primjetio možda kakve znakove korištenja na samom ekranu (sitne ogrebotine, promjene u preciznosti, osjetljivosti, itd.)?
Sry na malo više pitanja, slobodno i ti pitaš ak te išta zanima pošto ipak imamo praktički identične laptope
Laszlo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2015., 20:31   #41
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
3rd party software moze se prikazati ispravno jedino ako spojis eksterni "normalni" ekran. samo je bitno da ga spojis prije logina u svoj account (znaci log out, spojit monitor, log in), onda on zakljuci da je vanjski primarni (u mom slucaju 24" 1080p) i namjesti scaling po njemu.

ja u principu ne koristim lenovo energy manager nego je laptop u 90% slucajeva u windows balanced modeu. kada znam da idem na duze ture i samo citam knjigu, prebacim ga na battery saver

zastitnu foliju nemam, imam samo futrolu od memory pjene (mislim da je za mac air inace ta) kad ga nosim u ruksaku (prakticki svaki dan).

ogrebotina ili neceg po ekranu nema, kao niti neke degradacije osjetljivosti. jedine vidljiva ostecenja su postrugana djelomicno farba kod USB utora jer stalno nesto ustekavam i istekavam te jedna na rubu ekrana s vanjske strane, pretpostavljam od patenta futrole (malo je knap)...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2015., 21:08   #42
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
eh, to mi se sviđa ja sam panično naručivao zaštitnu foliju s ebaya iz Njemačke tako da mi što prije stigne i stavio je, ali mi se ekran bio činio izuzetno kvalitetnim pa sam i mislio kako mi vjerojatno nije ni potrebna ta folija, ali nema veze, blago je matirana što zapravo i dobro dođe u vanjskim prostorima.
ja sam si naručio kožni sleeve koji još čekam, a u međuvremenu mi je došla torba koju toplo preporučam jer je odlična, Targus Ultralife Thin Edge 14". Ima ih raznih boja po ebayu, amazonu, itd.
hvala na odgovorima još jedno pitanje mi je palo na pamet, jesi možda pratio temperature kako ti se kreću?
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 21:57   #43
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
ja sam si uzeo ovo, i onda samo sve bacim u ruksak...
http://www.amazon.co.uk/LArobe-Sleev.../dp/B0019GMLOW

temperature? nikad dokle god ne cujem ventilatore, uopce me nije briga
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 12:56   #44
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
haha istina nećeš ih nikad ni čut jer je toliko tih da mu se divim, moraš baš biti u zatvorenom prostoru gdje je potpuna tišina da bi ih jedva čuo, obožavam ga
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2015., 00:36   #45
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Koristio malo Dell XPS 13 i Asus UX305.
Ukratko mogu reć da trenutno najbolji ultrabookovi na tržištu s Windows platformom. Meni osobno.
Asus kreće s cijenom od kakvih 7000 kn na više mislim, a Dell je cca. 15000 kn mislim. Ovisno o financijama tko kupuje ultrabook mislim da ove godine ne treba puno razmišljat.
Na neke velike mane nisam naišao, nađe se pokoja sitnica koja zasmeta, no ubrzo se i zaboravi na nju. Od izrade pa do ostalog je sve odlično.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2015., 01:29   #46
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Koristio malo Dell XPS 13 i Asus UX305.
Ukratko mogu reć da trenutno najbolji ultrabookovi na tržištu s Windows platformom. Meni osobno.
Asus kreće s cijenom od kakvih 7000 kn na više mislim, a Dell je cca. 15000 kn mislim. Ovisno o financijama tko kupuje ultrabook mislim da ove godine ne treba puno razmišljat.
Na neke velike mane nisam naišao, nađe se pokoja sitnica koja zasmeta, no ubrzo se i zaboravi na nju. Od izrade pa do ostalog je sve odlično.

A Thinkpad X1 carbon?
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2015., 01:37   #47
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor Laszlo Pregled postova
A Thinkpad X1 carbon?
S njim sam se susreo na kratko samo par puta, koristio ga možda pola sata ukupno u tim susretima pa ne mogu ni reć ništa posebno na njega, osim ono standardno da mi se učinio dobrim. Koliko sam vidio po recenzijama bio i je dobar.
Samo meni osobno ne sjeda taj Lenovo dizajn. I X1 ima specifičan dizajn s Lenovo potpisom i to mi ne sjeda baš.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2015., 01:46   #48
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Nisam probao nijedan od ova dva, dell mi se cini izuzetno dobrim ovako po nekim recenzijama, yt videima, slikama, itd...ali asus me nije bas odusevio, no nisam nijedan imao u rukama pa ne mogu procijeniti kako spada zato sam i pitao jesi probao X1 s obzirom da je meni vrhunski laptop pa me zanima kakav je u usporedbi sa dell-om...mislim da ga nema smisla usporedivati s asusom ux305 jer ipak je prije svega i duplo skuplji 😀
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2015., 01:58   #49
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Divljačka je cijena za XPS13. Pa kraj njega MBP koji inače slovi za "nepotrebnu precijenjenost" izgleda đabe.

XPS13: 17.100kn
X1 Carbon: 14.400kn
MBP13: 12.000kn


Ko je tu lud?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2015., 02:09   #50
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ko je tu lud?

Drzava...
Kolko vidim vani se cijene najjaceg modela xps13 vrte oko 10-11 000 kn
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2015., 13:58   #51
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
S obzirom da će uskoro na PCE izaći recenzija Dell Inspirona 3148 I ako ti 11" nije premalo baci oko i na njega
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na