Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2010., 18:38   #1
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Spajanje na NET s laptopom preko bNet modema?

Evo mi se već neki put događa ista stvar. Posjedujem bNetov modem Atlanta 2203 (jedan ulaz za mrežnu i jedan za usb) i bNetovu uslugu interneta. Kad spajam laptop na njega, ponekad mi se dogodi da neće izaći na internet. Zadnji slučaj bio je prije koji dan. Laptop Toshiba satelite c650D (ako to šta znači), na njemu stavljena nova win sedmica. Spojim ga preko mrežnog kabela na modem, ali neće. Nema izlaza prema internetu. Skinem drivere za taj model laptopa i ubacim ih. U device manageru - sve OK. LAN prepoznat (Atheros, tamo neki) WLAN radi normalno, ali preko mrežnog kabela neće. Ištekavao modem iz struje, odspajao dolazni koaksialni kabel, ostavljao i preko noći sve odspojeno i sutra ujutro opet neće. Odem kod susjeda i priključim laptop na njegovu mrežu (T-Com, čini mi se) i sve proradi normalno. Ostvarim internet pristup. Vratim se kući, opet spojim na svoju mrežu i opet neće. Onda isti mrežni kabel spojim u svoj desktop PC i radi normalno???? Na Toshibi - neće!
Je li imao tko slična iskustva, ili zna li netko u čemu bi mogao biti problem? Hvala!
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 19:07   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,863
Amo od početka, mada nije glavni krivac, za mrežnu si stavio zadnji drajver (Atheros LAN Driver(v1.0.0.27; 03-18-2010) ?
Ono šta tebe muči je Vista / W7 pametovanje, u prevodu:
- isključi TCP/IP v6,
- TCP/IP v4 postavi na automatic ili fiksno IP=192.168.100.10, Subnet=255.255.255.0, Gateway=192.168.100.1
- . . .
S druge strane cab. modem (ovisno o verziji i konfiguraciji) zna pamtit priključeni komp pa kad ga zamjeniš novi "neće" na internet. Rješenje je (obićno) reboot cab. modema sa priključenim "novim" kompom / lapom.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2010., 10:29   #3
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Amo od početka, mada nije glavni krivac, za mrežnu si stavio zadnji drajver (Atheros LAN Driver(v1.0.0.27; 03-18-2010) ?
Ono šta tebe muči je Vista / W7 pametovanje, u prevodu:
- isključi TCP/IP v6,
- TCP/IP v4 postavi na automatic ili fiksno IP=192.168.100.10, Subnet=255.255.255.0, Gateway=192.168.100.1
- . . .
S druge strane cab. modem (ovisno o verziji i konfiguraciji) zna pamtit priključeni komp pa kad ga zamjeniš novi "neće" na internet. Rješenje je (obićno) reboot cab. modema sa priključenim "novim" kompom / lapom.
Da, zadnji driver je stavljen - sigurno. TCP/IP v6 -isključen, v4 je na automatic, ručno nisam postavljao (IP, subnet i getw), modem resetirao bezbroj puta, preko noći ostavio ištekan i ujutro opet ništa, a što je najsmješnije, sutradan neki novi lapt (isto Tosh 650D - 10E) sve radilo normalno. Internet i sva ostala sranja. isto stavljena sedmica, s istog DVD-a. To se zna dogoditi baš u nezgodno vrijeme, kad mi najviše treba. Kažem, kod kolege, koji je na T-Comu, uvijek proradi iz prve. On mislio da ga ja zahebavam, dok nije došao kod mene i sam se uvjerio (i mućio namještajući sve, dobra dva sata, čak i reinstal sedmice i ništa).
Eto hvala na prijedlozima, pa ću vidjet kako će dalje ići.
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na