Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.02.2017., 23:04   #1
Aren
Registered User
 
Aren's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Third party drivers

Imam prastari scannner, HP scanjet 3690, cca 12 godina star (ne volim mijenjati stvari koje rade a scanner radi bez greške, k'o urica ). Na žalost, ne postoje driveri za Windows 10, barem ne orginalni HP-ovi.

Vidim da ima puno stranica s driverima ali WOT mi za sve linkove pokazuje ili crveno ili narančasto ili uopće nisu ocjenjeni. Gdje bih mogla potražiti a da ne skinem uz drivere i tonu trojanaca ili ostalog nekog smeća? Ima li uopće šanse da upogonim svog ljubimca?

Fala na odgovoru.
__________________
me on deviantART
Aren je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 23:14   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Ako je skener USB, VirtualBox (ili koji hypervisor najvise volis) + TinyXP ili nesto sto nece pojesti vise od 128MB RAM-a i Bog te veseli.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2017., 23:22   #3
emmeritus
Registered User
 
emmeritus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 47
Probaj ovo, nije neka navlakuša koja bi ti probala instalirati razno razne "driver managere", a i VirusTotal kaže da je stranica čista ("setupbasf1.exe"):

http://www.helpjet.net/getfile/HP-Sc.../67993147.html
emmeritus je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 23:31   #4
Aren
Registered User
 
Aren's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor emmeritus Pregled postova
Probaj ovo, nije neka navlakuša koja bi ti probala instalirati razno razne "driver managere", a i VirusTotal kaže da je stranica čista ("setupbasf1.exe"):

http://www.helpjet.net/getfile/HP-Sc.../67993147.html
Nema na popisu windows 10
__________________
me on deviantART
Aren je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 23:34   #5
Aren
Registered User
 
Aren's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ako je skener USB, VirtualBox (ili koji hypervisor najvise volis) + TinyXP ili nesto sto nece pojesti vise od 128MB RAM-a i Bog te veseli.
Nije ni to loša ideja iako mi se čini malo bedastim pokretati virtualku samo zbog skeniranja
__________________
me on deviantART
Aren je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 23:42   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Aren Pregled postova
Nije ni to loša ideja iako mi se čini malo bedastim pokretati virtualku samo zbog skeniranja
Onda kupis novi skener. To ti je vrlo jednostavno. Uostalom, "pokretati virtualku" gdje pricamo o XP-u sa 128MB RAM-a, traje krace nego sto se pokrece danasnji moderni program za skeniranje, kada virtualku dizes iz suspenzije. Slozis neki share folder na hostu da ti ubacuje skenove u njega i bokcaozdrao.

Na kraju krajeva, ako imas 12 godina stari skener, ocito ti ne treba za svakodnevni posao, pa prezivis za tih 5 skeniranja mjesecno, zar ne?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 23:52   #7
Aren
Registered User
 
Aren's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova

Na kraju krajeva, ako imas 12 godina stari skener, ocito ti ne treba za svakodnevni posao, pa prezivis za tih 5 skeniranja mjesecno, zar ne?
Prošao je on svašta, puno više od 5 skenova mjesečno. U zadnjih godinu dana uglavnom skeniram svoje knjige i priređujem ih za Nook da ne teglim kofer s knjigama sa sobom

U svakom slučaju ideja je dobra
__________________
me on deviantART
Aren je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 09:09   #8
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Aren Pregled postova
Prošao je on svašta, puno više od 5 skenova mjesečno. U zadnjih godinu dana uglavnom skeniram svoje knjige i priređujem ih za Nook da ne teglim kofer s knjigama sa sobom
Au, brate mili. Nikad mi nije bilo jasno kako neko moze citati knjige elektronski, no dobro, ja sam vec star pa ne razumijem te moderne stvari...

Citiraj:
U svakom slučaju ideja je dobra
Avangardno romanticna. Probaj pa nam javi kak je proslo, i ako zapnes negdje. Probaj staviti i neku specifikaciju racunala da vidimo mozes li uopce kvalitetno virtualizirati ista, za pocetak...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 21:57   #9
Aren
Registered User
 
Aren's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Au, brate mili. Nikad mi nije bilo jasno kako neko moze citati knjige elektronski, no dobro, ja sam vec star pa ne razumijem te moderne stvari...
Ja volim čitati u svom bircu uz kavu na terasi. Tamo gotovo uvijek puše, pa kada je knjiga debela, lete stranice, nemreš cigaretu zapaliti da ju ne odložiš naopačke (uz to moraš paziti da stol nije mokar), uvijek ju držiš s dvije ruke i sl. Da ne kažem da je Nook puno lakši od bilo koje prosječne knjige

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Avangardno romanticna. Probaj pa nam javi kak je proslo, i ako zapnes negdje. Probaj staviti i neku specifikaciju racunala da vidimo mozes li uopce kvalitetno virtualizirati ista, za pocetak...
Javljam svoje rješenje.

Fakat sam razmišljala staviti virtualku jer mi se nije dalo tražiti novi skener i prolaziti kroz silne recenzije. Konfiguracija ne bi bila problem jer je PC glanc novi ali je mali SSD disk s OS-om (samo 128 GB). S obzirom da mi je sin završeni FER-ovac (ja sam ipak samo aplikativac ) pitala sam njega da mi stavi virtualku jer to nikada nisam radila a on je uvijek imao virtualku na svom PC-u. Kada mi je krenuo objašnjavati što prvo napraviti (jer stara mu je informatičar, kaj bu se on mučio, nek sama radi ionako je ona njega učila u početku) onda mi je prisjelo

S obzirom da mi je Google najbolji prijatelj (vjerujem kao i večini ) odlučila sam ipak potrežiti neko jednostavnije rješenje, recimo ovakvo How to Install HP Scanjet 3670 on Windows 10. Tri dana sam se mučila. Kada bih stavila XP compatibility dobila bih sliku tipa produženi barcode, sa Vistom mi je odskenirao jednu stranicu u crno bijeloj boji i stao. S Vistom uopće nije htio raditi. Onda sam odustala i počela tražiti skenere. Više mi je pun kufer dućana koji imaju brdo skenera na popisu a gotovo niti jedan nije dobavljiv, osim onih najjeftinijih koji mi nikako nisu prikladni za skeniranje knjiga i onih najskupljih all-in-one, na koje se pak buni moj džep. Da ne kažm da mnogi imaju problem s Windows 10. I tako sam se ipak vratila driverima odlučna da ga satrem, ovako ili onako

Uglavnom, da skratim priču, cijeli postupak nije bio baš onakav kako je pisalo na onom linku koji sam postavila, ali mi je dao početnu ideju. Zapravo, kada sam stala na loptu i krenula razmišljati, npr. da je skener star više od 15 godina, da moja matična ima samo USB 3.0 a skener garant ide na čisti, praiskonski USB, prespojila sam ga na monitor na kojemu imam USB 2.0 i voila, moj ljubimac je proradio. Čak radi bolje nego prije (mrvicu brže daje skeniranu sliku). A ja presretna

Ispričavam se na podužem tekstu ali .... moj skener radi!!!!!!!
__________________
me on deviantART
Aren je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 22:33   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Bravo, dobar hint sa USB 2.0 standardom.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2017., 09:51   #11
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Au, brate mili. Nikad mi nije bilo jasno kako neko moze citati knjige elektronski, no dobro, ja sam vec star pa ne razumijem te moderne stvari...
kindle i nook i slični su divna stvar. kad staviš prednosti i nedostatke knjiga i elektronike na papir, ispadne da je samo stvar ukusa.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na