Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2015., 00:43   #151
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Imaš za FPS MSI afterburner...
Na bocnoj stranici jedan dobar vent ili skinuti stranicu uopce i probati im zamjeniti mjesta, topliju dolje, a hladniju gore.
Stavio sam već,enermax tb apolish,ispuhuje van
Da li bi smio disejblat ULPS da spustim napon?
Sad je kao AMD ultra low power state enabled,overklokiranje ULPS-a kao dovodi do crash sistema...tu mi grešku izbaci...dakle moram disejblat ULPS i onda mogu enable oc,tako javlja greška...šta će joj 1250mV za 900MHz nekužim,pa trebala bi radit sa 1100mV maksimalno za 900MHz
esc je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 00:44   #152
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
Stavio sam već,enermax tb apolish,ispuhuje van
Ništa od toga, treba puhati prema njima.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2015., 01:42   #153
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Ne znam na koliko ti mhz radi safirka, ali ako hoces postici istu brzinu ostavi samo xfx-icu unutra pa postavi zeljeni takt i smanjuj napon. Graficku testiraj u igricama jer meni se desavalo da benchmarke prolazi, ali se u igrama roka i izbacuje artefakte (npr. GTA V). Kada nadjes stabilan napon onda je fleshaj s tim naponom i taktom (prije tog naravno backupiraj originalni bios). Nakon toga spoji u cf i vozi misko

BTW, ja sam maknuo boost bios sa svoje graficke jer mi je samo radio sranja. Umjesto njega sam flashao normalni sa zeljenim taktom i naponom te sam power output povecao da ne throttla. Otada sa njom sve 5.

ULPS nisam gasio.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 07:31   #154
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Ne znam na koliko ti mhz radi safirka, ali ako hoces postici istu brzinu ostavi samo xfx-icu unutra pa postavi zeljeni takt i smanjuj napon. Graficku testiraj u igricama jer meni se desavalo da benchmarke prolazi, ali se u igrama roka i izbacuje artefakte (npr. GTA V). Kada nadjes stabilan napon onda je fleshaj s tim naponom i taktom (prije tog naravno backupiraj originalni bios). Nakon toga spoji u cf i vozi misko

BTW, ja sam maknuo boost bios sa svoje graficke jer mi je samo radio sranja. Umjesto njega sam flashao normalni sa zeljenim taktom i naponom te sam power output povecao da ne throttla. Otada sa njom sve 5.

ULPS nisam gasio.
Kako da je flesham sa tim naponom i taktom? Mogu jedino bios promijenit i flashat neki drugi ako prihvati,ova XFX mi nema dual bios pa neznam jel to mogu...mogu probat stavit onda bios isti ko na sapphire
esc je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 11:02   #155
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Imas program po imenu "vbe tool" ako se dobro sjecam i u njemu mozes editirati postojeci bios (napone, takt, power output). Sto se tice biosa od neke druge kartice dobro provjeri jel pase jer neki biosi ti znaju diseblat hdmi portove. Zato prije bilo kakvog kemijanja napravi backup postojeceg biosa preko gpuz-a.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 11:31   #156
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Imas program po imenu "vbe tool" ako se dobro sjecam i u njemu mozes editirati postojeci bios (napone, takt, power output). Sto se tice biosa od neke druge kartice dobro provjeri jel pase jer neki biosi ti znaju diseblat hdmi portove. Zato prije bilo kakvog kemijanja napravi backup postojeceg biosa preko gpuz-a.
Ništa od toga,idem probat stavit sapphire na prvo mjesto a ovu na drugo
esc je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 13:39   #157
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ako misliš ikako OC-ati u CFX-u, obavezno disable-aj ULPS. Jer kada se druga grafička ugasi u idle, sve ode kvragu sa OC postavkama

Osim toga, i meni su CFX-u trebale nešto više voltaže nego kad su bile same (za OCanje).
I daj mi reci kad se još malo poigraš, da li primjećuješ ponekad da druga grafa ostane na 99% loada nakon izlaska iz neke 3d aplikacije? Meni se to znali događati, i to je "normalno".

Uglavnom, najebavao sam se sa tim CF-om. Fora je, super mi izgleda imati 2 grafe u kućištu, sexy je gledati load na 2 GPU-a kako skalira, ali jebemu, to i dan danas kao da je u beta verziji. Ma prije alfa.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 14:04   #158
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ako misliš ikako OC-ati u CFX-u, obavezno disable-aj ULPS. Jer kada se druga grafička ugasi u idle, sve ode kvragu sa OC postavkama

Osim toga, i meni su CFX-u trebale nešto više voltaže nego kad su bile same (za OCanje).
I daj mi reci kad se još malo poigraš, da li primjećuješ ponekad da druga grafa ostane na 99% loada nakon izlaska iz neke 3d aplikacije? Meni se to znali događati, i to je "normalno".

Uglavnom, najebavao sam se sa tim CF-om. Fora je, super mi izgleda imati 2 grafe u kućištu, sexy je gledati load na 2 GPU-a kako skalira, ali jebemu, to i dan danas kao da je u beta verziji. Ma prije alfa.
Sapphire mi kao primarna u prvom slotu ne radi
Morat ću "ocat" i to samo zato da spustim napon grafičke...u igrama i u 3dmarku ona mi boosta napon na 1250mV a to je nepotrebno pogotovo za 900/1250
esc je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 15:54   #159
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Dobrodošao u prekrasni svijet CF-a i SLI-a.

Kako sam već imao CF sa dvije 7970, najbolji savjet koji imam je: nemoj.

Ako pak baš hoćeš dvije grafe u kućištu, preporuka je da budu isti modeli, ista revizija, isti BIOS. Imao sam dvije iste 7970 sa različitim verzijama BIOSa koje su svaka za sebe radile savršeno, ali zajedno, to su bili cirkusi u obliku smrzavanja, artefakata i neobjašnjivih razina GPU usage-a.

Sljedeći savjet je da slobodno zaboraviš neki jači OC. Kako zbog grijanja, tako i zbog poneke greške koja kada se dogodi jednom GPU-u zablokira drugi. Dvije referentne 7970 su kao od šale radile zasebno na 1 GHz tijekom testiranja, zajedno nisu bile rock solid (ali to je moguće da je i do zagrijavanja/drivera).

I savjet koji je bio aktualan dok sam imao CF (a pojam nemam jesu li to popravili u međuvremenu): isključi ULPS.

Od programa za OCanje koje sam isprobao (Asus GPU Tweak, Evga precision i MSI Afterburner), Afterburner mi je najintuitivniji i najstabilniji.

Eto, toliko od mene, sretno sam CFom!
Garro je online   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 16:05   #160
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Dobrodošao u prekrasni svijet CF-a i SLI-a.

Kako sam već imao CF sa dvije 7970, najbolji savjet koji imam je: nemoj.

Ako pak baš hoćeš dvije grafe u kućištu, preporuka je da budu isti modeli, ista revizija, isti BIOS. Imao sam dvije iste 7970 sa različitim verzijama BIOSa koje su svaka za sebe radile savršeno, ali zajedno, to su bili cirkusi u obliku smrzavanja, artefakata i neobjašnjivih razina GPU usage-a.

Sljedeći savjet je da slobodno zaboraviš neki jači OC. Kako zbog grijanja, tako i zbog poneke greške koja kada se dogodi jednom GPU-u zablokira drugi. Dvije referentne 7970 su kao od šale radile zasebno na 1 GHz tijekom testiranja, zajedno nisu bile rock solid (ali to je moguće da je i do zagrijavanja/drivera).

I savjet koji je bio aktualan dok sam imao CF (a pojam nemam jesu li to popravili u međuvremenu): isključi ULPS.

Od programa za OCanje koje sam isprobao (Asus GPU Tweak, Evga precision i MSI Afterburner), Afterburner mi je najintuitivniji i najstabilniji.

Eto, toliko od mene, sretno sam CFom!
Ok hvala
Jučer sam probao BF Hardline...savršeno glatko je MP radio na ultra sve,4MSAA
esc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2015., 18:08   #161
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Nemoj uopce oc-at. Nadji za obje neki stabilan takt i napon (isti) + iskljuci ulps te ih onda ih flashaj sa istim (non boost) biosom i pri tome provjeri jel svi portovi rade. Npr. 900/1500 na 1.18V (karikiram sad, jel).

Nakon toga samo instaliraj drivere i vozi, nemas sta vise prckat.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 18:17   #162
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Nemoj uopce oc-at. Nadji za obje neki stabilan takt i napon (isti) + iskljuci ulps te ih onda ih flashaj sa istim (non boost) biosom i pri tome provjeri jel svi portovi rade. Npr. 900/1500 na 1.18V (karikiram sad, jel).

Nakon toga samo instaliraj drivere i vozi, nemas sta vise prckat.
Kak da ih flasham sa istim biosom kad svaka prihvaća samo dva različita biosa...ugasio sam ulps u trixu,smanjio napon i opet mi ga vraća na 1250mV
esc je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 20:35   #163
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Kada flesas graficku sa biosom od drugog vendora onda preko ati winflash toola radis forsirani flash jer ti drukcije nece proci.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 20:43   #164
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
Kak da ih flasham sa istim biosom kad svaka prihvaća samo dva različita biosa...ugasio sam ulps u trixu,smanjio napon i opet mi ga vraća na 1250mV
Kao što ti je kolega Čuks rekao,VBE7 http://www.techpowerup.com/forums/th...-cards.189089/ je rješenje tvojih problema.

Ne znam zašto ti je odgovor na to bio "Ništa od toga" a traženje po netu nekih bogtepitaj za koju karticu i sa kojim taktovima,neprovjerenih biosa ti je prihvatljivije rješenje?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 21:05   #165
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Kao što ti je kolega Čuks rekao,VBE7 http://www.techpowerup.com/forums/th...-cards.189089/ je rješenje tvojih problema.

Ne znam zašto ti je odgovor na to bio "Ništa od toga" a traženje po netu nekih bogtepitaj za koju karticu i sa kojim taktovima,neprovjerenih biosa ti je prihvatljivije rješenje?
Hvala za ljink
Sad sam pogledao ASIC Quality,katastrofa je....63.9%...bolje da sam kupio 280x
Ta XFX kartica onda i mora valjda radit sa 1.250V...nije ni čudo da se ventilatori vrte na 3400rpm

Radio sam sa ati winflash 2.6.7....jednostavno bios od druge kartice ne prihvaća,neće ni od XFX,jedan mi je bios skoro zbrikao karticu od 800/1250 XFX
esc je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 21:13   #166
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Ma i da ti je zbrika lako je vratis u zivot. Necu bit uz komp u skoro vrijeme, inace bih ti poslao naredbe za flash za ati winflash.

I moja ima takav, ako ne i losiji asic pa svejedno radi na 1000/1600 na 1.18V, ako ne i manje, a pritom se i ne cuje dok ne pokrenem neku zahtjevniju igru.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 21:20   #167
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Ma i da ti je zbrika lako je vratis u zivot. Necu bit uz komp u skoro vrijeme, inace bih ti poslao naredbe za flash za ati winflash.

I moja ima takav, ako ne i losiji asic pa svejedno radi na 1000/1600 na 1.18V, ako ne i manje, a pritom se i ne cuje dok ne pokrenem neku zahtjevniju igru.
Ajde kad budeš pa pošalji...ali ova kartica kao da svaki bios koji staviš ona odmah u 3d-u poveća napon na 1250 i to je to,probao sam je i samu i isto

I još nešto,da bi ušao u bios od računala moram prespojit dvi na drugu karticu u drugom slotu i tek onda mi na monitoru prikaže bios i sve ostalo...sad kad je na primarnoj monitor se upali tek kad uđe u windowse

Zadnje izmijenjeno od: esc. 05.08.2015. u 21:26.
esc je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 21:25   #168
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
Hvala za ljink
Sad sam pogledao ASIC Quality,katastrofa je....63.9%...bolje da sam kupio 280x
Ta XFX kartica onda i mora valjda radit sa 1.250V...nije ni čudo da se ventilatori vrte na 3400rpm

Radio sam sa ati winflash 2.6.7....jednostavno bios od druge kartice ne prihvaća,neće ni od XFX,jedan mi je bios skoro zbrikao karticu od 800/1250 XFX
NP.
Nema ti veze ASIC,i moja je 70% pa na 1000MHz radi sa manjom voltažom nego na defaultu na 975 ili koliko je več bio default

Ostavi sad fleshanje,prvo jednu po jednu karticu testiraj sa MSI AB ili nečim drugim da nađeš neki optimalan omjer takta/voltaže/temperature.
Kad za svaku posebno to nađeš editiraj im biose u VBE7 i fleshaj.

EDIT:Jel trebaš naredbe za flash pošto vidim da si več isprobao druge biose? "ali ova kartica kao da svaki bios koji staviš ona odmah u 3d-u poveća napon na 1250"

Imaš sreče što je još nisi brickao jer nije svaka ista,imaju različite volt. kontrolere,memoriju,PCB...

Zadnje izmijenjeno od: Veki-os. 05.08.2015. u 21:32.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 21:33   #169
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
NP.
Nema ti veze ASIC,i moja je 70% pa na 1000MHz radi sa manjom voltažom nego na defaultu na 975 ili koliko je več bio default

Ostavi sad fleshanje,prvo jednu po jednu karticu testiraj sa MSI AB ili nečim drugim da nađeš neki optimalan omjer takta/voltaže/temperature.
Kad za svaku posebno to nađeš editiraj im biose u VBE7 i fleshaj.
To me sad zanima,kako se radi preko ati winflasha to forsirano flešanje? Jer ovako neće ništa flešat
Jel moram flešat preko biosa sa onim naredbama...radio sam to prije već davno i zaboravio sam
Radije bi flešao preko windowsa ako ide,to mi je jednostavnije
Probao sam samo jedan bios od 800/1250,samo mi je taj prihvatilo i to mi je skoro zbrikalo karticu,kasnije sam flešao neki drugi od XFX DD,nemam pojma koji,probao sam stavit onaj prvi šta je bio kad sam dobio karticu pa mi je javilo da nemože ili da taj već je na njoj
esc je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 21:49   #170
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Za dobro tvojih kartica poslušaj moj savjet

"Ostavi sad fleshanje,prvo jednu po jednu karticu testiraj sa MSI AB ili nečim drugim da nađeš neki optimalan omjer takta/voltaže/temperature.
Kad za svaku posebno to nađeš editiraj im biose u VBE7 i fleshaj."
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 21:53   #171
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Za dobro tvojih kartica poslušaj moj savjet

"Ostavi sad fleshanje,prvo jednu po jednu karticu testiraj sa MSI AB ili nečim drugim da nađeš neki optimalan omjer takta/voltaže/temperature.
Kad za svaku posebno to nađeš editiraj im biose u VBE7 i fleshaj."
Da li da editiram njihove original biose ili da na obje stavim isti bios?
Sta na kraju mora bit isto,samo napon i taktovi a biosi ostaju original od svake kartice posebno?
esc je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 22:00   #172
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Njihove original biose editiraj i na svaku stavi njen originalni editirani bios.
Samo taktovi moraju biti isti.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 22:32   #173
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Njihove original biose editiraj i na svaku stavi njen originalni editirani bios.
Samo taktovi moraju biti isti.
Kak sada samo taktovi isti,a napon nemora bit isti za crossfire? Za sapphire netrebam nista istrazivat kad znam kako se ponasa u gotovo svim situacijama,imam je valjda preko 3 godine,ocao sam je na sve moguce načine
Kad flasham bios grafičke na prvom pcix slotu jel moram izvadit drugu karticu ili izvadit crossfire mostić ili je samo dovoljno da disejblam crossfire u drajverima???
esc je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2015., 00:14   #174
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
Kak sada samo taktovi isti,a napon nemora bit isti za crossfire? Za sapphire netrebam nista istrazivat kad znam kako se ponasa u gotovo svim situacijama,imam je valjda preko 3 godine,ocao sam je na sve moguce načine
Kad flasham bios grafičke na prvom pcix slotu jel moram izvadit drugu karticu ili izvadit crossfire mostić ili je samo dovoljno da disejblam crossfire u drajverima???
Nisam imao CF ali po nekoj logici ne vidim zašto bi trebao biti isti napon.
Može se flešati sa obje unutra,ima naredba u atiflashu da pokaže koja je koja grafa i onda nju flešaš ali po meni je najsigurnije izvaditi drugu.

Što god ti napravio u Windowsima nema nikakve veze s biosom.
I dalje ne kužim kud toliko žuriš za flešanjem kad nisi tu novu isprobao,do koliko možeš spustiti voltažu da bude stabilna na taktu koji želiš.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2015., 21:12   #175
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Update,bios sam modificirao,promjenio sam mu samo napon na 1069mV i flašao u ati winflash...prilikom flašanja odjednom ati winflash not responding....reko brik...i nekako završi,dobije se...restartam i radi
esc je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2015., 22:12   #176
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
To je normalno da ti na par sekundi zasteka. Kad flesha ne mrdaj misem i ne tipkaj po tipkovnici
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2015., 22:16   #177
VMik
Premium
Moj komp
 
VMik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb-Vukovar
Postovi: 109
Razmišljao sam na svojoj sapphire 280 izmjeniti taktove, tj da editam bios, znači zamjenim 850/1250 s 940/1250, a 940/1250 zamjenim s 1130/1500(umjereni OC, mogu daleko dalje, al' tu napon skoro pa ne moram dizati više od 1225mV(stock grafa na 940 radi na 1212mV)), to bih napravio jer je dosta smrdano ovako preko programa kao CCC i TRIXX jer mi nekad napon ne zadrži, padne na 1213, clock ostane na 1130MHz, igre kad tad crashaju. Dal' da modificiram još šta u biosu? Čačkao bios nisam ni na jednoj karti, nije da me strah nešto, imam dual bios pa mi to ulijeva sigurnost da ak i nešto zeznem, imam taj magični switch

Karticu mogu dić do kojih 1180/1650 na 1300mV, bude stabilno u Heavenu, Firestriku i to, no neke igre vole nakon pola sata-sat igre crashati, kao BF4. Mislim da bi na 1.3 prošlo 1190 u benchevima, no to u igrama nikako neće raditi. Budem probao večeras ostaviti da mi Heaven loop-a sat-dva da vidim hoće li i on crashati nakon nekog vremena.

E da, i dal' da probam dić Power limid do 30% umjesto maksimalnih 20% sad? Nisam primjecivao nestabilnost clockova, al' možda pomogne pri stabilnosti?

ASIC mi je 55.2%, jako nisko, nažalost.

Zadnje izmijenjeno od: VMik. 16.09.2015. u 22:46.
VMik je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2015., 00:05   #178
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
nekuzim zasto uopce fleshat bios kad mozes napravit par profila u afterburneru jeli kad treba drmnes oc profil i to je to!?
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2015., 00:34   #179
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Zasto ne ako ima dual bios i ako ti se da zayebavat s tim...worth a shot

Digni malo power limit zato ti se i crasha prilikom veceg OC-a jer ne dobije dovoljno struje. Pazi na temperaturu, posebno temp VRM-a.

Ako ne bude islo kojim slucajem, uvijek imas MSI Afterburner.
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2015., 07:17   #180
VMik
Premium
Moj komp
 
VMik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb-Vukovar
Postovi: 109
MSI AB-a sam se odrekao, ugl. TRIXX mi je ipak bolji, ovako i onako ne mogu napon dirati preko AB, čak i uz mijenjane CFGa itd Što sa našao na netu.

Primjetio sam ovo sinoć, pada mi napon pod loadom, pustio sam Heaven bench na 1190/1500, crashalo je usred, HWinfo kaze da je radilo od oko 1225 do 1260mV, oznacio sam force constant voltage i dalje ovo radi, dok kad nema loada, onda je konstantan napon koji zadam.
VMik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na