Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2017., 09:02   #1
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Adobe After Effects - nije baš optimiziran?

Verzija 2017. Na Ryzenu 1600 sa 16 gb rama i 1060 grafičkom.

Usporedba sa verzijom 2015 na i5 2500, 8 gb rama i za to vrijeme sličnom midrange grafom.

RAM razlika se fino vidi, prije je preview 720p videa išao možda 20ak sekundi i onda bi brisao preko samoga sebe. Sada može puno više rendanog videa čuvati.

ALI.

brzina kojom renderira preview je marginalno bolja. Realtime i dalje nemoguć ni u 50% reze od 720p. (Jasno mi je da to ovisi o hrpi layera i efekata, ali radim slične projekte i prije i sada, dakle pričam o relativnoj usporedbi) Odokativno, možda je jedno 20ak posto brže.

I finalni render/eksport videa je ajde nešto brži, možda i 50%. Ali realno je to najmanje bitna stavka. Svejedno mi hoće li video eksportati 10 ili 15 minuta kad si uzmem pauzu.

Uglavnom, ispada da multithreading u Afterima i dalje ne postoji.

Pretpostavljam da osim par efekata niti grafičku ne koristi za ništa.

Koje su šanse da će konačno iskoristiti kako spada više jezgri u Afterima 2018?
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 10:07   #2
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
AE nije nikad ni imao posteni multithreading , Do verzije CC2014 je startao XY broj aefx.exe u task manageru u rendao simultano u pozadini sa vise jezgri/threadova ALI sam proces dok krene rendait je znao trajati ubitacno dugo dok on sve rapsoredi pa je cesto kod kracih sekvenci bilo brze izrendati s jendom jezgorm nego cekati minutu-dvije-tri d akrene multithreading....
Onda su krenuli u rewrite (kao) i u verziji 2015 ubili tu opciju kompletno (multitreading) i omogucili export iz CC2015 u CC2014 za one kojima treba multithreding.

Do dan danas multithreading ni u verziji CC2017 nije vracen niti posteno iskodiran.

Ali moze im biti, to je Adobe i taka to ide kad imas preptlata only mod prodaje, pa sto god naprave u godinu dana "to je to" i mozes ili prestat korisititi li sutit/placat svake godine i trpit..
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.08.2017., 10:22   #3
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Onda ni to u 2014 nije baš imalo smisla za rendanje previewa, koje traje kratko ali mi treba svako malo. Jedino za neki završni render cijele sekvence. A to radije onda eksportam u media encoderu. (media encoder očito koristi multithreading do neke mjere jer mi se čini da je tu eksport jedno duplo brži nego je bio. Ali i to je realno slabo kakav napredak bi se očekivao od 6 godina novijeg stroja)

Alternativni softver? Čak ne za efekte toliko i što ti ja znam, već više za npr izradu infografika s 2d elementima - dakle skoro kontinuirano pomicanje i resizanje elemenata, baratanje s po 10-20 elemenata/slika u svakom trenutku, chromakey layeri itd?
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 11:48   #4
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Fusion i Nuke.
Oba su "jaca" od AE za efekte ali su node based pa nisu bas razumljiva svakome plus.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 13:47   #5
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Okej za efekte, ali za infografiku? Npr imam kartu svijeta i po njoj crtam kruzice, stupce, sve se pomice, nastaje i nestaje po potrebi, zumiram po karti po potrebi, ubacujem slike i keyane layere itd, sve mora pasati na naraciju dakle audio moram imati pregledan unutar aplikacije i sve to traje x minuta? Nuke to zbilja može?
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 14:02   #6
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Imas cak i free verziju Fusiona koji ima neke limite oko rezolucije i pluginova ali sve ostlao radi kao i u pro verziji koja je BTW sad nedavno izasla verzija 9 i snizili su cijenu na 299$ sto je stvarn OK cifra za studio verziju.

Evo ti par linkova za Text/mograph tutorijale za Fusion (za Nuke sam se manje zanimalo ali sam siguran da i on to moze)

https://www.youtube.com/watch?v=T0idMqJBs_U
https://www.youtube.com/watch?v=uEQuYxHq4Ic&list=PLK7mnWQu_739DojuEhI7HRrrh_SpDP9-E
https://www.youtube.com/watch?v=DssPjzPw0V8
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 14:25   #7
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Hvala! budem malo proučio što sve Fusion radi
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 14:43   #8
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor Totoro Pregled postova
Okej za efekte, ali za infografiku? Npr imam kartu svijeta i po njoj crtam kruzice, stupce, sve se pomice, nastaje i nestaje po potrebi, zumiram po karti po potrebi, ubacujem slike i keyane layere itd, sve mora pasati na naraciju dakle audio moram imati pregledan unutar aplikacije i sve to traje x minuta? Nuke to zbilja može?

Naravno da može, Nuke je vrlo moćan komad softvera - ali mu je primarna namjena ipak (high-end) compositing. Plus, proces privikavanja na nodove nije baš kratak (a ni jednostavan), pa ti to možda nije najbolja alternativa (iako su nodovi superioran koncept u odnosu na layere).

Kako god, baci pogled na Fusion - ako ništa drugo, u usporedbi je smiješno jeftin.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na