Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.03.2007., 06:51   #1
Croda
Registered User
 
Croda's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Đ a k o v o
Postovi: 27
...par prijedloga molim !!

Odlučio sam promjeniti svoj Sony step 21" iz 2001 godine pa bih trebao pomoć.. Pročitao sam hrpu postova vezano uz monitore ali mi nisu bili baš od pomoći pa sam ipak odlučio pitati vas koji znate puno više od mene vezano uz ovu temu. Ovako, monitor mi služi za gledanje filmova,ponekada nešto odigram ali ne prečesto,net i photo shop. U obzir dolaze modeli od 22" pa i više te da ne prelazi cijenu od 6 000kn. Znam da mogu kupiti za gore navedene potrebe monitor i od 3-4 000 i ali kad več imam lovu zašto ne kupiti nešto kvalitetno.. Hvala unaprijed..
__________________
Vaša vira,vaš spas !!!
Croda je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2007., 10:34   #2
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Samsung 226BW. Dobili u linksu, ne znam jel formirana cijena...
Google it.
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2007., 15:59   #3
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Ako već imaš veći budget nemoj nikako kupovati taj Samsdung. To je prosječan monitor s TN matricom i 6-bit bojom, i postoje neusporedivo bolji modeli.

Ja bih ti preporučio NEC 20WGX2 (za namjene koje si naveo izvrstan - općenito najblji 20" widescreen monitor trenutno na tržištu). Ima istu rezoluciju kao i taj 22" Samsung (1680x1050), znači radna površina je jednaka, samo je manji dot-pitch. Taj monitor koristi S-IPS matricu, ima odličan prikaz boje, odlične kuteve gledanja, response time itd. Košta oko 4500kn. Nekoliko klasa iznad tog Samsunga.

Dobar izbor bi bio i jedan od 23" Philips modela sa S-IPS matricom i 1920x1200 rezolucijom, samo u zadnje vrijeme ih baš nema u dućanima - ako ih uspiješ naći svaka preporuka.

E sad, jedan opcija bi bio i 24" Dell 2407, budući da ga se sada može dobiti za već 5800kn (u M-Computers). S-PVA matrica i 1920x1200 rezolucija. Inače taj monitor nije nešto posebno (i NEC 20WGX2 i 23" Philipsi su daleko bolji monitori), no kako mu je cijena jako pala eventualno bi mogao doći u obzir (ali obaveznominimalno revizija A03, po mogućnosti A04).

Ako ne bi išao na widescreen monitor tada bih ti preporučio HP LP2065 - odličan monitor za svoj cjenovni razred (oko 3500kn), koji koristi S-IPS matricu i 1600x1200 rezoluciju. Jako dobar prikaz boje, kutevi gledanja itd.

Uglavnom, mislim da je NEC 20WGX2 daleko najbolji izbor.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2007., 16:03   #4
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
mogu samo ponoviti što je gorluk rekao... iako bi u 20" wide modele, stavio Philipsa 200WP7ES na prvo mjesto, jeftiniji je 1000kn, a jakoo dobar monitor. trenutno ga također nema nigdje po trgovinama, frend ga čeka već tjednima.

idući izbor bi mi bio 24" navedeni dell... eto, prodaje ga vranoga tu na forumu, reviziju 4, za 5200, odlična kupnja.

ili ga čekati u trgovinama gdje ga nema isto, drugi frend ga čeka također već tjednima...
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na