Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.05.2023., 12:56   #2491
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 554
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Evo ako niste znali, možete testirati razne Linux distribucije online:

https://distrosea.com/

A vjerujem da ste znali, samo je meni ovo otkriće 😁
Zaboravio sam na to. Idem sad isprobat Gedoru ovaj Fedoru. Nju sam negdje među prvim distrama isprobavao sa Vidi cd-a ako se ne varam.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 14:13   #2492
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Meh...LIVE USB i bok...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 16:37   #2493
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Meh...LIVE USB i bok...
to je sporo

odma na primary disk
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 17:45   #2494
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor strikoo Pregled postova
to je sporo

odma na primary disk




Dakle ovo gore dize KVM virtualku i dize instalaciju ko da bootas Live CD. Boot sa USB-a i sustav kad je dignut radi brze em sa Live USB opcijom a bome i kroz VBox. Mozda je do moje kombinacije Fedora + Firefox al uzasno je sporo sve to skupa (bar kod mene) i nije reprezentitivno ako netko zeli isprobat kak Fedora izgleda (aj taj dio al da je onda bar login usera ne Live CD boot) i radi. Svakom svoje
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 22:20   #2495
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
Kod mene na vivialdi mnogo sporo i lag od nekoliko sekundi. Ovaj site možda sponzorira MS da ljudi dobiju ideju kako je linux spor i lagav

Iako, brat bratu, tko bi od clouda očekivao responzivan OS.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 17:33   #2496
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Jbg. Da si zablokirao update s pravim alatom nebi ti se to desilo ��

Meni je tako slozeno na poslovnom laptopu i kompu. Update radim iskljucivo rucno u periodu kad meni odgovara.

Pravi alat čuda radi
Svaki dan u funkciji od ove godine:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_2023-05-17_17-31-37.png‎
Views:	567
Size:	7.4 kB
ID:	26339  
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 18:04   #2497
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
To ltsc? 😅

Sent from my HD1913 using Tapatalk
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 18:43   #2498
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Tako nekako, da
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 08:31   #2499
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 554
Ne znam kako riješiti jer mi nije trebalo do sada.

Kako napraviti da kada imam upaljen vpn kažem koji program da koristi vpn a koji normalnu vezu?

Koliko sam vidio trebalo bi napraviti tuneliranje.

Distra: Debian Mate

Tj. zanima me kako da samo RDP zaobiđe VPN i koristi normalnu vezu jer ne treba VPN.

Zadnje izmijenjeno od: spiderhr. 18.05.2023. u 08:37.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2023., 08:40   #2500
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
...
Ideja za proxmox+windows VM nije losa - kad radi i kad ti nevidija zeli suradivat i ne kenjucka sa driverima. I kad ti iommu pase
...
Ako sinoc nisam pregrizao nvidia karticu na pola... Uspijevam postici nesto, nije bas tako crno! Ugl sve islo k'o po loju, i na kraju u winsima imam code 43 gresku za gpu. Mislim da je sljedeci korak modifikacija gpu rom fajla jer to cesto navode kao rjesenje ovog problema.

Zivi bili! #sadomazopetkomuvecer


Status update 1:
Imamo gpu, imamo sliku, nema vise greske!
Rjesenje je bila kombinacija gpu rom fajla, malo drukcijih postavki grub-a i par restartova win vm-a. Nakon malo testiranja cu linkati i izvore.

Next up: testiranje Steama i gpu performansi (tj eventualnih gubitaka istih zbog virtualiziranja).


Status update 2:
Sudeci po brzinskim benchmarcima, ne gubim nista grafickih performansi. Top!
Svidja mi se i cinjenica da u graficku mogu piknuti monitor i sve skupa radi kao da su windowsi host, a ne proxmox. Zasad sam prezadovoljan!

Next up: prouciti kako najefikasnije posloziti storage, sto mi realno treba, a sto ne treba... Imam dostupan nas, nvme 1TB ili 2TB, ssd 120 i/ili 240 i/ili 750 GB. Neka ideja mi je da proxmox bude na 120GB ssd-u, vm kreiram na 2TB nvme disk, a nas koristim za iso, templateove, backup, snapshotove i sto sve treba...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 20.05.2023. u 13:44.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 07:13   #2501
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Jutros nakon dnf update primjetim da mi je nestao Pictures folder. Nisam znao što sad pa sam kreirao novi i u njega prekopirao sve slike sa USB-a. Je li to u redu?
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 07:58   #2502
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor No123 Pregled postova
Jutros nakon dnf update primjetim da mi je nestao Pictures folder. Nisam znao što sad pa sam kreirao novi i u njega prekopirao sve slike sa USB-a. Je li to u redu?
Hm...da je nestao folder samo tako - nije. I Update opcenito ne dira korisnicke podatke u /home. Dobro da si imao Backup. Provjeri si sadrzaj svog home direktorija da ti stari folder nije mozda skriven. Ak nije - nemam pojma.


Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako sinoc nisam pregrizao nvidia karticu na pola... Uspijevam postici nesto, nije bas tako crno! Ugl sve islo k'o po loju, i na kraju u winsima imam code 43 gresku za gpu. Mislim da je sljedeci korak modifikacija gpu rom fajla jer to cesto navode kao rjesenje ovog problema.

Zivi bili! #sadomazopetkomuvecer


Status update 1:
Imamo gpu, imamo sliku, nema vise greske!
Rjesenje je bila kombinacija gpu rom fajla, malo drukcijih postavki grub-a i par restartova win vm-a. Nakon malo testiranja cu linkati i izvore.

Next up: testiranje Steama i gpu performansi (tj eventualnih gubitaka istih zbog virtualiziranja).


Status update 2:
Sudeci po brzinskim benchmarcima, ne gubim nista grafickih performansi. Top!
Svidja mi se i cinjenica da u graficku mogu piknuti monitor i sve skupa radi kao da su windowsi host, a ne proxmox. Zasad sam prezadovoljan!

Next up: prouciti kako najefikasnije posloziti storage, sto mi realno treba, a sto ne treba... Imam dostupan nas, nvme 1TB ili 2TB, ssd 120 i/ili 240 i/ili 750 GB. Neka ideja mi je da proxmox bude na 120GB ssd-u, vm kreiram na 2TB nvme disk, a nas koristim za iso, templateove, backup, snapshotove i sto sve treba...


Nice

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 25.05.2023. u 09:54.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 09:14   #2503
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
odlično

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako sinoc nisam pregrizao nvidia karticu na pola... Uspijevam postici nesto, nije bas tako crno! Ugl sve islo k'o po loju, i na kraju u winsima imam code 43 gresku za gpu. Mislim da je sljedeci korak modifikacija gpu rom fajla jer to cesto navode kao rjesenje ovog problema.

Zivi bili! #sadomazopetkomuvecer


Status update 1:
Imamo gpu, imamo sliku, nema vise greske!
Rjesenje je bila kombinacija gpu rom fajla, malo drukcijih postavki grub-a i par restartova win vm-a. Nakon malo testiranja cu linkati i izvore.

Next up: testiranje Steama i gpu performansi (tj eventualnih gubitaka istih zbog virtualiziranja).


Status update 2:
Sudeci po brzinskim benchmarcima, ne gubim nista grafickih performansi. Top!
Svidja mi se i cinjenica da u graficku mogu piknuti monitor i sve skupa radi kao da su windowsi host, a ne proxmox. Zasad sam prezadovoljan!

Next up: prouciti kako najefikasnije posloziti storage, sto mi realno treba, a sto ne treba... Imam dostupan nas, nvme 1TB ili 2TB, ssd 120 i/ili 240 i/ili 750 GB. Neka ideja mi je da proxmox bude na 120GB ssd-u, vm kreiram na 2TB nvme disk, a nas koristim za iso, templateove, backup, snapshotove i sto sve treba...
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 12:23   #2504
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Hm...da je nestao folder samo tako - nije. I Update opcenito ne dira korisnicke podatke u /home. Dobro da si imao Backup. Provjeri si sadrzaj svog home direktorija da ti stari folder nije mozda skriven. Ak nije - nemam pojma.

Nice

Ne znam koja je distra, ali xdg-user-dirs voli napraviti tako nešto
https://www.freedesktop.org/wiki/Sof...xdg-user-dirs/
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 18:33   #2505
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ne znam koja je distra, ali xdg-user-dirs voli napraviti tako nešto
https://www.freedesktop.org/wiki/Sof...xdg-user-dirs/

On bi trebao kreirat foldere ako ne postoje ili ih preimenovat ako promjenis jezik (ugrubo). Al ak ih brise to je gadan bug.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 19:21   #2506
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Pa ako je preimenovan neće ga naći pod starim imenom kako je i napisao
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 20:02   #2507
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Ok trebam neki long term savjer jer se gubim sa setupom storagea i proxmoxom. Sto biste vi napravili, tj kako biste setupirali storage?

Imam na raspolaganju:
- 2TB NVME disk,
- Od SSD-ova imam 120, 400 i 750 GB

Volio bih sloziti neko malo robusnije rjesenje koje bi lako mogao backupirati na NAS i u slucaju havarije jednostavno restorati.

Drugo pitanje, kako posloziti storage? Lvm-thin? Virtualne i kontejnere na nvme, proxmox na ssd? NAS bi koristio za backup i eventualno za ISO imageove i templateove. Priznajem, najnejasniji dio mi je ovaj oko lvm i lvm-thin pool-ova.

Nemam opciju raid-a i sl. setupova na samom serveru. Volio bih iskoristiti NVME disk kad sam ga vec kupio.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 22:44   #2508
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Ja kod sebe drzim zive virtualke na nvme-u (radi brzine), a iso image i backupe drzim na lokalnom samba/cif storageu.

Ako se ne varam lvm pool moras koristiti jer na njemu drzis proxmox (host os). Ne sjecam se najbolje kako ide. Slozio sam i prst u uho 😅
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 04:51   #2509
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Jučer sam kupio Logitech K380 bluetooth tipkovnicu, sparivanje je prošlo u redu i radi ali nakon svakog paljenja kompa moram pritisnuti na tipkovnici žutu tipku 1 da se tipkovnica spoji i onda sve radi u redu.

Imali li neki trik za Void linux da se napravi auto-connect??
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 06:20   #2510
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Izbriso sam tipkovnicu i ponovo ju spario preko terminala i sad radi sama se spoji čim krenem pisati.
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 13:32   #2511
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Iskustva s urbackup i Veeam community edition na linux kućnom serveru?
Bio sam tu pitao nedavno oko jednostavnog fire&forget backup rješenja za 1 Win mašinu na linux kućni server...
Nakon testiranja u VM stavio Veeam agent. E sad, to se meni ispostavilo prilično nefleksibilno i nepouzdano rješenje. Namjestio sam ga da svakih x dana radi full image backup, a između dif i da to sve piše direkt na dedicirani samba share.
Imam na shareu ostatke starih backupa nakon isteka perioda, vrti satima pa pukne, kontrolu nemam jer je samo agent pa moram ići na klijenta gledati što se dogodilo, kad pukne klijentu treba jako dugo da pokuša opet,.... da ne nabrajam dalje
A možda su i apetiti malo porasli pa jednostavno rješenje više ne zadovoljava

Za linux koliko sam našao nema opcije da se server community edition digne nekako.
Na kraju sam za test dignuo u kontejneru urbackup, imam u GUIu kroz browser kontrolu nad klijentom, vidim kad je backup prošao kad nije, radi odjednom i file i image backup, fleksibilan i open source. Testirao u VM i zasad mi se čini ok.

Ili još kakav prijedlog za slično foss client-server rješenje?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 19:50   #2512
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,280
Bacula. To je više enterprise/foss rješenje.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2023., 21:31   #2513
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Ja kod sebe drzim zive virtualke na nvme-u (radi brzine), a iso image i backupe drzim na lokalnom samba/cif storageu.

Ako se ne varam lvm pool moras koristiti jer na njemu drzis proxmox (host os). Ne sjecam se najbolje kako ide. Slozio sam i prst u uho 😅
Skuzio sam na kraju taj storage i slozio ga. Virtualke su na nvme disku.

Ono sto se borim vec par dana je sto mi guest OS (win10) postane usporen kada pokrenem download neke steam igre. Cpu zakuca na 100%, sustav se uspori i cekam cekam cekam stogod da radim na guestu. Micem prozore po desktopu i gledam slideshow. U idleu ne trosi cpu, oko 3-4% klasika. Na guesta se spajam direktno na hdmi od gpu jer sam napravio gpu pass-tru. Nikakav vnc i sl.

Testirao sam kako se taj isti scenario ponasa kada su windowsi host (win instalacija na nvme) - cpu varira oko 30-50%, ali nema ni naznaka zagusenosti sustava. Komp ovo sve moze zvakati bez beda, pa i vise od toga.

Se sretao netko sa slicnim problemom?
Ne znam je li ova tema uopce prava za proxmox pitanja, imamo li neku bolju? :/

Edit:
Problem je naizrazeniji kada se u tom periodu cita/pise po disku (dok se skida igra u isto vrijeme se i otpakirava i instalira), onda zakuca. Kada samo radi download onda se vrti oko 50-70%.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 03.06.2023. u 21:51.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2023., 22:44   #2514
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Slicno ponasanje sa Steam-om sam imao na Fedori na starom kompu. Iskljucio sam download za vrijeme igranja , inace je Steam bacio komp na koljena. S obzirom da na novoj kanti nemam tih problema nisam dalje istrazivao. Nekaj u Steamu nije optimizirano kak spada.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2023., 00:09   #2515
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
U usporedbi sa mojim proslim setupom gdje su windowsi host (jos imam taj setup na drugom nvme disku pa lako promjenim disk i testiram/usporedjujem s proxmoxom):

- cpu usage na win guestu je primjetno visi nego kada su winsi host. Sama cinjenica da je OS usporen dok traje npr taj download je malo bizarna. Treba jedno 5 sec samo da se upali windows explorer, bas toliko sporo.

- gledajuci task manager, cpu cijelo vrijeme radi na 3.2GHz iako je usage nizak. Case je topliji, ocito nesto radi "neoptimiziranije" u vm-u. Host pokazuje nesto visi cpu usage od onoga na guestu - trenutno vrtim samo win10 vm. Nisam se jos pozabavio kako iscitati temperature od senzora na hostu,

- u igrama mi zasad sve izgleda dobro, maltene kao da sjedim za starim win setupom. Trebam malo vise testirati.

Nekako me sad frka da cu odj* sve jer maaasu vremena mi ode na ovaj projekt i vratiti se na win setup. A taman upgrejdao nvme (2TB) i ram (32GB). Nisam jos ni poceo prebacivati kontejnere na proxmox, kamoli testirao kako backupirati/restorati podatke u slucaju da sve ode u pm.

Hvala onima koji prate i udijele kakav komentar!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2023., 00:51   #2516
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Bit ce da te neka postavka zeza. Meni win virtualka, a izmedju ostalog i sve na linuxu uredno rade. Jedino di se stvar brutalno uspori je kad mi ponestane slobodne memorije (trenutno sam na samo 16gb), a nikako da se natjeram da nabavim jos jedan stick.

Proc mi je 4/8 jezgri i nikad ga nije usfalilo, sta god da radio. Dok s druge strane s memorijom je druga prica 😅

A sto se rebuilda u slucaju katastrofe tice, preporucujem svakako da to probas simulirat i da si napravis mini tutorial.

Meni su 3 mehanicka diska i 1 ssd (koji su vrtili proxmox os) krepali i to radi nekog bug-a ili nekompatibilnosti sata kontroler drivera u samom proxmox serveru. Svi su bili 100% ispravni i testirani prije. Znam da glupo zvuci jer je debian baza proxmoxu, i sam ga koristim na drugim masinama, al eto, takav sam kaos prosao da sam isto kao i ti skoro sve stjerao u k.

Zadnji put (s petim diskom) sam instalirao noviju verziju os-a koja je u medjuvremenu izasla i otad sve super.

Zadnje izmijenjeno od: Cuky. 04.06.2023. u 00:58.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2023., 06:13   #2517
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
U usporedbi sa mojim proslim setupom gdje su windowsi host (jos imam taj setup na drugom nvme disku pa lako promjenim disk i testiram/usporedjujem s proxmoxom):

- cpu usage na win guestu je primjetno visi nego kada su winsi host. Sama cinjenica da je OS usporen dok traje npr taj download je malo bizarna. Treba jedno 5 sec samo da se upali windows explorer, bas toliko sporo.

- gledajuci task manager, cpu cijelo vrijeme radi na 3.2GHz iako je usage nizak. Case je topliji, ocito nesto radi "neoptimiziranije" u vm-u. Host pokazuje nesto visi cpu usage od onoga na guestu - trenutno vrtim samo win10 vm. Nisam se jos pozabavio kako iscitati temperature od senzora na hostu,

- u igrama mi zasad sve izgleda dobro, maltene kao da sjedim za starim win setupom. Trebam malo vise testirati.

Nekako me sad frka da cu odj* sve jer maaasu vremena mi ode na ovaj projekt i vratiti se na win setup. A taman upgrejdao nvme (2TB) i ram (32GB). Nisam jos ni poceo prebacivati kontejnere na proxmox, kamoli testirao kako backupirati/restorati podatke u slucaju da sve ode u pm.

Hvala onima koji prate i udijele kakav komentar!

Jos uvijek imas opciju si olaksat zivot i isprobat sve to nativno


P.S.- lm-sensors u konzoli ce ti pokazat temperature.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2023., 10:45   #2518
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Ima dosta rama, koristim 16gb koliko sam i prije imao. Ma nadam se da je neka glupost u pitanju, samo nemam pojma odakle poceti gledati. Vec barem pet puta sam dizao virtualku/winse, ogadilo mi se cijeli proces. Ni backupiranom templateu vise ne vjerujem.

Za backup sve stoji.

Fedora/Podman ce pricekati Ovo mi je vec prevelik zalogaj, nisam ocekivao ovako duboku zecju rupu lol.

Tnx, lm-sensors radi dovoljno dobro za to sto me zanimalo.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2023., 19:13   #2519
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Da li koristis PV deviceove/drivere?
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2023., 20:02   #2520
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Hvala onima koji prate i udijele kakav komentar!
Probal si prebaciti CPU type s defaultnog kvm64 na host, Windows VirtIO guest drivere već imaš zajedno s VirtIO SCSI controller opcijom za VM VirtIO Block disk?
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na