Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2013., 22:54   #1861
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor kasandro Pregled postova
S obzirom da su kod jačih uređaja s 3G cijene prevelike išao bih onda na tablet sa što boljim karakteristikama bez 3G, a pošto klinci imaju smartphone mogu ih koristiti kao mobilni hot spot. To je opcija koja troši obje baterije pa mi nije pouzdana jer volim da su mi dostupni na putu.

Da li bi bilo bolje uzeti tablet bez 3G koji ima mogućnost priključenja vanjskog 3G modula sa sim karticom ? U tom slučaju mobitel ostaje u mirovanju za našu komunikaciju, a tablet za surfanje i igre. Vjerojatno bi se brže praznio, ali ... ne možemo imati sve

Ajd, sad sam se već malo bolje ufurao i znam što tražiti .

Koji bi tablet bio best buy od 7 ili 8", da nema 3G, da ima 16GB, fotoaparat i eventualno mogućnost spajanja vanjskog 3g modula?
za hot spot si u pravu, osim ako nemaju symbian mobitel ili ios. onda će biti problema. android se ne spaja na ad-hoc mrežu. to moraš paziti.
što se baterije i 3g sticka tiče, da, trošit će više, no, lako je izvaditi ga ili prekinuti vezu kada ga se ne misli korisiti.

to se storagea tiče, više storagea-veća cijena. tako da to možeš nadomjestiti sa sd karticom. pogotovo ako misliš gore trpati filmove, muziku, eknjige. takve stvari nema smisla stavljati na internu memoriju.
fotoaparat, stražnji, imaju gotovo svi tableti. meni je to nepotrebni feature, ali....
a za 3g - napisao sam ti-poznati modeli to ili uopće ne podržavaju ili ne navode u specifikaciji.
tako da ostaju oni malo manje poznati, samim time i jeftiniji.
mislim da sam prije napisao, pipo s2 nije loš uređaj. pristojan procesor, giga rama i željenih 16gb storagea. lako se napravi root, postoji ok baza korisnika (vani, prvenstveno) i dovoljan broj custom romova koji miču nepotrebne stvari.
a da si unutar onih 1200kn. i dobio si 8" 4:3 ekran. koji je ionako bolji za čitanje i web. kod filmova će imati crne crte.
izrada nije loša, ne pucketa, dvije godine garancije. postoji koji model prestigia, ali tu već ne znam kakva je situacija sa količinom flash memorije.

ili ići na nešto rabljeno. da se naći kvalitetnih tableta.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 18:06   #1862
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Zahvaljujem svima, a posebno mr. vikingu !

Napravio sam grešku što sam se toga uhvatio kao da za sebe kupujem, a zapravo je za dijete koje baš briga za neke stvari. Dala mi je kolegica taj Galaxy tab 2 7.0 3110 na probu prije kupnje i tablet se čini ok. Mojoj maloj je bitna boja, facebook i tako to pa sam vrlo vjerojatno riješio problem. Ja sam samo isprobao da radi portable hot spot sa njenog HTC-a i Viber. Sve radi, baterija se još čini puna i nakon skoro 2 sata brljanja po njemu, tako da... problem riješen !

Hvala još jednom na pomoći !
kasandro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2013., 21:16   #1863
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
ios. onda će biti problema. android se ne spaja na ad-hoc mrežu. to moraš paziti.
Spajam svog Prestigia na iPhone 5 i net radi sasvim fino, očigledno onda nije ad hoc mreža na iOS 6.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 21:22   #1864
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Koji horor, napokon mi stigla anti glare folija s Ebaya i prvo što vidim je to da je lagano popigana na nekim dijelovima, al reko možda kada se zalijepi bude bolje. Nadalje niti mi ne izgleda baš kao anti glare, no možda se ispostavi obrnuto kada ju namontiram i skinem najlon s obje strane.
Na kraju sam dobio nešto što nikada nisam vidio do sada, svjetlucavu clear foliju, kao da ima šljokice u sebi - dušu dalo za neki Hello Kitty tablet, ako takvo što postoji.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 21:33   #1865
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja sam nebrojeno puta tethero od frend android bilo preko connectifya na PC-u ili preko svog moba.
  Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 23:58   #1866
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Galaxy tab 2 7.0 je dobra spravica .
Sve sta stavim na njega radi bez trzanja. Danas od 13 h je na testiranju skoro bez prestanka i ima jos 30% baterije. Video cu isprobat sutra.
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 12:29   #1867
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor kasandro Pregled postova
Zahvaljujem svima, a posebno mr. vikingu !

Napravio sam grešku što sam se toga uhvatio kao da za sebe kupujem, a zapravo je za dijete koje baš briga za neke stvari. Dala mi je kolegica taj Galaxy tab 2 7.0 3110 na probu prije kupnje i tablet se čini ok. Mojoj maloj je bitna boja, facebook i tako to pa sam vrlo vjerojatno riješio problem. Ja sam samo isprobao da radi portable hot spot sa njenog HTC-a i Viber. Sve radi, baterija se još čini puna i nakon skoro 2 sata brljanja po njemu, tako da... problem riješen !

Hvala još jednom na pomoći !
NP!

za to nabrojano - sasvim dosta. još kakva futrola i obavezno screen protector i to je to!

Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Spajam svog Prestigia na iPhone 5 i net radi sasvim fino, očigledno onda nije ad hoc mreža na iOS 6.
da, stariji iOS je imao problem sa spajanjem na android. ili bolje, android je imao problema sa spajanjem na starije verzije iOS-a. kako to ne pratim, valjda je sa verzijom 5 (OS-a, ne verzije telefona) ili čak 4.2 to riješeno.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 15:16   #1868
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Riješeno je. Ja sam prije nekoliko mjeseci danima spajao komp na 3G od iP4 i SGS2 tj. glumili su mi wifi hotspot.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 21:48   #1869
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Pipo m1...
Baterija 3dana i 6 sati...screen time 7h i 20 mim.... i like
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 22:07   #1870
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
jel ima tko iskustva s ovim jeftinjarama s ebaya?

http://www.ebay.com/itm/7-Android-4-...item485506fc19
SrKi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.05.2013., 08:11   #1871
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
trebam tablet za stariju osobu (znači jednostavnost prije svega), ne treba imati 3g, služio bi samo za čitanje pdfova i ništa više. cijena nije toliko bitna, ali kažem ne mora imati ništa posebno, bitno da je jednostavan i što duža garancija
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 11:08   #1872
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
jel ima tko iskustva s ovim jeftinjarama s ebaya?

http://www.ebay.com/itm/7-Android-4-...item485506fc19
Pozz, moj savijet je da progooglaš prvo u svezi tog tableta da vidiš što ljudi pišu o njemu, nedostaci i mane, što je dobro na njemu, evo npr ja uzeo Ondu v972 16gb 9,7" ekran, što se tiće kad sam ga dobio često se smrzavao i nije radio kako treba ali flashanjem novof firmwarea neki nedostaci su se porpavili neki se teže da se poporave, zapravo najveći minus kd toga tableta je baterija koja traje samo 4 sata u radu za 8000 mAh bateriju je to malo, ali našao sam na netu kako zamjeniti bateriju tj baterije jer su unutra dvije po 4000 mAh, s dvijema po 6000mAh i po opisu čovijeka koji je opisal kako se mijenja baterija traje puno puno duže, a i baterije nisu nešto skupe, ima još tu nekih malih nedostataka ali nedostaci se otklonjavaju i barem jednom mjesečno izlazi novi firmware.
Zato najbolje progooglati ima raznih foruma potražiš što ljudi govore o tabletu i tek onda odlučiti!!
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 11:10   #1873
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
trebam tablet za stariju osobu (znači jednostavnost prije svega), ne treba imati 3g, služio bi samo za čitanje pdfova i ništa više. cijena nije toliko bitna, ali kažem ne mora imati ništa posebno, bitno da je jednostavan i što duža garancija
Pozz jesi razmišljal o Amazovom Kindleu nije klasičan tablet ali mislim najbolji za čitanje knjiga
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 11:28   #1874
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Treba se kloniti tog čajniz smeća kojeg ne možeš nigdje reklamirati osim slati nazad u Čajnu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2013., 13:35   #1875
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
Pozdrav svima, kakav je Forcebook Ultratab 10 ? Trebao bi mi za pdf, tu i tamo face i koju seriju film. Nalazim samo par recenzija tu http://techbloghr.com/?p=149 i tu http://www.smartphonehrvatska.com/20...b-10recenzija/ . Kakav je taj "retina" i jel šteka ili je ok ?
__________________
tuljan je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2013., 07:42   #1876
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Forcebook je HG-a robna marka. Nekada su prodavali laptope pod tim imenim (i bili su kvarljivo s**nje). Kao i kod Vivaxa (M-San), radi se o Kinezima na koje se lijepe naljepnice sa drugim imenom.
Obzirom da je to novi model, teško da ćeš naći više informacija o njemu. Cijena je vrlo privlačna iako se za tu lovu po oglasnicima da naći Galaxy Tab 2 10.1" sa garancijom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 10:58   #1877
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
uzeli materi za brzdej pipo s2... ludilo od divajsa totalno, radi ko metak, s3 ima bolji ips ekran definitivno, ali meni je bila bitnija veličina + 4:3 je uvijek prednost imho.

antuntun skoro 10k bodovlja, nema glitchanja i uglavnom mega dobra kupovina.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 11:28   #1878
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
U Metrou na akciji 23.05.-05.06. GoClever 7" (Cortex-A8 1GHz, 4Gb interne meme, ICS) + tipkovnica R76 za 709kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 11:34   #1879
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
gledao sam i tu "klasu" a8, 512ram ics ili nedo bog jb ne ide s mjesta, glitcha i generalno user experience nisam htio priuštiti ni osobi poput moje matere kojoj je ovo prvi susret sa tabletom ono na duže od 2 minute.

preloše je to uglavnom + pipo s3, 7" ips, dual 1.6, quad vga + quad mali vga je stalno 900kn u čipoteci
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 11:56   #1880
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
uzeli materi za brzdej pipo s2... ludilo od divajsa totalno, radi ko metak, s3 ima bolji ips ekran definitivno, ali meni je bila bitnija veličina + 4:3 je uvijek prednost imho.

antuntun skoro 10k bodovlja, nema glitchanja i uglavnom mega dobra kupovina.
imaš dosta custom romova, ako se želiš zezati s time.

no, nešto mi je malo antuntuna?! jedan od forumaša ga je uzeo u onoj prvoj turi, i sa friškim sustavom, samo ne znam da li je imao ili ne sd karticu unutra, dobio je nešto malo preko 13000.

pa mi je ovo čudno.

al, ok. ako se neće igrati neke zahtjevne igre, bit će dobar.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 12:05   #1881
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma kakvo zezanje, stavio ikone na desktop i đenja

nema sd kartice nutra, aktualna verzija bencha... vraćeno na factory i ništa prtljano.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 14:07   #1882
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
onda je JAKO čudno da ne prelazi preko 10k bodova. jedino ako nije baš do antutua, jer su u zadnje vrijeme izdali jako puno updateova, pa ovi novi imaju drukčiji algoritam testiranja.
sad sam malo potražio po guglu, i ispada da rezultata ima od 6887, 9962, 11620, 11832 i 13320. i velim, taj forumaš je rekao da isto ide preko 13000.

pa sad, jel' do testa ili do različitih dijelova... no, dobro, bitno da ne trza i da si zadovoljan brzinom.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 14:49   #1883
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma kakvo trzanje... samo usporedbe radi xperia p sa trenutnim antuntunom ima nekih 5500, a nije sad baš neko slabo govno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2013., 16:18   #1884
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
uzeli materi za brzdej pipo s2... ludilo od divajsa totalno, radi ko metak, s3 ima bolji ips ekran definitivno, ali meni je bila bitnija veličina + 4:3 je uvijek prednost imho.

antuntun skoro 10k bodovlja, nema glitchanja i uglavnom mega dobra kupovina.
kakva je baterija na tom cudu?
s3 mi je privlacniji radi velicine i IPS-a, ali s2 ima dosta jacu bateriju (5000 vs 3000)
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2013., 16:31   #1885
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
čini mi se da je jako oke... prvu večer je prošao torturu upoznavanja sa gejming dijelom marketa te aktivno korištenje igara od nekih 19h do 2h ujutro na max brajtnesu sa wlanom (i prije se drljalo po njemu ono upoznavanje sa uređajem kao takvim i sl).

kad smo kod brajtnesa skužio sam jučer da nema senzor svjetline tako da kak podesiš brajtnes, tak ti ostane što je crap... ali dobro baterija stvarno nije kritična.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2013., 18:42   #1886
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Jel imao tko iskustva s ovim?
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2013., 19:12   #1887
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa to ti je ovaj pipo s3 u biti, para je ista samo pipo ima dve godine gare.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2013., 19:18   #1888
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Baš gledam, manje garancije al reza izgleda malo bolja na Concordiji.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2013., 19:19   #1889
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nisam bio ziher kad sam stisnuo send, nisam gledao specse, ali mislim da je pipo 1024 jel?

gle pravac čipoteka i vidjet iz prve ruke, ako te zadovoljava i ta reza ja bi rađe godinu dana gare duže, pogotovo kod kineza.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2013., 19:26   #1890
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Skočim u pauzi za gablec pa ću bacit oko.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na