Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2020., 21:17   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
aruba mrežna oprema -valja to šta?

Dobio sam na test popriličnu količinu aruba ap-ova iako sve iz iste serije (ap11 do ap17).
koliko čitam to je nešto HP-ovo i životni moto im je "controllerless cloud ap".
u kratkim crtama stvar je mrtva ako nema pristup internetu, ali recimo da sam preko njihovog oblaka uspio odraditi konfiguraciju.
e sad, to đubre (oblak, jel) ne nudi nikakav vid napredne konfiguracije, ali apsolutno nikakav. led žarulja ima veće mogućnosti rada od ovoga.

uspio sam:
-upaliti uređaj
-podesiti SSID i enkripciju
-ugasiti uređaj.

nije da ne radi, daleko od toga, ali za majku milu nema niti jedne jedine opcije. ne mogu niti podesiti na kojim kanalima da stvar radi već je automatski.

probao sam skinuti nekakav softver ili nešto čime bih mogao upravljati tim uređajima, ali svaki put poljubim stranicu koja traži da kupim neki hp switch i da platim ozbiljnu lovu za nekakve licence.

u kratkim crtama, zanima me kako se aruba ap konfigurira. koji softver i odakle ga skinuti?

tnx
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 23:01   #2
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Nisam radio s njima ali znam ljude koji imaju site od par tisuća ljudi na arubi. Arubu je unazad 5-6 godina kupio hp. Iz tog razloga cijenim arubu, vjerujem da su jako dobri uredjaji ali marginalno pratim proizvode.

Instanton linija je kako si rekao cloud controller based. Registriras account, dodaš ap u svoj account i setiras preko clouda. Ajmo reci pojednostavljeni Meraki. Cijene su im dosta dobre rang 100njak eura ako se ne varam za dosta dobar hardware.

*note to myself* Nego, pa što ja nisam dobio koji na test pas mu mater?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2020., 23:10   #3
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Za arube ima aplikacija za ajfone, skineš aplikaciju i dereš sve preko toga. Tako mi je nešto u magli ostalo da su dečki iz networka pričali.

Imamo ih u firmi, nemogu se požalit na wireless.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 23:36   #4
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
...ima aplikacija za ajfone...
ajtijevci nemaju ajfone. to samo devsi. pače, nama ni jedan službeni mobitel nije ajfon. nakon prvog "kopirajte mi podatke na novi (droid) mob" smo zabranili upotrebu jabučnih proizvoda

šalu na stranu, nisam se stigao puno zabaviti arubom po pitanju hardvera jer ga ne uspijevam osposobiti za rad u enterprize okruženju. kakav je to enterprize ap, ako ne mogu podesiti niti kanal rada? štaviše, po defaultu mi 5ghz ac mrežu baca na 100 i neki kanal, kojeg ne vidim s gotovo niti jednim client uređajem. tj samo privatni xiaomi to vidi, laptop i službeni mob - ne.

hardverski djeluju dosta solidni, specs wise. softverski se gubim.
ovi skuplji imaju i 4x4 mu-mimo itd, fina je to roba, samo - softveeeeer.

cloud registraciju sam odradio, imam site, na site sam si dodao ap-ove, vidim ih, ali ne mogu nikakve napredne opcije podesiti.

na službenim video tutorialima se vidi neki drugačiji intefejs tog clouda sa hrpom pod-opcija. ja nemam ništa.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 00:43   #5
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Da ti ne fali neka licenca? Ili je neka glupost tipa switch to admin view?

Nabrzinu sam pogledao play store, postoji aruba instanton i jos neka aplikacija pa probaj.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na