Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2011., 23:29   #1
marko25
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 19
Komp se odmah ugasi

Došao sam do nekih dijelova i sastavio komp

Ploča - Asrock K7S41GX sa integriranom grafickom
Processor - Athlon 2400+
Ram - 2x256mb ddr
Hard Pata 80GB
DVDRW
Napajanje 400w codegen

Međutim kad upalim komp krene radit i ugasi se odmah nakon 2-3 sekunde i više ne pali nit reagira već moram iskljucit naponski kabel i pričekati minutu onda opet tako upali i odmah se ugasi. Probao sam ramove mijenjati imam 2 kom od 256mb i jedan od 1 gb pa premještao itd. probao grafu stavit agp i neradi,stalno ista prica,ugasi se nakon 2 sekunde.
Zna li itko što bi mogao bit problem?
marko25 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2011., 23:44   #2
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Probaj s drugim napajanjem.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2011., 23:59   #3
marko25
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 19
Probao,ista stvar,ali kad sam vratio codegen upalio se hard i sve ali nije cooler na processoru i komp je radio ali bez slike ikakve i nije se gasio,zatim sam iskljucio napajanje sa ploce i nanovo ukljucio sad se opet gasi svakih par sek.

Eo probao sam sa 4 razna napajanja,sa svima se gasi nakon 2-3 sek.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 08.10.2011. u 00:32.
marko25 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 00:35   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ajd rastavi sve, ukljucujuci hladnjak (koji btw zna krivo sjesti, ovakve simptome mi je znao izbacivati socket A kad je znao hladnjak ne sjesti cjeli na jezgru), pa pali samo plocu s procesorom i ramima, naravno ukljucujuci i sistemac.

i da, podrazumjeva se da je ploca 5/5 ispravna? znas li uopce da sljaka 100% plocam, da je ispravna? sistemac spojen?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 00:51   #5
marko25
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 19
Ploča je ispravna 100% nova je,jučer kupljena.
Probao paliti samo sa proc, ram i hard pa i bez harda ista stvar,ugasi se za 3 sek
marko25 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 02:05   #6
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ploca je nova? otkud nova?

i nisi napisao za sistemac, niti jesi li skinuo pa opet stavio hladnjak (pripazi na zarez na hladnjaku da ide kako treba na plastiku gdje je "mehanizam" poluge).
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 12:47   #7
marko25
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 19
Ma novu kupio jucer zelim rec,jer je stara riknula,provjerena je ispravnost
Uglavnom sada sam malo prespajao koješta i došao do toga da komp radi postojano kada je na njeg spojeno sve osim processora i coolera,cim stavim proc gasi se za trenutno a kad stavim i cooler gasi se za 3 sek

Sistemac ne radi,tj spojio sam ga ali ne daje nikakve tonove,moguće i da je na kučištu on riknuo,ne znam.

Sad sam to rijesio,mal sam drmao po cooleru pomicao ga i sada radi komp Ali nema ništa na ekranu ,ne daje sliku na avg integriranu....pokušao sam i sa agp karticom ali ista stvar,ramove mijenjat slotove,solo stavljat,ne djeluje.....a bipovi ne rade Šta ću sad

Dobio sam beepove
Ali problem isti,kada izvadim memorije dobijem 3 beepa,zatim sam ih stavio i opet nema beepova nema slike izvadim opet 3 beepa,stavim nema slike ni beepova....kad sam izvadio opet dobijem stalni beeeeeeeep .....sad sam opet izvadio bateriju da napravim cmos pa probam opet.

* Kada izvadim memoriju beepa na greske sa memorijom a kad je stavim nista,nema beepova ni slike,samo radi...

Zadnje izmijenjeno od: marko25. 08.10.2011. u 13:10. Razlog: Ne postaj zaredom, koristi EDIT!
marko25 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 13:07   #8
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Da razjasnimo, ploča može biti nova.

Objašnjenje beepova s matične ploče
Na tvojoj ploči je AMI BIOS.

Napravi clear cmos i stavi samo 1 memoriju, ako ne šlaka, izvadi tu memoriju i napravi ponovo clear cmos, stavi drugu, ako ne šljaka, posudi od nekoga memoriju za koju si siguran da je ispravna, napravi clear cmos i nju stavi u komp.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 13:32   #9
marko25
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 19
Ploca je nova,zvao sam prodavaca,nova je ploca samo druga ruka.
Nabavio sam od susjeda 2 rama ddr isto 100% ispravna sa njima je ista stvar,kad ukljucim nista,nema beepova,nema slike samo radi....a kad izvadim trenutno dobijem 2 beepa....cijelo vrijeme vadim bateriju i sve ispravno stavljam,probam i sa agp grafom,stalno ista stvar.
marko25 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 13:45   #10
gangxxxta
hustla
Moj komp
 
gangxxxta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 926
dal je proc kompabitilan s plocom?
__________________
I don't need to "Get a life". I'm a gamer. I have lots of lives.
gangxxxta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2011., 14:17   #11
marko25
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 19
Da,ima bas pise u podrzanim processorima tocno taj Athlon 2400+
http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=K7S41GX
marko25 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na