Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2008., 03:03   #31
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
zato sto nisu svi monitori isti, a i da jesu razlikuju se uvjeti u kojima se oni koriste. imate sve postavke kako su namjestene na tftcentralovom reviewu, ali to nije uvjet da se dobiju jednaki rezultati. cak se da i naci povremeno da je netko uploadao neki profil svoj cak pa nije ni potrebno namjestati nista.

i da, moguce je i odokativno kalibrirati monitor

p.s. ima hdcp podrsku, na svim ulazima
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 08:43   #32
Mario P.
Premium
Moj komp
 
Mario P.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: stan
Postovi: 97
Sad bas da se toliko razlikuju da ce rezultat bit drasticno drukciji, cisto sumnjam....
Vidio sam u Finderu kalibratore od 500 kn pa nadalje...
__________________
Kaaaaaaaj si!
Mario P. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2008., 13:36   #33
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
evo par slika s hardforuma:

http://www.hardforum.com/showpost.ph...&postcount=699

katastrofa prokleti wide gamut, gore je nego što sam mislio... ništa, prekrižiti to. šteta, monitor je obećavao.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 13:54   #34
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Po ovom review-u izgleda da je ovaj monitor bolesno dobar!
Matrica je u klasi NEC-a 2690 WUXi koji kod nas košta oko 10.000 kuna.

Pa nije valjda da se kod nas ovaj monitor može kupiti već za 4.512,13 kn ?!?

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=lp2475w&x=0&y=0
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 14:19   #35
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
znači prema onim slikama boje su malo pre zasićene,to opet nije neka mana jer neki vole zasićenost koja jedino može smetati kod fotografija i eventualno filmova...igre itako nisu super realistične fotografski,jel se smanjivanjem brighta to može malo neutralizirati,ovaj monitor mi se opako sviđa sad jel ta zasičenost boja gora nego recimo na lenovo 220x
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 14:39   #36
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
i l220x ima isti gamut, tj 92% ntsc, barem je deklarirano tako. U biti svi kvalitetniji monitori ce od sad nadalje imati siri gamut sto je direktna "posljedica" kvalitetnijeg osvjetljenja i samo je pitanje vremena kada ce driveri grafickih kartica moci to uzimati u obzir

u svakom slucaju monitor nikako ne treba prekriziti, nego ako ga se kupi pozabavit s podesavanjem i to je to.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 14:43   #37
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
zašto onda ne kupiti wide gamut monitor nakon što jednog lijepog dana (za 3-6 godina) napokon postanu uporabljivi, a ne da sad gledaš ljude s crvenim licima?

da je ovo sRGB monitor, pokupovalo bi ga pola svijeta...
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 15:20   #38
Mario P.
Premium
Moj komp
 
Mario P.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: stan
Postovi: 97
Ne kuzim o cemu se ovdje radi?!?!
Lik kaze da ga je kalibriro i da su dalje boje prezasicene, jel tako....?!
__________________
Kaaaaaaaj si!
Mario P. je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 16:00   #39
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
koliko sam ja isčita lik uspoređuje out of the box monitore znači iz kutije tvorničke postavke,znači kalibracijom se riješava taj problem?
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 16:10   #40
Mario P.
Premium
Moj komp
 
Mario P.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: stan
Postovi: 97
Nije to...
__________________
Kaaaaaaaj si!
Mario P. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2008., 16:31   #41
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
Citiraj:
Autor GodsKiller Pregled postova
koliko sam ja isčita lik uspoređuje out of the box monitore znači iz kutije tvorničke postavke,znači kalibracijom se riješava taj problem?
ne, kalibrirao ih je malo skupljim kalibratorom. HP je out-of-the-box u puno gorem stanju...

kalibracijom ne možeš popraviti probleme izazvane wide gamutom, samo ih malo ublažiti. šteta je učinjena još u tvornici
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 18:06   #42
Mario P.
Premium
Moj komp
 
Mario P.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: stan
Postovi: 97
PA dobro, daki se radi konkretno sam o o tom primjerku ili svima....?!
__________________
Kaaaaaaaj si!
Mario P. je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 18:11   #43
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
svi monitori s wide gamutom su takvi - neki više, neki manje, ovisno o tome koliko su izašli iz sRGB gamuta. što više NTSC/aRGB gamuta pokrivaju, to su boje manje točne.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 21:36   #44
Mario P.
Premium
Moj komp
 
Mario P.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: stan
Postovi: 97
Znaci moze se rac da prikaz boja na ovom monitoru i njihova kvaliteta bas i nisu neki...
__________________
Kaaaaaaaj si!
Mario P. je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 21:55   #45
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
boje su savršene ako pri ruci imaš kvalitetan kalibrator i ako radiš u color-managed okruženju, poput photoshopa
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 22:02   #46
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Monitor ima jasnu primjenu i ne vidim nista nejasno. Vlasnici koji ga kupuju da bi u testu konstatirali da su mu isprane boje jer bi ga oni za MM potrebe... malo blesava prica.

Hazro na papiru izgleda dobra usporedba ali cini mi se da nije bas nesto izniman. Imao sam priliku pogledati u (DE) ducanu Hazro HZ23W i nije me dojmio niti bojom niti ostrinom. Covjeku koji nema razloga hvaliti nijedan monitor koji prodaje, buduci da samo pricali sa potpuno promatracke distance. Kaze da po nicemu prema reakcijama kupaca koji su ga razmatrali - a priklonjeni su Eizotu - nisu impresionirani Hazrom da bi revidirali Eizo odluku. Komunikacija im je navodno ocajna i zanimaju ih samo pozivi ili malovi koji se ticu distributera. Gomilaju revizije firmwarea. Los nastup za nekoga tko misli potrajati na trzistu. Posebno prema kupcima koju su ga kupili na nevidjeno zbog IPS-a. Moram nerado priznati (barem model HZ23W) kako IPS sa ovakvim rezultatima nije nista posebno! Narucili su svega par modela, najvise kao opipni modeli.

HP-ac mi jedino nije jasan pozicioniranjem unutar HP-a. Kome se uopce taj model obraca? Graficku elitnu seriju imaju. Posebno ono novo megacolorno cudo. Cijena je deluxe, ali model mi nije jasan?

8
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 23:53   #47
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
eizo bi se jednako prodavao da ima IPS monitore. ljudi kupuju ime, a ne kvalitetu - da je drugačije, onda eizo ne bi imao inferiorne PVA panele
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 23:58   #48
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
eizo bi se jednako prodavao da ima IPS monitore. ljudi kupuju ime, a ne kvalitetu - da je drugačije, onda eizo ne bi imao inferiorne PVA panele
Ostavljam ti (zijevam za spavanje) jedan dan da obrazujes tu tvrdnju sa malo provjere zasto i kako Eizo bira svoje panele. Zasto radije uzima PVA a ne IPS. Pa mozda stignes i editirati na vrijeme
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 01:28   #49
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Ajd probaj ovo lupit u i kliknut na treci link po redu
Onda nam forum ne treba, bumo sve izgoglali...

Citiraj:
Autor Mario P. Pregled postova
Ma nije mi jedna stvar jasna...pa svi ovi "profi" reviews koji testiraju monitore, te ih kalibriraju, te provjeravaju ako monitor moze postic odredeni certifikat
...pa zar nam oni ne mogu napisat njihove postavke kad zavrse kalibracijom monitora?!
I kraj priče!
Ne vidim zasto nebi išlo tako?!
Zato jer je svaki monitor priča za sebe, postavke jednog ne mora biti da su najbolje moguće postavke za drugi monitor iako su isti modeli u pitanju.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 11:08   #50
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ostavljam ti (zijevam za spavanje) jedan dan da obrazujes tu tvrdnju sa malo provjere zasto i kako Eizo bira svoje panele. Zasto radije uzima PVA a ne IPS. Pa mozda stignes i editirati na vrijeme
zato što su jeftiniji, zato što samsung ima veće proizvodne kapacitete, i zato što ih ima u više veličina nego IPS panela. to je čitava mudrost. u svim tehničkim aspektima PVA zaostaje za IPS-om.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 13:30   #51
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ostavljam ti (zijevam za spavanje) jedan dan da obrazujes tu tvrdnju sa malo provjere zasto i kako Eizo bira svoje panele. Zasto radije uzima PVA a ne IPS. Pa mozda stignes i editirati na vrijeme
Hmm, a zašto onda Apple u svoje Cinema D. ugrađuje IPS panele??
Zašto su svi 30" IPS, pa valjda i Eizov(ne da mi se gledat na prad.de)?

Mislim, i meni je NANAO fetiš (od kad sam prije 15ak godina na infu u ZG vidia jedan 17" trinitron koji je tada koštao oko "2000 maraka"), al bi volia da u 24" ne ugrađuju panele kao i Dell u svoj 2408wfp
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 00:20   #52
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
, <-- Adobe RGB
...............................
...........................sRGB pored Adobe RGB



Novo~stara browser tematika za colorijadu koju gledate :

color-aware Browsers 1

color-aware Browsers 2




Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Hmm, a zašto onda Apple u svoje Cinema D. ugrađuje IPS panele??
Izmedju ostalog zato sto Apple mora odrzavati dojam High End monitora iznad svoje klase. Koji bi u isto vrijeme trebao podrzavati stavke koji njegovom cijenom pokrivaju ili vrlo blizu nude Eizo, Nec i preostali (Nec) tuner Lacy i Samsung XL/T modeli.

No Apple nema :

12-bitno i ne (za klasu) sitno procesiranje (kod Eizota 16-bit interno) Apple ga elegantno skriva u specifikacijama, ali bez straha, ionako nije velika tajna da ga nema.

Hardversku kalibraciju (ostali ne samo da imaju vec i prilazu mjernu škatulju)

Color podrsku takodjer skriva dok je svi ostali jasno naznacuju i najcesce :sRGB, 97/98% Adobe RGB... Zato i nije neki gamutni heroj u usporedbi sa gornjim momcima.

Tko je god vidio jabucnu 30-ticu zna da niti blizu ne predvodi sa naboljom crnom bojom a za novce bi bogme trebala.

Ambijentalni pokrov necu ni spominjati ali mozda i bolje. Apple zbog dodatnog hood-a sa urezanom jabukom, jamacno bi kostao i'ljadarku vise.

Dok se nije pojavio Dell i brzo obznanio da koristi ne samo iste IPS panelke, nego i generaciju noviju od tadasnjih Cinema... vrlo brzo je i poveci broj Apple (razumnih) korisnika presao bas na Dell-ove. Apple anemicnost I/O je ionako uobicajena boljka a tu pored Dell-a, tesko da ima sto uopce pokazati. Do Dell-a je Apple kako tako pokrivao tu pricu. Jedino sto Apple (ovisno o pojedinacnom Dell modelu) nudi u svojim monitorima je bolja tvornicka kalibracija od Dell-a. Priznajem, dobra odluka Apple je od pocetka mogucnost interveniranja zasebnim butonkama za bright/contrast. Sve ostalo je klubska lovorika za one koji moraju imati pod krovom sve od jabuke i zmire na cijenu.

Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Zašto su svi 30" IPS, pa valjda i Eizov(ne da mi se gledat na prad.de)?

Krivo, ni gornji FlexScan SX3031W ,a jos manje najveci ColorEdge CG301W nisu IPS vec ponovo S-PVA, ali o tome u nastavku.


Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
zato što su jeftiniji, zato što samsung ima veće proizvodne kapacitete, i zato što ih ima u više veličina nego IPS panela. to je čitava mudrost. u svim tehničkim aspektima PVA zaostaje za IPS-om.
Trazim jedan opsezan PDF u kojem je Eizo jasno naglasio po svakoj stavci > manu i prednosti matrice; te zasto i kako je odabrao S-PVA matricu i zbog cega je zaboravio IPS. Do tada...

idemo jednom logikom koja se sukobi sa ponudjenom tezom kako je Eizo šktljivi nabavljac jeftine robe. Eizo koji je defacto standard u grafickim monitorima, sa nepoljuljanim ugledom, nece radije uzeti na mjericu sjekirom narezanih S-IPS panelki, te ih fino duplo prodavati pod svojim imenom.

Njemu koji je na trzistu toliko vremena i koji ima dugorocnu strategiju opstanka, doista je ubitacno "tesko" kao Hazrou ili Apple-u nabaciti IPS i voziti ih kao graficke monitore koji u Apple slucaju ostaju sa niz manjkavosti za cijenu, dok Hazro prave graficke opcije tek najavljuje.

Dakle ako se Stevo Karapandza u svom švajcarskom restoranu zabuni i kupi zabunom neki od CG modela pipmekastog gamuta, trebao ni znati :

Da takvi monitori moraju kompletno "razgovarati" sa ostatkom hardverije da bi postojeci arsenal procesiranja uopce imao koristi. Drugim slovima, kupovina takvih monitora (osim jasne namjene) isto tako ima precizno preporucene adaptere a time i planirane dodatne troskove kupovine ili upgrade-a uz spomen Max/Vatra/Quadro karti.

U Flex seriji jos mozda i ostaje racionalnog prostora za stavljanje pred zid pojedinih modela i razmatranje ekivalentnih modela davatelja organa. No i tada je vecina Flex modela 1:1 potvrdjeno sa boljom slikom, boljom bojnom podrskom i vecom garancijom. No kad skrenemo u ColorEdge seriju, koja je sa pojednimi modelima beskompromisna i najbolje dostupna serija... zbilja je neozbiljno da jedan proizvodac uzima neku matricu radi ustede!

Eizo jednako kao sto je radio sa Sony CRT-ima, jednako tako i sa LCD-ima po svojoj specifikaciji dobiva S-PVA panele od Samsunga + dodatna intervencija na elektronici i citava baterija postavki i intervencija. Eizo unatoc astro cijenama gornjih CG modela i dalje ostaje odlicno prodavan monitor. Taman da je 10 krvnih ugovora potpisao sa Samsungom, nema sanse da bi ColorEdge uz sve poduzetu za njihovu kvalitetu - isao kriplati sa matricom iz razloga koj nisu dobro promisljeni.

Ime koje ovu razinu posvecuje svim gornjim modelima, zaista bi morao biti nekonzistentni kreten, kad bi sve ove zahvate - u svrhu najbolje moguce slike i kompletne podrske svega sto se odaziva na ime boje - isao ciniti invalidnim s time da bira neku matricu jer mu je povoljnija! Posebno u najvisoj mogucoj pro grafickoj klasi za ciju cijenu moze ubaciti koji god zeli dostupan panel! Takva prica je zbilja jako tanka.

Jedna iiyama je seriozno pumpala na tuniranju Mitsubajši tube, jedan Dell u nizu Samsung modela je intervencijom na elektronici i evidentirano testovima (cak i u HR info casopisima) od maticnih Samsung modela (sa istim matricama) davao bolju sliku. A onda bi trebalo biti cudno sto prvo ime u svijetu monitora, radi spomenuti broj intervencija na svojim monitorima?

Na kraju krajeva, najbolja potvrda necega su korisnici i vlasnici, odnosno povratna informacija. Prica da monitor treba biti vrhunski samo zbog IPS panela je prilicno povrsna. Ako je IPS jedini pojam, kako to da S-PVA uvijek se nalaze na svim High End listama u kojim se trazi najbolji? Mozda zato sto zavrsni rezultati ovise o puno vise stvari kao i u svemu ostalome. Ovo me podsjeca na vec ižvakanu i dosadnu teorijsku pricu o 5 kamera sa 5mp, koje daju jednako "kvalitetnu" sliku. Srecom, vec sam davno ponudio jednako dosadnu i opsirno razlaganje ovdje, pa ne trebam ponavljati

Jesi li ti ikad uzivo promotrio ColorEdge CG221K ili ColorEdge CG222WK? Ja jesam! Vrsta slike za koju ljudi prodaju opremu samo da bi ga stavili na stol. S-PVA/IPS price se tope i nestaju kad vidis ovakav monitor uzivo. Ne samo da nisam nasao jednu manu koja se spominje (pomicanje od centra, varijacije boje...) za S-PVA, vec je ubitacan po dojam kad se vratis na drugi monitor. Tamniju crnu boju nisam jos gledao ni na jednom LCD-u ikad, a kutne anomalije necu ni spominjati, jer ih nema! PVA zaostaje za IPS-om u svim aspektima? Tesko. Pred ovakvim monitorima to ostaje samo teorija. Ne zastupam ni S-PVA ni IPS matricu (mada pisem ovo na IPS-u) ali u ovom razredu, samo teoreticari ce donositi zakljucke koji je monitor bolji gledajuci samo na golu specifikaciju iste.

ColorEdge CG222WK je vjerovatno prvi izbor po svim foto listama izbora te prednjaci i pred najbojim Nec modelima u 1:1 usporedbama. Nije cak mali ni broj profi korisnika bira medju 30" modelima bas Samsunge jer im bolje pase njegov kontrast i fenomenalna crna boja. Noviji Samsung XL30 Gamutno premasuje sve sto trenutno postoji pa cak i same Adobe RGB specifikacije. Pokriva kompletni Fogra-u 39/ECI ISO = svaku farbu koju mozes printnuti! Da ne povjerujes, S-PVA matrica

Ove price ce sve vise padati u vodu pred nadolazecim LED-arica modelima kao ovaj Samsung. Gomila stvari koje su nas prije zabrinjavale pri izboru ce sad biti toliko umanjeno, da ce sve manje i manje biti tema rasprave. Jasno, osim ako ih namjerno ne invalidiraju po cjenovnim standardima kao sto u svemu rade danas.

Odlican sajt sa jos boljom usporedbom pro modela ali i savjeta. Jedino morate incijalno se regati da bi mogli citati. Bez provjere, samo upisati mail i korisnicko ime :

Monitors for Photographers,How to Choose the Right One
Smart Monitor Recommendations

Opcenito profi photo sfera je vjerovatno najbolji izvor informacija za modele koje ne mozete vidjeti lako u zivo a zanimaju vas cesto spominjane vrednote prikaza... koje se pocesto spominju na ovom forumu. Puno su dinamicniji u iskazivanju testova i rezultata medju korisnicima, nego ponesto inertniji graficari. BH Photo vjerovatno najveci photo pro diler uopce, prodaje ama bas sve High-End modele monitora. Ono sto nema trenutno, za svoje kupce bez problema narucuje. Upravo njihovi dileri, vec godinama - Eizo CG modele po izboru kupaca koji su usporedjivali sve dostupno - stavljaju na prvo mjesto.

Nec je no1 u medju IPS bratijom i odlican. Ali po mom skromnom misljenju... samo dok se radi o Mat anti-glare modelima. Prica o savrseno kalibriranoj boji na Glossy anti-glare modelima, zvuci mi blago receno paradoksalno. Kako se moze pricati o konstantnosti, ako se u svakoj refleksivnoj prilici (kad nije u milosti idealnog svjetla) jasno vidi da dolazi do odstupanja boje? Ta "življa" glossy slika je po meni jako naporna.

Glossy je super za 007 nasred Jelacicha ili Jaruna dok po najvecem suncu hakira Gabri account, ali meni se dize kosa od njega. No ponavljam, stvar ukusa. Objektivniji forumski vlasnici znaju da ni Mat nije bas sasvim idealan. Pojedini modeli znaju pre difuzno cuclati svjetlo. Dell IPS/PVA vlasnici, posebno ako preblizu sjede, itekako vide odredjenu zrnatost koje se posebno vidi u nekim sjetlijim bojama u Mat aranzmanu. Samo cu jos jednom ponoviti da nema savrsene tehnologije. Svaka, ama bas svaka ima svoje mane i prednosti. Glavni rezultat je ne biti kilav, otici vidjeti monitor i ne oboliti od PCE bolest koja se zove : "Prekobarsko teoretiziranje panela i mana kao izvor stalnog odgadjanja kupovine vlastitog monitora"



Usprkos sto Eizo (posebno na top modelima) deklarira prilicno tanašnu satnicu svojih ladnih lampi, dapace, cak poprilicnu malu prema ostalim modelima drugih proizvodjaca. Dan danas se vucaraju 15" i posebno (IPS) 18"-ce koje jasno u servisnom meniju pokazuju i za 40% vecu premasenu deklariranu satnicu ali i dalje rade bez promjene! Da ne pricam o CRT-ovima koji se vucaraju medju 10 vlasnika i dalje rade bez traumaticnije eksploatacije po koristan ostatak radnog zivota. Mozda nekog ljuti sto Mercedes ima bezobrazno skupu dodatnu opremu; sto ni on ni Audi nemaju nikad rucno mijenjalo jednako dobro kao kod Bebe; sto ni skuplji X ni sexy 4Matic nisu sofisticiraniji od Quattro-a ili sto Miki Manojlovic jedini ima u kvartu love da kupi najskuplji 30" LCD i gleda kompresiranog Batmana kojeg je maznuo sa Piratorrenta. Razine koje su visoko kvalitativno dostignute/odrzavane od nekog imena se ne dostizu lako preko noci. Posebo ne ako ih stalno unaprijeđuje. Inace bi svi Njemci imali jednako kvalitetne mjenjace i jednako kvalitetne 4x4 pogone Jednako tako, svi Koreanci bi sve to pokupili i ponudili u prvoj sljedecoj generaciji. Ljutiti se na Eizota sto ima cijenu koju ima uz svoju kvalitativnu konstantnu je lamerski za svakog tko se smatra ozbniljnijim PCE forumasem (Fleks, Gabre i ostali uracunati)

Na kraju ove price, cak je i Stevo uvidio kako iskorisiti svog Eizota i (mada jos uci) rezultati nisu izostali. Vec zna kako istaknuti glavne motive zu kuvarski magazin i sigurno nece prodati svoj monitor. Cak mu vise i ne izgleda "ispranih" boja jer je poceo i fotkati u punom ARGB-u.



Za drugu kuj'inju razmislja i o HP-u iz ove teme. Gledajuci (ako je ovo tocna cijena) sve opisano, mogao bi biti jednako povoljan u klasi kao sto je Lenovo sa svima nam znanim modelom.

Stosta toga sam jos htio spomenuti, ali mislim da je ovo i prekrdasilo strpljenje jednog Codiaca
8
-->
Za pocetak spomenute price :

sRGB --> , <-- Adobe RGB
...............................
...........................sRGB pored Adobe RGB



Novo~stara browser tematika za colorijadu koju gledate :

color-aware Browsers 1

color-aware Browsers 2




Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Hmm, a zašto onda Apple u svoje Cinema D. ugrađuje IPS panele??
Izmedju ostalog zato sto Apple mora odrzavati dojam High End monitora iznad svoje klase. Koji bi u isto vrijeme trebao podrzavati stavke koji njegovom cijenom pokrivaju ili vrlo blizu nude Eizo, Nec i preostali (Nec) tuner Lacy i Samsung XL/T modeli.

No Apple nema :

12-bitno i ne (za klasu) sitno procesiranje (kod Eizota 16-bit interno) Apple ga elegantno skriva u specifikacijama, ali bez straha, ionako nije velika tajna da ga nema.

Hardversku kalibraciju (ostali ne samo da imaju vec i prilazu mjernu škatulju)

Color podrsku takodjer skriva dok je svi ostali jasno naznacuju i najcesce :sRGB, 97/98% Adobe RGB... Zato i nije neki gamutni heroj u usporedbi sa gornjim momcima.

Tko je god vidio jabucnu 30-ticu zna da niti blizu ne predvodi sa naboljom crnom bojom a za novce bi bogme trebala.

Ambijentalni pokrov necu ni spominjati ali mozda i bolje. Apple zbog dodatnog hood-a sa urezanom jabukom, jamacno bi kostao i'ljadarku vise.

Dok se nije pojavio Dell i brzo obznanio da koristi ne samo iste IPS panelke, nego i generaciju noviju od tadasnjih Cinema... vrlo brzo je i poveci broj Apple (razumnih) korisnika presao bas na Dell-ove. Apple anemicnost I/O je ionako uobicajena boljka a tu pored Dell-a, tesko da ima sto uopce pokazati. Do Dell-a je Apple kako tako pokrivao tu pricu. Jedino sto Apple (ovisno o pojedinacnom Dell modelu) nudi u svojim monitorima je bolja tvornicka kalibracija od Dell-a. Priznajem, dobra odluka Apple je od pocetka mogucnost interveniranja zasebnim butonkama za bright/contrast. Sve ostalo je klubska lovorika za one koji moraju imati pod krovom sve od jabuke i zmire na cijenu.

Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Zašto su svi 30" IPS, pa valjda i Eizov(ne da mi se gledat na prad.de)?

Krivo, ni gornji FlexScan SX3031W ,a jos manje najveci ColorEdge CG301W nisu IPS vec ponovo S-PVA, ali o tome u nastavku.


Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
zato što su jeftiniji, zato što samsung ima veće proizvodne kapacitete, i zato što ih ima u više veličina nego IPS panela. to je čitava mudrost. u svim tehničkim aspektima PVA zaostaje za IPS-om.
Trazim jedan opsezan PDF u kojem je Eizo jasno naglasio po svakoj stavci > manu i prednosti matrice; te zasto i kako je odabrao S-PVA matricu i zbog cega je zaboravio IPS. Do tada...

idemo jednom logikom koja se sukobi sa ponudjenom tezom kako je Eizo šktljivi nabavljac jeftine robe. Eizo koji je defacto standard u grafickim monitorima, sa nepoljuljanim ugledom, nece radije uzeti na mjericu sjekirom narezanih S-IPS panelki, te ih fino duplo prodavati pod svojim imenom.

Njemu koji je na trzistu toliko vremena i koji ima dugorocnu strategiju opstanka, doista je ubitacno "tesko" kao Hazrou ili Apple-u nabaciti IPS i voziti ih kao graficke monitore koji u Apple slucaju ostaju sa niz manjkavosti za cijenu, dok Hazro prave graficke opcije tek najavljuje.

Dakle ako se Stevo Karapandza u svom švajcarskom restoranu zabuni i kupi zabunom neki od CG modela pipmekastog gamuta, trebao ni znati :

Da takvi monitori moraju kompletno "razgovarati" sa ostatkom hardverije da bi postojeci arsenal procesiranja uopce imao koristi. Drugim slovima, kupovina takvih monitora (osim jasne namjene) isto tako ima precizno preporucene adaptere a time i planirane dodatne troskove kupovine ili upgrade-a uz spomen Max/Vatra/Quadro karti.

U Flex seriji jos mozda i ostaje racionalnog prostora za stavljanje pred zid pojedinih modela i razmatranje ekivalentnih modela davatelja organa. No i tada je vecina Flex modela 1:1 potvrdjeno sa boljom slikom, boljom bojnom podrskom i vecom garancijom. No kad skrenemo u ColorEdge seriju, koja je sa pojednimi modelima beskompromisna i najbolje dostupna serija... zbilja je neozbiljno da jedan proizvodac uzima neku matricu radi ustede!

Eizo jednako kao sto je radio sa Sony CRT-ima, jednako tako i sa LCD-ima po svojoj specifikaciji dobiva S-PVA panele od Samsunga + dodatna intervencija na elektronici i citava baterija postavki i intervencija. Eizo unatoc astro cijenama gornjih CG modela i dalje ostaje odlicno prodavan monitor. Taman da je 10 krvnih ugovora potpisao sa Samsungom, nema sanse da bi ColorEdge uz sve poduzetu za njihovu kvalitetu - isao kriplati sa matricom iz razloga koj nisu dobro promisljeni.

Ime koje ovu razinu posvecuje svim gornjim modelima, zaista bi morao biti nekonzistentni kreten, kad bi sve ove zahvate - u svrhu najbolje moguce slike i kompletne podrske svega sto se odaziva na ime boje - isao ciniti invalidnim s time da bira neku matricu jer mu je povoljnija! Posebno u najvisoj mogucoj pro grafickoj klasi za ciju cijenu moze ubaciti koji god zeli dostupan panel! Takva prica je zbilja jako tanka.

Jedna iiyama je seriozno pumpala na tuniranju Mitsubajši tube, jedan Dell u nizu Samsung modela je intervencijom na elektronici i evidentirano testovima (cak i u HR info casopisima) od maticnih Samsung modela (sa istim matricama) davao bolju sliku. A onda bi trebalo biti cudno sto prvo ime u svijetu monitora, radi spomenuti broj intervencija na svojim monitorima?

Na kraju krajeva, najbolja potvrda necega su korisnici i vlasnici, odnosno povratna informacija. Prica da monitor treba biti vrhunski samo zbog IPS panela je prilicno povrsna. Ako je IPS jedini pojam, kako to da S-PVA uvijek se nalaze na svim High End listama u kojim se trazi najbolji? Mozda zato sto zavrsni rezultati ovise o puno vise stvari kao i u svemu ostalome. Ovo me podsjeca na vec ižvakanu i dosadnu teorijsku pricu o 5 kamera sa 5mp, koje daju jednako "kvalitetnu" sliku. Srecom, vec sam davno ponudio jednako dosadnu i opsirno razlaganje ovdje, pa ne trebam ponavljati

Jesi li ti ikad uzivo promotrio ColorEdge CG221K ili ColorEdge CG222WK? Ja jesam! Vrsta slike za koju ljudi prodaju opremu samo da bi ga stavili na stol. S-PVA/IPS price se tope i nestaju kad vidis ovakav monitor uzivo. Ne samo da nisam nasao jednu manu koja se spominje (pomicanje od centra, varijacije boje...) za S-PVA, vec je ubitacan po dojam kad se vratis na drugi monitor. Tamniju crnu boju nisam jos gledao ni na jednom LCD-u ikad, a kutne anomalije necu ni spominjati, jer ih nema! PVA zaostaje za IPS-om u svim aspektima? Tesko. Pred ovakvim monitorima to ostaje samo teorija. Ne zastupam ni S-PVA ni IPS matricu (mada pisem ovo na IPS-u) ali u ovom razredu, samo teoreticari ce donositi zakljucke koji je monitor bolji gledajuci samo na golu specifikaciju iste.

ColorEdge CG222WK je vjerovatno prvi izbor po svim foto listama izbora te prednjaci i pred najbojim Nec modelima u 1:1 usporedbama. Nije cak mali ni broj profi korisnika bira medju 30" modelima bas Samsunge jer im bolje pase njegov kontrast i fenomenalna crna boja. Noviji Samsung XL30 Gamutno premasuje sve sto trenutno postoji pa cak i same Adobe RGB specifikacije. Pokriva kompletni Fogra-u 39/ECI ISO = svaku farbu koju mozes printnuti! Da ne povjerujes, S-PVA matrica

Ove price ce sve vise padati u vodu pred nadolazecim LED-arica modelima kao ovaj Samsung. Gomila stvari koje su nas prije zabrinjavale pri izboru ce sad biti toliko umanjeno, da ce sve manje i manje biti tema rasprave. Jasno, osim ako ih namjerno ne invalidiraju po cjenovnim standardima kao sto u svemu rade danas.

Odlican sajt sa jos boljom usporedbom pro modela ali i savjeta. Jedino morate incijalno se regati da bi mogli citati. Bez provjere, samo upisati mail i korisnicko ime :

Monitors for Photographers,How to Choose the Right One
Smart Monitor Recommendations

Opcenito profi photo sfera je vjerovatno najbolji izvor informacija za modele koje ne mozete vidjeti lako u zivo a zanimaju vas cesto spominjane vrednote prikaza... koje se pocesto spominju na ovom forumu. Puno su dinamicniji u iskazivanju testova i rezultata medju korisnicima, nego ponesto inertniji graficari. BH Photo vjerovatno najveci photo pro diler uopce, prodaje ama bas sve High-End modele monitora. Ono sto nema trenutno, za svoje kupce bez problema narucuje. Upravo njihovi dileri, vec godinama - Eizo CG modele po izboru kupaca koji su usporedjivali sve dostupno - stavljaju na prvo mjesto.

Nec je no1 u medju IPS bratijom i odlican. Ali po mom skromnom misljenju... samo dok se radi o Mat anti-glare modelima. Prica o savrseno kalibriranoj boji na Glossy anti-glare modelima, zvuci mi blago receno paradoksalno. Kako se moze pricati o konstantnosti, ako se u svakoj refleksivnoj prilici (kad nije u milosti idealnog svjetla) jasno vidi da dolazi do odstupanja boje? Ta "življa" glossy slika je po meni jako naporna.

Glossy je super za 007 nasred Jelacicha ili Jaruna dok po najvecem suncu hakira Gabri account, ali meni se dize kosa od njega. No ponavljam, stvar ukusa. Objektivniji forumski vlasnici znaju da ni Mat nije bas sasvim idealan. Pojedini modeli znaju pre difuzno cuclati svjetlo. Dell IPS/PVA vlasnici, posebno ako preblizu sjede, itekako vide odredjenu zrnatost koje se posebno vidi u nekim sjetlijim bojama u Mat aranzmanu. Samo cu jos jednom ponoviti da nema savrsene tehnologije. Svaka, ama bas svaka ima svoje mane i prednosti. Glavni rezultat je ne biti kilav, otici vidjeti monitor i ne oboliti od PCE bolest koja se zove : "Prekobarsko teoretiziranje panela i mana kao izvor stalnog odgadjanja kupovine vlastitog monitora"



Usprkos sto Eizo (posebno na top modelima) deklarira prilicno tanašnu satnicu svojih ladnih lampi, dapace, cak poprilicnu malu prema ostalim modelima drugih proizvodjaca. Dan danas se vucaraju 15" i posebno (IPS) 18"-ce koje jasno u servisnom meniju pokazuju i za 40% vecu premasenu deklariranu satnicu ali i dalje rade bez promjene! Da ne pricam o CRT-ovima koji se vucaraju medju 10 vlasnika i dalje rade bez traumaticnije eksploatacije po koristan ostatak radnog zivota. Mozda nekog ljuti sto Mercedes ima bezobrazno skupu dodatnu opremu; sto ni on ni Audi nemaju nikad rucno mijenjalo jednako dobro kao kod Bebe; sto ni skuplji X ni sexy 4Matic nisu sofisticiraniji od Quattro-a ili sto Miki Manojlovic jedini ima u kvartu love da kupi najskuplji 30" LCD i gleda kompresiranog Batmana kojeg je maznuo sa Piratorrenta. Razine koje su visoko kvalitativno dostignute/odrzavane od nekog imena se ne dostizu lako preko noci. Posebo ne ako ih stalno unaprijeđuje. Inace bi svi Njemci imali jednako kvalitetne mjenjace i jednako kvalitetne 4x4 pogone Jednako tako, svi Koreanci bi sve to pokupili i ponudili u prvoj sljedecoj generaciji. Ljutiti se na Eizota sto ima cijenu koju ima uz svoju kvalitativnu konstantnu je lamerski za svakog tko se smatra ozbniljnijim PCE forumasem (Fleks, Gabre i ostali uracunati)

Na kraju ove price, cak je i Stevo uvidio kako iskorisiti svog Eizota i (mada jos uci) rezultati nisu izostali. Vec zna kako istaknuti glavne motive zu kuvarski magazin i sigurno nece prodati svoj monitor. Cak mu vise i ne izgleda "ispranih" boja jer je poceo i fotkati u punom ARGB-u.



Za drugu kuj'inju razmislja i o HP-u iz ove teme. Gledajuci (ako je ovo tocna cijena) sve opisano, mogao bi biti jednako povoljan u klasi kao sto je Lenovo sa svima nam znanim modelom.

Stosta toga sam jos htio spomenuti, ali mislim da je ovo i prekrdasilo strpljenje jednog Codiaca
8
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 12.09.2008. u 14:04. Razlog: puno teksta... mora i koje slovo omaknuti
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 00:34   #53
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
napisao si puno toga (čak sam i sve pročitao, nije bilo tl;dr), ali po tome što si napisao izgleda da treba eizovim inženjerima dati nobelovu nagradu jer su iz panela kod kojega i moja ćorava baba vidi horizontalni shift boja uspjeli napraviti panel kod kojega toga nema

da eizo umjesto PVA panela stavi novi H-IPS panel, zajedno sa svim ostalim điđa-bajama, rezultat bi bio bolji nego što trenutno jest. ne znam uopće zašto si krenuo u priču o elektronici i backlightu, kad to nema veze sa samim panelom.

reprodukcija boja: IPS > PVA
kontrast: IPS = PVA
kut gledanja: IPS > PVA
black level: IPS = PVA
oštrina slike: IPS > PVA
response time: IPS > PVA

ne postoji doslovce nijedan parametar po kojemu je PVA kvalitetniji od IPS-a. nijedan. zapravo, lažem, postoji - cijena. ma koliko se to tebi ne sviđalo. eizo bi mogao u svoje monitore stavljati TN panele, pa bi opet ljudi svršavali nad njima jer eto, to je ipak eizo!

P.S. da, vidio sam sva tri navedena monitora, i vidio sam na njima ono što ti nisi. vratimo se sada na ovaj HP.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 01:12   #54
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
horizontalni shift boja uspjeli napraviti panel kod kojega toga nema
na CG222WK? Sad si me potpuno uvjerio da si ga vidio Mislio sam da pricam sa nekim tko je stvarno vidio monitor.

Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
zajedno sa svim ostalim điđa-bajama, rezultat bi bio bolji nego što trenutno jest.

Dobro, sad sam barem siguran da sam u HR, gdje se lagodno o svemu zna u deset letecih komentara.

Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
ne znam uopće zašto si krenuo u priču o elektronici i backlightu, kad to nema veze sa samim panelom.
Nema veza sa panelom? Onda po tebi mozemo biti sigurni da IPS Hazro, Apple i Dell modeli su najbolji LCD monitori na svijetu. Nema veze sa panelom, ima veze sa finalnim rezultatima. Ucini nam svima uslugu, napravi par svojih IPS modela i pocni ih prodavati na forumu! Bem mu misha, nisam imao pojma da je to u stvari tako lako : Sve te glupe intervencije , a kad tamo, dovoljno je samo ubaciti IPS i eldorado monitor je tu !


Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
,reprodukcija boja: IPS > PVA,kontrast: IPS = PVA,kut gledanja: IPS > PVA
black level: IPS = PVA,oštrina slike: IPS > PVA,response time: IPS > PVA,
ne postoji doslovce ...
Ah, umara me ova iskljucivost na steroidima.


Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
vratimo se sada na ovaj HP.
Steta sto nisi vec ranije ponudio ovaj model skretanja na drugu temu, barem bi me postedio ocekivanja za nekom konstruktivnijom replikom.

Amen od mene u ovoj temi i noch.

8
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 01:35   #55
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
eizo bi mogao u svoje monitore stavljati TN panele, pa bi opet ljudi svršavali nad njima jer eto, to je ipak eizo!
ne bi vjerovao ali i stavlja i ljudi ih dizu u nebesa i pricaju bajke o slici doticnih, a jos i nisu toliko cijenom neprihvatljivi primjerice kao recimo jedan s2401w s cijenom od svojih 5000kn ili jos gore s2201w od 3600kn

no to je eizo..

e da, i eizo koristi ips panele u svojim monitorima, cg serija, manji modeli (do 22"). zasto ih nema u vecima, to ostaje pitanje, no nekako mi se cini da se radi o svojevrsnom u govoru eiza sa samsungom gdje samsung proizvodi specificne koji zadovoljavaju neke odredene kriterije, sto je svakako bolje nego nabavljati dostupne panele pa kemijati onda s njima, no ne znaci da je tehnologija koju samsung ima najbolja, ali je zadovoljavajuca bas iz razloga sto sam panel nije uvjet kvalitete/nekvalitete nekog monitora.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 09:42   #56
Mario P.
Premium
Moj komp
 
Mario P.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: stan
Postovi: 97
Dobro decki, molim vasu preporuku za 25"-27" monitor....
__________________
Kaaaaaaaj si!
Mario P. je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 11:24   #57
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
preporuku za 25"-27" monitor ćeš teško dobiti na temi o 24" HP-u ali ne sumnjam da će ti ovaj gore preporučiti S-PVA eizo kod kojega nema horizontalnog shifta boja
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 19:05   #58
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Kreno ja da kupim taj S-IPS za 4500kn, kadli ono sr....nje, i odusto

Evo pogledajte o čem se radi:

http://www.sobatto.com/web/jsp/2008-08-18_01.jsp
Index je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 19:18   #59
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
hmm ne znam sto da kazem pricekat neki prade.de ili nekog ?!
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 19:51   #60
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Kreno ja da kupim taj S-IPS za 4500kn, kadli ono sr....nje, i odusto Evo pogledajte o čem se radi:http://www.sobatto.com/web/jsp /2008-08-18_01.jsp
Bolje da taj "test" nisi ni stavljao ovdje. Ne govori dobro u prilog ni tebe ni autora ovog velebnog testa Opis je na nivou predškolskog uzrasta, govori sve o vlasniku a bas nista o monitoru. Nisu mi pri ruci linkovi koje sam nasao ali ovaj monitor sigurno nije los. Zapravo vjerujem da je odlican i sljedeceg mjeseca ga idem u Graz pogledati ako se kod nas nigdje ne ukaze mogucnost solarnije provjere. Zvao sam i HP US i nakon 10-ak minuta cekanja i 2x ponavljanja Kenny G-a (Yanni im je dosadio) javi se tehnicar Mike a ja ga zasipah pitanjima.

Monitor ce najvjerovatnije (bez najave) izaci za firmwareom u kojem ce default "presetiranje" sRGB-a biti jos bolje. Druga stvar, potvrdio je ono sto je i TFT centrala komentirala a to je da se radi o H-IPS-u a ne S-IPS-u! Bez obzira sto to sluzbeno HP navodi. Druga stvar, nakon podesavanja i kalibracije od bistrijih testera... svi su pohvalili iznimnu kvalitetu rezultata!

Doduse ja sa ovim modelom vidim novog šlifa za Mar metlicu, jer ovo je po svemu sudeci novi nasljednik Dell 2007!

Nesumnjivo nam prethodi nadolazeca plima lovackih prepricavanja; svih mogucih kletvi i blic testova kao i kronicni nastavak ljenitisa koji se zove : "Ajmo nikad u ducan to pogledati pa zbilja vidjeti kakav je"

Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
koristi ips panele u svojim monitorima, cg serija, manji modeli (do 22")
Daj nam to podebljaj konkretnim panelom i oznakom? Jer jedino sto vidim je jedna Flex S-IPS 19-ica koje se uzgred sluzbeno uopce ne prodaje vise. Eizo ima puno modela u opticaju pa ne skida uvijek brzo monitore kad ih prestane proizvoditi.


8
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na