Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2017., 10:18   #2131
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Sve to stoji , moje je da kazem sta sigurno radi posao sa dobrim performansama i dobrim COP-om tj manjom potrosnjom , znam da kosta osetno vise od 14LU , ali je i mnogo jaca i ozbiljnija klima . Vi znate sta se kod vas moze naci i ja stvarno ne ulazim u to , ne znam posto je , i ja bih pre za njen prostor uzeo LU od Daikina , ali se moram ograditi jer su lokali sirok pojam jer nema puno iskustava po forumima vezano za njih a i sama namena lokala utice na potronsnju . Evo juce je neki lik postavio 14LU u lokal osetno manji od njenog i u boljoj situaciji od njene , no tek je pocela zima pa cemo videti kakva su mu iskustva .

Citiraj:
Ove nedelje mi dolaze ljudi da montiraju ASYG14LUCA/AOYG14LUC. Poslovni prostor je u pitanju, dve sobe + wc, total 25m2. Javljam utiske.
Pozdrav svima i hvala na 336 strana iskustava
Citiraj:
Samo da se kratko javim. Ljudi su bili i odradili posao brzo i kvalitetno. Dakle reč je o relativno malom poslovnom prostoru 3,6m x 4,8m (glavna prostorija) + pomoćna prostorija 2m x 3m + toalet od 2m2. Total 25m2. Visina plafona je 3m. Dva zida su spoljna zidana blokom na koji je urađena izolacija stiroporom od 5cm + fasada. Treći zid je prema drugom lokalu koji se ne greje, a četvrti prema delu kuće u kome se živi i greje. Iznad lokala je stambeni prostor koje se ne greje(niko ne živi u njemu par godina). U lokal se ulazi sa ulice i 70% površine tog zida je pod izlogom, a stolarija je kvalitetan PVC. Evo par sličica da vidite o čemu je reč:

20171022_142909.jpg20171022_142918.jpg

Spoljna jedinica je korektno montirana. Par sličica:

20171022_115435.jpg20171022_115447.jpg

Unutrašnja jedinica. Udaljena je 20cm od desnog zida.

20171022_142814.jpg

Sa obzirom da je još relativno toplo vreme o potrošnji struje i performansama grejanja vam još ništa ne mogu reći. Javljaću vam u toku zime kako se kreću računi. Ali ono što mogu da kažem za sada je sledeće:
klima je srednje bučna dok ne postigne željenu temperaturu, nakon toga ulazi u mod održavanja temperature i IZUZETNO je tiha. Toliko tiha da se ne čuje od ventilatora na desktop računarima i krčanju hard diska na računaru koji je ispod stola Dakle, kada vam radi desktop računar zvuk hard diska je glasniji od zvuka klime koja radi. Toliko o buci. Izuzetno je tiha. Sa druge strane dok zagreva prostoriju na željenu temperaturu duva ko uragan. Bukvalno nam oduva papira sa stola pa moramo da je usmerimo prema tavanici. Sa vremena na vreme se čuje pucketanje plastike na unutrušnjoj jedinici i to je u principu to.

Spoljna jedinice je na oko velika. Značajno veća od svih klima sa kojima sam imao kontakt. Takođe je izuzetno tiha, ali ipak za nijansu glasnija od unutrašnje (što i nije teško postići s obzirom da je unutrašnja praktično nečujna).

Ovaj prostor od 25m2 zagreje na 23 stepena za cirka 3 minuta. Doista na ovim temperaturama oko 8 stepeni.

Za sada mi deluje sjajno ali hajde da sačekamo zimu pa da je upregnemo u punom kapacitetu.

Klima košta 84.000 + 3m instalacija + ugradnja. Grand total sa PDV (uzeto preko firme za firmu) 110.000 dinara.Citat Citiram korisnika: babac Pogledaj poruku
Ove nedelje mi dolaze ljudi da montiraju ASYG14LUCA/AOYG14LUC. Poslovni prostor je u pitanju, dve sobe + wc, total 25m2. Javljam utiske.
Pozdrav svima i hvala na 336 strana iskustava
Samo da se kratko javim. Ljudi su bili i odradili posao brzo i kvalitetno. Dakle reč je o relativno malom poslovnom prostoru 3,6m x 4,8m (glavna prostorija) + pomoćna prostorija 2m x 3m + toalet od 2m2. Total 25m2. Visina plafona je 3m. Dva zida su spoljna zidana blokom na koji je urađena izolacija stiroporom od 5cm + fasada. Treći zid je prema drugom lokalu koji se ne greje, a četvrti prema delu kuće u kome se živi i greje. Iznad lokala je stambeni prostor koje se ne greje(niko ne živi u njemu par godina). U lokal se ulazi sa ulice i 70% površine tog zida je pod izlogom, a stolarija je kvalitetan PVC. Evo par sličica da vidite o čemu je reč:

20171022_142909.jpg20171022_142918.jpg

Spoljna jedinica je korektno montirana. Par sličica:

20171022_115435.jpg20171022_115447.jpg

Unutrašnja jedinica. Udaljena je 20cm od desnog zida.

20171022_142814.jpg

Sa obzirom da je još relativno toplo vreme o potrošnji struje i performansama grejanja vam još ništa ne mogu reći. Javljaću vam u toku zime kako se kreću računi. Ali ono što mogu da kažem za sada je sledeće:
klima je srednje bučna dok ne postigne željenu temperaturu, nakon toga ulazi u mod održavanja temperature i IZUZETNO je tiha. Toliko tiha da se ne čuje od ventilatora na desktop računarima i krčanju hard diska na računaru koji je ispod stola Dakle, kada vam radi desktop računar zvuk hard diska je glasniji od zvuka klime koja radi. Toliko o buci. Izuzetno je tiha. Sa druge strane dok zagreva prostoriju na željenu temperaturu duva ko uragan. Bukvalno nam oduva papira sa stola pa moramo da je usmerimo prema tavanici. Sa vremena na vreme se čuje pucketanje plastike na unutrušnjoj jedinici i to je u principu to.

Spoljna jedinice je na oko velika. Značajno veća od svih klima sa kojima sam imao kontakt. Takođe je izuzetno tiha, ali ipak za nijansu glasnija od unutrašnje (što i nije teško postići s obzirom da je unutrašnja praktično nečujna).

Ovaj prostor od 25m2 zagreje na 23 stepena za cirka 3 minuta. Doista na ovim temperaturama oko 8 stepeni.

Za sada mi deluje sjajno ali hajde da sačekamo zimu pa da je upregnemo u punom kapacitetu.

Klima košta 84.000 + 3m instalacija + ugradnja. Grand total sa PDV (uzeto preko firme za firmu) 110.000 dinara.
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 12:07   #2132
mirna
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Tuzla
Postovi: 0
nexteen, svaka ti cast, na koji god forum da naletim vidim tvoje komentare, i kako sa strpljenjem na sva pitanja odgovaras i prenosis iskustva...
Meni je svakako sve preko 1600 u ovom momentu previse, neka odradi ovu zimu, da vidimo kako ce se ponasat, ako bude slaba, slijedece zime uzet cu neku jacu a ovu prebaciti sebi u stan...jbg trebalo bi to solidno da prodje, kod nas u starom gradu, se uglavnom svi griju na stuju i to na lg inverter ili neke gree invertere, tako da mislim da ovaj fujitsu moze biti solidan, posebno ako uzem u obzir da je objektu namjena trgovina i svi zakupci je zatrpaju do maksimuma, pa smanje kvadraturu prilicno...
mirna je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 12:42   #2133
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pomazem koliko mogu ali svi trebaju uzeti moje i tudje savete sa rezervom jer smo skoro svi mi priuceni po forumima i mozemo vam pomoci nekom nacitanoscu , kupljenjem koje kakvih infrmacija , tacnije da vi ne morate da lutate i trazite sve to . A i mislim da bi bilo nekorektno s moje strane da ne pomognem drugima je su i drugi pomagali i meni . Ovaj Fujitsu je sigurno bolj od Gree i LG , tacnije losji ne moze biti .. Znas kako kazu , ako te Fujitsu ne ogreje ni jedna klima nece , prosto su tako podesene klime , da daju najvise sta mogu na jacim minusima pa makar i malo urusili COP tj povecali potrosnju . Moj savet ti je da ako vec budes grejala lokal sa klimom , ne smanjujes temp nesto preterano kad lokal ne radi i da klimu ne gasis preko noci da se objekat ne bi preterano ohladio . Klima ti najmanje trosi na odrzavanju zadate temp , samim tim manje njakas klimu, cim se ne forsira manje su sanse za defroste gde klima trosi struju a ne greje u tom momentu . Pretpostavjam da bi drzala u lokalu tu negde oko 20c , zavisno za sta ti je lokal , onda bi po meni preko noci bilo ok da manjis na recimo 17c a kad dodjes pojacas na 20c . Ta klima ima dosta opcija na daljinskom , mozes podesiti klimu da ti 4x u toku 24h uradi ili paljenje i gasenje klime , ili pak da je namestis da sama podize i smanjuje zadatu temp , recimo da je u kuci , ujutru u 6h podigne na 23c , u 8h smanji na 20c , u 14h podigne na 23c , pa zatim da smanji u 23h na 20c , znaci da 4x uradi neku od funkcija . To ce tebi za lokal super doci , jednom je nastelujes za celu nedelju i sama ce podizati i spustati temp ali je nemoj nikad gasiti da se zidovi ne ohlade . Filtere cisti bar 2x mesecno , operes ih tek mlakom vodom sa nekim decijim sapunom , dobro isperes , mekom krpom polako i nezno obrises i vratis u klimu , ona ce osusiti ostatak . Bem li ga , valjda sam ti sve rekao , pravilna instalacija podrazumeva :

1. minimalna duzina instalacije 3m , preporuka Fujitsua
2. svaka cev da je zasebno izolovana tj da se cevi ne dodiruju
3. vakumiranje sistema pre pustanja u rad i to obavezno
4. antivibracione gume na spoljnu jedinicu , moze a ne mora no nije skupo pa je preporuka

Obrati paznju na odvod spoljne jeidnice , ne znam kako ce se to izvesti jer je to lokal , prolazno mesto , a klima prilikom defrosta tj odmrzavanja spoljne jedinice kondenz ispusta negde , najbolje bi bilo da iz spoljne jedinice voda otice nesmetano i da nema creva i lulicu ispod ali to je garant nemoguce vec ga moras sprovesti u neki oluk . Nemam uvid kako to izgleda i gde bi taj kondenz od spoljne isao pa te ne mogu ni posavetovati sta bi bilo najbolje resnje . Najbolje jeste da imas grejac u spoljnoj jedinici ali mozda i ne mora , na kraju krajeva uvek mozes naknadno ugraditi ako zatreba .

Da ne davim vise , vremenm ces sve nauciti i trebace vremena da naucite malo jedna na drugu tj kako da se ponasas i sta je najbolje za tebe . Mozes uzeti i neki merac potrosnje pa ces znati i koliko se klima opterecuje tj sta mozes ocekivati od nje , kao i kakav racun da ocekujes na kraju meseca , pa i kako da se rukovodis sa njom . Ako imate i jeftiniju tarifu kao u kucama to gledaj da iskoristis .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 13:59   #2134
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor mirna Pregled postova
@ Amd_Shill, hvala na javljanju, jel mislis bas na ovaj model FTXB50C?
Mislim meni tih 100km u cijeni ne znace nista, ja sam se zbog dobrih iskustava drugih ljudi i odlucila za Lucu, no danas me prodavac zbuni i kaze ovaj FTXB50c ti je jaci i jeftiniji od te fujitsu 14 Luce...
Top model Daikina je RXS varijanta sto se tice klasicnih sistema.
Ovaj model je entry i dosad nije bilo problema sa njima.
Ponavljam,u klimatizaciji je Daikin no. 1

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 23:51   #2135
mirna
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Tuzla
Postovi: 0
Ma brate, svaka tebi cast, em si pomogao meni, em ce ova nasa prepiska pomoci i drugima sa slicnim nedoumicama...
Sto se tice struje u prostoru, mislim da je ona svo vrijeme na skupoj odnosno poslovnoj tarifi, a u prostoru necu biti ja nego moji zakupci,
no svejedno bitno je da si mi sve objasnio a ja cu njima...
Ne znam koliko cu ih uspjeti ubjediti da uopste ne gase klimu, ali mozemo probati jedan dan ovako jedan onako pa uporediti potrosnju...

Kad je vanjska jedinica u pitanju, ona nece biti na frontalnoj strani objekta, nego sa boka i prilicno je zasticena mojom i komsijinom kucom,
mada cu joj ja napraviti neki poklopac od lima zbog golubova sa komsijinog oluka, a crijevo za kondenz nije potrebno ,
jer upravo gdje bi vanjska jedinica trebala da dodje nalazi se saht za kanalizaciju i oborinske vode, tako da je to super...

Interesuje me tvoje misljenje po pitanju pozicije za klimu u prostoru...
Ovo su dvije najizvodljivije pozicije za unutarnju jedinicu, jer su u neposprednoj blizini stepenista kuce,
pa bi se instalacija mogla provuci do njega, prostemati kroz zid i izbaciti na bocnu fasadu kuce...
Ostale pozicije u prostoru su manje izvodljive...

Meni licno vise odgovara pozicija 1,ali ne znam koliko je dobro da je klima nasuprot ulaznih vrata iako je udaljenost gotovo 7m.
Pozicija dva- mislim da bi prostor zagrijavala na neki kruzni fazon, ali tu imam problem ako ljudi odluce taj prolaz zatvotiti rigipsom
pa bi klima duvala u zid, zbog toga mi je ova prva varijanta bolja, naravno ukoliko nije bas protiv nekih pravila koje treba ispostovati...
mirna je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 23:53   #2136
mirna
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Tuzla
Postovi: 0
Prostor se sastoji od dvije prostorije medjusobno povezane velikim otvorima tako da su fakticki jedna cjelina...
http://kliker.com.ba/aplikacije/pren...stor_klime.png
mirna je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 23:59   #2137
mirna
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Tuzla
Postovi: 0
@Amd_Shill, hvala na uputi, no ovaj put sam se odlucila za Fujitsu, voljela bi i Daikin ali neku visu klasu, za koju sada nemam uslove
mirna je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 00:12   #2138
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa vidi , ako uzmes merac potrosnje sve ce vam biti jasnije , no obrati paznju na ovo , ako se jako rashladi prostor tj zidovi i ti krenes sa klimom da nadoknadjujes tu veliku razliku u temp izmedju zadate i stvarne imaces sledeci problem . Klima krene da radi na max tj da se forsira i samim tim spoljna jedinica pocne da provlaci velike kolicine vazduha kroz sebe pa ako je napolje veca vlaznost vazduha i niska temp eto tebi defrosta svako malo , a kad je u defrostu nema grejanja , pa onda opet krene da greje da nadoknadi izgubljeno no eto brzo opet defrosta zbog velikog forsiranja i tako u krug , veca dara nego mera , tacnije samo se klima muci , velika potrosnja , gubi se sva prednost invertera . Super je sto se sa spoljne jedinice moze skinuti i lulica i crevo pa da voda iz nje slobodno curi , to znaci da ti ne treba grejac . Kako sam i rekao , trebace vam malo vremena da vidite sta je najbolje za vas ali po meni gasenje klime NIKAKO , a koliko ce smanjiti temp kad nema nikoga to je druga prica .

Pozicija br1 je svakako bolja od br2 , a verovatno bi bilo najbolje da je iznad ulaznih vrata u lokal i da duva na br.1 . Svaka kvalitetna inverter klima jako brzo reaguje na promene temp , ja kod mene cim otvorim terasna vrata , skoro pa bukvalno odmah klima reaguje i krece da greje , naravno to je izrazenije kako je napolje hladnije .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 09:31   #2139
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Top model Daikina je RXS varijanta sto se tice klasicnih sistema.
Ovaj model je entry i dosad nije bilo problema sa njima.
Ponavljam,u klimatizaciji je Daikin no. 1

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Po meni top model im je Emura i Ururu Sarara http://erkond.ba/shop/proizvodi-za-v...arara-ftxz35n/ i Nexura podna http://erkond.ba/shop/proizvodi-za-v...exura-fvxg35k/ samo što su preskupe ali to je vrh od klima uređaja.






Zadnje izmijenjeno od: Iza Horizonta. 29.10.2017. u 09:37.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 09:47   #2140
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
@Mirna takođe na Fujitsu klima uređajima možeš kada se prostorija zagrije na određenu temperaturu koristiti i funkcije Eco/Economy Quiet/Super Quiet koje se nalaze na tvojim daljinskim od klima uređaja.

Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 10:04   #2141
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Iza Horizonta Pregled postova
Po meni top model im je Emura i Ururu Sarara http://erkond.ba/shop/proizvodi-za-v...arara-ftxz35n/ i Nexura podna http://erkond.ba/shop/proizvodi-za-v...exura-fvxg35k/ samo što su preskupe ali to je vrh od klima uređaja.





To su niche modeli i top niche model je Ururu Sarara.
Kad govorim o klasicnim modelima i RXS je top,ali previse kosta (cca 1000 eura za 3,5)
A podna je jos skuplja.

Najbolji ikad model je FLXS podno/stropna i to je neunistivo.

Sto se klima tice Daikin je jednostavno daleko ispred svih.
Pri tome ne mislim na kvazi klime tipa Midea,Gree i slicni horori.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 11:41   #2142
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Pri tome ne mislim na kvazi klime tipa Midea,Gree i slicni horori.
Vidiš ja ću baš probati sa jednom Gree Viola koja će biti u poslovnom prostoru, doduše radit će nekih 2 sata u komadu 2-3 puta sedmično.

Biće ili ova verzija





ili ova

https://www.olx.ba/artikal/26176866/...lima/#detaljno

Pa ću postavit iskustva.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 11:52   #2143
mirna
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Tuzla
Postovi: 0
@ nexteen, mjerac potrosnje mi se ne uzima za taj prostor iz vise razloga, evo konkretno...ljudi hoce sve zidove da obloze ivericom, odnosno policama, pa ce cak skidati i kutije od uticnica jer im smetaju??? ali veoma je vrijedna ova informacija koju si mi prenio o potrosnji i defrostima...
Kod nas su satovi digitalni, i mislim da se prilicno jasno moze vidjeti dnevna potrosnja, sa gasenjem klime ili bez gasenja...
E sad, njihovo radno vrijeme je od 9-21, pa me interesuje, da npr. probamo ove dvije varijante: prva je sa gasenjem klime preko noci i njenim radom tokom 12
sati na npr. 19 stepeni i druga varijanta 24-satni rad klime npr. od 9-21 (19 stepeni) a od 21-9 (10 stepeni)...
Za ovu drugu varijanu, me interesuje da li je 10 stepeni preko noci prevelika razlika u odnosu na 19 ili je to dovoljno?
Sto se pozicije klime tice, na zalost, ne mogu je postaviti iznad vrata, zbog postojecih spustenih stropova i zbog duzine instalacije,
koja bi u tom slucaju bila oko ili cak preko 10m...
mirna je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 12:00   #2144
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
@mirna ja bi na tvome mjestu gasio klimu preko noći, jer nije vjerovati digitalnim satovima EPBiH, lopovi su to, a ugradio bi WIFI i palio klimu sat prije radnog vremena što je sasvim dovoljno da se prostor ugrije.

A klimu možeš i bez WIFI naštelit preko daljinskog da se upali u određeno vrijeme.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 12:11   #2145
mirna
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Tuzla
Postovi: 0
Evo nekih Daikinovih modela, ne sumnjam da su izuzetni, samo meni trenutno preskupi , za par godina kada se Fujitsu isplati, mozda ih uspijem sebi priustiti
http://www.servis-jelic.com/index.ph...hr&srchval=rxs
mirna je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 12:16   #2146
mirna
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Tuzla
Postovi: 0
@ Iza Horizonta, vjerovatno cemo probati oboje, i vidjeti koja je razlika u potrosnji sada a i kada upeknu minusi...
mirna je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 12:49   #2147
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa vidi , moracete malo da se poigrate sa postavkama jer nije isto kad gasis klimu preko noci sad na ovim temp ili kad je napolje 0c , a pogotovo kad je ispod toga . Ti verovatno mislis da je klimi najteze da greje kad je -10c , pa nije , klime se najvise muce negde izmedju 2 i -2c , kad je dovoljno hladno za defrost a ima mnogo vlage , to je momenat kad klime uglavnom najvise idu u defroste , na -10c je mnogo manje vlage i klime tad cak i bolje greju . Jeste da klima gubi na kapacitetu kako ide u jaci minus ali su zato deforsti mnogo redji i nema stajanja u grejanju . Znaci sve u svemu trebace vam jedna sezona da vidite sta je najbolje za vas . Sto se tice Wifi , mislim da za to nemaju potrebe jer LU model ima extra tajmere i moze ih preko njih sasvim lepo podesiti pa da klima sve sama radi tj onako kako zelite . E da , u rezimu grejanja najniza zadata temp mislim da je 16c , tako da ako zelite da bude 10c moracete da tu opciju ukljucite preko daljinca , no koliko ja vidim u njegovom operation manualu ne mozes kombinovati tajmer sa 10c , pa ako bas zelite da imate bolju kotrolu i da pokrecete sve bas kako vi zelite , onda jedino da kupite neki od Wifi koje je kolega spomenuo . Najjeftinije sto imate od Wifi a da vam moze raditi posao je mislim oko 20e , preko Ali Expressa ..

Znaci operacija za odrzavanje 10c samo rucno tj kad izlaze iz radnje no klime se ne moze nastelovati tako da se sama prebaci sa 10c na rezim grejanja tj 19c ..

Ako mi bacis mail mogu ti poslati manuale za LU model pa da malo prostudiras ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 22:55   #2148
mirna
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Tuzla
Postovi: 0
cuj, ti si meni sve tako nasjeckao, da cu i slijepa moci da se snadjem...evo studiram ovaj manual, nije tesko samo treba polako sa razumijevanjem sve procitati...hvala ti ko bratu...javljam utiske cim je ugradimo
mirna je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 08:32   #2149
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
E da , jos jedan savet s obzirom da su plafoni visoki , gledaj da ne instaliras klimu jako visoko , ona bi trebalo da bude instalirana na neka 2.5m od poda po manualu . Neko pravilo je da klima treba da ima odozgore bar 10cm slobodnog prostora da uvlaci vazduh , medjutim LU podize prednji panela pa mozda treba malo vise , ali ja bi svakako isao na to da bude jos malo vise prostora iznad nje jer se topao vazduh zabija uz plafon pa da se ne desi da je dole hladno jer klima registruje da je gore toplo pa ne reaguje .. Ja bi stavio nekih 50cm lufta do plafona , ali to sam ja ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 16:38   #2150
mirna
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Tuzla
Postovi: 0
Probacemo sto nize, koliko to instalacije dozvoljavaju, na tom zidu ima i dosta stuje i i instalacija od kamera i alarma, pa ako se ikako bude moglo postaviti makar na 2.70 bice super...
mirna je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 10:23   #2151
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Filtere klime cistis bar 2x mesecno , ja licno 3x jer sam u Vojvodini i ima prasine do bola , ne znam kako je kod vas to ces sam proceniti kad budes poceo da cistis filtere , moze da se desi da je i 1x mesecno dovoljno . Izvadis filtere napolje i operes ih mlakom ili hladnom vodom , nikako vrelom , uz nekim nezniji sapun , ja korsitim bebi sapun jer ga uvek imam , dobro isperes i mekom krpom dobro ali nezno obrises , zatim vratis u klimu i upalis je .

Ne znam gde zivis , m2 , izolacija i sto cuda koja uticu na potrosnju ali racunaj da sada trosi ispod 500w .. I da , merac potrosnje ne znam koliko kosta kod vas ali mislis da narucuju sa AliExpressa ili tako nesto , ukucaj na netu i naci ces .. Ja imam PROSTO PM001
hvala na pomoći, izvadio sam oba filtera, bili su dosta prašnjavi, očistio ih prema uputama, to je to? nekakvog drugog načina u održavanju praktički više ni nema?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 12:36   #2152
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Nema nikakvog odrzavanja sem ciscenja filtera , veliki servis bi bilo pozeljno da se radi jednom godisnje tj da unutrasnja jedinica rasturi , opere i podmazu lezajevi , spoljna po potrebi . E sad , zavisno ko gde zivi , da li je koristi samo za grejanje ili i za hladjenje jer od svega toga zavisi koliko se klima prlja . Ima ljudi kod kojih prasine skoro pa i nema , jos ako je ne koriste za hladjenje on ne mora raditi ni taj jedan servis godisnje . Moja preporuka je da se to uradi , ipak klima radi 8-9 meseci godisnje , 6 meseci na grejanju i 2-3 na hladjenju ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 21:08   #2153
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
hvala na pomoći, izvadio sam oba filtera, bili su dosta prašnjavi, očistio ih prema uputama, to je to? nekakvog drugog načina u održavanju praktički više ni nema?
Već sam postavio fotke ali evo opet ću, obavezno svake godine detaljno čišćenje.

Nocria FUJ prašine



LLCC dvije u sobama pune prašine





Čišćenje nakon godinu dana rada, idućegodine u septembru pred sezonu grijanja opet generalka.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2017., 17:42   #2154
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Imam neki staru Korel klimu i do sada sam normalno dogrijavao stan s njom, međutim, od jučer mi daljinski uopće neda da odaberem "heat" opciju, samo je jednostavno preskoči. Što bi moglo biti?

Probao sam isključiti klimu iz struje, izvaditi baterije u daljinskom na par sekundi ali je situacija i dalje ista.
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2017., 22:16   #2155
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Najverovatnije imas problem sa daljinskim upravljacem , samo biranje opcija na daljincu nema nikakve veze sa klimom , druga je stvar da ti stavis na HEAT a ona nece da primi komandu ili sta vec ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2017., 22:32   #2156
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Ove godine mi istjece garancija za Fujitsu Nokria.
Inace je garancija 2god, ali ako svake godine zovem ih na servis i platim ga (oko 200kn) mogu je produziti na 5god.
Klima stvarno radi svoj posao dobro, i nema nikakvih problema.
Svake godine ih zovem u 11 mjesecu, ono pred zimu (jer u Mostaru nema neke prave zime do tada) i do sada su vecinom radili servis da rastave unutaranju jedinicu u wc ociste predpostavljam filtere i sprejaju je necim, i dobro ociste.
No do sada nisu nista cistili na vanjskoj jedinici, pa me zanima jesu li trebali i na njoj nesto uraditi?
Vanjska jedinica je i dalje tiha kao sto je bila i kad sam je tek uzeo, pristupacna je, ispod prozora moje sobe, nekih 7 metara instalacije ima.
Jedini problem sta je bio do sada je taj da je ove godine ljeti kad je paljena (prije toga nije paljena nekih mjesec dva nije bilo potrebe) unutarnja jedinica je pustila neku tecnost, nije puno al je pustila. Ja se sad nemogu tocno sjetiti definicije kvara, ali koliko sam ih shvatio nije neki kvar uopce bio nego je u tom nekom kanalu u unutarnjoj jedinici kao prelila se ta neka voda.
Od primjecivanja tog kvara ja nisam palio klimu, i dok su serviseri dosli i upalili te vode vise nije bilo, niti nakon njihova otvaranja i gledanja i testiranja.
Evo nakon pola godine ta voda se vise nije pojavljivala, bar je ja nisam primjetio.
Mene samo zanima dali da im kazem da i oko vanjske jedinice nesto urade ili ne dok je jos pod garancijom, ili trebam posebno na nesto obratiti pozornost dali rade prilikom servisiranja?
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2017., 22:48   #2157
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa pravi tj dobar servis je da ti rasture unutrasnju jedinicu i operu dobro sve delove , da operu dobro izmenjivac , da podmazu lezajeve i eventualno malo naprskaju dezinfekcionim sredstvom . Sto se tice spoljne jedinice , tu se servis radi samo po potrebi i zavisi mnogo od toga gde zivis , ako je prljava trebalo bi da je operu a tu najvise mislim na cadj od lozenja a to se vidi . Klima se inace samocisti na neki nacin tj kad god ode u deforst u rezimu grejanja ona sa tim ledom skine i prljavstinu , e sad ako je bas jako prljava onda je pozeljno da se i opere a kako ti je na ruku mozes videti da li jeste ili nije i koliko .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2017., 00:40   #2158
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
OkNije uopće prljava, samo odozgor pokoja ptica se pokaki i to je to.
Hvala ti
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2017., 08:47   #2159
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
OkNije uopće prljava, samo odozgor pokoja ptica se pokaki i to je to.
Hvala ti
Kao što nexteen reče vanjska se ne čisti jer u defrostu to odradi sama, međutim ja sam svoje vanjske ispuhao kompresovanim zrakom naročito ventilatore i skinuo rešetku pa ih očistio, pošto su klime bile skinute jer se radila fasada, čisto iz dosade sam to odradio, i nisu bile nešto prljave.

Usput i ja sam iz Mostara, ko ti je radio servis klima, Đani ili Edo Peco?
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2017., 08:51   #2160
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Vanjska se cisti kad se onecisti kondenzator jer se klima ne moze sama ocistit.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na