Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2016., 14:41   #1
zvon
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Hp probook 455 G1 pregrijavanje

Imam ovaj laptop na servisu, frend mi ga je dao da mu formatiram windowse jer kaže da mu je "pod zadnje jako spor". Nakon instalacije sam čisto informativno išao instlirati HWmonitor, i vidio da u idleu (searching for updates je jedino radio u tom trenutku) temperature jezgri stoje na oko 141°C. Te temperature u životu nisam vidio, a i mislio sam do sad da je opceniti neki treshold na 125°C. Procesor u laptopu je A4 4300m, laptop sam otvorio da vidim kolko prašine ima, i nisam naišao uopće na prašinu, hladnjak i vent su čisti, nema ni trunke prašine. Laptop na toj temp radi ajmo reć normalno, nisam ništa još pokretao na njemu osim updatea koji se izvršio potpuno uredno i relativno brzo s obzirom na 204 updateova. Obično kad god bi vidio komp koji radi na 90+ miš počne trokirat i ubrzo se komp restarta.

E sad, dal netko ima ideju što bi bilo? razmišljao sam promjeniti pastu, ali opet ne znam kolike su šanse da pasta toliko faila pogotovo nakon godine i 10 mjeseci, kolko je laptop star (imao sam kompove i laptope sa pastom starom po 5-6 nekad i 10 godina i sve je bilo ok).
Druga stvar što mislim da je moguća je da je heatpipe puknuo ili procurio i da unutra nema više plina pa tako nema ni adekvatne termalne provodljivosti.

Negdje sam na internetu pročitao da AMD a4 nesmije ići preko 100, da je 100 gornja granica, znam da je to AMD i da su topliji nego inteli ali ne 140°C u idleu topliji. I da. Mjerio sam temp sa hwmonitor, core temp i aida64, svi pokazuju isto.
zvon je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 14:54   #2
DRAJZA
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: HUM NA SUTLI
Postovi: 13
Da nisu slucajno bili °F? To bi onda bilo dobro.
DRAJZA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2016., 15:03   #3
zvon
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor DRAJZA Pregled postova
Da nisu slucajno bili °F? To bi onda bilo dobro.
ne ne 280 i nešto F
zvon je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 15:16   #4
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Jesi probao "prst metodu" mjerenja?Ako je stvarno 140C,što ne vjerujem,osjetio bi kad dodirneš hladnjak.
Vjerojatno je senzor poblesavio,nisam još vidio da neki procesor može raditi na 140C a da ne rikne.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 15:29   #5
zvon
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Jesi probao "prst metodu" mjerenja?Ako je stvarno 140C,što ne vjerujem,osjetio bi kad dodirneš hladnjak.
Vjerojatno je senzor poblesavio,nisam još vidio da neki procesor može raditi na 140C a da ne rikne.

prvi put jesam, bilo je vruće i neizdrživo za pipnuti nakon sekunde, što je istina, ne bas previse vruce, al dok temp dođe od procesora do hladnjaka direktno iznad procesora, mozda se i smanji. sad sam naljepio sondu sa front panela od svog desktopa na na taj heatpipe direktno iznad pa cu vidit kaj ona kaže. nebi smjelo bit prevelike razlike, mozda 10°C od prave temp senzora u procesoru.
zvon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na