Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2019., 09:19   #1
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
DLNA problem - relacija PC - TV

Postao sam i na BUG forumu ali nema pomoci za sada
Problematika :

Propusnost sadržaaja 4k hdr prema tv-u.. - LOKALNO

TV ima 100mbita ethernet ali ima 2.4 i 5ghz wifi konekciju. Hisense u8b 65"

ISP router mi je Huawei b315 koji ima gibabitni ethernet (iako ne vjerujem u to) te nema dual band tj ima samo 2.4ghz wifi

S tom opcijom nisam mogao strimati niti jedan ozbiljni film jer su mi bili i ubitacni padovi u brzini koje pratim preko task managera u windowsima...

Prije par dana sam nabavio drugi router dlink dir‑842 kojeg pokusavam ili sam vec uspio pretvoriti u access point i sada dobivam putem wifi 5ghz veze do nekih 240mbit/sec sto opet nije dovoljno...

Ovako sam poriktao

PC > DLINK > HUAWEI

ako poriktam

PC > HUAWEI > DLINK dobivam katastrofalne rezultate kao i bez dlinka kako je bilo.

u dlinku sam iskljucio dhpc, stavio staticku ip adresu, iskljucio sam firewall, upnp i nat

u huaweiu sam iskljucio samo wifi. Nat, firewall i dhpc su ukljuceni..

mogu surfat i sve(internet mi nije problem). ali lokalna brzina u kod dlna je tih 240/mbit u sec u prijevodu kada gledam malo zahtjevniji film u nekom trenutku film pocne stucat

probam sam hrpu dlna servera...

plex, windows media server, kodi itd....

sada sam na servioo i tako ce ostati a brzine su i dalje iste..

na preporuku sam i iskljucio net bios i opet banana...

sto mi je dalje ciniti? i jel su postavke koje sam gore uradio ispravne? sve je povezano putem LAN portova (wan nisam koristio) jedino dlink je povezan s tvom na tih 5ghz

probao sam kompletno iz petlje iskljuciti huawei ruter opet je isto dakle tih cca 240mbit/sec

U trenutnku pustanja filma film pocne stucati prakticki uvijek na istom mjestu nekih 2 minute radi odlicno i onda krene banana.
Taj isti film sam pustao preko svog starog usb 2.0 uredaja i nije radilo kako treba dakle skoro pa identicno stucanje.. Uzeo sam drugi nesto brzi HDD i isto ga spojio preko usb 2.0 (jer tv ima samo usb 2.0 portove) i film sam odgledao bez ikakvih poteskoca...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: m&n. 23.12.2019. u 09:24.
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 09:45   #2
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
jel ti komp radi transcode ? onda je to problem
ako ne
onda je tv problem, na kablu od 100 mbit sasvim dovoljno za bilo koji 1080p film, osim ako mu guraš neki brutalni blue ray


i još jedna opcija, TV problem, ako i preko USB-a stika se gubi tj možda kakva greška u kodeku na xy minuti filma


mnogo je opcija
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2019., 09:47   #3
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Jesi li probao ruter s TV spojiti sa žicom i onda preko žice strimati? UTP kabel nije skup a radi bolje od WIFI.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 10:50   #4
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
jel ti komp radi transcode ? onda je to problem
ako ne
onda je tv problem, na kablu od 100 mbit sasvim dovoljno za bilo koji 1080p film, osim ako mu guraš neki brutalni blue ray


i još jedna opcija, TV problem, ako i preko USB-a stika se gubi tj možda kakva greška u kodeku na xy minuti filma


mnogo je opcija
Ne radim transkodiranje.
Guram 4k HDR filmove, nije dovoljno 100mbita filmovi mi imaju minimalni bitrate od 36/mb u sec dakle

USB 2.0 HDD kojeg imam ne moze pogurat, drugi koji je 3.0 ali radi na 2.0 zbog tva progura taj sadrzaj i na tvu radi bezprijekorno..

Trebao bih izvuci nekih 450-600mbita u sec i s time bih pokrio 99% filmova koje gledam.
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 10:51   #5
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Jesi li probao ruter s TV spojiti sa žicom i onda preko žice strimati? UTP kabel nije skup a radi bolje od WIFI.
ma moze radit super ali 100mbita nije dovoljno zato sam na 5ghz vezi...

dakle jos jednom napominjem radi se o lokalnom strimanju nema transkodiranja i guram 4k hdr sadrzaj s minimalnim bitratom od 36/mb u sec.
sto je najbolje ruteri su od tva 3-4,5 m max.
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 12:38   #6
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
bežično onda zaboravi
usb 3.0 stick i tv
gigabit mreža


i opet je pitanje dal to hisense može obradit kak treba
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 13:01   #7
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor m&n Pregled postova
Ne radim transkodiranje.
Guram 4k HDR filmove, nije dovoljno 100mbita filmovi mi imaju minimalni bitrate od 36/mb u sec dakle

USB 2.0 HDD kojeg imam ne moze pogurat, drugi koji je 3.0 ali radi na 2.0 zbog tva progura taj sadrzaj i na tvu radi bezprijekorno..

Trebao bih izvuci nekih 450-600mbita u sec i s time bih pokrio 99% filmova koje gledam.

Moš ti imat i 10 GHz vezu i problem.


Ako nisi probao žicu i dali to radi Ok, nemreš pretpostavljat da je bežična veza bolja, koji je problem nabavit 5m UTP kabela i prištekat i provjeriti kako to radi?

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 23.12.2019. u 13:07.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 14:11   #8
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Moš ti imat i 10 GHz vezu i problem.


Ako nisi probao žicu i dali to radi Ok, nemreš pretpostavljat da je bežična veza bolja, koji je problem nabavit 5m UTP kabela i prištekat i provjeriti kako to radi?
imam, ne bih pisao da nisam probao - dakle ne moram kupovat a to sam probao davno prije nego sam isao na ovu opciju.
Dakle 100% sam siguran da ne radi direktno pc - tv povezan lan kablom..
razlog su male brzine za ogromne filmove...

nemos prebacit dovoljnu kolicinu podataka s 100mbita u sec sto je 12,5mb u sec a film ima bitrate od 50mb/sec
kako si to mislio izvest?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: m&n. 23.12.2019. u 14:19.
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 14:18   #9
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Meni se čini da ti ne računas nešto ok ...daj ti meni reci koliko je velik taj video file koji pokušavaš gledati jer 36 MB/s je 200 GB za film od sat i pol...

Bitrate za 4k hdr je 66-85 Mbps što je cca 8 do 10 MB/s

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 14:24   #10
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
bežično onda zaboravi
usb 3.0 stick i tv
gigabit mreža


i opet je pitanje dal to hisense može obradit kak treba
Za ovaj konkretni film sam siguran da moze... jer kao sto sam rekao odgledao sam ga putam externog hdda povezanog putem usb kabla
ali putem tog usb diska mi nece ici film koji je jos veci i kvalitetniji
dakle trazim najbolje rijesenje i to je uvjeren sam 5ghz veza

a na kraju mozda sam osuden na povezivanje pc - hdmi - tv sto recimo dosta veliki problem sam po sebi
prvo jer moram rastezati kabel a 5m po kutevima itd je premalo dakle dolazimo do kabla koji mora biti 10m a na njemu pravi 4k hdr sadrzaj puca, dakle kabel gubi na signalu, isprobano s nekoliko jeftinijih kabela... dok recimo kabli do 3m to guraj bez problema...

kako god okrenes u skripcu sam brutalnom..
fucking tv mi nema usb 3.0 nema gigabitni port

i zadnja opcija je nekakav htpc koji ce biti do tva...a ta masina mora moci vrtiti 4k hdr true hd zvuk inace nema smisla.
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2019., 14:26   #11
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Meni se čini da ti ne računas nešto ok ...daj ti meni reci koliko je velik taj video file koji pokušavaš gledati jer 36 MB/s je 200 GB za film od sat i pol...

Bitrate za 4k hdr je 66-85 Mbps što je cca 8 do 10 MB/s

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
120gb je ovaj

sa 12,5mb u sec ga nemogu pogurati niti tehnicki film traje 1:40h

dakle da film traje 2h najvise sto putem lana mogu pogurati je 90gb podataka, jesam li u pravu?

ono sto ja vidim u trenuktu pustanje filma u task manageru kompjutera je da on putem ethernet kabla salje od 200-240 mbita u sec prema tvu nakon 2 minute pocne stekat film ko da se buffer nekakav puni ako stisnem pauzu i pustim da brzina padne na 0 pustim film i on sljaka no s vremenom opet pocne kasljucat...

ne razumijem zasto taj isti film mogu gledati putem usb 2.0 porta i to s ovog brzeg hdda
logika mi je govorila da je problem brzine lana tj sada wifia
dodatno sam probao brzinu wifia fiksirat na 100mbita u sec to je odmah pocelo stekat dakle nije trebalo 2 fucking minute za to
__________________

Zadnje izmijenjeno od: m&n. 23.12.2019. u 14:32.
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 17:39   #12
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Evo povratni info.
imam doma jos jedan Sony KD XE8096 55"
odnio sam ga na kat, spojio i film radi... a ono sto je tu meni jos fascinantno brzina podatak koja se salje prema Sonyu je znatno manja…

u cem je caka?
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na