Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.01.2008., 22:11   #1
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Novi onlajn šop u Hrvata

dakle...uskoro otvaram online shop (isključivo onlajn) sa par brendova za početak...XFX, SAPPHIRE, XILENCE, NOCTUA, NOISEBLOCKER, AC RYAN, RAIDMAX, ANTEC, BE QUIET, REVOLTEC, QPAD itd...
molim cijenjena mišljenja o ovoj ideji (ipak ste vi na forumu baje koje znaju iz prve ruke što im treba

cijene će biti više nego krasne ...ipak sam i ja dio ove populacije...
hvala svima na prijedlozima, primjedbama pa i psovkama (ako im moderi daju hehe)
Beshtya je offline  
Staro 17.01.2008., 22:17   #2
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
dakle...uskoro otvaram online shop (isključivo onlajn) sa par brendova za početak...XFX, SAPPHIRE, XILENCE, NOCTUA, NOISEBLOCKER, AC RYAN, RAIDMAX, ANTEC, BE QUIET, REVOLTEC, QPAD itd...
molim cijenjena mišljenja o ovoj ideji (ipak ste vi na forumu baje koje znaju iz prve ruke što im treba

cijene će biti više nego krasne ...ipak sam i ja dio ove populacije...
hvala svima na prijedlozima, primjedbama pa i psovkama (ako im moderi daju hehe)
normalno zaboravio sam spomenuti SilentX i Akasa...to je zasad dogovoreno i sa tim krećem...
Beshtya je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2008., 22:21   #3
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
možda mogućnost nabavke kvalitetnih djelova za vodeno
jer smo uvjetovani za sve ići u deželu
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline  
Staro 17.01.2008., 22:25   #4
subtex
Premium
 
subtex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 328
Podrška više brandova za entuzijaste, nešto kao cool-pc, to definitivno fali u Zg-u (Hrvatskoj)

https://www.cool-pc.org/
__________________
Abit AB9 Pro \\ INTEL E6300 1.86Ghz & CoolerMaster Gemini II + 2X Xsilence RedWing 120mm \\ G.E.I.L PC26400CL5 2GB \\ Sapphire 3870 TOXIC 512mb
Seagate Barracuda 320GB 16mb SATA2 + 2x WD 500Gb, 16mb,SATA2 \\ DVD-RW SAMSUNG SH-W163A SATA & LITEON SHM-165S6S SATA
LCD Asus PW201 20,1" \\ Antec P160 Aluminium \\ Enermax Liberty 500W \\ MX518 + func 1030\\ Potenciometar ZALMAN ZM-MFC1 plus, sreberni 5.25"
subtex je offline  
Staro 17.01.2008., 22:30   #5
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor subtex Pregled postova
Podrška više brandova za entuzijaste, nešto kao cool-pc, to definitivno fali u Zg-u (Hrvatskoj)

https://www.cool-pc.org/
sa njima sam imao prilike raditi prije...nešto slično ali ne sa gomilom brandova (kao neki hrvatski samozvani hardver carevi) nego baš ciljano pokrivanje svakog segmenta sa jednim brandom

a i sajt će biti ljepši i kvalitetniji
Beshtya je offline  
Staro 17.01.2008., 22:53   #6
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
hm...a kaj ak ja recimo ne volim sugavi xfx jer sam jednom imao problema sa tim pre-overklokerskim smecem!? i odem u drugi ducan i upiknem recimo asusa...
po meni bi trebao bar 2 ili 3 brandova za pokriti jedno podrucje.

takoder, nikad nisam kupovao online. nekako ne volim njima uplatit pare, pa ce oni kao meni dovest robu. yeah right! kaj ak se kombiju probusi guma(il su u sumi), on to ne dostavi, ja platio, nista dobio... dakle, to je sistem m-computers-a gdje je roba dosta jeftina i dosta puta mi izbaci nesto na vrh stranice, pa opet, nikad nista kupio od njih cim im vidim objasnjenja na stranici.

kako mislis organizirati servis?
ak ikad kupim kaj od tebe, pa to crkne, ja tebi saljem taj dio, ti nabavljacima, oni ne znam ja kome, pa to sve nazad, oni tebi ti meni...i ode 3 mjeseca a ja posivio. opet, rade odem u neki local store, pa ak crkne, reklamacija je gotova za tjedan-dva.
primjer; nas dragi technomax, dok su jos bili mala tvrtkica podno zagreba, cekal sam przu preko mjesec dana, i to par puta jer im je sva ta serija bila pokvarena.

ako ce cjene a i podrska biti ok, definitvno ces od dosta nas i zaraditi, ako nece...ima i drugih shopova.
kaj se tice novih brandova...napokon!!!
gamer je offline  
Staro 18.01.2008., 01:28   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
dakle...uskoro otvaram online shop (isključivo onlajn) sa par brendova za početak...XFX, SAPPHIRE, XILENCE, NOCTUA, NOISEBLOCKER, AC RYAN, RAIDMAX, ANTEC, BE QUIET, REVOLTEC, QPAD itd...
molim cijenjena mišljenja o ovoj ideji (ipak ste vi na forumu baje koje znaju iz prve ruke što im treba

cijene će biti više nego krasne ...ipak sam i ja dio ove populacije...
hvala svima na prijedlozima, primjedbama pa i psovkama (ako im moderi daju hehe)
Puuuno srece ti zelim, nadam se da znas kako stvari idu opcenito i koliko truda (citaj: novaca) ti treba za sve to.

Btw, kao i kolega gore, zanima me kakvu ces servisnu podrsku imati i dali ce postojati mogucnost veleprodaje (da suradjujemo malo )?

Kada se stvar pokrece?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 18.01.2008., 08:48   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Nadam se da ćeš uspjeti jer koliko vidim, nekoliko dobrih online shopova je riknulo (Borg, Bing,...). Očekuj gubitak puuuuno živaca i nadam seda imaš podeblji bankovni račun obzirom da je to prilično skup sport (pogotovo sa današnjim cijenama hardvera).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 18.01.2008., 09:31   #9
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Odlicno! Sretno i ne daj se smesti! Kako u Hr stoji ubaci samo jos accelero S1 i imat ces 30% veci promet.
pipe je offline  
Staro 18.01.2008., 11:01   #10
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
zahvaljujem svima na dosadašnjim komentarima...ideja postoji jako dugo i konačno ide u realizaciju...kad web bude gotov ostavljam ovdje post iako sam siguran da ćete i sami već svi znati da je šop startao...što se tiče brige oko love i sličnih stvari...u informatici (čitaj nabavi i prodaji) sam već 12 godina i sve brandove sa kojima počinjem sam dogovorio prije podosta vremena...i najbitnije pitanje koje se ovdje postavlja-SERVIS I RJEŠAVANJE REKLAMACIJA...obzirom da sam jako dugo u poslu i iskustva imam i previše (nažalost u Hrvatskoj uglavnom neugodna) cijela filozofija će biti bazirana poprilično jednostavno: na svakoj narudžbi izvana dodavati ću prosječno 3-5% robe koja će služiti isključivo za nedajbože servis i reklamacije-ali i to samo na brandovima gdje već nisam dogovorio da mi dobavljač sam šaljem RMA (koji je obično oko 1-2% na ukupnu narudžbu)-problem cijenjenih Borg i Bing šopova je bio što su sve radili u Zagrebu-klasična preprodaja (tako da su kompletno ovisili o lageru uvoznika i njegovoj dobroj volji)...no isto sam tako dosta siguran da sa brandovima koje sam odabrao (a koji će definitivno biti objelodanjeni kad šop starta) neće biti toliko problema (opet govorim iz iskustva)...danas je dobar kontakt kod dobavljača vani čak skoro i bitniji od toga koliko love imaš. Naravno i lova je bitan faktor ali je rješen

koliko vidim iz reakcija nisam nimalo pogriješio što sam odlučio pokrenuti ovo; dapače!

samo nastavite sa konstruktivnim prijedlozima i primjedbama jer ponavljam mislim da ćemo svi kao stari useri biti itekako usrećeni sa ovakvim šopom
Beshtya je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2008., 11:42   #11
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Može jedno pitanjece?
Oce način plaćanja bito kao u većini shopova sto se tice on line narudžbi(ADM,Ve-mil...)značu uplatom na račun..ili mozda ko u linksu, naručiš nešto dodje kamion daš pare i svi veseli
__________________

ShebY je offline  
Staro 18.01.2008., 12:37   #12
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
dakle...plaćanje će biti:

-sve kreditne kartice
-gotovina, virmani
-plaćanje pouzećem (znači kad dobijete robu plaćate je)
-za sve narudžbe preko 1500 kn dostave će ići na naš trošak
Beshtya je offline  
Staro 18.01.2008., 13:08   #13
Ninoffmaniak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 153
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
-plaćanje pouzećem (znači kad dobijete robu plaćate je)
ovo je ljepi +

nego od prilike koliko ce biti dostava ukoliko niej preo 1500kuna :-)
Ninoffmaniak je offline  
Staro 18.01.2008., 13:10   #14
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Pa kvalitetan webshop nam definitivno fali.

S obzirom da mozes minimizirati trosak prostora i djelatnika, vjerujem da ces moci konkurirati ovim robovlasnicima koji nas okruzuju, a voze bijesne golfove(hint hint)
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline  
Staro 18.01.2008., 13:50   #15
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Samo jos nekako organizuj da te pošiljke idu i u BIH i onda imas i od mene zaradu.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline  
Staro 18.01.2008., 14:00   #16
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
pozdrav

Jako dobra ideja, a nadam se i brza glede da se što brže ostvari.Jako če dobro doči korisnicima izvan ZG-a još jedino da bude konkurentan cijenama i sve (5)nadamo se.

Sve najbolje u budučem radu i sretno.
ECHO je offline  
Staro 18.01.2008., 17:14   #17
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Smartguy Pregled postova
čini se kao lijep san.... naglasak na riječi san

(san se odnosi na cijene a malo i na ponudu, bar kod mene)


dakle...kad sam zamolio konkretne prijedloge i primjedbe nisam očekivao ovakve eskapade po nekim pitanjima...dakle ja sam pokrenuo pitanje odn. post što mislite o ovakvom šopu a ne da li će cijene biti konkurentne ili da li ću ja imati para...o tome ne brinite jer će cijene biti ili iste ili niže nego vani...ne bih ni otvarao šop koji će imati 10 ili 20 ili 30 ili viši % cijena...to će biti šop gdje ćete moći kupovati po istim ili nižim cijenama kao i na euro šopovima...

za Smartguya: i snovi se mogu realizirati prijatelju
Beshtya je offline  
Staro 18.01.2008., 17:16   #18
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Ninoffmaniak Pregled postova
ovo je ljepi +

nego od prilike koliko ce biti dostava ukoliko niej preo 1500kuna :-)
za sve ispod 1500 kn dostava će biti max 40 kn...možda i manje-čekamo još samo odgovor od HP EX.a i Overseasa...ali više neće biti
Beshtya je offline  
Staro 18.01.2008., 17:19   #19
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Pa kvalitetan webshop nam definitivno fali.

S obzirom da mozes minimizirati trosak prostora i djelatnika, vjerujem da ces moci konkurirati ovim robovlasnicima koji nas okruzuju, a voze bijesne golfove(hint hint)
baš zato će to biti samo onlajn šop bez klasične trgovine jer nemam želudac nekome reći a hebiga prijatelju dobiti ćeš plaću kad se vratim sa skijanja ali samo da znaš da je teško...halo??
šop ću raditi sam i biti ćete svi zadovoljni to mogu garantirati
Beshtya je offline  
Staro 18.01.2008., 17:21   #20
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Samo jos nekako organizuj da te pošiljke idu i u BIH i onda imas i od mene zaradu.
i to je već dogovoreno-trošak dostave u stranjske države će biti neznatno (čitaj 2-3%) veći nego u Kroješiji...
Beshtya je offline  
Staro 18.01.2008., 17:40   #21
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Svaka čast... Nadam se da će ti uspijeti ovo
Sviđa mi se to s plaćanjem prilikom dostave kao što Links radi
btw, kada kreće to?
DoX_Chabar je offline  
Staro 18.01.2008., 17:43   #22
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Nisi meni odgovorio... Kada krece, barem cca?
kroz 3 tjedna maximalno...
Beshtya je offline  
Staro 18.01.2008., 19:29   #23
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
dakle...kad sam zamolio konkretne prijedloge i primjedbe nisam očekivao ovakve eskapade po nekim pitanjima...dakle ja sam pokrenuo pitanje odn. post što mislite o ovakvom šopu a ne da li će cijene biti konkurentne ili da li ću ja imati para...o tome ne brinite jer će cijene biti ili iste ili niže nego vani...ne bih ni otvarao šop koji će imati 10 ili 20 ili 30 ili viši % cijena...to će biti šop gdje ćete moći kupovati po istim ili nižim cijenama kao i na euro šopovima...

za Smartguya: i snovi se mogu realizirati prijatelju
odlično... ako će bit sve kako kažeš to će biti revolucija i ja ću ti sam biti reklama među svojim frendovima. Bude li ovaj san java više neću morat pretraživat ebay tražit shipping za hrvatsku i zahebavat se sa našom debilnom carinom.


Živi bili pa vidjeli
__________________
Smartguy je offline  
Staro 18.01.2008., 23:44   #24
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
hmn ovo ce sada biti poduze

e ovako kako mislis zaraditi ako ces uvoziti robu iz vana a na nju ces placati carinu i nas pdv. dakle nemoze biti isto kao vani ili se varam ?

e sad koliko sam ja upucen ti moras kupovati robu od zastupnik ako ga ima u hr. dakle samsung monitori msan, balistix links ili sam u krivu ?

nadam se da shvacas da je neizvedivo da sam radis no way. ti i jos dva covjeka cete se ubiti od posla (znam iz prve ruke) dakle racunaj na minimum 12h radno vrijeme.

ja cu biti prvi kod tebe ako ces biti ok i normalan (u sto nesumnjam) naspram ovih pijavica od trgovina kod nas radje bi platio i skuplje al da se ponasamo ljudski.

preuzimanje robe ce se vrsiti samo u trgovini i putem overseasa ili ?


nemoj ovo shvatiti lose samo konstruktivne kritike
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 18.01.2008., 23:54   #25
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
S obzirom da znam tko si i da samo surađivali preko PCE-a (doduše ne direktno i uživo ) nimalo ne sumnjam u uspjeh...
tor je offline  
Staro 19.01.2008., 16:23   #26
granata
vista sux
Moj komp
 
granata's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 170
jedna od najboljih ideja u zadnje vrijeme svaka čast, ali u slučaju reklamacije... kako bi to išlo?
granata je offline  
Staro 19.01.2008., 16:41   #27
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
hmn ovo ce sada biti poduze

e ovako kako mislis zaraditi ako ces uvoziti robu iz vana a na nju ces placati carinu i nas pdv. dakle nemoze biti isto kao vani ili se varam ?

e sad koliko sam ja upucen ti moras kupovati robu od zastupnik ako ga ima u hr. dakle samsung monitori msan, balistix links ili sam u krivu ?

nadam se da shvacas da je neizvedivo da sam radis no way. ti i jos dva covjeka cete se ubiti od posla (znam iz prve ruke) dakle racunaj na minimum 12h radno vrijeme.

ja cu biti prvi kod tebe ako ces biti ok i normalan (u sto nesumnjam) naspram ovih pijavica od trgovina kod nas radje bi platio i skuplje al da se ponasamo ljudski.

preuzimanje robe ce se vrsiti samo u trgovini i putem overseasa ili ?


nemoj ovo shvatiti lose samo konstruktivne kritike
da i ovo razjasnimo (zato sam i pokrenuo post ...na informatičku opremu se u Hrvatskoj ne plaća carina...osim toga svi onlajn šopovi vani također imaju neke marže zar ne? a obzirom da ću već navedene brandove (i još neke ali o tom potom) kupovati direktno od proizvođača, uopće se ne bojim da će ostati nešto za kruh, mlijeko i pelene šalu na stranu, i do sad sam rintao po 10-14 sati na dan ali za druge pa brijem da mi neće biti nimalo teško isto raditi za sebe i svoju familiju i nemojte se nimalo ispričavati na kritikama i prijedlozima-zato sam i otvorio post da iz prve ruke od ipak upućenije populacije čujem mišljenja

ugodan weekend svima! iako ću vjerojatno još postati neke odgovore...
Beshtya je offline  
Staro 19.01.2008., 16:49   #28
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
carine na informatičku opremu u Hrvatskoj nema kod uvoza firmi za tzv. daljnju prodaju (tako se deklarira uvoz i špedicija-što se domaćih uvoznika tiče, znači ovo vrlo malo stvari koje ću sa njima raditi i tu će cijene biti prilagođene Vama (čitaj normalne i konkurentne)...btw...ni Links nema direktan uvoz za pola stvari ...no na stranu to ne namjeravam klati nekome posao i pljuvati po bilo kome...samo otvoriti svoje a korisnici odn. kupci su dovoljno inteligentni da sami odaberu gdje će ostaviti svoje teško zarađene pare...

još samo 1 stvar-klasična trgovina (znači sa nadr.anim trgovcima i lošom muzikom sa radija) neće postojati-isključivo onlajn šop i veleprodaja firmama...stvar funkcionira samo nažalost u Hrvatskoj sve kasni po par godina pa tako i to...no nikad nije kasno
Beshtya je offline  
Staro 19.01.2008., 18:06   #29
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Hmm..webshopovi kod nas jedino i preživljavaju sa 'webshop' maržama jer rade sa domaćim uvoznicima, kupuju robu kad ju prodaju tako da nemaju rizika pada cijene i nemogućnosti prodaje robe sa lagera iznad kupovne cijene. To je i poanta preživljavanja webshopa.
Dakle recimo Bing sa ovakvom politikom, manje risky politikom nije uspio preživjeti, a ti ćeš uzimati vani? Po meni jako riskantno.

Drugi moment koji meni zvuči kao siguran put u probleme je da ćeš raditi i veleprodaju? U ovom trenutku u HR?

Links radi dosta svoga uvoza sam izvana i to upravo da poveća maržu, a ti ćeš raditi isto i prodavati sa par posto. Nadam se da imaš dosta kapitala

Problem ovlaštenih uvoznika. Čim te skuže da rušiš cijene ispod neke razine odmah zovu vendora. Lako se sazna di uzimaš robu, a onda ide 'tko vam je važniji', 'Slobodno izbrišite ovu narudžbu od 30k EUR jer eto netko je kupio 5 kartica i sad mene ***e' ili čisto jedna taktika koja se koristi, a jako je simpatična: vidi se koju robu si uvezao, distributer jednostavno krene nuditi tu robu ispod tvoga ulaza (to će naravno platiti dobavljač nakon tretmana 'mogu ja i druge brandove prodavati ako tako hoćete') dok tebi curi znoj zbog angažiranog kapitala.

Eto - moje mišljenje. Ovo ne mora biti situacija za ove brandove koje si naveo gore, što je roba specijaliziranija, to imaš veće šanse da te netko ne zakači. Links je isto tako na početku prodavao rjeđe stvari na kojima je i zarađivao i imao svoje kupce.

No - eto samo info, od ovih brandova što si naveo sa jednim znam da ćeš imati problema, a Saphire također neće lako ići. Sitnije i posebnije stvari nema toliko rizika jer se nitko ozbiljno ne bavi sa njima i veliki ne obaziru pažnju.

Sretno!
__________________
..smartphone...
Lesa je offline  
Staro 19.01.2008., 19:21   #30
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
Znači nešto tipa Diskonta24, nema skladišta, kako roba dođe direkt preusmjeravanje kupcu...ohoho, u tom slučaju budu sigurno jako niske cijene...
Ne, krivo si shvatio, on ce imati lager robe, samo sto ne zeli imati klasican shop, vec samo online narudjbe i slanje. Znaci danas ja narucim, on salje i sutra je to kod mene. Diskont24 trazi uplatu prije slanja tako da kod njih to traaaje jer cekaju da uplata sjedne na racun i bude vidljiva.

IMO, ovo je dobro jer izbjegava placanje skupog najma poslovnog prostora.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na