Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2014., 09:31   #361
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Da rabati su ogromni kod nasih trgovaca i to ce tako ostat neko vrijeme.
valjda misliš marže?
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 11:19   #362
arnso
Premium
Moj komp
 
arnso's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 79
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Pff, ja sam bezicirao (odnosno stao u red za G1 gaming) još dok su bile tek u najavi (microline) i nisu se nikada ni pojavile na webu. Nestalo valjda sa palete kad je kamion došao.




Nisam. Ja čekam G1 Gaming.

I kontaktirao sam sve trgovine uključujući i UZI, i nitko nema, e pa tko prvi njegovi moji nofci.
Uopće me ne interesira kome ću ih dati, ja samo hoću grafičku jer sam na HD5450
Heh evo stiglo ti u Links "odlicnoj" cijeni
http://www.links.hr/?naziv=graficka-...kl=051.803.981
arnso je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 13:16   #363
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Citiraj:
Autor arnso Pregled postova
Heh evo stiglo ti u Links "odlicnoj" cijeni
http://www.links.hr/?naziv=graficka-...kl=051.803.981
Artikl nije dostupan čak ni po tako povoljnoj cijeni
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 13:30   #364
arnso
Premium
Moj komp
 
arnso's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 79
Citiraj:
Autor Volume Pregled postova
Artikl nije dostupan čak ni po tako povoljnoj cijeni

Ah, kad sam stavio je pisalo da je dostupno na Trešnjevci i u centrali. Ocito su i po toj cijeni ljudi razgrabili
arnso je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 13:38   #365
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Citiraj:
Autor arnso Pregled postova
Ah, kad sam stavio je pisalo da je dostupno na Trešnjevci i u centrali. Ocito su i po toj cijeni ljudi razgrabili
A kažu kako je kod nas i dalje kriza
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 13:48   #366
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Može li mi netko objasniti, čovjek na prethodnoj stranici je kupio MSI Gaming za 2650 kn na online shopu, a Links prodaje Gigabyte Gaming za 3450,znači 800 kn skuplje (gotovo 30% skuplje nego u tom Alzashopu online.

Mene ne zanima toliko zašto su razlike u cijeni tako drastične , već zašto svi ne kupuju online i uštede trećinu? Da li postoji neka kvaka, strah od naručivanja izvana ili nešto treće?

I sam namjeravam uzeti karticu novije generacije u skorije vrijeme i pokušavam pronaći razlog zašto ne naručiti izvana. Možda ce mi netko prosvjeceniji razbistriti um.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 13:58   #367
Orthodox
Premium
Moj komp
 
Orthodox's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Ostrovo
Postovi: 351
Problem je prijatelju dostupnost te kartice. I na Alzashopu je sve pokupovano i čeka se nova dostava. Neki ljudi su nestrpljivi i žele karticu odmah, te se ne libe za tu ekskluzivnost platiti više. To trgovci znaju i zato dižu cenu.
Orthodox je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 14:02   #368
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Može li mi netko objasniti, čovjek na prethodnoj stranici je kupio MSI Gaming za 2650 kn na online shopu, a Links prodaje Gigabyte Gaming za 3450,znači 800 kn skuplje (gotovo 30% skuplje nego u tom Alzashopu online.

Mene ne zanima toliko zašto su razlike u cijeni tako drastične , već zašto svi ne kupuju online i uštede trećinu? Da li postoji neka kvaka, strah od naručivanja izvana ili nešto treće?

I sam namjeravam uzeti karticu novije generacije u skorije vrijeme i pokušavam pronaći razlog zašto ne naručiti izvana. Možda ce mi netko prosvjeceniji razbistriti um.
Gledaj 770GTX. Vani je 220 eura! Tu je 100 eura skuplja! To je 33%.
4690k 180ak eura vs 1800-1900 kn
matične (asus pogotovo) bar 200 kn jeftinije na 1000kn a skuplje i više
A o izboru da ne pričam!

Uglavnom, osim što se ljudi boje problema u slučaju reklamacije (inače kod nas je po tom pitanju stvar "odlična") i skupe poštarine (200kn je pun k, s tim da mislim da imaš pravo na povrat poštarine u slučaju reklamacije), mislim da je najveći problem neznanje i naravno guru majstori koji ti daju preporuke u podforumu na konfiguracijama od 7-8k+ kuna.
__________________
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 17:48   #369
vahha
Premium
Moj komp
 
vahha's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 490
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Može li mi netko objasniti, čovjek na prethodnoj stranici je kupio MSI Gaming za 2650 kn na online shopu, a Links prodaje Gigabyte Gaming za 3450,znači 800 kn skuplje (gotovo 30% skuplje nego u tom Alzashopu online.

Mene ne zanima toliko zašto su razlike u cijeni tako drastične , već zašto svi ne kupuju online i uštede trećinu? Da li postoji neka kvaka, strah od naručivanja izvana ili nešto treće?

I sam namjeravam uzeti karticu novije generacije u skorije vrijeme i pokušavam pronaći razlog zašto ne naručiti izvana. Možda ce mi netko prosvjeceniji razbistriti um.
I ja sam razmišljao što u slučaju reklamacije, koliko će me doć poštarina do x države, lakše mi je hebat mater na hrvatskom jeziku i dozivat ih svakodnevno . Ali na kraju sam bez razmišljanja uzeo trenutnu karticu u Austriji koja je tad kad je izašla bila debelo jeftinija tamo još sam dobio povrat poreza.
Sada bi također uzeo vanka karticu bez razmišljanja u slučaju da je razlika u cijeni poveća...npr tih 30tak %.
Ipak kod svih nas postoji ta neka "granica" u razlici cijene kartice gdje se "ne isplati" uzimat vanka.
vahha je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 18:43   #370
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ekipa, malo ste jos "zeleni" sto se tice situacije oko hardvera i nabave istog. Cijenu ne odredjuje samo jedna stvar, dosta toga je tu u igri. Ipak smo jos "mali".
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 23:26   #371
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ekipa, malo ste jos "zeleni" sto se tice situacije oko hardvera i nabave istog. Cijenu ne odredjuje samo jedna stvar, dosta toga je tu u igri. Ipak smo jos "mali".
Mali bumo i bili. Da ne velim da nas tretiraju kao "istočno tržište". Ali su nam bome i marže proporcionalno gledajući prevelike. Pa sad ti to opravdaj kako želiš. Govorim o ovim skupljim proizvodima.
U svakom slučaju ulaskom u EU malo se i pojednostavnila i povoljnija kupovina na stanim webshopovima ali je mentlani sklop većine ljudi ostao isti jer misle da je veća šansa da ih "zajebe" neki "stranjac".
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 23:52   #372
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Jos nisu ni dosle grafe kod nas u pravom smislu, nego se nes pojavi tu i tam po takvim cijenama. Ja bum uzel taman tamo pred blagdane i poprilicno sam siguran da ne budu bas tak skupe onda. Valjda ovim nasim "velkim" uvoznicima bas i ne ide bajno, nebi se uopce cudio.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 00:02   #373
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ekipa, malo ste jos "zeleni" sto se tice situacije oko hardvera i nabave istog. Cijenu ne odredjuje samo jedna stvar, dosta toga je tu u igri. Ipak smo jos "mali".
Ne kužim šta to znači još mali?

Jbt ima manjih država od nas u EU pa nemaju takve marže. Kak je moguće da je Asus 20% skuplji nego prosjek u EU? (dakle i Slovenija)
Da ne govorim o drugim proizvodima. Kao kod nas su porezi veći??? Moš mislit.

Netko tu razliku stavlja u džep.
I onda nam prodaje muda pod bubrege.
__________________
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 00:14   #374
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor šokre Pregled postova
...Kak je moguće da je Asus 20% skuplji nego prosjek u EU? (dakle i Slovenija)...
Sorry, neznam na sta tocno mislis. Ja nevidim takvu razliku, btw, mislis na GTX970 sto je i tema valjda? 20%?? Moze primjer?

@Volume, na Slo sam msilio, nemamo sta raspravljati ako smatras da cijena u HR sa 4 mil. stanovnika moze parirati DE sa 80 mil. Sloveniju mi dajte sa cijenama. U biznisu vam je tecaj € = 7.70.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera

Zadnje izmijenjeno od: nino. 16.10.2014. u 08:50.
nino je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 07:38   #375
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15431
http://www.computerbase.de/preisverg...-a1167954.html


Evo npr. asus gtx 970 u švabiji se prodaje za 2650 kn. Ista takva kod nas u adm-u koji je među najjeftinijim