Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2017., 12:56   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Word - okretanje stranice usred dokumenta i isti header

Dešava mi se slijedeće:
imam word dokument sa 100 stranica koji ima header i footer. Header i footer su podešeni da na naslovnoj stranici budu različiti od ostatka dokumenta, dakle da se ne vidi broj stranica na naslovnoj stanici.

Ono što želim je okrenuti 5. stranicu da bude u landscape orijentaciji. To znam uraditi na dva načina:
prvi je da odem u Page layout>Brakes>section brake (next page) i to stavim na kraju 4 i 5 stranice te onda 5 stranicu odaberem u Page layout>Orientation>Landscape

Drugi je da odaberem sadržaj 5. stranice i odem u Page layout>Page setup i odaberem pod orientation>landscape te na dnu odaberem pod "apply to:selected text"

E sad problem na koji nalazim u oba slučaja je da mi se pokvari header i footer te da poblesave na način da se od 7. stranice počne opet pokazivati footer ali sa resetiranim brojanjem stranica, kao da je to prva stranica. Svejedno što je odabrana opcija i za hedaer i za footer "link to previous", uvijek mi se dešava taj problem

ima li tko ideju što da napravim da to postignem?

Ono što želim je da je stranica 5 u landscape mogu ali da su header i footer identični svugdje od početka od kraja.
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 17:41   #2
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Osim link to previus moraš pazit da kako ti je podešeno brojanje jel continue from previus? Po ovome što pišeš mislim da ti je u tome problem.

Druga opcija je da ručno i prvu riješiš prijelomom sekcije, možda ga buni ako je odabrana opcija da je automatski prva drugačija od ostalih.
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2017., 19:46   #3
IvanVk
Registered User
 
IvanVk's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: -
Postovi: 194
Lanscape i Header-Footer u wordu

Mislim da bi trebao "Link to previous" odraditi na headeru i footeru u toj Word sekciji koja ti je landscape.
Ovdje imaš dosta tutorijala i primjera za download
Također vidi privitak ove poruke
Attached Files
File Type: doc Doc1.doc‎ (24.0 kB, 157 views)
IvanVk je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na