Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2022., 16:04   #9121
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Imam gumenu(uzeo u Citiyu) (bitno da štiti kameru) i Kaljeno staklo i to je to
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 16:24   #9122
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
Ma A52s je cudo, imam ga, ludilo telefon za tu lovu, naznam zakaj uopce ostali telefoni i postoje na tržištu 😄
Imao sam ga i ok je, ali nije baš tako savršen...😉
locks je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 18:20   #9123
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Da je 8gb verzija na ekupi bi ga uzeo, ovako necu. Cini mi se i motorola edge 30 neo dobar deal na ekupi
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 20:43   #9124
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Za 2500kn taj Edge 30 Neo je pun pogodak. Jeste da ima nejaki SD695, i to jedina realna mana u usporedbi s A52s...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 20:56   #9125
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Da to me kod njega odbilo... Nabrusio sam se na google pixel 6a, cekat cu na amazonu neki bozicni deal, zao mi je da ga nisam za bf uzeo
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 21:34   #9126
Rovanpero
Premium
Moj komp
 
Rovanpero's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Za 2500kn taj Edge 30 Neo je pun pogodak. Jeste da ima nejaki SD695, i to jedina realna mana u usporedbi s A52s...
Kad ga stavis u kosaricu dobijes jos 10%, pa ispadne 2.267kn...jel ga ima netko, kakva mu je kamera?
__________________
...o kako je lijepo biti glup...

Zadnje izmijenjeno od: Rovanpero. 05.12.2022. u 22:12.
Rovanpero je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 06:13   #9127
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
locks je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 09:55   #9128
Sanjo00
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 198
Kakav je taj A52S u usporedbi sa Xiaomi poco f3 ili f4?
Sanjo00 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 10:49   #9129
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Imao sam ga i ok je, ali nije baš tako savršen...😉
a kaj mu fali?
mislim, 2000kn mob i savršen u istoj rečenici, pa neznam baš...
kaj je za tebe savršeno? ne pričamo o mobu za 15kkn

i kad uzmes da imaš...

6,5" OLED ekran
120Hz
brz
soft nadogradnja svaki mjesec (ak je to nekom bitno) Android 13 + One UI 5.0
kamera odlicna
zvuk odlican

mislim ja neznam sta ce ti više od ovog, baš su ga sklepali ono taman
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 11:30   #9130
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Sanjo00 Pregled postova
Kakav je taj A52S u usporedbi sa Xiaomi poco f3 ili f4?
Poco F4 je noviji pa u usporedbi s njim, A52s ima generalno bolje kamere, nešto bolje trajanje baterije, (subjektivno) kvalitetniji software koji se redovno updatea... Poco, osim malo većeg ekrana ima nešto jači SoC no ne znam jel razlika vidljiva IRL, ima osjetno brže punjenje baterije. Za razliku od A52s koji ima optički čitač otišla prsta ispod ekrana (koji radi sasvim ok), Poco ima kapacitivni senzor ugrađen u bočni gumb za paljenje/gašenje koji je obično nešto brži. Za kraj, A52s ima IP67 dok Poco ima IP53 certifikat, ako ti je to bitno...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 06.12.2022. u 11:46.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 11:30   #9131
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Laggy je... navodno novi oneui je brz al ovaj koji sam ja imao na njemu je umiruce spor. Cak ne pomazu niti developer options da ubrzas animacije. Navodno su na novim OneUI to ispravili, al da za 2000kn, gdje je ponuda nikakva, odlican.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 11:55   #9132
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Laggy je... navodno novi oneui je brz al ovaj koji sam ja imao na njemu je umiruce spor. Cak ne pomazu niti developer options da ubrzas animacije. Navodno su na novim OneUI to ispravili, al da za 2000kn, gdje je ponuda nikakva, odlican.
Kolega mi ima A52s i praktički svaki dan imam prilike vidjeti kako mob radi i poigrati se... Mogu reći da nisam primjetio nikakve trzavice s OneUI 4, dapače iznenadilo me kako mob lijepo radi... Sad, sa OneUI 5, kaže kolega da ne vidi neke velike razlike osim u vizualnim elementima i postojanijim animacijama... Uglavnom sitnice. Možda nešto nije bilo u redu s tvojim primjerkom... Generalno vidim dosta kontrastne komentare di jednom mob radi bez greške dok drugom isti taj model šteka i sl.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 11:57   #9133
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Moja žena ga ima. Mob je fantazija i radi ko moj S20. Ja fakat ne vidim razlike skoro nikakve.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 12:05   #9134
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Ma kakvo trzanje i lag, ne pricajte gluposti...
Jos ga ubrzao ovaj apdejt od jucer, bas ono ne vjerujem kak mob dobro radi
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 12:12   #9135
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Kolega mi ima A52s i praktički svaki dan imam prilike vidjeti kako mob radi i poigrati se... Mogu reći da nisam primjetio nikakve trzavice s OneUI 4, dapače iznenadilo me kako mob lijepo radi... Sad, sa OneUI 5, kaže kolega da ne vidi neke velike razlike osim u vizualnim elementima i postojanijim animacijama... Uglavnom sitnice. Možda nešto nije bilo u redu s tvojim primjerkom... Generalno vidim dosta kontrastne komentare di jednom mob radi bez greške dok drugom isti taj model šteka i sl.



Eto ekipe i jos zena ima pixel 7, samsung je debelo al debelo najsporiji.

Mislim da je to stvar navike, ja sam se navikao na nesto stvarno dobro (sto vise ne postoji, oneplus 5t) tako da je meni to od samsunga loše loše, i xiaomi mi je bolji po tome od samsunga... Jedino da mu ne smeta to što ja imam 197 aplikacija instalirano, ali ostalima ne smeta...

Realme je realno gori uređaj od samsugna jer ne radi dobro, zbugan do bola, ali je UI puno brzi i responsivniji. U samsungu mi se znalo dogadjat da mahinalno idem swipeat i kliknit di je aplikacija i da ja prije kliknem nego što on okrene i onda ko debil čekam 5 sekundi dok ne skuzim da UI nije uvatio klik....

Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Moja žena ga ima. Mob je fantazija i radi ko moj S20. Ja fakat ne vidim razlike skoro nikakve.
Tu je vjerojatno i problem i s20 i s21 rade jednako meni koji sam se navikao na OnePlus i čak i Realme...


Kažu da je novi OneUI to sve popravio... nisam probao niti ću... al neka je, trebalo je
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 12:48   #9136
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova


Eto ekipe i jos zena ima pixel 7, samsung je debelo al debelo najsporiji.

Mislim da je to stvar navike, ja sam se navikao na nesto stvarno dobro (sto vise ne postoji, oneplus 5t) tako da je meni to od samsunga loše loše, i xiaomi mi je bolji po tome od samsunga... Jedino da mu ne smeta to što ja imam 197 aplikacija instalirano, ali ostalima ne smeta...

Realme je realno gori uređaj od samsugna jer ne radi dobro, zbugan do bola, ali je UI puno brzi i responsivniji. U samsungu mi se znalo dogadjat da mahinalno idem swipeat i kliknit di je aplikacija i da ja prije kliknem nego što on okrene i onda ko debil čekam 5 sekundi dok ne skuzim da UI nije uvatio klik....



Tu je vjerojatno i problem i s20 i s21 rade jednako meni koji sam se navikao na OnePlus i čak i Realme...


Kažu da je novi OneUI to sve popravio... nisam probao niti ću... al neka je, trebalo je
Koristim Android od Froyo verzije, prošao sam sve faze Cyanogenmoda, PA, TWRP, bla bla. Od starih Xperia, LG-a, Pixela, kineza ovih ili onih. Alergičan sam na lag. Ali lag općenito je po meni faza prošlosti te su Stock ROM-ovi daleko najbolji već dugi niz godina. Možda si ti navikao na vanila android koji je lakši od OneUI i koji više appova može držati u RAM-u pa ti to paše...ako imaš 197 aplikacija instalirano pod normalno, vjerojatno je to slučaj. Ali to ne znači da je software spor ili laggy. Ja imam možda 100 appova instalirano i sve leti ko avion. Čak I app koji nije u RAMu se toliko brzo otvara da nije problem čekati tih 0.3 sekunde lijepe i fluidne animacije...nekad bi dane i dane potrošio podesavajući min-max vrijednosti RAM managementa na nekom custom rom-u da dobijem performanse koje želim jer su se appovi u to doba full sporo otvarali.

Hoću reći, mogu prihvatiti da Pixel radi brže i bolje samom činjenicom jer je Vanila i osjetno je najlakši. Ali da netko OneUI može nazvati laggy i da Xiaomi radi brže, ne mogu. To je zaista predaleko od istine. Taj veoma mali % "sporijih" performansi naspram vanila androida je itekako vrijedan od mnogih korisnih mogućnosti koje nudi. A ako tebi šteka i 5 sekundi čekaš da registrira dodir, onda nešto debelo ne štima ili sa tvojim primjerkom ili možda koristiš neki app, ili 2 od tih 197, koji na Samsungu možda rade problem.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 12:53   #9137
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290