Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.05.2019., 12:52   #44221
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Bojsi, vi s traktorima na kojoj bp tocite dizel u ZGu, di vam se pokazao najbolji dizel il je to sve isti vrag?
Ovi koji imaju Euro 5 pa na dalje norme
Nemam pojma, tocim gdje stignem, ali uglavnom na petrolu, tifonu, lukoilu i ini. Crodux i neke trece izbjegavam.

Gledam samo da je onaj class+ (kao bolji) dizel.

Nisam jos stigao pratit koliko predjem s gorivom s jedne, a koliko s druge pumpe.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 12:55   #44222
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
na dva mjesta (meho privat i meho ovlašteni) sam čuo izjavu ''toči di oćeš, ali toči uvijek onda tamo''

ja točim na ini, paše lokacijski, iako tifon imam neki popust na HAK al jbg
Pa ak imas popust toci na tifonu

Nisam jos cuo ovu izjavu nigdje, kolko citam, ekipa dost mjenja benzinske, pa isprobavaju di je bolje gorivo.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 13:00   #44223
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,455
ma tih par lipa mi niš ne znači, uzimam uvijek class+ INA iako neznam dal je to išta bolje od običnog
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 13:02   #44224
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Bojsi, vi s traktorima na kojoj bp tocite dizel u ZGu, di vam se pokazao najbolji dizel il je to sve isti vrag?
Ovi koji imaju Euro 5 pa na dalje norme
Uvijek INA, biram novije ili nedavno preuređene pumpe...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 13:11   #44225
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Većinom INA i Class+ dizel, ako je pumpa na kojoj sam bio prije (jer genijalci nisu umreženi, pa mi se ne da svaki put ponovo davati kompletne podatke za R1).
U tom slučaju idem na bilo koju drugu, ali točim samo "bolji" dizel. Nisam primijetio razlike u potrošnji ili da auto "bolje ide".

Evo Spritmonitor rezultata od 11.12.2018. do danas
Megane IV dCi 90
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 13:21   #44226
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Bojsi, vi s traktorima na kojoj bp tocite dizel u ZGu, di vam se pokazao najbolji dizel il je to sve isti vrag?
Ovi koji imaju Euro 5 pa na dalje norme
Sve pumpe kod nas dobijaju uglavnom gorivo od Ine, rijekto kada dobiju iz neke druge rafinerije. Samo što u gorivo idu različiti aditivi, ali isto ih Ina mješa. Gledaj noviju pumpu na kojoj ima dosta prometa i to je to. I nemoj sipati ako je cisterna priključena, ja sam se jednom zajebo i točio na Lukoilu dok je cisterna bila priključena, motor mi je čarobno rondao.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 15:35   #44227
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
I nemoj sipati ako je cisterna priključena, ja sam se jednom zajebo i točio na Lukoilu dok je cisterna bila priključena, motor mi je čarobno rondao.
To je kao kada napravis kakao i pustis ga 5min. Vise nema isti okus pa ga koras promjesati da se magija podigne s dna case
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 16:45   #44228
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Bojsi, vi s traktorima na kojoj bp tocite dizel u ZGu, di vam se pokazao najbolji dizel il je to sve isti vrag?
Ovi koji imaju Euro 5 pa na dalje norme

LukOil na Av. Dubrovnik, valjda 95% tankanja je odrađeno tamo, ostalo na Tifonu i jednom na INI na Zagrebačkoj cesti (nikad više).
bertone je online   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 19:58   #44229
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Momci, trebao bih auto od staraca odvesti na mali servis (ulje, filteri + kočiona tekućina) tu negdje u Zg. Radi se o mondeu mk3, 2.0 benzinac. Ne znam baš kako s fordovima stvari stoje pa trebam preporuku servisa i par informacija. Može i neki lokalno meho. Pretpostavljam da se kod nekog mehe prođe u pol' cijene i odnosu na neki ovlašteni, a kod tako starog auta se ne isplati davati više para. Materijal da kupujem sam ili?
generic je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 21:25   #44230
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Koji je to motor u Focusu?
1.0, 92kw
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 21:32   #44231
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Momci, trebao bih auto od staraca odvesti na mali servis (ulje, filteri + kočiona tekućina) tu negdje u Zg. Radi se o mondeu mk3, 2.0 benzinac. Ne znam baš kako s fordovima stvari stoje pa trebam preporuku servisa i par informacija. Može i neki lokalno meho. Pretpostavljam da se kod nekog mehe prođe u pol' cijene i odnosu na neki ovlašteni, a kod tako starog auta se ne isplati davati više para. Materijal da kupujem sam ili?

zasto ne uzmes telefon u ruke i zovnes prvi ovlasteni Ford servis i pitas ih koliko bi te doslo? Cesto i ovlasteni imaju pakete za starije aute, i cijenom te dodje isto ko da sam ides kupovati materijal, pa ides traziti nekog lokalnog mehu, pa riskiras kakav je, posto ocito nemas pojma za nekog pouzdanog... a i ako ti netko preporuci, ne mora biti da ces biti zadovoljan...



vw ima akcije tih malih servisa za doslovno trosak koliko me kostalo da sam idem traziti i raditi okolo.



a ustedjeni novac i zivci i komocija - neprocjenjivo.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 21:35   #44232
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
rekao bih da ce prije ovlasteni sfusati posao nego neki lokalni meho.
  Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 21:40   #44233
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Momci, trebao bih auto od staraca odvesti na mali servis (ulje, filteri + kočiona tekućina) tu negdje u Zg. Radi se o mondeu mk3, 2.0 benzinac. Ne znam baš kako s fordovima stvari stoje pa trebam preporuku servisa i par informacija. Može i neki lokalno meho. Pretpostavljam da se kod nekog mehe prođe u pol' cijene i odnosu na neki ovlašteni, a kod tako starog auta se ne isplati davati više para. Materijal da kupujem sam ili?
Ja jos uvijek nisam nasao mehu koji je duplo jeftiniji od ovlastenog . A imam auto star 18 godina. Kod mehe odem i kaze bit ce gotovo sutra, sutra kaze sutra i tako tjedan dana. I onda mi jos sjebe tri stvari "jer je to star auto pa je zapeklo...". Odem u ovlasteni, kazu auto ce biti gotov do 14h, u zovu u 13:00 da slobodno dodjem u 14:00. Rad platim 75 kn vise po satu i dobijem racun i mogu platiti karticom jer mi se neda ici do bankomata .

Kupis svoje ulje i filter i rad te nece puno ispasti.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 21:42   #44234
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
rekao bih da ce prije ovlasteni sfusati posao nego neki lokalni meho.
Koju terapiju uzimaš i zašto ju nisi uzeo danas?😂😂

Dobro kolega gore kaže, često imaju akcije za starije aute ,toliko dobre da se ne isplati ni ići dalje od ovlastenog ali za ovo što on kaže može i lokalni Meho ali ne slažem se sa trpimirom oko ovog da će prije ovlašteni zeznuti nešto...

Do sada sam imao xy situacija da Meho zajebe a puuuuno manje da ovlašteni zezne.

Jbg ipak oni svaki dan rade na toj marki auta a Meho mora znati sve marke i često propusti nešto..

Npr Mondeo mk3 odzracivanje sistema nakon promjene filtera goriva... bio sam kraj mehe kad je zvao okolo i guglao kako da ga odzraci jer nije mogao upaliti😂😂

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 21:49   #44235
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
do osobnog iskustva je onda, losi su vam mehe.
  Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 21:53   #44236
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
do osobnog iskustva je onda, losi su vam mehe.
Ma ovisi i šta radiš i na kojem autu. Npr golfa 5 zna popraviti svaka susa... A odvedi npr accord cl7 na stelanje ventila nekom Random mehi...

Za neke stvari tipa promjena ulja ne idem u ovlaštene ali za ista kompliciranije idem jer je ušteda mala a meni puno znači to što oni vec imaju u malom prstu sve bubice i specifičnosti mog modela auta jer su se vec susreli xy puta sa istom stvari.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 22:47   #44237
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ja jos uvijek nisam nasao mehu koji je duplo jeftiniji od ovlastenog .
A gle, s obzirom da vozim hondu (benzinca osme generacije), mislim da nije teško biti puno jeftiniji od Rutinga. Doduše, nisam bio kod njih od 2015. kad sam mijenjao diskove.

Ovako u Pegazu riješim ulje i filtere za 500 ili 600 kn, nisam ni sam siguran, i miran sam. Ne radim puno kilometara, a auto ima lanac.

Mislio sam ako ima netko takav za fordove, bio bi mi idealan deal. Zadnje mislim da sam ga vozio u autohrvatsku i bili su super profesionalni. Zvao tad i ove u grand autu, ali nisam ih mogao dobiti koliko god se trudio.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 07:56   #44238
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Po meni, ako imaš stari auto koji malo vrijedi onda ideš kod lokalnog majstora koji će to skrpati, bolje ili gore. Ako pak imaš auto pod garancijom, skuplji/bolji onda bi bilo bolje otići u ovlašteni. Često isto znaju zeznuti no imaš se barem kome žaliti čitaj generalnom zastupniku koji koliko toliko gleda na to da se ljudi ne žale i ima nekakve mehanizme obeštećenja.
Lokalnom majstoru možeš staviti soli na rep. I da, također pitanje rokova, osobno sam alergičan na kašnjenje, i iz iskustva mogu reći da, ako u ovlaštenom kaže da će auto biti tad i tad onda i bude. Kod majstora skoro pa nikad nije (osobno iskustvo).
Ali, da vozim neki auto koji vrijedi par k kn ili eura razmislio bi o lokalnom majstoru.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 08:12   #44239
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
1.4 Turbo 150KS sa automatskim mjenjacem.
90% voznje je relacija kuca-posao-kuca.

Zagreb, evo sad Google map kaze da je relacija 7,2km i predvidjeno trajanje 26 min. Tako nekako i je slicno, trebam oko 20 minuta da dodjem do posla, nazad zna biti i duze jer bude veca guzva. Kaze Google maps 14-35 minuta, po iskustvu oko 30 minuta i vise zna biti kada se vracam s posla.
Znaci, oko 20-25km/h prosjecne brzine, moze se tretirati kao prava gradska voznja.
Iako je motor novije generacije sa svim djidja midja forama ekologije trosi uredno oko 10 l/100km bez da okom trepne.

6 l/100km bi trebao valjda voziti nizbrdo na tempomatu podesenom izmedju 90-120 km/h
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 08:25   #44240
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
Stari godinama servisira Matrixa u ovlastenom, al realno nije imao niti sta servisirati, radio je veliki servis jednom i reklamaciju kanalnog remena. Ulje i filtre mijenja na stp-u prije tehnickog, najcesce se nadje majstor koji mu to odradi usput.

A ja svoju starinu vozim kod mehe koji mi uredno kaze "nemoj ni dolaziti, ja ti to ne radim" pa ne gubim vrijeme bezveze. Imam srece sto covjek ima drukciji pristup i servisira samo prijateljima i svojoj ekipi pa uvazava i reklamacije. Al najbitnije mi je da mi napravi dijagnostiku ili kroz razgovor zna reci moze li to napraviti ili ne. Jednom me telefonski pokrenuo s ceste sa autom koji je povukao zrak, a ja nisam ni znao sto se dogadja, samo sam pratio upute.

S druge strane strah me odvesti auto bilo kome drugome (ovlasteni included). A morat cu, pezo je to, vec ga nesto novo jebe
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 08:32   #44241
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
U gradu nema smisla računat prosjek pa uspoređivat....
Ista ruta -potrošnja zna varirat od 5.5 do 15-16-17-18 L/100km, samo zavisi u koje vrijeme se vozim, vremenski uvjeti

Jedino kak možeš uspoređivat pojedine aute za potrošnju je kontinuirana brzina po ravnom (autocesta recimo)


Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Momci, trebao bih auto od staraca odvesti na mali servis (ulje, filteri + kočiona tekućina) tu negdje u Zg. Radi se o mondeu mk3, 2.0 benzinac. Ne znam baš kako s fordovima stvari stoje pa trebam preporuku servisa i par informacija. Može i neki lokalno meho. Pretpostavljam da se kod nekog mehe prođe u pol' cijene i odnosu na neki ovlašteni, a kod tako starog auta se ne isplati davati više para. Materijal da kupujem sam ili?
ŠO DA reparatio, fallerovo šetalište, nemaju web, možeš na netu naći broj pa se naručit
Auto robot - https://www.auto-robot.hr/
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 09:54   #44242
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ovo bi mogao biti zanimljiv model. Uz uvjet da se ne kvari na mjesečnoj bazi.

https://www.autopress.hr/novi-alfa-r...brid-sa-800-ks
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 12:33   #44243
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
i da nije napravljen od ruskog karbona koji hrđa
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 18:20   #44244
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-ser...oglas-28442156

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...0-8840cd945589

Laganih 10k mu je skinuo i bog te veseli. Samo koja mu je fora skinut 10k ako auto ima 20 i napisat da ima tvornicko jamstvo ? Odes u bmw i oni provjere km i lijepo ga tuzis...
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 18:42   #44245
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
eto, prijavi i tuzi.



zaboravljas da vecina kupaca niti se kuzi niti pita vec kupe i voze se.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 20:51   #44246
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Ja bi rekao da su pogresno napisali u oglasu. Cijena je identicna onoj u mobile.de oglasu, a to onda nema smisla
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 20:56   #44247
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Ja bi rekao da su pogresno napisali u oglasu.
Moguće, zapravo napisali su točnu kilometražu ali u miljama.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 20:59   #44248
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Više muljaju što stave njemačku cijenu u oglas na njuškalu, odnosno cijenu bez HR davanja i uvoza
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 21:22   #44249
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Uvijek INA, biram novije ili nedavno preuređene pumpe...



Zašto ako smijemo znati?
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 21:48   #44250
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Zato sto tamo svaki put dobije placen gablec

Salim se malo

Pretpostavljam da je razlog novija oprema (spremnici) pa samim time i cisce gorivo.
Cuky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na