Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2018., 11:04   #571
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 598
Citiraj:
Autor 2XO Pregled postova
Uzeo ovoga i stvarno čudo jedno radi već mjesecima 24/7 bez gašenja, niti jednom nije zaštekao il bluescreenao. Youtube i Torrenti. Čak sam đubretu iskopčao vent jel me nervirao (na momente zujao ko komarac) i ne pregrijava se. Nisam probao 4K vrtiti na tome al FHD žvače bez problema.
Taj usb ima vent? Lol pa gdje?

Meni je 4k najbitniji posto bi spajao na rk tv a sadrzaja bude sve vise.
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 12:46   #572
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Kakav točno 4K materijal, jer ako ti je 4K najbitniji, onda Intel Atom x5-Z8350 možda i nije najzgodnije rješenje. Cherry Trail HD Graphics iGPU podržava hardversku akceleraciju 8-bit 4K@30Hz HEVC/H.265 materijala. U slučaju da je riječ o 4K H.264 reprodukciji - situacija je bolja, ali opet (kao i sa 4K HEVC) ostaje visoko iGPU zauzeće, odnosno dodatno zagrijavanje. Šećer na kraju je činjenica da spomenuti iGPU uopće ne podržava 4K rezoluciju preko HDMI ili DisplayPort izlaza. Najviše što nudi je 1920x1080@60Hz za HDMI i 2560x1600@60Hz za DisplayPort. U prijevodu, čak da Intel Atom x5-Z8350 i nudi besprijekorno fluidnu 4K@60Hz H.264/H.265 reprodukciju, sam iGPU hardverski nema mogućnost 4K rezoluciju "poslati" preko HDMI ili DisplayPort izlaza, pa automatski skalira sve što nativno nije podržano. FullHD u svim mogućim kombinacijama radi bez problema, ali istinabog - to isto može i prosječan smartphone.
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2018., 15:26   #573
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor 2XO Pregled postova
Uzeo ovoga i stvarno čudo jedno radi već mjesecima 24/7 bez gašenja, niti jednom nije zaštekao il bluescreenao. Youtube i Torrenti. Čak sam đubretu iskopčao vent jel me nervirao (na momente zujao ko komarac) i ne pregrijava se. Nisam probao 4K vrtiti na tome al FHD žvače bez problema.
Koji OS je gore, kolko Rama je unutra?
Moje iskustvo s takvim stilovima je šanse to vuče ko krepana krava u Windowsima...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 17:30   #574
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Taj usb ima vent? Lol pa gdje?
Behold THE vent.

@Gabre
WIN 10, 2GB rama. Jedina funkcija mu je da biva uštekan u TV i da prikazuje Youtube u 720p, Torrente i MP3 što obavlja sasvim zadovoljavajuće. Bilo što više od toga je no-no, već dva-tri taba u Chromeu ga zakolju.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ventlol.png‎
Views:	308
Size:	1.61 MB
ID:	19250  
2XO je online   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 22:46   #575
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 598
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Kakav točno 4K materijal, jer ako ti je 4K najbitniji, onda Intel Atom x5-Z8350 možda i nije najzgodnije rješenje. Cherry Trail HD Graphics iGPU podržava hardversku akceleraciju 8-bit 4K@30Hz HEVC/H.265 materijala. U slučaju da je riječ o 4K H.264 reprodukciji - situacija je bolja, ali opet (kao i sa 4K HEVC) ostaje visoko iGPU zauzeće, odnosno dodatno zagrijavanje. Šećer na kraju je činjenica da spomenuti iGPU uopće ne podržava 4K rezoluciju preko HDMI ili DisplayPort izlaza. Najviše što nudi je 1920x1080@60Hz za HDMI i 2560x1600@60Hz za DisplayPort. U prijevodu, čak da Intel Atom x5-Z8350 i nudi besprijekorno fluidnu 4K@60Hz H.264/H.265 reprodukciju, sam iGPU hardverski nema mogućnost 4K rezoluciju "poslati" preko HDMI ili DisplayPort izlaza, pa automatski skalira sve što nativno nije podržano. FullHD u svim mogućim kombinacijama radi bez problema, ali istinabog - to isto može i prosječan smartphone.
Da bas gledam da svi koji imaju z8350 imaju hdmi verziju 1.4 koja omogucuje 4k ali na 30 fpsa.

Dakle meni treba za 4k 60 fpsa cisto radi npr youtube videa na 60 slicica.

Dakle zelim cm manju necujnu kutiju koja ce vrtjeti windowse i koja ce biti spojena na hogh end tv i preko koje bi pustao 4k filmove sa eksternog diska, za youtube i naravno torrente dok spavam.

Imas ideju za takav mini pc a da se ne ubije previse love i da je pouzdano?
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 22:58   #576
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Idealno bi bilo nešto poput Zotac MAGNUS EN51050 (1 - 2) gotovog HTPC rješenja, ali nažalost s cijenom od ~700$ jednostavno nema logike ni računice.

Evantualno da sam složiš Mini-ITX/mATX HTPC koji za temelj ima npr. Intel Pentium G4560 + GeForce GT 1030 ili novi AMD Ryzen 3 2200G APU.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 23:14   #577
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Da bas gledam da svi koji imaju z8350 imaju hdmi verziju 1.4 koja omogucuje 4k ali na 30 fpsa.

Dakle meni treba za 4k 60 fpsa cisto radi npr youtube videa na 60 slicica.

Dakle zelim cm manju necujnu kutiju koja ce vrtjeti windowse i koja ce biti spojena na hogh end tv i preko koje bi pustao 4k filmove sa eksternog diska, za youtube i naravno torrente dok spavam.

Imas ideju za takav mini pc a da se ne ubije previse love i da je pouzdano?
Meni se i5 4590 muci sa 4k 60 YouTubeu, ne znam zašto...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 23:37   #578
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Treba ti grafička koja podržava hardversku akceleraciju VP9 formata. YouTube ionak po defaultu koristi HTML5, a većina boljih/modernih web-preglednika nativno podržava i VP9 i HTML5.

Core i5-4590 se muči, jer GPU nije u stanju na sebe preuzeti reprodukciju, a sam i5-4590 nažalost jednostavno nema dosta sirove snage za 4K/60FPS.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 00:40   #579
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Gtx970 nema? Zanimljivo... Nije da me dira previse iskreno, ionako sam na 1080 projektoru.
Ali je slika puuuno ljepša u 4k iako je 1080 reza...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 00:45   #580
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Nema, tj. ima djelomično, ali GTX 950 i 960 imaju kompletnu podršku, a GT 1030 je nekak najisplativije rješenje.
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2018., 01:05   #581
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
kolko belink drži vodu?

"piše" da ide 4k na 60. znam da svašta zna pisati ...
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 09:13   #582
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Taj je dobar, jer Celeron N3450 ima HD Graphics 500 iGPU koji stvarno podržava 4K@60Hz i općenito je bolji od Atom x5-Z8350 modela.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 09:54   #583
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
eto, nek pikne tog. cca 1500 kn ga ispadne. nit brige nit pameti :mig:
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 12:45   #584
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 598
Za 1500kn bi mogao i rig samostalno slozit pa neznam kolko je to isplativo...mislio sam ako nadem do soma kuna da bi uzeo..
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2018., 14:28   #585
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Ne znam jesu li novi Ryzen APU testirani kao HTPC, ali Ryzen 2200G mi se čini kao idealan kandidat za HTPC, za 100 baksa dobiješ odličan CPU i vrlo pristojnu grafu (u rangu nVidie 1030).

Ubodeš neku jeftinu B350, napajanje i RAM i to je to
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 10:46   #586
jocommb
Registered User
 
jocommb's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Pozdrav... moze neka preporuka za gotov mini pc ili za komponente... trebam najvise za 4k HDR filmove i mora imat podrsku za HD audio passthrough... DD THD, DTS HD master, Atmos, DTS X.... naravno gledam da je najjeftinije a da radi poso...
jocommb je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 02:10   #587
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Možda Chromecast ultra? Nisam siguran da li podržava HDR...
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 02:24   #588
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Apsolutno nije ni slično niti funkcionalno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 12:43   #589
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Apsolutno nije ni slično niti funkcionalno.
Što točno nije funkcionalno?
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2018., 17:40   #590
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Kako ovo složit...

Pokušavam složit računalo minijaturnih gabarita i...
uzeo MSI ploču s intel procom i orginalnim coolerom te LC power kučište.

Nakon šta sam danas napokon odvojio vremena za to sastavit i upogonit - zepelo u startu.



Obzirom na veličinu kučišta ,nisam ni mislio da če iči bez nekog posebnog kulera ...
ali kako vec imam ovaj što dolazi s Intelom , te ventilator od 15mm ,za prvu ruku sam namjeravao skrpat nešto na brzinu.
Da mogu upogonit stvari i vidit kako to šljaka.
I tako odvojio platiku od aluminija te otpilao /odvojio sami ventilator s namjerom da ga alu hladnjak uparim s ovim nižim ventilatorom.
Od 45mm visine došao kuler na 19mm + cca 4mm plastike + 15mm vent.
Obzirom da od procesora do gornje ploče kučišta ima 39mm rekao bi čovjek da je taman.

I bilo bi taman da preko 1/3 proca/kulera ne ide lim koji je namjenjen da drži SSD.
A s Kingston A400 SSDom koji je visok 7mm , sve skupa uzme 10-11mm visine.
Tako da od vrha alu hladnjaka do diska gdje bi trebao sjest ventilator ima možda 9-10mm.

I sad mi treba ventilator te visine ili novi cooler s visinom od max 28-29mm.
Postoji nešto tako?

Da stvar bude malo kompliciranija...ploča ima konektor za napajanje na skroz zajebanom mjestu...
kabel napajanja dosegne bez problema kad nema kulera...s kulerom mora okolo i nedostaje cca par centimetara , tako da mi treba nekakav produžni....

Isto vrijedi i za paljenje /reset /LEDice...


Sažetak situacije , nemogu stavit kuler , ni spojit napajanje a ni 'prekidače' kojim bi to upalio.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2018., 18:14   #591
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Noctua NH-L9i je bez ventilatora visoka 23mm, pa provjeri da li ulazi u obzir, a kaj se tiče samog ventilatora Scythe Slip Stream ima visinu/debljinu od 12mm. Možda možeš kaj do toga ili tome sličnih rješenja pripasati u LC kućište.

Primjera radi, u slučaju Scythe ventilatora ostaviš orginalni Intel aluminijski blok, a Scythe prišrafiš na za to najzgodnije mjesto u kućištu. Mada možeš i SSD "zaglaviti" između ploče i prednje stranice kućišta.

Na taj način više nemaš brige s ovim limom koji drži SSD i prekriva veći dio ploče.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 10.11.2018. u 18:26.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 12:39   #592
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Hm...taj kuler mi se čini idealan.

Od gornje strane procesora do donje strane diska ima nekih 28-29mm , pa bi sjeo bez problema i ostalo cca 5mm lufta.
Opet ostaje problem s ventilatorom ali obzirom da montira s stražnje strane ,

gornja strana je čista i praktički bi trebalo samo malo laserski rezanog plexija za adapter / za stavit vent malo ustranu.
Ostaje samo mali problem... nabava izbacila cifru od min 330kn...idemo dalje.


Da se bar ovaj orginalni Intel hladnjak spaja drugačije tj. da s gornje strane nema plastični prsten koji drži sami alu blok ...
u tom slučaju bi se dalo primjenit isti koncept ideje kao i s Noctua coolerom - adapter za smontirat ventilator ustranu van nosaca za SSD...

Još jednostavnije bi bilo zaljepit taj vent s 12mm visine onako 'offcentar' na plastični okvir koji drži cooler i teoretski bi stalo u 19mm prostora
ali stranica kučišta nema rupe za ventilaciju a uz kabele od napajanja to bi bilo zafrkano čak i kad bi tu bile rupe za ventilaciju.

Inace , jučer primjetio da je sami disk odvojen malo od limenog nosaca pa sam to malo išao taknit dremelom da ga se može priljubit na sami nosač.
Dobio 2mm na visini ali opet premalo...jer od alu bloka do stranice kučišta ima cca 19mm...u kojem prostoru je disk i limeni nosac.
Poslje toga sam išao pomaknit disk na samom nosacu tj. probio nove rupe i opet korist nikakava a nakon stvrdlanja da glava vijka ima gdje stat ...bože sačuvaj našto to liči.

Uglavnom , odlučio probit rupe na samoj stranici / spontirat SSD na stranicu. Tako ga mogu smontirat teoretski gdje god želim.
ALI gdje ga se god stavilo da stavilo ...zbog veličine kučišta i smještaja procesora na ploči...nema šanse da ne prekriva sami hladnjak.

btw, ovde ima malo više slika samog kučišta a koliko vidim ...čovjeka je mučio isti problem kao i mene - prekratki kabeli.
Što se toga tiče ...jučer malo lemio i to riješio.
Ostaje samo problem coolera i kratkih kabela za napajanje...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 14:13   #593
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Za prekratko kablovinje imaš produžna rješenja (1 - 2), samo provjeri da li ti tak nekaj odgovara, jer je prostor u kućištu stvarno na knap sa svih strana.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 11.11.2018. u 15:24.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 14:34   #594
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Na teži način si naučio da kod ovih malaca (za razliku kod std. kućišta), ovdje treba unaprijed planirati, provjeravati, eventualno nabavljati specifični materijal, etc.

Konkretna mobo ima front panel konektor na glupom ne standardnom mjestu (obično uz rub mobo) i sad su ove "žičice" prekratke,
primjer u istom kućištu > http://imgur.com/OXFAm

Ista stvar je sa internim psu koji je na "krivoj strani" pa sad ovaj 24 - pin ATX kabel mora ići preko mobo i samim tim radi "gužvu",
jedino ako ga ima dovoljno dužine da gurneš prema prednjoj strani kućišta.

Sad da vidimo kako "popraviti stvar":
- na stranici kućišta > http://www.lc-power.com/en/product/g...itx/lc-1340mi/
fino piše "Installation height CPU cooler up to 40 mm"

- sad kreneš u potragu za low profile cpu hladnjakom, Nabava, sort po cijeni a kvalitetu procijeni sam,

INTER-TECH Argus T-200
https://supernet.hr/hladnjaci-za-kuc...IT-ARGUS_T-200
https://www.inter-tech.de/en/product...er/argus-t-200
piše 34 mm visina

Scythe Kodati Rev. B, SCKDT-1100
https://www.adm.hr/product.asp?produ...100&code=11493
http://www.scythe-eu.com/en/products...ati-rev-b.html
isto piše 34 mm visina

pa tako dalje ...

- za kratke "žičice" trebaš naći neko staro rashodovano kućište i iz njega izvući iste i par po par zamijeniti ove kratke,
ako si doma sa elektrikom / elektronikom možeš i ove produžiti ...

- za 4 - pin ATX trebaš nabaviti produžetak ili i to možeš riješiti u DIY varijanti produženja,
prednost te metode da možeš napraviti točno na mjeru, samo treba paziti da dobro zalemiš, izoliraš svaki spoj i da nešto ne zamješaš

- za 24 - pin ATX bi zbog malo prostora možda bilo bolje pokušati nabaviti drugi "gotovi" kabel odgovarajuće dužine,
info > https://www.alibaba.com/showroom/24p...ale-cable.html
ne znam kako je izveden originalni kabel obzirom na napajanje ssd / hdd - a i spominjanog 4 - pin ATX pa i to treba imati na umu,
vjerojatno je kao na ovoj slici > http://www.ep-mediastore-ab.de/image...ne-800x800.jpg
znači da nakon šta nabaviš novi opet ćeš trebati DIY doradu da dodaš šta treba,
opcija 2 je samo muško - ženski "produžetak"


- ako baš smeta po visini originalna pozicija ssd - a, možeš na onom nosaču probiti nove rupe na poziciji gdje može stati u odnosu na cpu hladnjak

That's it
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 14:40   #595
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Iskreno, nisam ni sreo tako blesavi layout kao kod te MSI mb....Asrock to sve na kutu di su kablovi ima....mrzim takva kemijanja.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 15:29   #596
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
A eto, da je prije gledao / provjerio i uzeo tu Asrokicu sad bi već imao operativnu spravu
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 11:24   #597
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Da , ta AsRock ploča izgleda odlično u odnosu na ovu MSI
Konektor za napajanje i za front panel su na normalnom mjestu a rupa za procesor je na gornjoj strani ploče pa ništa nebi smetalo.


Ali nije bilo kupit doslovno niti jedne male ploče za Intel
a da ne govorim o tome da su ploča i proc morali upast u buđet od 600kn.
Srečom se našlo polovno ...pa sad za te novce imam malu ploču te i3 procesor
i još mi je čovjek zamjenio 2x4gb memorije za 1x8gb jer nevalja jedna rupa na matičnoj tako da imam i duplo više memorije.
Mislim da se stvarno nije moglo bolje.

Uglavnom , lim tj nosač za SSD više ne namjeravam mrcvarit i SSD ce ici na poklopac/stranicu kučišta.
Nažalost ...kao što rekoh , gdje ga god pomaknuo , zbog veličine kučišta i smještaja procesora na ploči - uvjek djelom prekriva procesor.

Šteta šta nema manjih SSDova...
Kad sam kod toga ....jel u ovom Kingston SSDu elektronika i čipovi zauzimaju čitavi prostor?
Ako elektronika ne zauzima cijeli prostor unutra , stavim SSD na preklopnu pilu i skinem par centi.
Znam da zvuči malo drastično ali bi to riješenje bilo najednostavnije



Šta se tiče ostalih ideja ...prekapao po regalu tražeči tanki ventilator i našao HR05 cooler.
Ljepo spakirano u orginalnoj ambalaži s svim dodacima i kopčama.

Bilo to bilo dovoljno za ohladit ovaj i3 4150?
Uz malo CADa , CNCa i aluminija , dalo bi se to nekako horizontalno smontirat na proc....
Praktički bi sličilo na ovaj Kodati cooler što je linkao Nikky.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 12.11.2018. u 12:01.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 12:45   #598
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Možeš komotno rastaviti SSD, spojiti elektroniku i smjestiti gdje god paše unutar kućišta.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 13:31   #599
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Sto ga ne userafis u bocnu stranicu gdje je "mesh" nek bude u zraku?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 15:34   #600
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
@Imagine
Evo još prijedloga, pogotovo ako nisi riješio napajanje,
probaj nabaviti picoPSU-120 > http://www.mini-box.com/s.nl/it.A/id.417/.f
manual > http://resources.mini-box.com/online...anual-engl.pdf
mechanical-drawings > http://resources.mini-box.com/online...l-drawings.zip
uštekava se direktno na 24 - pn ATX konektor, 32 mm ukupne visine (20 mm od konektora),
dodatno samo trebaš DIY napraviti (točno na mjeru) Molex na 4 - pn ATX kabel,
interni PSU šta je došao sa kućištem izbaciš a na rub zavidaš ulazni DC konektor,
"cigla na žici" će ti odgovarati, po slikama sa neta 12V 6.5A.

U vezi ovog HR05 hladnjaka ja se ne bih upuštao u eksperimentiranje (među komad, mijenjanje orjentacije, ...),
ne znam(o) koliki mu je TDP kad je u jednom ili drugom položaju,
i3-4150 "traži" 54W.

U vezi spajanja SSD - a (neovisno hoćeš li ga rastavljati) bilo bi dobro da koristiš kabel sa "štipalicama" ili
možda ovakva verzija > https://images-na.ssl-images-amazon....154QHH4LAL.jpg
jer sve skupa čvršće stoji. Ako ga budeš rastavljao pazi da ne napraviš zaheb i nešto se spoji šta nebi trebalo ...

EDIT: Evo još prijedloga za trošenje love i rješavanje problema CPU hladnjaka:

AKASA AK-CCE-7106HP
http://www.akasa.com.tw/search.php?seed=AK-CCE-7106HP
https://iponcomp.hr/shop/termek/akas...e7106hp/374359
https://www.voelkner.de/products/189...CE-7106HP.html
30 mm visine, designed to work with CPU’s up to 73W, cca €15 + poštarina

DYNATRON K199
https://www.dynatron.co/product-page/k199
https://www.voelkner.de/products/204...fter-K199.html
29 mm visine, pri montaži okreni izlaz iz turbine na onu stranu gdje imaš rupe na kućištu, cca €37 + poštarina

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 13.11.2018. u 17:32.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na