Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2013., 23:18   #1
Stryder
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 8
(riješeno) Problem s grafičkom karticom

Pozdrav ekipa, ovako, ponosni sam vlasnik Nvidia GTX460 već 3 godine. No danas nakon selidbe računala u drugi stan počeli su se pojavljivati problemi. Naime nakon što sam sve spojio i upalio računalo pojavio mi se memory dump odnosno BSOD. Ništa, pokušao sam ponvno i opet ista stvar. Kada sam otvorio bios pojavili su mi se artefakti. Nakon nekoliko paljenja i gašenja i safe moda konacno je proradilo no rezolucija mi je bila 800*600 i nisam mogao podesiti veću a ime adaptera i ostalih atributa mi je pisalo nepoznato.

Upalio sam GPU-Z i tamo je pisalo GTX460. Otvorio sam Device manager i tamo sam našao da je adapter onemogučen zbog greške. Ništa, uninstall drivera i instalacija ponovno i nakon restarta opet problemi (BSOD). Instalacija novih windowsa pokazuje da imam 14MB video memorije i 8bita na grafičkoj. Nakon ponovne instalacije drivera opet sve pada u vodu. Znaci kao da mi je grafička nekava low end i cim ja pokusam instalirati drivere on pri bootanju stavi 1080p rezoluciju (nativnu) i odmah se crasha.

Dali je moguće da se pri transportu oštetila grafička? Dali je itko imao slične probleme? Vjerujem da ne postoji mogučnost popravka ili se pak varam? Sva pomoć i svaki komentar je dobro došao i unaprijed se zahvaljujem.

Ukoliko nema pomoći oko grafičke koja je best buy u tom rangu sa cijenom oko 500-800kn(polovna )
Stryder je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2013., 23:29   #2
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
1.Koji je točan model grafičke ?
2.Ispuni opcije pod : moj komp
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2013., 23:49   #3
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Možda je nešto ispalo iz utora tj. ne sjedi kako treba, moguće pri selidbi.
Otvori kućište isve pregledaj je li na svome mjestu (grafa, mema...).
  Reply With Quote
Staro 22.12.2013., 00:00   #4
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Zvuči kao da ti je otišla memorija na grafičkoj kartici. Pogotovo ovo s artefaktima u BIOS-u.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2013., 03:49   #5
Stryder
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 8
Puno hvala na trenutnim odgovorima.

Točan model grafičke je Gigabyte GTX 460 768MB GDDR5 192bit , matična Asrock 770 EXTREME3

Kučište mi ima tu stranu otvorenu pa je moguće da je došlo do oštećenja ali dali je nekakav mali pomak mogao toliko uništit memoriju ili nešto?

Nakon prva 2 BSODa sam izvadio grafičku i ponovno ju stavio u utor no i dalje su se javljali problemi.

Stavio sam od frenda staru grafu Ati HD4650 (izbrisao nvidia, instalirao ATI drivere) i sve šljaka.

Znaci li to da je definitivno moja grafa otišla na vječna lovišta? Postoji li ikakva mogučnost provjere i popravka grafičke? Na njoj ne vidim nikakva fizička oštečenja.
Stryder je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na