Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2014., 16:59   #901
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Za mis od 600kn bilokakav lag i nepreciznost je nedopustiv, a kako je to logitech, neznam sto bi mislio, oni imaju jako dobre miseve.
Da se malo provjerilo prije kupnje... vidilo bi se da ništa od toga nije istina.
Cijena ne znači ništa, laser ne znači ništa, logitech na kutiji... ne znači ništa.

Logitech miševi izvan "G" serije imaju nizak (niži) frame rate i report rate, a to što je laserski (osjetljiv na podlogu) i bežičan nikako ne doprinosi performansama.

@šokre
Stari DA je jedan od najpreciznijih miševa, taj MX mu nikad neće biti blizu. Ako ti je kontrola i preciznost bitna nisi trebao kupiti "office" miša, nego G400S.
Za podlogu gledaj neku tvrdu, plastičnu i sl. Nikako platnenu s vidljivom teksturom ili ne daj Bože nitima. Na drvenom lakiranom stolu bi trebao super raditi, samo mora biti čist, bez prašine. Laser se zblesira kad naiđe na nešto.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 01.03.2014. u 17:12.
  Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 17:19   #902
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Da se malo provjerilo prije kupnje... vidilo bi se da ništa od toga nije istina.
Cijena ne znači ništa, laser ne znači ništa, logitech na kutiji... ne znači ništa.

Logitech miševi izvan "G" serije imaju nizak (niži) frame rate i report rate, a to što je laserski (osjetljiv na podlogu) i bežičan nikako ne doprinosi performansama.

@šokre
Stari DA je jedan od najpreciznijih miševa, taj MX mu nikad neće biti blizu. Ako ti je kontrola i preciznost bitna nisi trebao kupiti "office" miša, nego G400S.
Za podlogu gledaj neku tvrdu, plastičnu i sl. Nikako platnenu s vidljivom teksturom ili ne daj Bože nitima. Na drvenom lakiranom stolu bi trebao super raditi, samo mora biti čist, bez prašine. Laser se zblesira kad naiđe na nešto.
Ma jbg bila neka reklamacija u igri, nisam htio G700s (ne znam jel taj bolji u odnosu na ovaj), a htio sam bežični...

Taj DA je A1 miš, još radi odlično nakon 6 godina. Propisno je izrauban, a podlogu nisam nikad ni koristio jer nije bilo potrebe. Tak da nemam pojma o podlogama.


tvrda podloga kažeš?
Mislio sam uzet onu krpenu Steelseries QCK.
Misliš da neće valjat?
__________________
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 17:25   #903
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Nemoj QCK na Logijev laserski senzor...iz iskustva
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 18:38   #904
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Da se malo provjerilo prije kupnje... vidilo bi se da ništa od toga nije istina.
Cijena ne znači ništa, laser ne znači ništa, logitech na kutiji... ne znači ništa.
Normalno da logitech znaci nesto, posto sam imao valjda 10 razlicitih logitech miseva u zivotu i svi su do jednog bili odlicni i daleko bolji od konkurencije i niti jedan nije imao lag. Od sroteksa za 80kn s 2 tipke do popularnog mx518. Kad sam s druge strane probavao srotekse ljevih firmi obicno bi umrli nakon 2-3 mjeseca, ili malo bolje miseve "novih" firmi (tipa razer) cesto se ispostavilo da je 50% cijene reklama. Ako to ne zasluzuje povjerenje u firmu, neznam sta zasluzuje.

Jedino sto nisam imao su wireless jer su mi uvijek stvarali lag.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 18:59   #905
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Eto kod logija 50% cijene nije marka kao i kod razera...
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 19:12   #906
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pusti Sandokana, nije svoj otkad je Marijana umrla.
  Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 05:06   #907
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Eto kod logija 50% cijene nije marka kao i kod razera...
Pa nije, ako razerov mis od 700 radi potpuno isto ko logitechov od 400 no?
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 09:41   #908
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Iskreno, najbolji miš kojeg koristil je Kensington expert mouse.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 11:26   #909
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Pa nije, ako razerov mis od 700 radi potpuno isto ko logitechov od 400 no?

Pa nije, ako logitechov miš od 400 radi potpuno isto kao sharkoon/coolermaster/steelseries miš od 250 kn no?
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 14:04   #910
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Pa nije, ako logitechov miš od 400 radi potpuno isto kao sharkoon/coolermaster/steelseries miš od 250 kn no?
Da, samo to nije slucaj.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 19:00   #911
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Malo si fanboy frende, i bas me zanima kakvih si 10 logi miseva imao, i koliko miseva drugi proizvodaca pa da imas takvo misljenje. Izgleda da si u svojoj karijeri promijenio barem 20 miseva iz nekog razloga, dok ekipa mx518 koristi po citavo desetljece...
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 21:26   #912
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Lol. Eto sto rade predrasude . Sto je najgore opce nemam logitecha zadnja 2 misa nego razera jer mi se svidjaju svjecice i nije me sram rec da nije vrijedan tih para, ali kako su pare moje, imam pravo da ih trosim na sto me volja. Ovaj je imo svjecice koje mi se svidjaju i uzeo sam ga

To sto ekipa koristi jedan mis dok se boja s njega ne skine je njihov izbor, ja ih eto mjenjam kad mi dosade (ili se razbiju kao sto je bio slucaj s raznoraznim sharkoonovima, geniusima i slicnim kojima je odlazila dugmad, gulila se boja, driveri bili za K (neprecizni dovoljno) itd itd. Tako da da, promjenio sam u ovih 25 godina koristenja racunala puno vise od 20 miseva, i jedino sto je vise manje imalo jednaku kvalitetu je bio logitech.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 22:00   #913
JohnnyBoy
Guest
 
Postovi: n/a
Godinama koristim MX518 i moram priznati da je ovaj mis remek djelo, isprobao sam razne miseve ali nijedan nije ni blizu ovoj zvjeri koja i dan danas kosta oko 200-250kn sto je zanemariva cijena za takvu kvalitetu.
  Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 11:51   #914
arnso
Premium
Moj komp
 
arnso's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 79
I ja sam imao mx518 (kao i svi valjda?) ali je nažalost stradao u padu sa stola :/ nakon toga sam imao g500 kojem je otisao switch nakon 2 god garancije (ima 3 inace) pa sam sad nakon njega uz malu nadoplatu uzeo g500s i vrlo sam zadovoljan jer za moje koristenje, ne vidim nikakve nepreciznosti i cini se solidno građen
arnso je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 13:19   #915
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Imam stari laserski Logi G3 i ne pada mi napamet ga mijenjati dok radi. Ne znam ni koliko je star, valjda su se tek počeli pojavljivat laseri
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 14:30   #916
arnso
Premium
Moj komp
 
arnso's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 79
g3 je izašao ja mislim da 2006 ili 2007 i koliko se sjećam imao je jako dobre reviewe što se tice preciznosti. Mislim da je on išao do 2000dpi-a ali za normalnu upotrebu nije ni potrebno više. moj g500s ima do 8200 DPI-a a ja imam stavljeno na 500, 800 i 1400 DPI (i koristim ovaj srednji na 800 osim u nekim igrama di ponekad promjenim)
arnso je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 14:31   #917
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Citiraj:
Autor šokre Pregled postova
tvrda podloga kažeš?
Mislio sam uzet onu krpenu Steelseries QCK.
Misliš da neće valjat?
Ja imam razer sphex podlogu, super tanka plasticna podloga sa ljepljivom donjom stranom koju mozes postaviti na bilo sto.

Lagano je hrapava, svaki mis koji sam imao bilo opticki ili laserski je na njoj radio i klizio odlicno.

Ful je crna, osim razer loga i natpisa sphex u coskovima.
koje ja nikad s misem nisam ni dotaknuo.

A super je sto ju se moze odlijepiti i ponovno zalijepiti milion puta i ona ce jos uvijek biti ljepljiva.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2014., 12:57   #918
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717