Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.05.2011., 15:41   #31
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Citiraj:
Autor shrek00 Pregled postova
Pasta se po mojim iskustvima na laptopima mijenja JAKO rijetko,servisiram ih nekih 5 godina i imao sam samo par slučajeva ali velim jako rijetko,većinom se cooler ne skida nego se kompresorom ispuhuje prašina,tko to radi svaki put kad ispuhuje prašinu svaka čast
ja sebi na svom laptopu nisam pastu pipnuo dvije godine radi ko urica dan danas neznam što ljudi rade sa uređajima
ako je donešen na servis radi pregrijavanja pasta se mora promjeniti, koji je inače smisao
ne mjenjaš pastu kad nema problema, a ovdje je očito čovjek došao s problemom
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2011., 16:15   #32
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Činjenica da je netko donio laptop, pod garancijom, na servis je normalna pojava. Ja ne diram laptope pod garancijom. Ne zato što ih ne znam rastavit i sastavit, nego zato što ne želim izgubit garanciju. Da li stvarno gubim garanciju ili ne, nije predmet rasprave ovdje. Plaćanje servisu za taj posao je potreba, ali isto tako je primjereno da servis stvarno i obavi nekakav posao, a ne da vrati sve nazad i naplati nekakve imaginarne sate rada. Nekad nije dovoljno ispirit kuler, već ga treba skinut, tameljito očistit i stavit novu pastu.
Nisam imao doticaja sa servisom u pitanju ovdje, ali očekujem od bilo kojeg servisa, kojem platim 200kn, da skinu kuler, očiste ga i promjene pastu. Ima jako svijetlih primjera servisa. Jedan HP-ov u Osijeku je vrlo brz, susretljiv i temeljit. Ne ću reklamirati, ali nebo-zemlja naspram iskustava navedenih u ovoj temi.
Ova priča, da se naplaćuje znanje ne drži vodu. Treba naplatiti znanje, ali kod komponenti pod garancijom je malo drukčija priča. Ja za svaki veći problem sa serverom zovem ovlašteni servis. Ne zato što ne znam promijeniti neispravni keks rama (karikiram), nego zato što se ne želim stavit u poziciju da za svaki daljnji kvar okrive mene i taj keks rama, jer sam ga neovlašteno promijenio.
Budimo realni, ja isto ne bih priznao garanciju na server kojemu su neovlašteno promijenjene komponente. Doživio sam blesvih odbijanja garancija, tako da plaćam servis iz potrebe, a ne iz neznanja.

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 28.05.2011. u 16:23.
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2011., 10:37   #33
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 936
Gle kad radis sa laptom neponasas se sa njim kao da je neka hrpa smeca nego radis pazljivo i polako da nekome nesto ne potrgas, spigas i nedaj boze skuris i ili potrgas nes na ploci , prijatelj koji mi radi u hp ovom servisu je da ga rastavi, sastavi i ocisti i promjeni pastu postrosi dobrih 35-40 min,
nemoj se uvrijedit al ti si ocigledno jedan od onih servisera koji voli sve na brzinu pa u kakvom stanju bude laptop nakon sto ga ti servisiras volio bi vidjet
isto tako jedan kolega je napisao kad vec nesto platis red je da se onda posao napravi kako treba a ne da ti izlevate ko majmuna






Citiraj:
Autor shrek00 Pregled postova
ako si servisirao probook-e onda znas da rastavljanje do zadnjeg sarafa traje 15 min znači matična,proc,sve sve

ugradnja memorije traje jedno da ne pretjerujem 42 sekunde kod većine probook serije,što starije što novije,

a da bi ispuhao vantilator na tom istom laptopu moras odsarafit ukupno 4 ili 5 malih sarafa i dignut tipkovnicu i eto ti coolera,

što se tiče servisera u MR servisu ja nisam imao nikad problema a uvijek nešto nosim da servis,reklamiram i tako,ugalvnom skoro svaki dan sam tamo )

Znam neke dečke još dok je to bio RECRO servis,prije spajanja tako da samo najbolje....

što se tiče sata rada od 200 kuna,što reć,po meni nije puno i mi zato naplaćujemo 250+PDV

kome ne paše nek sam servisira )
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 11:34   #34
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor panisher20 Pregled postova
ocigledno jedan od onih servisera koji voli sve na brzinu pa u kakvom stanju bude laptop nakon sto ga ti servisiras volio bi vidjeti
Ako ovo nije bilo namijenjeno meni, zanemari ovaj post.
Ako je:
Ne znam odakle si ti zaključio da volim nabrzaka. Ja radim polako i pazim da nešt ne sjebem. Čak više pazim na tuđe nego na svoje. Ako nešto ne mogu popraviti, vratim u stanju u kakvom sam dobio. Ako mogu, popravim, ali nikad ne vraćam u lošijem stanju nego što mi je donešeno.
Što se tiče brzine, to sam reagirao na jedan od prethodnih postova, gdje se navodi da nije mijenjana pasta. Samo primjer: polaganim radom ti treba nekoliko minuta da skineš tipkovnicu sa većine HP laptopa, ispiriš kuler i vratiš tipkovnicu. To je 2-3 šarafa i pomicanje 3 komada plastike s gornje strane. Ja izgubim poprilično vremena kad mijenjam pastu, jer radim pažljivo i polako, a problem kod ovog servisa je u tome što je laptop donešen sa problemom pregrijavanja.
Kao što je i vranjba rekao, trebao je promijeniti i pastu a ne samo ispiriti, osim ako si nije htio osigurati još jedan dolazak mušterije, kad mu se opet pregrije pa će mu onda i pastu zamijeniti i dodatno naplatiti.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 12:05   #35
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Nije bilo namijenjeno tebi. već shrek00-u. Vidi citat.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 14:46   #36
shrek00
Premium
 
shrek00's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor panisher20 Pregled postova
Gle kad radis sa laptom neponasas se sa njim kao da je neka hrpa smeca nego radis pazljivo i polako da nekome nesto ne potrgas, spigas i nedaj boze skuris i ili potrgas nes na ploci , prijatelj koji mi radi u hp ovom servisu je da ga rastavi, sastavi i ocisti i promjeni pastu postrosi dobrih 35-40 min,
nemoj se uvrijedit al ti si ocigledno jedan od onih servisera koji voli sve na brzinu pa u kakvom stanju bude laptop nakon sto ga ti servisiras volio bi vidjet
isto tako jedan kolega je napisao kad vec nesto platis red je da se onda posao napravi kako treba a ne da ti izlevate ko majmuna


Cijenim tvoje mišljenje kolega,u potpunosti

Samo je činjenica da NIKAD nisam imao reklamaciju za servis,bilo prijenosnih,stolnih računala,printera,plotera i sve ga ostalog u ponudi HP-a koje sevisiramo moji kolege i ja,

Ne smatram se nekim wunderkind serviserom,ima puno boljih i brzih dečki bilo u MR serisu i ostalima da ne nabrajam,samo radim najbolje što znam,sad jel to dobro ili loše....

Ionako je stranka najbitnija većinu ljudi NE zanima što ću i kako ću ja popravit laptop,računalo,printer ili štogod samo da je brzo i da to nešto nakon sevisa radi normalno...

To su moja skromna iskustva....

shrek00 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 15:54   #37
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor Enter Sandman Pregled postova
a ti si se nadovezao na šta???

kakve to veze ima sa MR-om..... mora da si ponosni vlasnik hp-a....

Ja sam par puta imao posla sa MR-om i jedamput je bilo natezanje zbog fotoaparata, no na kraju da me se riješe dali mi novi sa novom garancijom.

Ali sve u svemu puno bolji od većine servisa.
Nadovezao sam se na to da onaj tko kupi Acera se predbilježio za bar nekoliko termina servisa s obzirom koliko su loši i nekvalitetni. Mislim da ne znam za jednu osobu koja je kupila Acera (a znam ih puno jer ljudi nemaju love), a da nije stalno po servisima.

Plus, kad kupiš nešto drugo, ne moraš imati posla sa MR-om jer su me nekoliko puta zajebavali.


Citiraj:
Autor shrek00 Pregled postova
Pasta se po mojim iskustvima na laptopima mijenja JAKO rijetko,servisiram ih nekih 5 godina i imao sam samo par slučajeva ali velim jako rijetko,većinom se cooler ne skida nego se kompresorom ispuhuje prašina,tko to radi svaki put kad ispuhuje prašinu svaka čast
ja sebi na svom laptopu nisam pastu pipnuo dvije godine radi ko urica dan danas neznam što ljudi rade sa uređajima
Otvorio sam hrpu laptopa i na velikoj većini je trebalo promijeniti pastu, a to šta ti nemaš volje raditi kako spada je druga priča. Doduše, za koju lovu rade serviseri, ne bi ni ja imao volje raditi kako treba jer to iziskuje vremena i truda. Lakše je opet uzeti 200kn kad opet dođe sa istim problemom...
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 16:08   #38
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
..a to šta ti nemaš volje raditi kako spada je druga priča. Doduše, za koju lovu rade serviseri, ne bi ni ja imao volje raditi kako treba jer to iziskuje vremena i truda. Lakše je opet uzeti 200kn kad opet dođe sa istim problemom...
Citiraj:
Autor shrek00 Pregled postova
...Samo je činjenica da NIKAD nisam imao reklamaciju za servis,bilo prijenosnih,stolnih računala,printera,plotera i sve ga ostalog u ponudi HP-a koje sevisiramo moji kolege i ja,..
Pa nije valjda da ne čitaš kompletne postove, ili pak ne viruješ kolegi Šreku?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote