Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2018., 14:21   #7351
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Kod mene je bezobrazno došla prošli tjedan Nitro u prodaju u više dućana grafička koju sam reklamirao, pitao, uvoznik Asbis (naravno, puno skuplja). Baš bi se iznenadio kada meni uskoro kažu nemaju zamjensku a u isto vrijeme prodaju i uvoze.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 14:52   #7352
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Zato što polaziš od pretpostavke da je to sve s iste hrpe. Iako inače vjerojatno je, u ovom slučaju im to baš ne paše pa onda je tak kak je.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 21:07   #7353
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ako imaju identičnu u prodaji ja bi stisnuo prijavu tek toliko da vidim mišljenje inspektora...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 21:19   #7354
croshad
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Dobiti ćeš lovu natrag 99%. Nema adekvatnih grafičkih kartica na lageru ni u Asbisa ni u Centra. A za tu lovu nećeš moći ni kupiti ništa naročito. 35 dana... IMHO još 10 dana si sigurno miran po onom starom roku od 45 dana. Sad je na snazi "razuman rok". A koliki je on, to nitko ne zna... Ako znaš serijski broj, probaj kontaktirati vendora tvoje kartice i objasniti situaciju. Niš te ne košta.

Zajebano vrijeme za rikavela kartice iz gornjeg performance razreda koja nije EVGA.

Tu leži moje RMA iskustvo u jeku ere rudarenja. Riknula GTX1080, poslao u Njemačku (EVGA kartice se direktno šalju njima i postoji RMA stock koji je NOT FOR SALE) i dobio drugu.
Kolega Xulos nakon mene reklamirao GTX1070, isti tjedan dobio drugu novu. Ali u HR, uglavnom u zadnje vrijeme, lova se vraća, barem kako se piše po internetovima (nemoj me držati za riječ), što i da je istina, u tom slučaju to paše i trgovcima. RX580 8GB početna cijena je bila malo preko 2000, sad su 4000 i svaki trgovac će drage volje isplatiti lovu po računu nego dati karticu, čak i da je ima.

Pizdarija druže, pizdarija. Traži lovu natrag i vrebaj tržnicu i akcije po netu
Užas. Počela je rikavat prije više od 3 mjeseca (nikad dirana voltaža, nikad mining na njoj) al je radila, rušila bi se svakih par dana jednom, dva put i nisam žurio, ionako se rjetko igram u zadnje vrijeme. I onda je krepala skroz taman kad je grunuo crypto. Kad sam odnio, još je bilo 580 za 3 i neš, al mi je reko da moraju čekat baš MSI Gaming jer je 390 ta bila (a tih ko za inat nisam dugo vidio). Sad sam štanga, platio sam ju 2900kn, za to nema ništa ni u rangu.
croshad je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 21:27   #7355
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Možda da se obratiš direktno MSI-ju?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 21:36   #7356
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ako imaju identičnu u prodaji ja bi stisnuo prijavu tek toliko da vidim mišljenje inspektora...
Ništa od toga. Bilo takvih slučajeva dok sam radio. Povrat para je "krunsko" rješavanja reklamacije, i inspektorat gleda na to kao rješavanje reklamacije u maksimalnu korist kupca. Vamo je samo keč što su grafama porasle cijene bolesno, pa eto, jbg.

To što imaju identičnu u prodaji ne znači da je isti dobavljač, isti servis itd itd.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 21:42   #7357
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Ja sam baš pitao trgovine koje su dobile istu grafičku kao moju te su rekli da je Asbis uvoznik/servis, što je i u mom slučaju reklamirane.
Da li se čak može obratiti trgovini da vrate neispravnu grafičku pa da sami reklamiramo i šaljemo u EU predstavništvo proizvođača?
To traje i košta slanje ali isplativije nego dati 1000kn za istu stvar

EDIT: U Futuri kada sam reklamirao prije godinu-dvije grafičku, dobio sam zamjensku koja uopće nije bila u prodaji od Future, ovisi onda osim o trgovini i o servisu/uvozniku.
Ne mora biti nužno, ako nema trgovina istu da se ne može dobiti slična zamjena.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 21:45   #7358
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ništa od toga. Bilo takvih slučajeva dok sam radio. Povrat para je "krunsko" rješavanja reklamacije, i inspektorat gleda na to kao rješavanje reklamacije u maksimalnu korist kupca. Vamo je samo keč što su grafama porasle cijene bolesno, pa eto, jbg.

To što imaju identičnu u prodaji ne znači da je isti dobavljač, isti servis itd itd.
Pa otkad to kupca briga :P

Samo da, u starom zakonu (ZoZP) mislim da se nije referiralo na obvezne pa raskid nije ni postojao ako bi se pozvalo na tp. Možda se varam, ne da mi se sad tražiti...

No ono što je bitno, kad trgovac gleda samo svoju korist, drugi put nebi imao moralne prepreke prema njemu i idemo sve po PS-u. Nemaš identičnu tj iste boje identičnu? Sori stari, ne briga me što više ne vrijedi ni 500 kn, vrati 5 k kuna.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 17:45   #7359
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Poz

Krepo mi je HDD na laptopu pod garancijom. Sad je na servisu. Zanima me sljedece. Kad ga zamjene jer je bas KREPO i ne boota kak da ja znam da su stavili novi a ne neki stari pohabani? i dal mi moraju izdat racun i novu garanciju za taj HDD? LAptop je skroz zatvoren i bez otvaranja se ne vidi HDD.
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 17:54   #7360
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,339
Garanciju moradu dati, ali mislim da disk ne mora biti novi
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 17:54   #7361
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Stavili su ti novi ili refurbished disk. Jamstvo ti ide na laptop dalje, uz produženje jamstva za onoliko dana koliko nisi koristio laptop. Nema nikakvog ekstra produženog jamstva na disk.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 18:05   #7362
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 536
A broj radnih sati "novog diska" možeš vidjeti sa programima poput Crystal Disk Info ili HD Tune (Power On Hours)
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 18:26   #7363
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Citiraj:
Autor livada2 Pregled postova
Poz

Krepo mi je HDD na laptopu pod garancijom. Sad je na servisu. Zanima me sljedece. Kad ga zamjene jer je bas KREPO i ne boota kak da ja znam da su stavili novi a ne neki stari pohabani? i dal mi moraju izdat racun i novu garanciju za taj HDD? LAptop je skroz zatvoren i bez otvaranja se ne vidi HDD.
Pozdrav,

Zamjenom HDD-a se ne mjenja jamstvo notebook-a. Jamstvo se produljuje na kompletan uređaj za vrijeme trajanja servisa. Stavlja se novi HDD (još se nisam susreo sa refurbished, iako je moguće).

Ako je uređaj Lenovo/HP/Acer molio bih te S/N uređaja u inbox pa provjerim.
__________________
1,2,3,4 ......

Zadnje izmijenjeno od: KrpaZG. 22.02.2018. u 18:34.
KrpaZG je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 18:46   #7364
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Jamstvo ti ide na laptop dalje, uz produženje jamstva za onoliko dana koliko nisi koristio laptop. Nema nikakvog ekstra produženog jamstva na disk.
Citiraj:
Autor KrpaZG Pregled postova
Zamjenom HDD-a se ne mjenja jamstvo notebook-a. Jamstvo se produljuje na kompletan uređaj za vrijeme trajanja servisa.
Ne bi rekao da je ovo točno.

Citiraj:
Produljenje jamstvenog roka

Članak 425.

(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.
Zamjena HDD-a spada u ovo pod 3. jer zamjena jedne komponente nije "manji popravak".
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 18:48   #7365
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
To si ti sam došao do tog zaključka da je disk veći/bitni dio ili?
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 18:51   #7366
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Disk nije veći/bitni dio niti sam to napisao, jer bi onda spadao pod 2.
Ajd pročitaj jedno 35 puta ono što piše pod broj 3 pa mi reci gdje spada zamjena diska?
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 19:30   #7367
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Zamjena diska u prijenosniku spada pod broj 1, što je zapravo i bolje za korisnika jer ako bi striktno gledao disk, ekran, matičnu, dio kućišta kao spare part za laptop, on ima garanciju 30-90 dana.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 19:34   #7368
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
3. Jer i da je vijak zamijenjen, na vijak tece jamstvo ponovo. Nije popravljen vec zamijenjen mali dio
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 19:38   #7369
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Kratko pitanjce:
Ako se radi povrat u zakonskom roku da li se vracaju novci za predmet i placenu dostavu ili?
Naravno da ja nazad saljem i snosim troskove slanja...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 19:40   #7370
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Dobivaš i povrat dostave koju su ti naplatili.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 20:26   #7371
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Zamjena diska u prijenosniku spada pod broj 1
Naravno da ne spada jer ništa nije popravljano nego je ZAMJENJENO, nauči čitati članke zakona.

Citiraj:
što je zapravo i bolje za korisnika
To nikako nije bolje za korisnika ako mu se produžuje ukupna garancija. Realno, servis će zamjeniti HDD u roku tjedan-dva, tako da to ništa ne znači korisniku.

Citiraj:
jer ako bi striktno gledao disk, ekran, matičnu, dio kućišta kao spare part za laptop, on ima garanciju 30-90 dana.
Odakle samo izvlačiš ove stvari?
Ako je servis ugradio novi disk, taj disk dolazi sa svojim novim jamstvom od 2-3 godine.
Zakon i kaže "jamstveni rok počinjenje ponovno teći...", a volio bi baš vidjeti jamstveni list koji kaže 30 dana.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 20:34   #7372
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Pa pričam ti kak je, jer sam radio taj posao.

A to što ti misliš da kad oni zamjene u servisu disk za drugi, da za njega vrijede isti uvjeti kao i kad ti taj disk kupiš u maloprodaji, samo govori koliko nemaš pojma o čemu pričaš.



Eo pošalji mail u Zel-Cos i pitaj koliko daju jamstva za ekran za neki laptop pa stavi tu kad dobiješ odgovor.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 20:38   #7373
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pa pričam ti kak je, jer sam radio taj posao.
To što si radio kao trgovac ne znači da imaš pojma o zakonima, baš naprotiv.
Svaki dan čitamo njihove app metode i neznanja po forumu.

Citiraj:
A to što ti misliš da kad oni zamjene u servisu disk za drugi, da za njega vrijede isti uvjeti kao i kad ti taj disk kupiš u maloprodaji, samo govori koliko nemaš pojma o čemu pričaš.
Zašto ne bi vrijedili isti uvjeti?
Novi disk dolazi sa svojim serijskim brojem i novim jamstvom.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Eo pošalji mail u Zel-Cos i pitaj koliko daju jamstva za ekran za neki laptop pa stavi tu kad dobiješ odgovor.
Pošalji ti mejl inspektoratu pa ih pitaj koliko ćeš dobiti jamstvo za novi disk u laptopu pa stavi tu.

Zadnje izmijenjeno od: panasonic. 22.02.2018. u 20:43.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 21:52   #7374
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pa pričam ti kak je, jer sam radio taj posao.

A to što ti misliš da kad oni zamjene u servisu disk za drugi, da za njega vrijede isti uvjeti kao i kad ti taj disk kupiš u maloprodaji, samo govori koliko nemaš pojma o čemu pričaš.


Eo pošalji mail u Zel-Cos i pitaj koliko daju jamstva za ekran za neki laptop pa stavi tu kad dobiješ odgovor.

Moj odgovor da si mi to rekao kad si to radio bi bio - ajde mi to daj napismeno... molim te

Svaki, ali baš svaki bitno popravljeni ili promijenjeni dio ide jamstvo ispočetka (na taj dio). Tu nema uopće ni malo dvojbe. Zakon je jasan. Dvojben je samo stavak 2 tj podložen raznim interpretacijama - što je točno spada pod bitan popravak.
Ako je izvan jamstva promijenjen ide koliko ide na taj rezervni dio....



EDIT - Ne moraju oni ništa izdati novo jamstvo.. niti vi nešto tražiti. Ako taj dio krepa nakon isteka jamstva sve što vam treba je dokaz što je napravljeno i kada je napravljeno. Ako neće milom jer im je teško pojesti govno koje su izlagali, ići će silom (prijavom).
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 22.02.2018. u 21:58.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 22:18   #7375
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
@Panasonic

Ajde nebudi ljen, složi mail i pošalji u neki od servisa i u jednu, dvije trgovine. Bit će mi drago da sam u krivu. Možemo i na cugu popričat o servisima


@Alfa

To što trgovine izlaze u susret kupcima kad se isti počnu prijetit inspektoratom, ne znači da su uvijek u pravu. Trgovini je lakše pojesti govno i riješit se inspektorata, nego da mu ovaj dolazi u izvid svaki mjesec dana i drka ih s provjerom cijena u izlogu(za što može svaka trgovina uvijek dobit kaznu jer se uvijek zalomi negdje stara cijena) il za još hrpu drugih stvari za koju trgovina može dobit kaznu.


Eo citiram ti riječi inspektora jednog s izvida, dok je bio kod mene u smjeni: "Ja sam inspektor, došli smo zbog tog i tog. Nadam se da ste svjesni da vam ovog i bilo kojeg drugog trenutka možemo naći nešto i zatvorit trgovinu bar na par dana. Molim da riješite problem s kupcem kako on želi."
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 22:24   #7376
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Nisam htio zapoceti ovakvu raspravu al eto dobro je znati varijacije na temu. Posto je laptop na dodatnoj garanciji ionako 3+2 i traje jos barem 3 i pol godine svejedno mi je.vise me brine da mi ne ubace neku staru kantu pa da opet ostanem bez podataka.
Hvala svima na brzim odgovorima...

Zadnje izmijenjeno od: livada2. 22.02.2018. u 22:29.
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 22:34   #7377
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Pa na forumu smo, čemu služi ak ne za rasprave


Ma neće ti ubacit stari, dobit ćeš novi disk kao i svi ostali koji reklamiraju. Ako baš hoćeš provjeriti, rekli su ti dečki s kojim programima možeš provjeriti
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 22:49   #7378
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
@Alfa

To što trgovine izlaze u susret kupcima kad se isti počnu prijetit inspektoratom, ne znači da su uvijek u pravu. Trgovini je lakše pojesti govno i riješit se inspektorata, nego da mu ovaj dolazi u izvid svaki mjesec dana i drka ih s provjerom cijena u izlogu(za što može svaka trgovina uvijek dobit kaznu jer se uvijek zalomi negdje stara cijena) il za još hrpu drugih stvari za koju trgovina može dobit kaznu.


Gle, zakon se provodi po onome kako je napisan. Nema tu pravo, krivo, kako se to u pozadini rješava, to je nebitno. Ako sam te ja prijavio zbog nepoštovanja tog i tog članka, inspektor može samo konstatirati da je to prekršeno i dozvoliti trgovcu da to odradi.

Jedno je kad ti u trgovinu bane netko koji se dere i kaže - "ja po zakonu imam pravo na povrat u 8 dana.... ne znam gdje to piše, zvati ću potrošač!!!"
To se zove izlaženje u susret.

A drugo kad ti kupac pošalje pisani prigovor na koji se trgovac mora očitati u roku od 15. dana od kada ga je primio ili riskira novčanom kaznu u iznosu od 10.000,00 do 100.000,00 kuna. (Članak 10., 138. Zakona o zaštiti potrošača).

Na tom prigovoru ako ti odbijaš izvršiti svoju zakonsku obavezu inspektor će vjerojatno odmah odreagirati kaznom, jer si se očitovao.

Sad ajmo opet:

Zakon o obveznim odnosima:
Citiraj:
Članak 425.
Produljenje jamstvenog roka


(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.

Citiraj:
Poštovani,

dana tog i tog u vašoj poslovnici sam dobio sa servisa nazad taj i taj laptop kupljen tog i tog dana (rn broj taj i taj, priloženo). Zamijenjen mi je HD i temeljem članka 425. ZOO stavka 3. teče mi nova garancija na taj dio. Vaš djelatnik Pupo mi je usmeno rekao da to ne vrijedi i da se produljuje za rok od xx dana koliko je proveo na servisu.

Molim vaše službeno očitovanje o trajanju jamstvenog roka na zamijenjeni dio.

Srdačan pozdrav,
Alfa_R

Sad molim kakav bi ti odgovor sročio?
Ono pojeo sam govno sa APP metodom ali ću spinati i reći da izlazim u susret?

Daj mi objasni po kojem točno članku zakona nisam u pravu?
Ja se ne prijetim inspekcijama, ja kulturno zamolim odgovor i onda ako je potrebno prijavim. A vjeruj mi, prijave su tako rijetke jer na ovakav dopis uvijek je odgovor pozitivan za kupca. Pa čak i poznato bahati Protis.

I ne, nisam ja taj koji je imao zilion problema, nego mi se masu ljudi javilo sa problemima i velika većina riješena bez problema.



A za staru cijenu, nije izlaženje u susret prodati po njoj, nego pridržavanje zakona ako se pozove kupac na isto. Par puta sam to napravio nakon više puta što sam ih upozorio na to (konkretno, piva na akciji i bivša billa... 2 tjedna kriva cijena i ja platim redovnu, ali ih upozorim da imaju akcijsku izloženu i tako dvaput, a treći put sam tražio po izloženoj (naravno, uslikana prije). I hop bez navlačenja evo voditeljice smjene i prodano po toj cijeni).
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 22:53   #7379
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor livada2 Pregled postova
Nisam htio zapoceti ovakvu raspravu al eto dobro je znati varijacije na temu. Posto je laptop na dodatnoj garanciji ionako 3+2 i traje jos barem 3 i pol godine svejedno mi je.vise me brine da mi ne ubace neku staru kantu pa da opet ostanem bez podataka.
Hvala svima na brzim odgovorima...
Iako ti jamstvo od 3 godine ide ispočetka (i tu nema ni 1 posto sumnje) u tvom slučaju je gotovo nebitno.
Kažem "gotovo" jer recimo manje vjerojatni crni scenarij - krepa ti HD opet za 2 godine i opet ide nove 3 godine...

Na produljeno jamstvo (pretpostavljam te dvije godine) se ovo ne odnosi, samo na osnovno.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2018., 00:21   #7380
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
eto ti srece. 1060tka iz potpisa. ni isprobana jos kak spada. stara 2-3 mjeseca.
ronda vent (ili oba, neznam jos) izmedu 2000 i 2200rpm. kakva smeca oni salju na trziste. i sta sad. em je ducan u IT em znam da je hebena nestasica tih grafi.
jel to postala boljka velika novih grafi?
sto je najgore ista stvar mi se desila i sa starom gigabyte gtx460 koja je bila privremeno dok nisam ovu uboo, al obzirom da ta nije imala garanciju i koristio sam je samo u win-u, taj vent koji je poceo rondat sam iskljucio.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na