Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2014., 12:40   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
usb HDD na tablet?

Dali je itko od vas probao spojit usb prenosni disk na tablet na OTG port? ideja mi je da kad putujem okolo više ne nosim laptop, nego tablet i disk, pa da mogu kopirati slike i videe iz digitalca sa kartice na disk.

probao sam spojit disk, imam seagate od 1TB, ali se stalno pali i gasi, kao da mu fali struje. probao sam i dok je tablet na punjaču, ali bude isto. tablet uredno mounta disk i mogu otvorit foldere, ali ne mogu otvorit nikakav veći file jer se disk restarta. svakih 4-5 sekundi se ugasi i upali.

tablet je prestigio.

koje kablovinje bi mi trebalo da mogu preko običnog punjača za mob punit tablet i davat struju disku? tablet ima svoj konektor (ne puni se preko usb-a) ali imam kablić s usb-a na taj njegov.

nekakva ideja za *kabel* je da ima ženski micro usb za punjač, micro usb koji se ušteka u OTG port na tabletu, micro usb kojeg ću uštekat u disk i 2 normalna ženska usb-a u koja bih uštekao card reader i taj kabel za punjenje tableta. ili kombinaciju toga, kako god, samo da radi.

postoji li štagod slično, na ebayu npr?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 12:51   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Tablet daje premalo struje za externi hdd. Ili ćeš nabaviti externi hdd koji ima svoje napajanje ili veći usb stick.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2014., 13:26   #3
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Mislim da možeš iskombinirat Y-USB kabel tipa

http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v1/1...font-Cable.jpg

(microUSB u HDD, power USB krak kabela u USB port na laptopu ili kompu, punjacu za mob)

+

http://ecx.images-amazon.com/images/I/21n4ZiH0MiL.jpg

(data krak USB kabela u taj konverter, konverter u tablet)
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 13:29   #4
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ne radi bez dodatnog napajanja
Ja sam jednom probao s vanjskim usb punjacem za mobitele od 2600mah. Daje 5v i 500mah kao i laptop ali nije pomoglo. Mozda je hard bio musicav,jer kao sto znamo neki rade a neki je rade bez dodatnog napajanja
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 13:56   #5
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
a ovako nešto?
http://www.ebay.com/itm/Dual-Micro-U...item5666309bf9

ili ovo mi se čini još bolje
http://www.ebay.com/itm/New-Micro-US...item418675a6d8

microusb u tablet, punjač u taj hub, usb-power kabel opet u hub i u tablet, i hdd i card reader na usb. zvuči dobro
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 14:08   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Tebi treba nešto ovako - 2.5" kućište s mogućnošću dodatnog napajanja.
http://www.amazon.com/Sabrent-2-5-In.../dp/B005EIGUD4
http://www.raidsonic.de/en/products/..._objectID=6125
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 14:13   #7
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
ali zašto? onda bi morao uzimati još jedan punjač. a ovaj disk je tvornički od seagate-a, tj. kučište i disk su jedna stvar, ne može se otvorit, a i još je pod garancijom.

po meni, taj hub rješava sve. taman ima 3 normalna usb-a: 1 za hdd, 2 za usb-microsd card reader, i 3 za usb-power kabel koji ide u tablet za punjenje. a onda kad mi sve to skupa ne treba, koristim isti punjač za punit mob. još da mogu punit digitalac preko usb-a bilo bi super.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 15:08   #8
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ali taj hub ima switch. Charge i OTG. Ne radi istovremeno. Ovaj veci. Tebi ionako treba vise struje hdd-u ne tabletu. Probaj obican Y kabel i usb koji bi trebao ici u laptop radi struje ubodi u vanjsku usb bateriju za mob. Kod mene nije radilo,mozda zbog kucista ali bas cu danas probati s jednim verbatimom.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 07.10.2014. u 15:25.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 10:42   #9
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
na ebay opisu je čini se greška, jer mi to nema smisla. kad je na "charge" onda bi trebao punit mob/tablet a OTG ne radit (iako to meni nema veze jer mi se tablet ne puni preko usb-a), a kad je na "OTG" onda da radi onako kako sam si zamislio.
tako da ću danas naručit taj hub. nije skup ionako. a tablet ima i microhdmi pa će dobro doć za pogledat neki film kod nekoga, doduše sa svim tim žicama to nije elegantno rješenje, ali bolje to nego nosit fullsize laptop s punjačem.

i otvorit ću temu vezano za taj prestigio, želim promijenit rom jer je ovaj jako trzav.

Y kabel za disk nemam, jer je to usb 3.0 kabel. imam za starije diskove s običnim mini usb-om, ali ovaj disk ima isti konektor kao i mobiteli.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2014., 21:55   #10
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Evo probao sam. Kad spojiis vanjsko napajanje,tj bateriju i spojis kabel na tablet,baterija se iskljuci znaci prestane napajat. Probao na dva tableta. Vjerojatno tablet daje vani napon kada spojis disk,pa baterija ne moze punit/napajat
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2014., 23:28   #11
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
da, ali to si isprobao na tabletima koji se pune preko tog istog usb porta?

ovaj moj prestigio ima usb otg port, i zaseban mići mali konektor (ala za nokije) za punjenje. kad spojim usb punjač na otg port, tablet ne reagira.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2014., 21:19   #12
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
Evo isprbao ovo. Radi s vanjskom baterijom 1.5A 5V spojenom na onaj micro zenski port. Probao sam vanjski verbatim 500gb hdd 2.5
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2014., 11:16   #13
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
i meni stigao taj hub. no sad je stvar da sam dao tablet na garanciju jer je tać popizdio, a ovaj drugi iskonov tablet koliko čitam ne podržava OTG. a jbt.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na