Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2004., 19:09   #1
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Cuo sam...

Da li su to samo ćakule ili.... Cuo sam od frenda da ima neki kao virus koji kada se spajas na internet ti se spoji preko nekog cudnog broja tipa Čile ili Paragvaj pa ti racun dode cetveroznamenkasti... je li to istina? Jedan frend je platio 3 min 30 kn a jedan je dobio racun 1400 kn za valjda neko malo vrijeme...sta vi mislite o tome?
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2004., 20:33   #2
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Re: Cuo sam...

Citiraj:
Originally posted by giga
Da li su to samo ćakule ili.... Cuo sam od frenda da ima neki kao virus koji kada se spajas na internet ti se spoji preko nekog cudnog broja tipa Čile ili Paragvaj pa ti racun dode cetveroznamenkasti... je li to istina? Jedan frend je platio 3 min 30 kn a jedan je dobio racun 1400 kn za valjda neko malo vrijeme...sta vi mislite o tome?
Da i sluzbeni naziv im je dialeri. Instaliras ih svojim pristankom (ne znaju svi ljudi engleski) i onda ti srede dial postavke pa zovu kad im puhne i usput maknu prikazivanje ikone od konekcije pa ni ne znas da si spojen. Opaka stvar.

Link do HT-a.
Costa je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 13.03.2004., 22:53   #3
LightForce1308
cmiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
LightForce1308's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 452
Re: Re: Cuo sam...

Citiraj:
Originally posted by Costa
Da i sluzbeni naziv im je dialeri. Instaliras ih svojim pristankom (ne znaju svi ljudi engleski) i onda ti srede dial postavke pa zovu kad im puhne i usput maknu prikazivanje ikone od konekcije pa ni ne znas da si spojen. Opaka stvar.

Link do HT-a.
a kad zovu jel zovu onak normalno ko kad se ti spajaš na net, tj mislim ak imač bučan modem jel se čuje? ak je onda ja nemam frke, moj modem se čuje u drugoj sobi
LightForce1308 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2004., 23:06   #4
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Re: Re: Re: Cuo sam...

Citiraj:
Originally posted by LightForce1308
a kad zovu jel zovu onak normalno ko kad se ti spajaš na net, tj mislim ak imač bučan modem jel se čuje? ak je onda ja nemam frke, moj modem se čuje u drugoj sobi
Pogledaj properties modema (control panel-modems) pa u Advanced upisi "M0" (bez navodnika). Pretpostavljam da to i oni mogu.
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2004., 23:09   #5
LightForce1308
cmiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
LightForce1308's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 452
Re: Re: Re: Re: Cuo sam...

Citiraj:
Originally posted by Costa
Pogledaj properties modema (control panel-modems) pa u Advanced upisi "M0" (bez navodnika). Pretpostavljam da to i oni mogu.
Ma više ja njega volim kad ga čujem, bar znam jel neko trenutno priča na phone. A i neposječujem take stranice pa se netrebam brinit(bar mislim).
LightForce1308 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2004., 23:30   #6
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
ej ljudi ajde da ne otvaram novu temu recite mi koji sam qurac pokupio,koji je to crvic ili sta je vec....Evo sada dok sam bio na netu pojavio se mali keran sa Xom i pise :
This system is shutting down.Please save all work in progress and lof off. Any unsaved changes will be lost. This shutdown was by NT AUTHORITY/SYSTEM
i sada kao odbrojava 59-58-57.... pomaknuo sam vrijeme na kompu za 2h pa imam malo vremena.
jos dolje pise:Win must restart now because the Remote procedure call (RPC) service terminated unexpectedly.
Sta da radim i ako moze netko odmah navesti neki sajt koji bi mi pomogao....HVALA VELIKA!
BTW dok sam koristio WIN98 samo za net sve je bilo ok sada kada sam presao na XP evo vec sranja
E da koristim NORTON 2003 updateo sam ga osim nortona ghost i sada vidim da mi norton nije pokrenut nego samo taj norton ghost,nisam siguran da li je norton bio pokrenut prije spajanja na net,ali mislim daje jer je uvijek jedino da nije nestao sada kada je dosla ova doticna zivtinja....
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2004., 23:34   #7
LightForce1308
cmiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
LightForce1308's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 452
Citiraj:
Originally posted by giga
ej ljudi ajde da ne otvaram novu temu recite mi koji sam qurac pokupio,koji je to crvic ili sta je vec....Evo sada dok sam bio na netu pojavio se mali keran sa Xom i pise :
This system is shutting down.Please save all work in progress and lof off. Any unsaved changes will be lost. This shutdown was by NT AUTHORITY/SYSTEM
i sada kao odbrojava 59-58-57.... pomaknuo sam vrijeme na kompu za 2h pa imam malo vremena.
jos dolje pise:Win must restart now because the Remote procedure call (RPC) service terminated unexpectedly.
Sta da radim i ako moze netko odmah navesti neki sajt koji bi mi pomogao....HVALA VELIKA!
BTW dok sam koristio WIN98 samo za net sve je bilo ok sada kada sam presao na XP evo vec sranja
E da koristim NORTON 2003 updateo sam ga osim nortona ghost i sada vidim da mi norton nije pokrenut nego samo taj norton ghost,nisam siguran da li je norton bio pokrenut prije spajanja na net,ali mislim daje jer je uvijek jedino da nije nestao sada kada je dosla ova doticna zivtinja....


Pa to ti je Blaster. Stavi firewall i može se je*at.
a stranicu imaš na symatecu. tražiš blaster removal tool.
potražit ću pa ću postat.

link je:
http://securityresponse.symantec.com...oval.tool.html

isto tako odeš u control panel - administrative tools - services - pronađeš Remote Procedure Call - properities - kartica Recovery - i u ona tri izbornika ( first, second, nth) staviš take no action il tak nešt.
LightForce1308 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2004., 23:38   #8
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Ta živina se zove blaster i naselila ti se jer nemaš firewall.

1)Step one: postavi firewall

2)Step two:
Klikni ovdje za Symantecovo objašnjenje crva i skidanje removal toola

3)Step three: Ovaj korak je proizvoljan i nepotreban, ali ako hoćeš, možeš skinuti Microsoftovu zakrpu pod imenom KB823980.

edit:Vidim da sam bio sporiji . Eto, kolega ti je dao sve iste savjete kao i ja, samo što je treći malo drugačije napisao. Inače, taj treći savjet ti ne preporučam, jer su ti prva dva dovoljna. Ali kako hoćeš, na tebi je da se odlučiš.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2004., 23:44   #9
LightForce1308
cmiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
LightForce1308's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 452
Citiraj:
Originally posted by Elven
...2)Step two:
Klikni ovdje za Symantecovo objašnjenje crva i skidanje removal toola

edit:Vidim da sam bio sporiji . Eto, kolega ti je dao sve iste savjete kao i ja, samo što je treći malo drugačije napisao. Inače, taj treći savjet ti ne preporučam, jer su ti prva dva dovoljna. Ali kako hoćeš, na tebi je da se odlučiš.
ajd fala bogu jednom sam i ja brži od nekog

BTW kak to tak ljepo sakriješ link u postu i napišeš preko njega neki tekst:confused:
LightForce1308 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2004., 23:47   #10
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Hvala decki bez foruma bi poludio svima
A sada mi jos recite da li je dovoljan onaj zid sta ima u WINXPu ili da skinem nesto s neta,ako da naravno recite sta preporucate?
BTW evo sada sam restartao komp i ponovo se spojio na net zar mi ne bi trebalo ponovo odbrojavati?
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2004., 23:57   #11
LightForce1308
cmiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
LightForce1308's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 452
Citiraj:
Originally posted by giga
Hvala decki bez foruma bi poludio svima

BTW evo sada sam restartao komp i ponovo se spojio na net zar mi ne bi trebalo ponovo odbrojavati?
nebi ak si naštimo ono u control panelu. Što se tiče firewalla, neznam al ja imam Kerio Personal Firewall, drugi sigurno imaju zonealarm i slično, al ovaj je džabe ( freeware ) i dosta je dobar.

BTW mislim da bi ti bilo pametno za svaki slučaj vratit postavke u control panelu, naravno nakon što se riješiš živine i digneš Vatrozid.
LightForce1308 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2004., 11:40   #12
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Onaj uz XP je za goli k.... Ili Kerio ili ZA, Outpost...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2004., 11:45   #13
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Skinuo sam s neta FIX BLAST nekih 160Kb i provjerio s time i kaze da blaster nije pronaden na mom kompu.SADA cu ici opet na one str. koje ste mi vi preporucili jer jucer mi se nije htjeo spojiti na to pa da vidim malo bolje to.Kada se spojim na net komp mi pocne raditi ko lud odnosno hard pa sam ukljucio zid u XPu a sada skidam KERIO P.F.... sta onda ja imam blastera ili nemam?
A da nece mi otvoriti norton system work 2003 kliknem na njega i nista se ne dogada.Kada resetiram komp on se automatski podigne dolje u desnom uglu i nakon deset sekundi nestane ,WHY?
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2004., 11:52   #14
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Zato što vjerojatno imaš uz blastera i neki virus...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2004., 11:57   #15
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
A kako virus kada je norton tu.Eventualno da nije dosao kada i crv jer mi je tada norton nestao. A kako da se rijesim te boleštine,da mu dam andol ili ima drugi nacin? mislim na virus
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2004., 21:57   #16
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
meni je norton nasao sljedece fajlove(viruse):
vide32.exe , vide 32.exe.poly i winhlpp32.exe i kod svakog pise w32.hllw.gaobot.gen. Norton je to sredio i opet sam skenirao sa nortonom i sa fixblastom i nista nije javilo,znaci to je to? samo me jos zanima sta sam ja to imao u mojoj kantici?zoološki vrt?
Ma sve sam ih
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2004., 00:13   #17
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
BTW kak to tak ljepo sakriješ link u postu i napišeš preko njega neki tekst:confused: [/B]
[URL=http://fs.com]Tekst koji želiš upisati.[/URL]

Napišeš ovako.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2004., 00:23   #18
LightForce1308
cmiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
LightForce1308's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 452
Citiraj:
Originally posted by Elven
[URL=http://fs.com]Tekst koji želiš upisati.[/URL]

Napišeš ovako.
malo pre komplicirano al ipak fala.
LightForce1308 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2004., 00:32   #19
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by LightForce1308
malo pre komplicirano al ipak fala.
Pa nije baš (onaj fs.com je samo url stranice, vjerujem da si to skužio, ali za svaki slučaj )

A imaš i liniju manjeg otpora. Gumbić http:// kod opcija formatiranja posta.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2004., 01:10   #20
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Re: Re: Cuo sam...

Citiraj:
Originally posted by Costa
Da i sluzbeni naziv im je dialeri. Instaliras ih svojim pristankom (ne znaju svi ljudi engleski) i onda ti srede dial postavke pa zovu kad im puhne i usput maknu prikazivanje ikone od konekcije pa ni ne znas da si spojen. Opaka stvar.

Link do HT-a.
Meni isto tak zna s vremena na vrijeme nastat ikonica od konekcije. Nisam ga valjda pokupio.

Tak mi je bilo i prošli mjesec, al je račun bio na svu sreću normalan.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2004., 01:13   #21
LightForce1308
cmiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
LightForce1308's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 452
Re: Re: Re: Cuo sam...

Citiraj:
Originally posted by vga killer
Meni isto tak zna s vremena na vrijeme nastat ikonica od konekcije. Nisam ga valjda pokupio.

Tak mi je bilo i prošli mjesec, al je račun bio na svu sreću normalan.
Ma nisi...
LightForce1308 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2004., 01:17   #22
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Čim sam pročitao post od Coste usro sam se.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2004., 02:27   #23
ßellerophon
Sannin
 
ßellerophon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Split
Postovi: 1,568
dialeri su stara stvar... samo ne znam kako mozes ne vidit ga?
on te pitat naj legalnije hoces li se prikljucit na njihov "server" pa ces dobit pristup blablablabla ti kliknes ok i eto ti frka...
- mislim da su sad njemacki dialeri u diru... bar na njih ja cesto naletim...
__________________
YES - BUT /
your evaluation is superb - behold the underlying truth
ßellerophon je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2004., 10:09   #24
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Kad se konektam jednstavno nema ikonice.:confused:
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2004., 12:47   #25
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
U propertiesima svake konekcije imas "Show icon in notification area when connected".

Usput prevrti ovo i povecaj zastitu SpywareBlasterom:

SpyBot S&D - Trazi, uklanja i stiti od spywarea

Ad-aware - Trazi, uklanja i stiti od spywarea

CWShredder - Uklanja "ukleti" Cool Web Search i njegove inacice

SpywareBlaster - Stiti od zlih activex skripti
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2004., 19:43   #26
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Sta pametno napraviti da mi slucajno ne dode neki ogroman racun? imam nortona i keiro firewall i AD AWARE i kada se spajam na net gledam da mi se spaja na broj telefona koji ja zelim ( u ovom slucaju 076767676) je to dovoljno? ocu reci da li je moguce da on se sam spoji na net bez moga znanja. U pitanju je unutarnji(valjdase to zove interni) modem - 75kn
A moze li mi netko reci sta su activex skripte i imaju li kakve posljedice,da li da skinem taj spywareblaster ili nije potrebno?
skinuo sam spywareblaster samo me zanima sta sda treba s njim, ja sam stisnuo select all i protect against checked iteams je to dobro?
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Zadnje izmijenjeno od: giga. 23.03.2004. u 19:54.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2004., 19:58   #27
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Dovoljno je za dajlere da vidiš aktivnu konekciju i njezin broj. Ak ima previše brojčeka najebo si
tor je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2004., 08:38   #28
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Citiraj:
Originally posted by giga
Sta pametno napraviti da mi slucajno ne dode neki ogroman racun? imam nortona i keiro firewall i AD AWARE i kada se spajam na net gledam da mi se spaja na broj telefona koji ja zelim ( u ovom slucaju 076767676) je to dovoljno? ocu reci da li je moguce da on se sam spoji na net bez moga znanja. U pitanju je unutarnji(valjdase to zove interni) modem - 75kn
A moze li mi netko reci sta su activex skripte i imaju li kakve posljedice,da li da skinem taj spywareblaster ili nije potrebno?
skinuo sam spywareblaster samo me zanima sta sda treba s njim, ja sam stisnuo select all i protect against checked iteams je to dobro?
ActiveX su ti "programi" kaj se mogu pokrenuti preko stranica. Recimo, nemas Flash a posjetio si neku stranicu kaj ga koristi. Dobit ces prozor (activex) u kojem te pita zelis li pokrenuti bla bla. Uglavnom imas dobrih (ova za flash) a imas i losih Pogledaj ovo!

Dobro si napravio sa SpywareBlasterom. To je sve kaj trebas s njim. Naravno, tu i tamo pogledas ima li update.

Dialer ces pobrati jedino neopreznoscu zato sve kaj trebas je doza samokontrole
Costa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na