Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2005., 22:14   #1
eXecutioner28
eXe
Moj komp
 
eXecutioner28's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Međimurje
Postovi: 377
Moze mala pomoc...

bok ljudi,

dobio sam ASRock K7S8XE+ plocu i idem u BIOS kad tamo nema nikakve mogucnosti (ili ja ne vidim) za overklok memorije pa me zanima da li mogu s nekim programom, pa me zanima gdje mjenjati volataze i na ramu i na procesoru...

procesor je (inace je XP1600+ ovo je malo overclocked)
SLIKA PROCA

ovdje je nesto osnovno o naponu i ostalome, kratki komentar pozeljan

Osnovno

ovo dalje ne kuzim nist, htio bih znati na koliko je memorija ali tu pise svasta pa nek netko objasni...
MEM@Everest
eXecutioner28 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2005., 23:08   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Bacio sam pogled na manual, neznam ako ga imaš, ali tamo je pun qrac jumpera za mjenjat fsb, napone, a za memoriju ni ja nisam našao osim osnovno 266,333,400...

Ovo iz everesta ti je info o modulima, pukni ovakvu sliku, u Everestu pod matičnom pločom, pa se neko iskusniji možda javi!
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera

Zadnje izmijenjeno od: nino. 07.01.2011. u 13:00.
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2005., 23:40   #3
eXecutioner28
eXe
Moj komp
 
eXecutioner28's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Međimurje
Postovi: 377
evo te slike
eXecutioner28 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2005., 23:43   #4
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
kad udes u bios probaj stisnut ctrl+F1
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2005., 00:12   #5
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Uf, palomino jezgra, dobar grijac sobe (barem kod mene, kod tebe je temp jos niska )
Nisam siguran kolko ces ga moc jos OC-at, jer napon na jezgri je ionako vec visok...

Kolko vidim po slikama, FSB ti je na 156, a memorija na 187, znaci radi asinhrono sa sabirnicom (neka me netko ispravi ako sam nekaj krivo rekao)!

Ovo u everestu su SPD postavke memorije na određenoj frekvenciji (na njima memorija mora raditi inace na reklamaciju)

Neznam kak ima tvoja maticna napravljeno za OC->probaj nac jumpere koje ti je nino5 rekao, a ak nadjes:
probaj staviti da ti FSB i memorija rade na istoj frekvi (probaj na 166,ne odma vec polagano, malo po malo pa testiraj)
memoriju ostavi na 2,5-3-3-7 za pocetak, tak da iskljucis mogucnost da te memorija hebe (ako je memorija uopce ispravna->memtest)
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2005., 00:17   #6
eXecutioner28
eXe
Moj komp
 
eXecutioner28's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Međimurje
Postovi: 377
Citiraj:
Originally posted by mc_fish
kad udes u bios probaj stisnut ctrl+F1
nula bodova, nista se ne dogada... sa F1 mi pokazuje neki mali opis, ali sa tvojom kombinacijom nista... btw odkud ti ta ideja? i hvala na pokusaju
eXecutioner28 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2005., 00:20   #7
eXecutioner28
eXe
Moj komp
 
eXecutioner28's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Međimurje
Postovi: 377
Citiraj:
Originally posted by CyRuS

Kolko vidim po slikama, FSB ti je na 156, a memorija na 187, znaci radi asinhrono sa sabirnicom (neka me netko ispravi ako sam nekaj krivo rekao)!

Neznam kak ima tvoja maticna napravljeno za OC->probaj nac jumpere koje ti je nino5 rekao, a ak nadjes:
probaj staviti da ti FSB i memorija rade na istoj frekvi (probaj na 166,ne odma vec polagano, malo po malo pa testiraj)
memoriju ostavi na 2,5-3-3-7 za pocetak, tak da iskljucis mogucnost da te memorija hebe (ako je memorija uopce ispravna->memtest)
ma cuj, ja sam ti jako veliki noob kaj se toga tice, sad sam tek malo skuzio za grafulju... nego neznam gdje mogu uopce stelati postavke za memoriju, samo imam mhz, dal je na 166/200. Ostalo nemam. A ovo za sinkrono te ne kuzim, samo znam da procesor nije radio dobro na 160x10.5, kao ni FSB na maticnoj na 400. Pojasnite mi....
eXecutioner28 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2005., 00:39   #8
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
daj si prvo onda procitaj gore od Kove clanak o OC-u (ako vec nisi), meni je puno pomogao...

Ako ne dela na 160, nece ni na 166:clap:
jebiga, palomino...

sinhrono-kada FSB i memorija rade na istoj frekvenciju (npr. FSB166, memorija 166 odnosno 333 mhz (DDR))->bolja varijanta, ako memorija radi na nizim latencijama
asinhrono-FSB i mema rade razlicito (npr. kad imas losiju memorija a proc ide do nebesa s FSB-om)

Frekvencija procesora se racuna:
FSB x mnozitelj

Ako FSB i mema rade sinhrono onda podizanjem FSB dizes i memoriju (Kovin clanak!!!)
Ako mozes mjenjati mnozitelj na procu (bilo u biosu,makar sumnjam, pogledaj manual od ploce; ili preko jumpera na maticnoj)
Probaj ak imas u biosu negdje tam di ti pise 166/200 da stavis nekaj na expert ili manual, onda mi mogao cak i nekaj promjeniti u biosu, no tvoja maticna i nije neki overclocker...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2005., 10:08   #9
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,306
malo off topic, DECKO IMAS JAKO TOPLE DISKOVE! hitno stavi da ti nes puse po njima... ovo su ti temp daleko preko preporucenih... max temp koju disk izdrzi je oko 55*C ti si jako blizu... disk do 45 @full load max smije ic ak oces da zivi dugo i da ti radi dobro...
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2005., 10:57   #10
eXecutioner28
eXe
Moj komp
 
eXecutioner28's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Međimurje
Postovi: 377
dobra ti je ta DECKO! hvala na prijedlozima, i sam sam mislio da kupim neki vent naprijed, samo koji? neki tih, a opet ne skup ko papst...

btw budem probao prouciti manual pa se opet javim ako zapnem...

hvala
eXecutioner28 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2005., 15:05   #11
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Originally posted by eXecutioner28
nula bodova, nista se ne dogada... sa F1 mi pokazuje neki mali opis, ali sa tvojom kombinacijom nista... btw odkud ti ta ideja? i hvala na pokusaju
gigabyte je imao ta sranja
pa moza ima i tvoja...probaj u google napisat "bios lock" ili "bios unlock" naravno za tvoju maticnu
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2005., 11:38   #12
eXecutioner28
eXe
Moj komp
 
eXecutioner28's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Međimurje
Postovi: 377
hvala svima na trudu (keep it comin') :clap:

ovako; pronjuskao sam malo i nema neke finte za unlock biosa, ali ima neki Cool!BIOS by honey X & guni - Performance BIOS with memory settings. I sad se malo dvoumimi da li to stavljati ili ne... ali opet, ploca nije skupa pa si mislim ajde da probamo. JAvit cu kak je bilo...

btw jednu stvar ipak ne kuzim, velite da treba biti 1:1 (memorijaroc) ali kako to postici? ploca ne prihvaca FSB od 400 pa je na 333, memoriju sam stavio na 400, ali opet ne kuzim kako to moze biti kad pise u manualu da podrzava 1xddr400 i 2xddr333. Sve me to smotalo...
eXecutioner28 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2005., 12:01   #13
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Ovako, nemoj se trudit, ploča ti nije za OC definitivno, namjesti da ti najstabilnije radi i pokušaj nekome uvalit kome treba za piskaranje i internet, a ti si fino nabavi nešto sa nf2 čipsetom, bartona 2,5 ili mobilca, to ti nije neki veliki trošak nadoplate(ovisi za koliko i kome prodaš ) i onda lagano uz pomoć equipe sa pcexperta uđeš u tajne OC-a!! Pozdrav!
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2005., 14:54   #14
eXecutioner28
eXe
Moj komp
 
eXecutioner28's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Međimurje
Postovi: 377
cekao sam kad bude netko rekao da prodam ovo... uglavnom ove godine budem pa se onda opet javim... mozda i AMD 64 uzmem, tko zna...
eXecutioner28 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na