Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2009., 13:36   #661
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,862
Citiraj:
Autor ~Trt~ Pregled postova
Nije stick neg je PCI kartica,a i ne vidim kakve veze ima kartica sa tim da isključivo samo WoW ne radi kako spada dok sve ostalo radi ko beba.
Lan nemogu uštekat jer kabel od 30tak metara nemam,a kupit ga sigurno neću da bi isprobao jel mi radi igrica
Errmmm podešavanje WoW-a? Video settings,sound i addonovi? Kakve to veze ima sa wirelessom?
Podešavanje firewalla je nešto drugo i već je podešeno.

pa mozda add onovi idu na internet i primaju podatke hmm?? ne? nisam se zamarao kod brata puno s tim dok je imo xp puno vise laganja, i stick nije mogo vise od 333-340kb/s povuci stavljena sedmica driveri s update-a stick vuce preko 500kb/s ... dali skidas torrente, slusas mjuzu (mislim na radio stanice prek neta) ili bilo sta drugo sto vuce promet s interneta sve to utjece na lag

Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Znam da ti nije pomoc, ja sam kod kumica digao Sedmicu na slicnoj konfi i imao slicnih problema s grafikom. Svaka igra, neovisno koliko je bila stara radila je kao da nema drivera za grafu. Najprije smo pomislili da su se driveri pokvarili, cistili ih, nije bilo pomoci. Probali sa starijim driverima, cak reinstalirali sedmicu. Nista. Cudno je da je pred mjesec dana sedmica radila normalno.

Stavili smo XP gore, sve se vratilo u normalu. Mozda ovi novi driveri od ATI imaju neke krive postavke u njima, a definitivno ovi sa driver update-a nisu dobro radili.
po pravilu nzm dali update-ti za grafu dolaze s offical stranice i neznam dali oni to updejtaju tako da je najbolje uvijek s offical stranice skinuti i provjeriti stanje
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 13:50   #662
~Trt~
red drum
Moj komp
 
~Trt~'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 144
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
pa mozda add onovi idu na internet i primaju podatke hmm?? ne? nisam se zamarao kod brata puno s tim dok je imo xp puno vise laganja, i stick nije mogo vise od 333-340kb/s povuci stavljena sedmica driveri s update-a stick vuce preko 500kb/s ... dali skidas torrente, slusas mjuzu (mislim na radio stanice prek neta) ili bilo sta drugo sto vuce promet s interneta sve to utjece na lag
dakle po 3 put....Clean install WoW-a je dakle nema addonova...
naveo sam kao primjer da sve ostalo radi kako spada i ne skidam niti gledam išta dok igram WoW iako i da gledam na 10Mbit vezi nebi bilo nikakvih problema.
__________________



~Trt~ je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 14:19   #663
ermin
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 8
probao sam brisati stare drivere sa CC... jedino sta nisam u safe mode-u.idem jos dati jednu priliku safe-modu a ako nebude uspjeha vracam stari dobri xp...


tako je,u igrici recimo cod2 fps-i neidu preko 70 na najlosijima postavkama dok su prije bili 180-200
ermin je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 14:42   #664
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,862
Citiraj:
Autor ~Trt~ Pregled postova
dakle po 3 put....Clean install WoW-a je dakle nema addonova...
naveo sam kao primjer da sve ostalo radi kako spada i ne skidam niti gledam išta dok igram WoW iako i da gledam na 10Mbit vezi nebi bilo nikakvih problema.
onda stvarno vise neznam sta bi moglo biti

evo malo sam googlao cak 35 sek i naisao na ovo baci oko

https://forums.wow-europe.com/thread...24164070&sid=1

prvo procitaj sve onda idi na izmjenu ako pisu
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 14:46   #665
Iv@n_36
Premium
Moj komp
 
Iv@n_36's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 74
Citiraj:
Autor ermin Pregled postova
probao sam brisati stare drivere sa CC... jedino sta nisam u safe mode-u.idem jos dati jednu priliku safe-modu a ako nebude uspjeha vracam stari dobri xp...


tako je,u igrici recimo cod2 fps-i neidu preko 70 na najlosijima postavkama dok su prije bili 180-200
Ja imam isti problem kao i ti, čak sam probao drivere i preko safe modea pobrisati, ali mi je još uvijek dosta manji FPS u igricama nego na XP. Izgleda da ću i ja na stari dobri XP, dok se malo Win 7 ne zakrpa.

Zadnje izmijenjeno od: Iv@n_36. 23.12.2009. u 15:09.
Iv@n_36 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 14:50   #666
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
preporucam VLC ili kompletne kodeceke s MPC (k-lite codec pack 5.xx)
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
One of the new features announced at the recent Windows 7 Reviewer’s Workshop in LA is that Windows 7 will natively support a number of popular media formats, so that users don’t have to worry about finding, installing and downloading third-party codecs. This is an evolution in media support which is similar to the inclusion of native MPEG-2 playback in Windows Vista, providing the DVD playback functionality which was missing in Windows XP. Windows 7 will also support H.264 video and AAC audio. The support for AAC will be welcome news for people with music and video that has been encoded in Apple iTunes, as Windows 7 will be able to play all iTunes media through Windows Media Player. Unfortunately, this won't apply to media that has been purchased from Apple's iTunes store, because Windows 7 can't decode the Apple FairPlay DRM, which Apple refuses to license to anyone else.

The ability to play back these additional formats has implications for new Windows 7 services like libraries and networked media player support, as Windows 7 users can index and search across their iTunes media without needing to use iTunes as the default player, and can send a wider variety of media content to a centralized location. A more subtle user benefit is that by not having to download third-party codec bundles (which is convenient in itself), users can minimise the inevitable build-up of unverified software running on their systems. By bundling a wide variety of media formats into Windows 7, Microsoft has created an operating environment which negates the need for third-party codecs and should therefore run more stably and reliably. It also brings blanket support for the most popular online media formats, providing an environment in which users can start playing their favourite content immediately.

Izvor: apcmag
S K-Liteom bude tek imal veselje i pol. Bezveze trpate te codece, a Windows 7 podržava masu formata i dosta je (ako vam ne paše ugrađeni WMP) neki solidan player i to je to. Nikakvi codec-packovi i slične peripetije.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 14:55   #667
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,862
pa upocetku kad je sedmica izasla imao sam neke sharkove kodeke i to mi se dosta klalo patio sam se punih 2mj s njima, nakraju sam napravio kod buraza k-lite i stavio MPC i radi savrseno, i kod mene je trenutno tako i nekolje mu/mi se nista bar za sada no kako kome pase s tim driverima

kompletan taj WMP mi se nesvidja no to sam ja kad an nesto naucis sta da mu radis
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 15:02   #668
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Fora je u tome da apsolutno nema potrebe za codec-packom u današnje doba, a to kaj su ljudi naučeni na korištenje codec-packa, e to je pak priča za sebe. Probaj jednom prilikom na firško instaliranim Windows 7 pokrenuti (s VLC-om, MPC-HC-om, GOM-om, KMplayerom i sl.) bilo koji film, seriju, crtić, dokumentarac, itd. i skužil budeš da sve radi bez ikakvih dodatnih codeca, K-Litea, ffdshowa i ko zna čega sve još. S tim da Gabre uopće nema problema s codecima i playerom, nego vrlo vjerojatno s driverima od grafičke. Nek provjeri dal mu je u CCC-u sve dobro podešeno na relaciji komp-TV i tek onda nek podesi (ako treba) postavke u playeru. Ili ima neku stariju verziju GOM-a koja koristi DirectDraw i slične fore za Overlay, a u tom slučaju se uvijek Aero gasi.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 15:39   #669
papirus
Premium
Moj komp
 
papirus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 109
Slažem se sa MCG-om da za windows 7 nisu potrebni third-party kodeci,međutim ne vidim niti jedan razlog zašto bi s K-Liteom bilo problema??
Ovo govorim iz vlastitog iskustva jer od kada sam instalitrao sedmicu prije godinu dana uvijek sam na njoj imao mpc sa k-lite kodecima,a koji su šljakali bez beda..
papirus je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 15:45   #670
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
K-Lite je pun nepotrebnih (usporedite ovu listu s Windows 7 listom nativno podržanih codeca, filtera, formata i tome slično) sranja, codeca i filtera koji prebrišu sistemske, a bome ih i ima po nekoliko za jedno te iste namjene. Dajte si truda, pa prilikom instalacije K-Litea provjerite (Show Details opcija, ako se ne varam) kaj sve se instalira. Nakon toga probajte naći sve to u sistemskim datotekama, a za kraj pokušajte deinstalirati kompletan K-Lite, a da ne syebete instalciju Windowsa.

Ako već trebate codec-pack za Windows 7, onda je daleko bolje rješenje Win7codecs, CCCP ili x64 Components. Onda kad se jave problemi, niko živ ne sumnja na K-Lite i slične codec-packove, jer to svima tak i tak u 99% slučajeva "radi bez problema", a ruku na srce većina ljudi nema pojma kaj instalira, niti na koji način to kaj instaliraju utječe na ostatak sustava. Najčešće se instalira po principu Next-Next-Next, a i "svi" koriste taj K-Lite tak da mora da je dobar. Da bi se na kraju ispostavilo da je K-Lite taj koji radi sranja skupa sa svojom vojskom nepotrebnih gluposti i sljedeća stvar na repertoaru je - format C.
Citiraj:
Autor papirus Pregled postova
Ovo govorim iz vlastitog iskustva jer od kada sam instalitrao sedmicu prije godinu dana uvijek sam na njoj imao mpc sa k-lite kodecima,a koji su šljakali bez beda.
Dosta ti je bil samo MPC-HC i sve bi ko i s K-Liteom radilo bez problema.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 15:48   #671
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,862
budem probao hvala na informacijama, iako sam sada presao na xbmc pa rijetko kada i koristim MPC ali za neke vide-e kratke mi treba
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 18:07   #672
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
po pravilu nzm dali update-ti za grafu dolaze s offical stranice i neznam dali oni to updejtaju tako da je najbolje uvijek s offical stranice skinuti i provjeriti stanje
Prvo mi je sam win automatski potegnuo sa updatea. Obrisao ih i skinuo 9.12. No nije radilo dobro. Napravili cisti install Win 7, bez update ovaj put i stavili 9.12. Opet nije radilo dobro. Skinuli sve dx update, patcheve, sve bilo probano. Stavili XP, 9.12, sve radi normalno... Moja ideja je da neki driveri od win koji se automatski instaliraju za masu stvari ne rade dobro, a to sve zajedno utjece na grafu i igre. Jednostavnije je na stariji stroj stavit XP i ne se zamarat previse. Windowsi ko windowsi...
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 21:19   #673
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,862
pa ja sam nedavno imo problema s borderlandsom, gasio sam bio s dvije jezgre na jednu pa to nije pomoglo, pa sam gasio u ati-ju AI i to je pomoglo donekle, nakraju sam skuzio da grafa cim predje 70 C* mi se igra srusi i smrzne se cijeli komp jedino reset pomaze...kad su izasli 9.12 catalyst instlirao popalio sve i uredno sljaka a do sad nikad problema s atijevim driverima ovo mi je prvi put bas da sam se za*ebavao s driverima
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 22:50   #674
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
gore je najnoviji GOM, i k-lite najnoviji Standard...

GOM mi je uvjerljivo naj praktičniji player, a VLC ću stavit an zadnje mejsto po praktičnosti, na stranu njegove mogućnosti... odnosno, što mi kod VLC-a fali su keyboard shortcuti za kontrolu slike.. zoom-a i color, contrast i brightness... a to GOM ima super rješeno...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 22:57   #675
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Dobro je Gabre, već smo nekolko put na raznim temama prošli to za VLC i GOM. Koristi kaj te volja, a u opcijama GOM-a pod Video pogledaj dal ima kaj korisno za Output; poput OpenGL, Direct3D, DirectX Video i tome slično. U slučaju da ima tak nekaj, poigraj se sa svim opcijama dok ne najdeš onu koja ti ne gasi Aero, tj. dok ne najdeš onu koja ne zaključava Overlay - u tvojem slučaju zaključana je na GOM player.
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
gore je najnoviji GOM, i k-lite najnoviji Standard.
Imaš GOM koji ima svoje sasvim vredu i dostatne codece i koji pokreće sve kaj ti padne na pamet, a onda još instaliraš K-Lite. Ko da imaš solarno grijanje i radi odlično, ali ti ipak za svaki slučaj uvedeš i plin i peć na drva i grijanje na ugljen, pa se kasnije žališ kak je grijanje skupo. Ljudi vi niste za drugo nego da imate 101 problem, jer očito da vam dani ne prolaze dobro ako se ne pojavi bar jedan neobjašnjiv problem dnevno.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 23.12.2009. u 23:08.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 23:02   #676
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,862
to se i meni dogadja prilikom izlaska iz igrice (samo odredjene) ili teamviewera jer npr. odem kod cure nakacim se kuc i odradim sta treba no ostaje mi "thema" kao na starim windowsima tipa 98-ice...dal to mogu ikako iskljuciti jer taskbar se potpuno zakljuca moram ili na log off ili restart nije mi to problem neko cisto ovak dal netko zna to srediti
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 23:09   #677
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
K-Lite je pun nepotrebnih (usporedite ovu listu s Windows 7 listom nativno podržanih codeca, filtera, formata i tome slično) sranja, codeca i filtera koji prebrišu sistemske, a bome ih i ima po nekoliko za jedno te iste namjene. Dajte si truda, pa prilikom instalacije K-Litea provjerite (Show Details opcija, ako se ne varam) kaj sve se instalira. Nakon toga probajte naći sve to u sistemskim datotekama, a za kraj pokušajte deinstalirati kompletan K-Lite, a da ne syebete instalciju Windowsa.

Ako već trebate codec-pack za Windows 7, onda je daleko bolje rješenje Win7codecs, CCCP ili x64 Components. Onda kad se jave problemi, niko živ ne sumnja na K-Lite i slične codec-packove, jer to svima tak i tak u 99% slučajeva "radi bez problema", a ruku na srce većina ljudi nema pojma kaj instalira, niti na koji način to kaj instaliraju utječe na ostatak sustava. Najčešće se instalira po principu Next-Next-Next, a i "svi" koriste taj K-Lite tak da mora da je dobar. Da bi se na kraju ispostavilo da je K-Lite taj koji radi sranja skupa sa svojom vojskom nepotrebnih gluposti i sljedeća stvar na repertoaru je - format C.

Dosta ti je bil samo MPC-HC i sve bi ko i s K-Liteom radilo bez problema.
Probao sam pa ne radi bar 100 filmova iz moje kolekcije....
Imam/imao sve verzije 7ice instalirane od prve probne verzije još, i svaki put je instaliran k-lite gore koji je radio besprijekorno kao i win7, naravno aktualni k-lite u trenutku instaliranja. Uvijek je instaliran sa details opcijom i ponekim čačkanjem ručno po pojedinim filterima, i nikad ama baš nikakvih problema ni sa njim ni sa mediaplayerclassicom; a kamoli da mi padaju na pamet sulude ideje da ga deinstaliram. Pa nisam poludio dirat nešto što savršeno radi već sve ove godine koje koristim taj codec pack
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 23:14   #678
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
OK, koristi ga i dalje. Meni već godinama sve radi bez codec-packova i sličnih veselja. Nemojte da vam ja kvarim užitak gledanja filmova s pričama kak je K-Lite zlo. Vama nikak da se objasni da MPC-HC sam bez ikakvih dodatnih codeca i codec-packova vrti masu toga, ali hej ako MPC-HC dolazi u sklopu K-Litea onda mora da je K-Lite zaslužan za MPC-ovo odlično pokretanje svih mogućih video i audio formata.

Pogledajte u MPC-u pod External Filters za kolko toga je stvarno zaslužan K-Lite, a kolko player sam zahvaljujući svojim filterima vrti ono kaj bacite pred njega.
Još bolje, pokrenite Autoruns, pa kartica Codecs i provjerite kolko nepotrebnih gluposti imate i za kolko od tih svih codeca koje vam izlista, ste 100% ziher da znate čemu služe i zbog čega su instalirani.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 23.12.2009. u 23:41.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 13:30   #679
krlja
Premium
 
krlja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Ne znam
Postovi: 65
Windows 7 x64 i Samsung s5230

ne mogu nikako namjestit da mi mobitel prepozna preko usb-a da li zna netko kako to napravit? na visti 32 bitnoj radilo sve normalno
krlja je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 13:35   #680
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Momci,dva problema:

1. Battlefield 2 nikako da proradi na Win 7 Ultimate
2. Veci ping na Cod2 serverima u usporedbi sa XP SP3, primjerice isti server:
- XP SP3- ping 30
- Win7 Ultimate- ping 60

Ima tko iskustva?
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 13:46   #681
Iv@n_36
Premium
Moj komp
 
Iv@n_36's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 74
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Prvo mi je sam win automatski potegnuo sa updatea. Obrisao ih i skinuo 9.12. No nije radilo dobro. Napravili cisti install Win 7, bez update ovaj put i stavili 9.12. Opet nije radilo dobro. Skinuli sve dx update, patcheve, sve bilo probano. Stavili XP, 9.12, sve radi normalno... Moja ideja je da neki driveri od win koji se automatski instaliraju za masu stvari ne rade dobro, a to sve zajedno utjece na grafu i igre. Jednostavnije je na stariji stroj stavit XP i ne se zamarat previse. Windowsi ko windowsi...
Ja sam isto tako probao sve što je gore napisano, ali jednostavno bude skroz nizak FPS u igrama, dok na Xp-u to nije slučaj. Probati ću se još prebaciti na X32 verziju, da budem siguran da nije problem u 64-bitnim windowsima.
Iv@n_36 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 14:45   #682
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Da, i ja sam 64 bita instalirao, nismo probali 32 jer nisam imao 32bita sedmicu, samo stari XP.

@ beetleman, probaj compatibility i poskidaj sve patcheve. Ako nista ne upali vracaj se na XP, ili dual boot... Kako vidis ja sam imao slucaj da nije dobro radilo dobro bez obzira sto smo probali.

Ja se slazem s McG-om oko tih filtera, vidim da se covjek trudi objasniti, no ljudi su tvrdoglavi. Uz masu playera koji imaju sve moguce codece u sebi, zaseban codec pack je nepotreban. Redundancija u codecima moze samo dovest do problema oko reprodukcije videa, pa cak i kod neispravnog rada windows explorera.

Kad smo vec kod codeca, dal tko na sedmici x64 koristi 64 bitne codece i mozda 64 bit MPC HC? I dal mu radi dobro? Jucer mi se "srusili" driveri od grafe prilikom reprodukcije mpeg2 preko x64 MPC HC. S novim CoreAVC 2.0 mi dosta brze rade MKV-i preko 64bit MPC, no onda me mpeg2 pocne zezat (preko internih filtera u MPC).
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 15:38   #683
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
64-bitni MPC-HC nema sve opcije ko 32-bitni, još je u fazi razvoja i sami autori preporučuju korištenje 32-bitne verzije, neovisno o tome dal se radi o 32 ili 64-bitnom operativnom sustavu.
Jednog lijepog dana kad slože 64-bitni MPC-HC kak spada, onda bude to-to, a zasad je 32-bitna verzija ta koja valja.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 15:48   #684
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Nekad kad mi se dignu win7 x64 ult, ne pokrenu se gadgeti. Sve se normalno digne i radi ok ali gadgeti se ne dignu. Nakon restarta sve ok. Jel još kome i jel ima razlog zašto se to dogodi?
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 16:39   #685
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Znam za preporuku sto se tice MPC HC 64bit kao i za ffdshow 64bit. No uglavnom MPC radi ok (isprobavam ga par dana). Imam samo tih problema s originalnim windows mpeg2 dekoderom koji ne voli resize slike pa mi rusi driver od graficke. Vratit cu se vjerujem na x86.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2009., 02:15   #686
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Imam jedan problem s Win7 x64 koji me IZLUĐUJE!
Wallpaper..bilo koji da stavim, nikako ga ne prikazuje, promjenim temu..nema wallpapera.
Kada se komp gasi pokaže na sekundu prije nego se ugasi postavljeni wallpaper..i naravno ugasi se komp. Nikako ne mogu skuziti radi čega se to dešava. Nema spywarea, nema virusa ili sl.
Ima tko kakvu ideju jer mi se stvarno ne da brisati windoze radi takve gluposti..
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 10:13   #687
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
@ Rain Man:
Ja na lapu koristim 64-bit MPC HC i radi ko podmazano, jedini minus mu je da za*ebava s appleovim .mov videima. Radi mi normalno DXVA za HD video tako da ne vidim razlog za instaliranje CoreAVC-a i inih codec packova pored AIO rješenja.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 11:09   #688
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Nije baš replay, ali volio bih znati nešto o podešavanju E-Maila na sedmici. Ima li nešto kao outlook expres, kao što je bilo kod XP-a. Ja se ne mogu snaći (ne znam pronaći gdje bih poštelao podatke za e-mail). Molim pomoć!
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 11:13   #689
Branx
kripl. ing.
Moj komp
 
Branx's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Citiraj:
Autor mars952 Pregled postova
Nije baš replay, ali volio bih znati nešto o podešavanju E-Maila na sedmici. Ima li nešto kao outlook expres, kao što je bilo kod XP-a. Ja se ne mogu snaći (ne znam pronaći gdje bih poštelao podatke za e-mail). Molim pomoć!
U W7 su izbacili mail klijent, vjerojatno zbog onih svih tužbi za monopolizam
Ali postoji Windows Live Mail... skida se posebno - http://download.live.com/wlmail

Malo apgrejdana verzija Outlook Expressa, odnosno Windows Maila iz Viste...
__________________


ALL SOLD :\
|

Lap: MacBook Pro 2019
CPU: 8th gen i5-8257u (4c/8t)
RAM: 8GB DDR
HDD: 256GB NVME | 512GB NVME USB-C (TB)
Dock: HP Thunderbolt Dock G2
Monitori: 2* Dell P2418D 2K
Periferija: Lenovo Essential Keyboard | Logitech MX Master 2S | Sennheiser HD 4.40 BT
OS: MacOS Big Sur | BootCamp Windows 10
Branx je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 11:26   #690
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,862
ali thunderbird daleko bolji, koristio sam windows mail no kad sam otkrio thunderbird preporodio sam se, ima puno vise opcija...za gmail postavis za 15sek...vec ima s sve podatke ubacene samo user name i pass i unutri si
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na