Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2004., 13:28   #1
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Triple buffering

Kako je moguce ukljuciti ovu opciju kod geforce 6800 GT kartica? Koristim drivere 61.77 (najnovije official sa nvidia sitea) i ova opcija jednostavno ne postoji! Cuo sam za razlicite tweak programe (NVHardPage, Riva, Coolbits...) ali isto tako svi koji su ih probali bas zbog te opcije kazu da ne daju nikakvu razliku. Pitam jer je triple buffering prilicno bitna opcija kada se koristi vsync. Znam da kod ATI-a postoji u control panelu ali kod nvidije ne! Jel to stvar drivera ili jednostavno nvidijine kartice ne podrzavaju triple buffering?
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2004., 15:57   #2
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Jel itko ima odgovor na ovo pitanje?
60 i nesto citanja a svi sute???
Nevjerojatno je kako ljudi briju samo na benchmarkove kod Geforce 6800 ali sto kad dodje na red stvarno gaming iskustvo gdje vsync on stvarno cini razliku u kvaliteti slike ali bez triple buffering FPS pada ispod atija koji ima tu opciju u CP-u!?
Mos' se ti slikat onda sa svojim benchmarkom u kojem pobjedjuje nvidia!
A-V je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2004., 16:17   #3
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Misilim da kartica podržava i QuadBuffering ,samo trenutno sam na atiju pa ti ne bi zna reči kako da ga uključiš, triple sam imao još na GF3...
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2004., 18:06   #4
MentalHarikiri
Premium
Moj komp
 
MentalHarikiri's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,560
Citiraj:
Originally posted by A-V
Jel itko ima odgovor na ovo pitanje?
60 i nesto citanja a svi sute???
Nevjerojatno je kako ljudi briju samo na benchmarkove kod Geforce 6800 ali sto kad dodje na red stvarno gaming iskustvo gdje vsync on stvarno cini razliku u kvaliteti slike ali bez triple buffering FPS pada ispod atija koji ima tu opciju u CP-u!?
Mos' se ti slikat onda sa svojim benchmarkom u kojem pobjedjuje nvidia!
ajde kolega prvo se malo smiri i nauči koristiti google ,a ne napadati ljude : nono :

inače tvoje je riješenje NVHARDPAGE

iz slike u attachmentu možeš vidjeti da postoji opcija da se enejbla triple buffering....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.jpg‎
Views:	164
Size:	56.8 kB
ID:	2181  
MentalHarikiri je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2004., 08:26   #5
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Citiraj:
Originally posted by MentalHarikiri
ajde kolega prvo se malo smiri i nauči koristiti google ,a ne napadati ljude : nono :

inače tvoje je riješenje NVHARDPAGE

iz slike u attachmentu možeš vidjeti da postoji opcija da se enejbla triple buffering....

Moram priznat da nisam jos probao doticni software i to iz jednostavnog razloga sto sam koristeci upravo spomentuti GOOGLE naisao na hrpu foruma i clanaka o upravo tom programu i SVI tvrde da ta opcija ne daje nikakve promjene (FPS i dalje pada sa 60 na 30 u pojedinim djelovima mape gdje bez vsynca to ne radi). A osim toga verzija izasla za 6800 seriju je tek u beti... Tako da ne planiram koristiti tweak program za koji imam provjerene podatke da ne daje zeljeni rezultat. Ako mi netko posta da je probao doticni program i ima provjerenu informaciju da radi to bi mi vec nesto znacilo.
Mnogi tvrde da nvidia jednostavno ne podrzava tu opciju odnosno da su je negdje u razvojnom putu izbacili (?).

I dalje trazim pomoc i odgovor na ovo pitanje?...
A-V je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na