Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2010., 23:34   #31
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681

Zadnje izmijenjeno od: Šole. 27.08.2010. u 23:44. Razlog: gramatička greška
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2010., 02:34   #32
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
GPU-Z also tells us that this is indeed a Radeon HD 6800 series card, as this information is read from the drivers rather than generated based on the GPU type and Device ID. We're not sure if the clock speed details are correct, but if they prove to be, then the GPU of at least one of the 6800 series models will be clocked at 850MHz with its GDDR5 memory operating at 1.6GHz, or 6.4GHz effectively. The memory bandwidth is listed as 204.8GB/s which compares quite favourable to the GTX 480 which has a memory bandwidth of 177.5GB/s.

The card scored a massive X11963 points which is kicking everything on the market today with the possible exception of the Radeon HD 5970. That's a serious performance boost, especially considering that this is a refresh and not a new design from AMD. Do take this with a pinch of salt though, as there are still too many details missing and it's not clear as to which product this is. Still, it's at least promising to see these kinds of numbers, as long as it proves to be true.

http://semiaccurate.com/2010/08/27/f...rk-score-leak/
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2010., 08:46   #33
dzeneral
Valar morghulis
Moj komp
 
dzeneral's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
The first HD 6000 GPU to be released will be the Radeon HD 6700 series, codenamed Barts. The HD 6700 is scheduled for a release as early as October. As suggested by the nomenclature, the HD 6700 will directly replace the HD 5700 series.

The HD 6700 release will be followed up by Cayman in November, expected to be branded as the ATI Radeon HD 6800 series, replacing the current HD 5800 series.

The flagship will be Antilles, and branded as the ATI Radeon HD 6970. Antilles, as expected, will be a dual-GPU Cayman. While the HD 5970 lowers clock speeds from the HD 5870, HD 6970 is expected to feature the same clock speeds as the HD 6870 - basically a HD 6870 in CF. This will be much like the HD 4870 X2. The Radeon HD 6970 is scheduled for December.

http://vr-zone.com/articles/-rumour-...ober/9688.html
__________________
"The objective of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
dzeneral je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2010., 18:47   #34
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
More Radeon HD 6870 Benchmarks Leaked

The folks at PCinlife Forums are at it again. This time 3D Mark Vantage Extreme & Performance, Crysis Very High and Unigine Heaven benchmarks are out. And the results are very impressive. But, can it play Crysis? At Very High, 1920x1200, 4x AA, the HD 6870 comfortably plays along at 43.55 FPS. The minimum FPS is 29.57. Crysis has been well and truly conquered at HD resolutions with high IQ settings. At these kind of settings, previous single GPU cards barely broke 30 FPS average, which means the HD 6870's minimum framerate is the same as the average of HD 5870 / GTX 480. Remarkable!
Unigine's Heaven tessellation has been and one of the biggest weaknesses of the HD 5000 series, possibly signifying weak tessellation performance for future games. Typical scores for 1920x1200 4xAA Extreme are 900+ for the GTX 480 and 500+ for the HD 5870. Amazingly, the HD 6870 scores a whopping 922, which is a massive increase over the HD 5870 and puts it on par with the GTX 480. Do note, however, that the previous results were on Heaven 2.0, whereas the HD 6870 benchmarks use Heaven 2.1.
If true, these numbers are looking very good, and well beyond general expectations. The HD 6870 is well poised to be the fastest single GPU ever, even though AMD use a small die / dual-GPU strategy.
Izvor: VR-Zone i PCinlife
McG je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2010., 21:55   #35
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
rv770.
-->
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Velim, sve se to zna još od dana kad je HD 5000 serija ugledala svijetlo dana. nVidijina GTX 460 kartica je bila prvi pravi razlog da AMD-ATi sreže cijene svojoj ponudi, a HD 6000 bude točka na i u svemu tome. Niti se AMD-ATi zavarava, a niti bi se kupci trebali zavaravati da HD 6000 serija donosi neku revoluciju. Hibridna i prijelazna generacija kartica koja bude poslužila da se Northern Islands lansira kak spada, pa čak i ako se naleti na probleme i odgodu nove arhitekture, opet bude se HD 6000 serija dobro našla, jer bude AMD-ATi za to vrijeme ipak imal kakav-takav proizvod za prodati.

Kak sam i rekel HD 6000 je "testni poligon" za kompletno novu arhitekturu i čisto popunjavanje rupe dok se 2011. ne ukažu potpuno novi proizvodi. Kaj se tiče sadašnje HD 5000 serije i iskorištavanja potencijala - yebiga, marketing radi svoje. Kolko je samo ljudi prešlo s HD 4800 serije na novu HD 5800, a da nisu imali ni jedan dobar razlog za prelazak. Kolko je ljudi prešlo s relativno novih HD 5850 i HD 5870 modela na nove GTX 460, čisto zato jer se GTX clocka ili su se jednostavno polakomili za novom karticom, a s prelaskom nisu dobili ama baš ništ novo. Svaki put kad se predstavi i lansira nova arhitektura i novi proizvodi, oni stari - htjeli ili ne "ostaju u zaboravu", jer ljudska psiha i marketing rade čuda.
NHF, ali vjerojatnost da ovo bude scenario su manje od minimalnih.
Nove arhitekture, tzv. NI nećemo vidjeti prije kraja 2011, a pitanje i da li će 28nm proces uopće biti spreman za tržište prije polovice sljedeće godine. Jedina varijanta je da spoje 2 arhitekture u jednoj generaciji (HD6000) unutar nešto manje od pola godine, al to teško da će se dogoditi. Prema leak-ovima s neta HD6000 je "the beast" ... teselacija, Markovi, Crysis. Pomak u arhitekturi je, čini se, jednako velik kao što je bilo sa rv670 --> rv770.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2010., 23:47   #36
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Na anandovom forumu se nagađa da je ova serija kartica zapravo N.I. u 40 nm procesu. Moglo bi to biti istinito s obzirom na oznaku u driverima, a i kažu ljudi da je glasina o S.I. nastala kada je iz roadmapa izbačen N.I. koji je navodno trebao biti izbačen krajem ove godine (ali je vjerojatno još teško moguće sve prebaciti na 32 nm).

Pored toga:

Citiraj:
Originally, ATI said S.I. would include the evergreen SPs with N.I. uncore. Slight tweaking of tessellator.

But they've actually done a lot more than slight tweaking and its no longer evergreen shaders (vec5/5D), and the tessellator has been included in each group of shaders (so many more of them), whereas before it's just added as afterthought. (Izvor)
Teselacija

Crysis
generic je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2010., 11:24   #37
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
kako će ati opet potuć nvidiu
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2010., 17:38   #38
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
kako će ati opet potuć nvidiu
Jao vidi jal, onaj tipično Rvacki!

Pa zar je to bitno, IMHO meni je više bitna cijena dotične i dostupnost običnom smrtniku!!!!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2010., 18:25   #39
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
kako će ati opet potuć nvidiu
Duugo su G80 i njegovi potomci samarali ATI i sto je bila posljedica? Skupe kartice! Sjecam se kada je pajdas uzeo 8800GTX, platio ju je preko 5000kn.

Ako AMD sa serijom 6xxx uspije namlatiti Thermija 480, nema razloga za spustanje cijena kartica...
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2010., 18:33   #40
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Kakvo spuštanje cijena. Možemo bit sretni ak cijene ostanu na razini današnje 5xxx serije.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2010., 18:48   #41
stopalo9
Premium
 
stopalo9's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 763
cijene za trenutnu seriju su ogromne, ne zelim zamisljat kakve ce bit za HD6..
stopalo9 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2010., 00:51   #42
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
rv770.
Kaki scenarij? pa već je potvrđeno da se ima problem sa 28 nm procesom, te će SI (južni otoci ;D ) biti u 40nm derija koja se prvotno zvala NI. To "spajanje" dve genracije što spominješ je istina 5xxx serija sa nekim NI fićurima=6xxx serija nazvana ni više ni manje nego Southern Islands.

Sad moje špkulacije su da neće ni bit godina dana nakon 6xxx serije da će ić van NI vjeroatno 7xxx nomenklature , sam da firma što štanca čipove predje na 28nm što prije(nemog sad nać ni sjetit se kako se zove)

Edit: evo našo ja
Citiraj:
Nova generacija AMD-ovih GPU-ova izvorno je trebala nositi naziv Northern Islands, no TSMC-jevo odustajanje od razvoja 32-nanometarskog procesa (i tranzicija direktno na 28-nanometarski) prisilili su kompaniju na promjenu strategije. Linija je tako dobila naziv Southern Islands, a čipovi će za sada ostati u 40-nanometarskom proizvodnom procesu.
-->
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
NHF, ali vjerojatnost da ovo bude scenario su manje od minimalnih.
Nove arhitekture, tzv. NI nećemo vidjeti prije kraja 2011, a pitanje i da li će 28nm proces uopće biti spreman za tržište prije polovice sljedeće godine. Jedina varijanta je da spoje 2 arhitekture u jednoj generaciji (HD6000) unutar nešto manje od pola godine, al to teško da će se dogoditi. Prema leak-ovima s neta HD6000 je "the beast" ... teselacija, Markovi, Crysis. Pomak u arhitekturi je, čini se, jednako velik kao što je bilo sa rv670 --> rv770.
Kaki scenarij? pa već je potvrđeno da se ima problem sa 28 nm procesom, te će SI (južni otoci ;D ) biti u 40nm derija koja se prvotno zvala NI. To "spajanje" dve genracije što spominješ je istina 5xxx serija sa nekim NI fićurima=6xxx serija nazvana ni više ni manje nego Southern Islands.

Sad moje špkulacije su da neće ni bit godina dana nakon 6xxx serije da će ić van NI vjeroatno 7xxx nomenklature , sam da firma što štanca čipove predje na 28nm što prije(nemog sad nać ni sjetit se kako se zove)

Edit: evo našo ja
Citiraj:
Nova generacija AMD-ovih GPU-ova izvorno je trebala nositi naziv Northern Islands, no TSMC-jevo odustajanje od razvoja 32-nanometarskog procesa (i tranzicija direktno na 28-nanometarski) prisilili su kompaniju na promjenu strategije. Linija je tako dobila naziv Southern Islands, a čipovi će za sada ostati u 40-nanometarskom proizvodnom procesu.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: ShebY. 31.08.2010. u 01:04.
ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2010., 02:34   #43
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
NHF, ali vjerojatnost da ovo bude scenario su manje od minimalnih.
Nove arhitekture, tzv. NI nećemo vidjeti prije kraja 2011, a pitanje i da li će 28nm proces uopće biti spreman za tržište prije polovice sljedeće godine. Jedina varijanta je da spoje 2 arhitekture u jednoj generaciji (HD6000) unutar nešto manje od pola godine, al to teško da će se dogoditi.
OK vredu, ali dobar dio ovoga kaj sam rekel je na putu ka ostvarenju. Za dva mjeseca AMD lansira i službeno predstavlja novu HD 6000 koja je mješavina postojeće Evergreen i kompletno nove Northern Islands arhitekture. TSMC i GlobalFoundries su zayebali i "pobrinuli" se da AMD odgodi orginalno planirani 32nm Northern Islands, koji kak veliš stiže u kasnu 2011. godinu u 28nm izdanju.

Kakve god probleme AMD, TSMC i GlobalFoundries morali prebroditi do službenog predstavljanja nove Northern Islands arhitekture, nadolazeća HD 6000 serija bude im poslužila kao most za to vrijeme dok nisu spremni lansirati prvotno planirani Northern Islands. Bez obzira na odgodu i probleme s 28nm proizvodima, AMD za dva mjeseca ljudima počinje nuditi nove kartice i nemaju aposlutno nikakve brige (kakve je imala nVidia dok je šest mjeseci kasnila s prvim DX11 karticama) oko stagnacije na tržištu, jer kak sam i rekel u prijašnjem postu - ipak imaju neki konkretan proizvod za prodati.

Neovisno o tome kolko dugo bude im trebalo da slože Northern Islands u 28nm, HD 6000 je tu da osigura prodaju novih kartica i skrati čekanje do kompletno nove arhitekture.
Samo treba pričekati prve recenzije, da se vidi i sazna kaj točno je AMD iskoristil od sadašnje HD 5000 serije i koje novitete je dodal, da bi dizajnirali čipove potrebne za HD 6000 modele.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 31.08.2010. u 02:49.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2010., 11:21   #44
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2010., 13:25   #45
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
AMD Radeon HD 6870 benchmarks ?

Izvor:guru3d, vrzone
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 12:27   #46
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
AMD Radeon HD 6700 serija sa 256-bitnom sabirnicom

Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
GPU-Z also tells us that this is indeed a Radeon HD 6800 series card, as this information is read from the drivers rather than generated based on the GPU type and Device ID.
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Vrtimo se ukrug, sve ovo je već bilo postano.
Donanimhaber reports that AMD's first HD 6000 release - the Radeon HD 6700 - will feature a 256-bit memory interface, doubling up on the HD 5700 series' 128-bit. Recent GPU-Z leaks suggest the Radeon HD 6800 series will feature a 256-bit bus as well. The HD 6700 could use (relatively) slower memory - perhaps 1200 MHz, or the same as the HD 5800 series, and the HD 6800 with super-fast 1600 MHz - nearly double the speed as typical nVidia GeForce 400 series cards. If the HD 6700 features a 256-bit bus, it may suggest the HD 6700 would offer more options in the $180-$250 sweet spot than the HD 5000 series. The Radeon HD 6700 cards release in just over a month's time, with a scheduled release date of October 13th.
Izvor: VR-zone
McG je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 12:29   #47
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
6770 bi mogla bit nova gtx460.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 12:41   #48
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
S obzirom na količinu ovih (relativno detaljnih) glasina, screenshota, neslužbenih vijesti i približavanja službenog datuma predstavljanja HD 6000 kartica, ne bi bilo ništ čudno da se veliki dio ovog (ako ne i sve) na kraju i obestini. Slična lavina vijesti i glasina je harala koji mjesec prije lansiranja HD 5000 serije - i tak jasno, svi su (s pravom, jer se nikad ne zna ko pije, a ko plaća u svemu ovom) bili sumnjičavi i puni skepticizma, da bi naposlijetku HD 5000 serija ispala onakvom kakvom su ju neslužbene vijesti, najave i kojekakve glasine i predstavljale. U slučaju da i HD 6000 serija ispadne ovakva kakvom se prikazuje ovih dana - nVidia je opet podcijenila konkurenciju i opet bude sranja s cijenama i ponudom.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 12:54   #49
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
ATI je dal Nvidiji šansu da nekaj proda u ovih par mj. ali izleda da bu se opet sve ponovilo kao što je bilo krajem prošle godine do prije par mj.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 13:04   #50
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Svakak bude šou u slučaju da nVidia ne bude imala ništ konkretno (cijenom i performansama) za ponuditi kao odgovor na HD 6000 modele.
Možda imaju u pripremi kakvu novu GeForce karticu, pa sve drže pod velom tajnosti i samo čekaju deseti mjesec i da upropaste lansiranje HD 6000 serije.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 13:13   #51
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Svakak bude šou u slučaju da nVidia ne bude imala ništ konkretno (cijenom i performansama) za ponuditi kao odgovor na HD 6000 modele.
Možda imaju u pripremi kakvu novu GeForce karticu, pa sve drže pod velom tajnosti i samo čekaju deseti mjesec i da upropaste lansiranje HD 6000 serije.
nema nvidia ništa...ona tek sada izbacuje gtx450
bit će gubitaka za nvidiu

a ovo za hd6*** seriju je vjerojatno sve blizu istini
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 13:14   #52
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Svakak bude šou u slučaju da nVidia ne bude imala ništ konkretno (cijenom i performansama) za ponuditi kao odgovor na HD 6000 modele.
Možda imaju u pripremi kakvu novu GeForce karticu, pa sve drže pod velom tajnosti i samo čekaju deseti mjesec i da upropaste lansiranje HD 6000 serije.
A možda su u šumi traže drva za novi fermi.

Nevjerujem da ima nešto novo za ponudit, sjetimo se samo fermia i kako je s njime bilo, od 10 mijeseca prošle godine su ga najvljivali, čak su izašli i sa drvenom karticom, lažnim benchevima sve u namjeri da zadrže kupce, svaki mjesec su govorili bude izašla sljedeći mjesec, sljedeći i tako pola godine.
Da nvidia sprema nešto novo i jako, već bi bilo glasina.

Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
nema nvidia ništa...ona tek sada izbacuje gtx450
bit će gubitaka za nvidiu

a ovo za hd6*** seriju je vjerojatno sve blizu istini
Da nvidia tek sad namjerava izdat kartice iz segmenta koji je najprodavaniji.

Istina, sjetimo se samo bencheva 5870-ke i kako mnogi nisu vjerovali da može biti tako jaka, pa čak ni ovi iz nvidie sve dok nije izašla.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 13:19   #53
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
A možda su u šumi..
nVidia je u šumi još od prošle godine. Ma samo velim (zato sam i stavil smajlić na kraju te rečenice), jer nVidia je itekak firma koja je kadra tak nekaj napraviti. Šutiti cijelo vrijeme, trpit sranja i gubitke i onda iz vedra neba najaviti, predstaviti i lansirati nekaj novo samo da syebe konkurentan proizvod. Jasno za to su skoro, pa nepostojeće šanse, pogotovo jer još uvijek nisu predstavili sve Fermi derivate i popunili cijelu ponudu.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 13:25   #54
FujiLim
Premium
 
FujiLim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: -
Postovi: 103
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Jasno za to su skoro, pa nepostojeće šanse, pogotovo jer još uvijek nisu predstavili sve Fermi derivate i popunili cijelu ponudu.
Ključni dio posta . Oh kad se sjetim kad je Matrox bio u igri... ili ne xD
FujiLim je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 13:16   #55
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 13:57   #56
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Zanimljivi rezultati i najave Koja gužva će sad bit s izborom kartica, čini mi se više nego ikad

Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
nema nvidia ništa...ona tek sada izbacuje gtx450
bit će gubitaka za nvidiu

a ovo za hd6*** seriju je vjerojatno sve blizu istini
Moram priznat da bi ti bio "veoma uspješan" poslovni čovjek jer se uzdaš u sve ono kaj drugi vele.
Molim te, otkud ti znaš da nvidia nema ništa? Jesi li čuo bar, ako već ne znaš, kad za poslovne taktike i marketing?

@ McG

Vrlo jasno sažeto i točno rečeno, kao i uvijek

Nego, pročitao sam da se spominje potrošnja oko 150W pa i manje, a mene zanima za koje to otprilike kartice?
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9

Zadnje izmijenjeno od: ThePornstar. 03.09.2010. u 14:40.
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 14:21   #57
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Svi proizvođači uvijek imaju nekaj u razvoju, jer se procesori i grafičke (kao najpopularnije komponente i čisto za ovaj primjer) ne planiraju kad konkurencija već izda svoje ili dan prije, već se sustavno godinama radi na planovima, dogovorima, arhitekturi, mogućim modelima, ciljanom tržištu i tome slično. Jedino je fora u tome kolko uspješno pojedina firma odradi sve prije službenog predstavljanja proizvoda i kolko uspješna je konkurencija sa svojim proizvodima.

Nažalost za sve, nVidia već četvrti put (počevši s HD 3800, pa HD 4800, preko HD 5800 i sad HD 6000 serija na koju nemaju planirani adekavatan odgovor) zaredom podcjenjuje AMD-ATi, uporno forsira monolitan i totalno neisplativ dizajn čipova, koji za sobom vuče visoke troškove proizvodenje, visoke cijene finalnih proizvoda, gubitke kad te iste cijene treba prilagoditi ponudi konkurencije i gura čistu sirovu snagu, vodeći se za samo njima znanim postulatima za uspješno poslovanje dok im "do jučer šugava" konkurencija iz godine u godinu zadaje glavobolje i prisiljava ih na rezanje cijena.

Dajbog da izdaju nekaj konkurentnog za HD 6000 seriju, pa da se cijene od oba proizvođača unormale, ali teško da budemo gledali taj film krajem ove godine kad stiže HD 6000 serija.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 14:41   #58
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Istina je uvijek negdje "izmedju" i niti jedno trziste nije otok. Sjetite se samo tuzbe o namjestanju cijena pred nekoliko godina. Tada je postojao dogovor izmedju ATi-a i nVidije o "nenapadanju". Vremena su se promijenila, AMD je preuzeo ATi, a arapski vlasnici traze maksimalni profit - vise nema "usporavanja" ako protivnik kaska.

Nvidia je imala plan sa Fermijem satrti AMD, jer su svijesni da im je posao sa cipsetima presahnuo. Intel je nVidiu elegantno frknuo, a AMD im svakodnevno oduzima postotak trzista cipseta, da ne kazem i da je nVidia debelo podbacila i u prodaji kartica. Sada polako u igru ulaze APU-i (CPU + GPU), time IGP postaje "nepotrebna tehnologija" (nVidija je tu isto fino zaradjivala). Da ne kazem da ce APU-i kroz koju godinu na NEKIM trzistima istisnuti najjeftinije kartice. Jednostavno su i Intel i AMD, dugorocno gledajuci, poceli suzavati manevarski prostor nVidiji.

Mislim da je nVidia (na celu s Dragim Vodjom) svjesno isla u rizik sa Fermijem. Nisu tu oni od jucer, znaju oni itekako dobro svoj posao.
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 14:59   #59
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Znaju, ali blamaže s fake karticom im nisu trebale. Umjesto da su u to vrijeme svu (ili barem većinu) pozornost usmjerili na odlične Ion 2 i Tegra 2 proizvode, za koje još uvijek nemaju neku pravu konkurenciju (bar dok ne stigne AMD Ontario i Bobcat) - oni su na sva zvona trabunjali o Fermi karticama, sazivali presice, dijelili promo materijal i tome slično. Mogli su to komotno obavljati sa strane kad bi ih se na nekoj od konferencija posvećenoj Ion i Tegra platformama upitalo za nove desktop grafičke kartice.

Nisu, nego su (tada još) nepostojeće kartice najavljivali ko da ih imaju na tone po cijenama kojima ne bude mogel odoljeti ni jedan jedini kupac. Prošlo je šest mjeseci i evo razočaranja. Još je i AMD-ATi odigral svoje i podigel cijene HD 5000 modela, jer su znali da budu čak i s tim cijenama opet jeftiniji i primamljiviji izbor od (tada samo) dva high-end Fermi modela. Kaj se tiče čipseta, tu je nVidia zayebala samu sebe još u vrijeme kad je AMD predstavil 690G. U to vrijeme je nVidia polako, ali sigurno prestajala predstavljali nove čipsete, da bi nakon AMD 700 serije kompletno odustali i GeForce 9300 i 9400 su im zadnje kaj su izdali.

Nakon toga su se sjetili naplaćivati licence za SLi, jer su u to vrijeme već sve malo bolje ploče bez ikakvih problema počele podržavati i CrossFire i SLi. I to im je prošlo nikak, pa ni onda. Ma ima nVidia suludih poteza kolko god nas volja i umjesto da uče na pogreškama (tolko put podcijeniti konkurenciju? da je već smiješno), oni se i dalje bahate i vrte svoj film. Nekolko tjedana prije nego su plasirali GTX 480 i GTX 470, na sva usta su govorili kak DX11 proizvodi uopće nisu bitni, već su GPGPU i CUDA ti koji budu prodali Fermi. Gamerskoj populaciji su nudili priče za malu djecu, jer su otpočeka znali da prodaju HPC GPGPU GF100 čip prerađen za igre.

I nikom ništ, progutali su govno i idu dalje nižući jednu bisernu izjavu do druge.
Citiraj:
Autor ThePornstar Pregled postova
Nego, pročitao sam da se spominje potrošnja oko 150W pa i manje, a mene zanima za koje to otprilike kartice?
Moguće da je za cijeli high-end, jer aktualna HD 5870 troši oko 150 do 170W u loadu, dok brutalna HD 5970 troši oko 240 do 260W - ovisno o izvedbi i taktovima. Za novu dvojezgrenu Antilles HD 6000 karticu se već u nekolko navrata spomenulo da bude ulazila u TDP do 300W ko i sadašnja HD 5970, tak da ta potrošnja (za jednojezgrene kartice) od 150W i manje nije nemoguća. Pogotovo ako su još dodatano poboljšali i ovak odličnu 2D/3D regulaciju taktova, optimizirali čipove i smanjili potrošnju uz istovremeno povećanje performansi zahvaljujući kombinaciji dvije generacije kartica.
Trebalo bude pričekati da X-bit Labs dobi nove kartice, pošto oni uvijek detaljno istestiraju potrošnju same kartice.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 03.09.2010. u 18:37.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 23:22   #60
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Ne znam koliko ovo sa rebrandom kartica ima smisla. Ustvari imalo bi smisla samo ako bi se Antilles sastojali od dva Barts XT chipa, a ne Cayman XT kao što se pretpostavljalo, inače bi 6990 bila 80%, ako ne i više, brža od 6970.
cccp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na