Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2020., 16:12   #661
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Što raditi ukoliko suvlasnici nekretnine ne žele potpisati pristanak za dovođenje optike? A to je uvjet za bilo kakve radove.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 18:12   #662
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Što raditi ukoliko suvlasnici nekretnine ne žele potpisati pristanak za dovođenje optike? A to je uvjet za bilo kakve radove.
A sta drugo, sjedimo i placemo, nemozes im nista.
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2020., 20:38   #663
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Što raditi ukoliko suvlasnici nekretnine ne žele potpisati pristanak za dovođenje optike? A to je uvjet za bilo kakve radove.
Daj pliz reci koji su im argumenti da ne žele potpisati?

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 21:16   #664
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Što raditi ukoliko suvlasnici nekretnine ne žele potpisati pristanak za dovođenje optike? A to je uvjet za bilo kakve radove.
suvlasnici, ili predstavnik stanara?
ako su problem suvlasnici - idi kod predstavnika stanara.
ako je problem predstavnik stanara, možeš eventualno nazvati upravitelja zgrade, iako oni tu odluku vrate na predstavnika stanara.

ako ništa ne prođe , samo sjest i plakat. eventualno im sasrat da je to budućnost i da im je vrijednost stana manja ako zgrada nema optiku.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 21:27   #665
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Daj pliz reci koji su im argumenti da ne žele potpisati?

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
Misliš da starijim ljudima argumenti puno znače? Kao i optika? Javit će se jedna baba koja će reć “mojoj sestri anki su naplatili 500 kuna iako nije ništa dužna” i ostali će se složit i to ti je tako. Čast onima koš kojih nije.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 07:21   #666
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
suvlasnici, ili predstavnik stanara?
ako su problem suvlasnici - idi kod predstavnika stanara.
ako je problem predstavnik stanara, možeš eventualno nazvati upravitelja zgrade, iako oni tu odluku vrate na predstavnika stanara.

ako ništa ne prođe , samo sjest i plakat. eventualno im sasrat da je to budućnost i da im je vrijednost stana manja ako zgrada nema optiku.
Radi se o kuci, nema predstavnika stanara, samo 2 vlasnika.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 09:13   #667
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Nama doma nisu slali nikakvu suglasnost za uvođenje, samo smo potpisali ugovor i uveli su za koji tjedan, nije bilo nikakvih provjera suglasnosti ili čega takvoga. Al nije bio A1 nego HT.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 10:51   #668
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Počeo mi nakon nekog vremena upload padat ispod 300Mbps pa sam im prigovor slao na mail da mi upload u večernjim satima pada ispod dogovorenog odstupanja i zvao sam tehničku isto da prijavim. Pa su bome nakon dan i pol odma fixnuli situaciju.

Ovo je jutarnje mjerenje, navečer padne za 5-8Mbps down i up.


EDIT:
Problemi su se opet pojavili u poslijepodnevnim satima, upload opet padne od 300 do 350, svakim mjerenjem je drukčiji rezultat. Nekad čak i ode do 450 šta je ok, no jako oscilira upload i većinom je ispod granice do koje smije past.





Primjetio sam također da mi u Firefoxu na mjerenju down nikad nije prelazio 937, dok u Edge-u mi ode na 946Mbps, gledao sam na mrežnom adapteru jer nisam vjerovao baš pretraživačima i stvarno je više kad sa Edge-om mjerim.

EDIT2:
Bio je tehničar danas, uglavnom bezveze jer nije nikakav kvar na opremi bio, nego u centrali je problem što su svih 64 slota popunjena i dešavaju se padovi ovakvi kao kod mene. Pitao sam ga pa kako je to moguće kad sam valjda jedini u kvartu ja spojen na GPON zasad, pošto A1 uopće ne nudi ovu GPON optiku u mom kvartu pa kaže da sam tu u mojoj centrali spojen samo softverski te da sam fizički ukopčan u neku drugu centralu gdje je vjerovatno preopterećenje i dolazi do pada brzine povremeno. Rekao je danas pisat mail pa će me sutra ili preksutra netko kontaktirat da pratim situaciju jel se poboljašala. Pa ćemo vidjet šta će bit.

EDIT3:
Tehničar me zvao sad sat vremena možda od kako je otišao da li se može vratit da su u centrali nešto mijenjali oko parametara i da treba resetirat router pa se vratio napravio reset i sad je rekao da pratim. Zasad se čini sve u redu, ali vidit ćemo još kroz dva-tri dana.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 09.12.2020. u 11:40.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 12:13   #669
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor deda.cro Pregled postova
... pokušao sam isposlovati da mi iz hakoma barem kažu da će poslati ping mail na A1 iako ne očekujem puno, nažalost.

Jučer dobio potvrdu da će A1 završiti projekt, čim se promjene drveni stupovi u betonske.
Stupovi su koliko vidim dovezeni na lokacije i sad se čeka zamjena i onda optika.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 10:41   #670
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Počeo mi nakon nekog vremena upload padat ispod 300Mbps pa sam im prigovor slao na mail da mi upload u večernjim satima pada ispod dogovorenog odstupanja i zvao sam tehničku isto da prijavim. Pa su bome nakon dan i pol odma fixnuli situaciju.

Ovo je jutarnje mjerenje, navečer padne za 5-8Mbps down i up.


EDIT:
Problemi su se opet pojavili u poslijepodnevnim satima, upload opet padne od 300 do 350, svakim mjerenjem je drukčiji rezultat. Nekad čak i ode do 450 šta je ok, no jako oscilira upload i većinom je ispod granice do koje smije past.





Primjetio sam također da mi u Firefoxu na mjerenju down nikad nije prelazio 937, dok u Edge-u mi ode na 946Mbps, gledao sam na mrežnom adapteru jer nisam vjerovao baš pretraživačima i stvarno je više kad sa Edge-om mjerim.

EDIT2:
Bio je tehničar danas, uglavnom bezveze jer nije nikakav kvar na opremi bio, nego u centrali je problem što su svih 64 slota popunjena i dešavaju se padovi ovakvi kao kod mene. Pitao sam ga pa kako je to moguće kad sam valjda jedini u kvartu ja spojen na GPON zasad, pošto A1 uopće ne nudi ovu GPON optiku u mom kvartu pa kaže da sam tu u mojoj centrali spojen samo softverski te da sam fizički ukopčan u neku drugu centralu gdje je vjerovatno preopterećenje i dolazi do pada brzine povremeno. Rekao je danas pisat mail pa će me sutra ili preksutra netko kontaktirat da pratim situaciju jel se poboljašala. Pa ćemo vidjet šta će bit.

EDIT3:
Tehničar me zvao sad sat vremena možda od kako je otišao da li se može vratit da su u centrali nešto mijenjali oko parametara i da treba resetirat router pa se vratio napravio reset i sad je rekao da pratim. Zasad se čini sve u redu, ali vidit ćemo još kroz dva-tri dana.
A1 te obožava.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2020., 12:44   #671
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Bio je tehničar danas, uglavnom bezveze jer nije nikakav kvar na opremi bio, nego u centrali je problem što su svih 64 slota popunjena i dešavaju se padovi ovakvi kao kod mene. Pitao sam ga pa kako je to moguće kad sam valjda jedini u kvartu ja spojen na GPON zasad, pošto A1 uopće ne nudi ovu GPON optiku u mom kvartu pa kaže da sam tu u mojoj centrali spojen samo softverski te da sam fizički ukopčan u neku drugu centralu gdje je vjerovatno preopterećenje i dolazi do pada brzine povremeno. Rekao je danas pisat mail pa će me sutra ili preksutra netko kontaktirat da pratim situaciju jel se poboljašala. Pa ćemo vidjet šta će bit.
Prema tvom boldanom tekstu onda ocito jos nista od poboljsavanja - zamjeni opreme u staroj Amis optickoj centrali u nasem kvartu, o kojoj si svojevremeno pisao kao da bi to A1 trebao obaviti do kraja 2020.god. i time poboljsati uslugu i povecati brzine na starom optickom razvodu od Amisa u nasem kvartu.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 15:11   #672
Ribica
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: zzz
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Prema tvom boldanom tekstu onda ocito jos nista od poboljsavanja - zamjeni opreme u staroj Amis optickoj centrali u nasem kvartu, o kojoj si svojevremeno pisao kao da bi to A1 trebao obaviti do kraja 2020.god. i time poboljsati uslugu i povecati brzine na starom optickom razvodu od Amisa u nasem kvartu.

Jesi ih kontaktirao mailom da ti daju 1gbps brzinu?

Ja sam ih prvo zvao par puta, čak sam i u poslovnici pitao i rekli da ne može. Samo kabelski paketi (kao što piše na sajtu u provjeri dostupnosti za mene).

Onda sam složio mail da sam stari Amis user i da mi je opticka nit provedena skroz do dnevne sobe i da želim povećati brzinu na 1gbps.
Imao sam onaj stari paket 100/100 FTTH.

Čekao sam odgovor skoro 2 tjedna i nazvala me ženska i rekla da su morali odraditi nekakve interne zahtjeve i da je to odobreno sada za mene i da mogu uzeti 1gbps optiku.

Otišao opet u poslovnicu i rekao da želim 1gbps pa sam i njoj tamo morao objasniti da mi je odobrena brzina. Jer je ona valjda i dalje vidjela u sustavu da mogu imati samo kabelski net.

Došao tehničar, malo mi produžio nit i zamjenio konektor dao novi ruter i eto sve šljaka odlicno. 950/500.
Ribica je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 18:34   #673
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Anyone da demantira / potvrdi

Dobio info da a1 poceo trotlat sve po preko, da opet havarija sa ispadom
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 23:25   #674
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Opet problemi sa brzinom... nisu nista sredili izgleda. Opet mi upload sad plese oko 350.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 00:07   #675
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
...kaže da sam tu u mojoj centrali spojen samo softverski te da sam fizički ukopčan u neku drugu centralu gdje je vjerovatno preopterećenje i dolazi do pada brzine povremeno.
Ovo mi više zvuči kao neka filozofska, a ne tehnička misao Spojen ili ne biti spojen, pitanje je sad

Ovo me baš sad zaintrigiralo kako to možeš biti spojen u centrali "softverski" samo. Možda je mislio da si u centrali samo spojen preko patch panela na nit koja dolazi od negdje s nekog većeg OLT-a koji dijeli dolaznu vezu providera na puno korisnika pa je valjda on preoterećen, možda škrtare pa su njega splitali na previše korisnika dalje negdje. Isto sranje samo malo drugačije pakovanje

Zanimljivo je kako pada do otprilike nekih 350-ak megabita, tj. jako blizu okvirno onih 70% koje su dužni pružati. Možda su uložili više u neku skriptu da balansira brzine tako da nikome ne pada ispod tog zakonskog limita umjesto da poboljšaju infrastrukturu.
Exomaniac je offline   Reply With Quote