Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2010., 15:29   #91
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Oprosti brate Vuče sto nisam napisao smislenu radnju,zaplet i vrhunac u mojoj kratkoj pripovjetci kulta štovatelja LC napajanja ,ali ta oznaka LC POWER u meni izaziva probadanje u predjelu donjeg stomaka kad moras na WC .Dopustite mi da budem malo vulgaran i precizan u konstataciji kad kazem da mi se sere od njih.Nazalost ne raspolazem tocnim informacijama o modelima tih nenapajanja jer vec duze nisam sreo to djubre,ali i pomalo zato jer ga izbjegavam u debelom luku.

Da sad skratim pricu i opet ne napisem gomilu nesmislenog teksta sazet cu svo svoje znanje i umijece u jednu recenicu da pomognem svim kolegama koji citaju pcexpert forum.
"Ne kupujte LC POWER jer je to najvece smece koje postoji ili nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino".

Mozda moja konstatacija ne stoji jer su se u medjuvremenu popravili,ali ne zelim vise nikad da riskiram.Eto,a sad ode na post od Corsair i Seasonic napajanja jer mi je tamo ugodno i dobro se osjecam :P
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 15:55   #92
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Nikakav kult stovatelja Lc-a ne postoji, ali napajanja su im pristojne kvalitete, pogotovo kad se stave u odnos sa cjenovnim razredom u koji spadaju pojedini njihovi modeli. Onih njihovih najosnovnijih modela(oko 400w,sa 12cm ventom) sam poprilicno(50tak) ugradio zadnjih godina po nezahtjevnim konfama i niti jedan nikad nije se pokvario. Takodjer Silent Giant modeli za oko 330kn su odlicna kupnja, nekoliko sam probao i pogone solidne konfe, buka minimalna. Za koga su namijenjena, ta napajanja su dobra. A za probavne smetnje kod doktora, Lc sa tim nema sigurno veze.
Router je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2010., 15:56   #93
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Prvo nisam ti nikakav brat

Drugo, ne razumijem zašto se, čim netko navede nešto pozitivno o bilo kojem brandu, nabacuje etiketa nekog kulta štovanja? Jeste li zbilja toliko ograničene osobe da ne razumijete normalan konstruktivan post od nekog zadrtog pogleda na trenutno stanje?

Treće ako ne raspolažeš konkretnim činjenicama onda radije nemoj ni započinjat raspravu posebice ne tu toliko zadrtom i negativnom tonu.
Činjenica je da su startali s vrlo lošim napajanjima no to se uvelike popravilo novijim serijama.

Ovo je tipičan primjer primitivnog i zadrtog razmišljanja koji je na žalost vrlo raširen na našem području.

Je li osoba koja se opekla jednom na šrot seriju Anteca i od onda sere po Antecu razumna? Je li Seasonic sranje kad je cijela prva X-serija bila takvo smeće da to nije bilo normalno? Da li je Seasinic sranje kad kupiš S12 600 koji bude mrtav out of the box, ili kad dobiš jedinicu koja nije niti zašarafljena dobro?

Zbilja ne vidim potrebe za ovoliko neargumentiranog pljuvanja po nećemu za što i sam kažeš da nisi imao dodira duže vrijeme.
Prestanite vadit zaključke iz jedinica starih par godina jer ovdje govorimo o novim serijama koje nit su jednako dizajnirani nit im je OEM isti.

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
sazet cu svo svoje znanje i umijece u jednu recenicu da pomognem svim kolegama koji citaju pcexpert forum.
"Ne kupujte LC POWER jer je to najvece smece koje postoji ili nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino".
A to se tvoje opsežno znanje temelji na

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Nazalost ne raspolazem tocnim informacijama o modelima tih nenapajanja jer vec duze nisam sreo to djubre,ali i pomalo zato jer ga izbjegavam u debelom luku.


A sad odi i kupi Corsair CX430 i uvjeravaj se kako si kupio odlično napajanje jer na njemu piše Korsejr.

E.O.D.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 27.11.2010. u 16:02.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 16:32   #94
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
E jebiga,sad cemo se jos posvadjati zbog napajanja.Naravno da necu kupiti CX430 jer je ta serija takodjer napravljena zbog niskih troskova izrade,tj oni rade suprotno.Umjesto da ostanu tradicionalno dobri i prepoznat brend,pohlepa je napravila svoje.Mozda cu za par godina i njih popljuvati.

Mozda sam zadrt,ali tradicionalno mi je ostalo usadjeno da je LC los,zbog losih iskustava sa njima.Kao i sa Codegenom i MS Industrial i slicno.

Prije svake kupovine pogledam informacije i recenzije i onda odlucim.
Da ja tebi postavim pitanje.
Da li bi ti prije kupio recimo klimu Toshiba ili Vivax iako si procitao na netu da su im zadnje serije dobre?
Naravno da imas malo vise love.
Ili recimo LCD TV od firme Beko ili Sony,Panasonic?
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 17:03   #95
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
hm, tja. moram reci kako stajem iza ovdje jos par ljudi sto se tice Lc Powera, jer frend drzi IT trgovinu u Sisku preko nekoliko godina (6-7, nisam siguran), i u posljednjih ~godinu dana dila Lc Powera da je to strasno . uglavnom ako treba @Romano - pitam bas frenda da li moze kako izvuci iz baze koliko je napajanja nabavio, koliko ih je prodao, i koliko mu se vratilo na reklamaciju. jer vjeruj mi - jako mali broj, inace mu se nebi isplatilo drzati ih (jer je Sisak jako mali, i potraznja je minijaturna naspram jednog Zagreba/Osijeka/Splita, i jako je lako propasti ).

inace istina jest, i to nitko ovdje ne tvrdi, da se moze LcPower nositi sa nekim jacim brand imenom, barem ne kroz sve modele. ali zato jest jeftiniji od Fortrona, Gigabytea, Chiefteca, Sharkoona i slicnih ~medium brand napajanja. zato ljudi podosta i uzimaju Lc Power, mozda ne za skuplje masine, ali za budget je - taman .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 17:26   #96
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Jučer ugradio LC green power 560W v2.3 u konfu: q6600, 5770, 6gb ram, 5hdd ( raptor, 2*500gb raid radni, 1tb, 500gb ), 1 optika, 3 vanjska diska stalno upaljena/sišu.... radi najnormalnije i pritom pušika hladan zrak za 390kn prezadovoljan!

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
E,vidis ja bi recimo dodao jos 100 kuna i uzeo Seasonic S12II 520W,a ne bi mi palo napamet da uopce razmisljam o LC-u. 100 kn za miran san je neprocjenjivo.
100kn za miran san je ( još uvjek 100kn ) nimalo me nemuči što nisam potrošio još 100kn, mučilo bi me da sam naišao na još 100kn jeftinije napajanje danas

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
A tih 100 kuna bih rodio ako treba.A za 30 kn vise imas 430 S12II koji je majka™ naspram tog LC-a.Ako grijesim neka me netko ispravi.Zar je stvarno doslo vrijeme da se cicijasi za 20-30 kn ,a kvaliteta je neusporediva.[/COLOR]
Kad vidim dokaz negdje da je to loše napajanje onda ću priznati da sam cicija, na osnov čega možeš kazati da je kvaliteta neusporediva?

Zadnje izmijenjeno od: 6Finger. 27.11.2010. u 18:21.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 17:34   #97
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Da ja tebi postavim pitanje.
Da li bi ti prije kupio recimo klimu Toshiba ili Vivax iako si procitao na netu da su im zadnje serije dobre?
Ako bi se osobno uvjerio da baš taj model iz te serije radi kvalitetno bi uzeo bi baš zato što nisam zadrt i podložan etiketiranju već sam otvorena pogleda i bmk što sused balkanac misli da sam budala koja nema pojma kaj valja. Kao što bi i sad kupio nove serije ASRock ploča jer znam da valjaju iako sam donedavno kategorički odbijao sve što je nosilo naziv ASRock.

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Ili recimo LCD TV od firme Beko ili Sony,Panasonic?
Imam BEKO vešmašinu i iznimo sam zadovoljan tako da ako bi taj TV imao neki dobar dizajn, kvalitetan panel i normalnu cijenu uz odgovarajući support zašto ne? Po čemu bi on bio lošiji od, hipotetski govorim jer nemam pojma kaj je unutra ni kakvi su, jednog LG-a koji koristi isti panel i elektroniku?


To kaj je uvriježeno mišljenje, ti ga nazivaš tradicionalnim, da ak je nekaj bio šrot ranije da je šrot i sada je problem nas i naše kulture/mentaliteta. Kod nas vrijedi ono valja samo švabo i samo švabu kupujem jer znam da švabo valja. A kad ga pitaš dal je u zadnje vrijeme probal nekaj kaj nije švabo odgovara ne jer samo švabo valja.

I onda se toj osobi vjeruje jer ona zna kaj valja :facepalm:

Ta analogija vrijedi za elementarne stvari tipa ako si pred 3g gurnul ruku u vatru i opeko se opeći ćeš se i nakon 3g. Kod malo kompleksnijih stvari ta analogija ne drži vodu, a neke od primjera sam naveo u ranijem postu.

Nije problem u LC-u ako brandu nego u našem mentalitetu.

Ne kažem da ću LC preporučit prije, ili da ga svrstavam uz bok, kvalitetnih primjeraka Anteca, Enera, Corsaira, nego govorimo jednostavno da se novim primjercima uzdigao iznad šrot klase kakva je MS, Codegen, JNC, i sl.

A sad, da danas-sutra MS za OEM uzme Seasonic, CWT, Enhance ili nekog igrača takvog ranga pa da složi koju dobru seriju - kupio bi je bez obzira kaj gore piše MS Industrial i što je dugo vremena bio sinonim za jeftino upakiran šrot.
No vidim da čim netko i pokuša započet pričati u pozitivnom smjeru odma ga se etiketira ko štovatelja klana tog branda što je opet problem našeg mentaliteta.

Jer kako vele da se pamet može kupit na placu, svak bi kupio svoju!
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 27.11.2010. u 17:45.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 18:05   #98
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Jučer ugradio LC green power 560W v2.3 u konfu: q6600, 5770, 6gb ram, 5hdd ( raptor, 2*500gb raid radni, 1tb, 500gb ), 1 optika, 3 vanjska diska stalno upaljena/sišu.... radi najnormalnije i pritom pušika hladan zrak za 390kn prezadovoljan!
E,vidis ja bi recimo dodao jos 100 kuna i uzeo Seasonic S12II 520W,a ne bi mi palo napamet da uopce razmisljam o LC-u. 100 kn za miran san je neprocjenjivo.A tih 100 kuna bih rodio ako tr