Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2016., 22:08   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Nadzor elektronske komunikacije građana putem WhatsAppa, Vibera i Skypea

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/o...---425877.html


Eto.

Znam da je privatnost na mobitelima danas praktički nepostojeća, ali me zanima čisto iz znatiželje, da li itko zna na koji način funkcionira taj softver za nadzor ovih messengera ?
Tipa, neki programčić lokalno na mobitelu, na serveru tih programa, nešto treće ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 23:09   #2
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/o...---425877.html


Eto.

Znam da je privatnost na mobitelima danas praktički nepostojeća, ali me zanima čisto iz znatiželje, da li itko zna na koji način funkcionira taj softver za nadzor ovih messengera ?
Tipa, neki programčić lokalno na mobitelu, na serveru tih programa, nešto treće ?
Posalje ti aplikaciju koju ti moras instalirati i onda ti moze raditi sto god hoce,cak i gledati obe tvoje kamere a da ti to ne primjetis.I ne nadziru se samo gore narecene aplikacije vec kompletan uredjaj.
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2016., 23:13   #3
samoborac
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Samobor
Postovi: 13
Svi operateri moraju omogućiti konekciju izdvojenom prislušnom mjestu. Cijena programske opreme ima 6 znamenki u eurima. Operativna uporaba je regulirana zakonom. Nadzor....
samoborac je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 23:27   #4
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Posalje ti aplikaciju koju ti moras instalirati i onda ti moze raditi sto god hoce,cak i gledati obe tvoje kamere a da ti to ne primjetis.I ne nadziru se samo gore narecene aplikacije vec kompletan uredjaj.
Tko pošalje kakvu aplikaciju ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 01:10   #5
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Tko pošalje kakvu aplikaciju ?
Ma nema aplikacije, to su gluposti.

Operateri instaliraju sustav koji iz medijacije dobiva ispis transakcija koje su se dogodile u tom danu (ili češće, on demand), te se analiziraju tagovi u komunikaciji (viber, whatsapp, messenger).

Imali smo testiranje takvog softwera kod jednog našeg operatera, bome zastrašujući komad sofwera, taman ti lipo ispiše komunikaciju
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 07:44   #6
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Ma nema aplikacije, to su gluposti.

Operateri instaliraju sustav koji iz medijacije dobiva ispis transakcija koje su se dogodile u tom danu (ili češće, on demand), te se analiziraju tagovi u komunikaciji (viber, whatsapp, messenger).

Imali smo testiranje takvog softwera kod jednog našeg operatera, bome zastrašujući komad sofwera, taman ti lipo ispiše komunikaciju
Ovdje govorimo o sluzbama a ne o operaterima.Osobno sam gledao prezentaciju ove talijanske tvrtke i znam kako im radi program.Posalje ti poruku,ali poruka bude sa brojem kojeg ti znas, tj nekoga u tvojem imeniku i tada kada otvoris poruku instaliras program i on prezume upravljanje tvojim uredjajem.Ovo sto si ti gledao je samo 30% posto ono sto moze taj program.
Radi se o ovakvom programu,ovaj koji je prezentiran za ovu emisiju je samo 50% od onoga sto moze napraviti onaj pravi od ove tvrtke.Evo i video ali na talijanskom jeziku.
http://www.iene.mediaset.it/puntate/...re-_9585.shtml

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 09.02.2016. u 08:10.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 08:23   #7
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Ovo je staro bar sest mjeseci, to su pokusavali kupiti od hacking teama preko seven it firme ali su bili prenesposobni i za to.
Hacking team je haknut i dump svih njihovih servera je na torrentima ukljucujuci i prodajni razgovor o kupovini alata.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 08:44   #8
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Nije problem u nasim sluzbama,vec u nesposobnoj Vladi koja je bila na vlasti 2013 i 2014 godine, tj. onim politicarima koji su zaduzeni za sigurnosne agencije.Ako si pogledao link koji sam stavio talijan i sam kaze da su im serveri bili hakirani.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 08:47   #9
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
obavezno mora biti instaliran agent na mob jer se operater i propisani nadzor telekomunikacija moze slikati kada se koriste enkriptirani kanali komunikacije (dakle svi moderni IM i audio-video servisi).
doduse, ljudi u hrvatskoj su toliko zaostali da i kriminalci koriste jos obicne pozive, sms-ove i email komunikaciju u plain textu, a exchange i postfix admini dilaju mailove okolo.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 09:07   #10
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Nije problem u nasim sluzbama,vec u nesposobnoj Vladi koja je bila na vlasti 2013 i 2014 godine, tj. onim politicarima koji su zaduzeni za sigurnosne agencije.Ako si pogledao link koji sam stavio talijan i sam kaze da su im serveri bili hakirani.
Nije tajna da su im serveri bili hakirani jer apsolutno svi njihovi podaci su online. Sto se tice nesposobnosti, pogledaj u exchange dumpu kako razgovaraju kao da narucuju krumpire, zele se naci s njima u Zagrebu, a nemaju ni odobrena sredstva. Sredstva su stalno u kontekstu buduceg nesvrsenog vremena.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2016., 09:14   #11
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Hacking team je haknut i dump svih njihovih servera je na torrentima ukljucujuci i prodajni razgovor o kupovini alata.
Vidim da si krivo informiran, haknut je samo onaj dio koji je Hacking team dao da se hakira.A on ukljucuje neuspijele prodaje, njima rizicne prodaje i stari softver Galileo.Nego znas li ti koliko ti vremena treba za skinuti sa servera 400GB podataka?Uz sve to sto za to treba vremena jos je teze jer krades onima koji imaju "alarm" za takve stvari.Uglavom Hacking team je prodao taj Galileo svim zivima, pa kada su vidili da je vrag odnio salu i da bi mogli izgubiti glavu, pustili su da im se samo dio (napominjem samo dio ) navodno ukrade.Uglavnom Hackin Team razmislja kako bih i ja razmisljao, a to je bolje da je ispasti glup i nesposoban nego zavrsiti u zatvoru i izgubiti glavu.Vjeruj mi da su glavni klijeniti Hacking Teama i dalje sigurni kao i njihovi podaci.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 09:35   #12
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Vidim da si krivo informiran, haknut je samo onaj dio koji je Hacking team dao da se hakira.A on ukljucuje neuspijele prodaje, njima rizicne prodaje i stari softver Galileo.Nego znas li ti koliko ti vremena treba za skinuti sa servera 400GB podataka?Uz sve to sto za to treba vremena jos je teze jer krades onima koji imaju "alarm" za takve stvari.Uglavom Hacking team je prodao taj Galileo svim zivima, pa kada su vidili da je vrag odnio salu i da bi mogli izgubiti glavu, pustili su da im se samo dio (napominjem samo dio ) navodno ukrade.Uglavnom Hackin Team razmislja kako bih i ja razmisljao, a to je bolje da je ispasti glup i nesposoban nego zavrsiti u zatvoru i izgubiti glavu.Vjeruj mi da su glavni klijeniti Hacking Teama i dalje sigurni kao i njihovi podaci.
Malo bolje pogledaj podatke, sve je tamo, ne samo neuspjele prodaje. Naravno da ce reci da je sam pustio podatke, a ne da su ga haknuli ko zadnjeg naivca. 2 tjedna su im bili u sustavu, da je imao i 100mbit sto cisto sumnjam to se zacas iskopira.
Palo Alto odnosno alarm se nije oglasio i samo su cekali da se njihov sys admin ulogira u servere kako bi dobili pristup svim serverima.
Da su selektivno pustili stvari koje nisu opasne za njih ne bi procurila konverzacija kako je tekao postupak kupnje Oday exploita.

Sto se tice komentara da je vrag odnio salu pa su morali leakati, stvarno ne kuzim taj komentar s obzirom da im posao nije mogao biti bolji od ovoga. Legalno su prodavali exploite drzavama i agencijama nisu imali nikakvog razloga leakati ista.
http://www.ibtimes.co.uk/hacking-tea...ompany-1509925

A najbolja je izjava povodom hakiranja:
Citiraj:
Hacking Team was the victim of a criminal act or acts sometime before July 6. The attackers stole and then exposed via the Internet company proprietary information as well as personal information of our employees and even some information about our clients. Data from investigations conducted by Hacking Team clients was not exposed during the attack. Such information is only maintained on the systems of clients, and cannot be accessed by Hacking Team.

The criminals exposed some of our source code to Internet users, but by now the exposed system code is obsolete because of universal ability to detect it. However, important elements of our source code were not compromised in this attack, and remain undisclosed and protected. The company has always sold strictly within the law and regulation as it applied at the time any sale was made. That is true of reported sales to Ethiopia, Sudan, Russia, South Korea and all other countries.
I ovakve stvari, daj molim te:

Code:
UserName  : Neo
Password  : Passw0rd
Target    : TERMSRV/2.230.30.195
Updated   : 2014-04-08 08:53:11 UTC
Comment   : 
			
UserName  : c.pozzi
Password  : P4ssword
Target    : TERMSRV/192.168.200.127
Updated   : 2015-03-10 16:07:11 UTC
Comment   : 
			
UserName  : c.pozzi
Password  : P4ssword
Target    : TERMSRV/192.168.200.50
Updated   : 2014-06-06 09:11:15 UTC
Comment   : 
			
UserName  : c.pozzi
Password  : P4ssword
Target    : TERMSRV/192.168.100.60
Updated   : 2015-03-11 10:28:53 UTC
Comment   : 
			
UserName  : c.pozzi
Password  : P4ssword
Target    : TERMSRV/192.168.100.51
Updated   : 2014-06-06 09:19:47 UTC
Comment   : 
			
UserName  : c.pozzi
Password  : P4ssword
Target    : TERMSRV/192.168.100.55
Updated   : 2015-03-10 16:07:52 UTC
Comment   : 
			
UserName  : c.pozzi
Password  : P4ssword
Target    : TERMSRV/192.168.200.61
Updated   : 2014-06-09 08:49:29 UTC
Comment   : 
			
UserName  : c.pozzi
Password  : P4ssword
Target    : TERMSRV/192.168.200.68
Updated   : 2014-04-04 07:23:10 UTC
Comment   : 
			
UserName  : c.pozzi
Password  : CHP0zz1!
Target    : TERMSRV/192.168.200.91
Updated   : 2014-04-03 09:24:58 UTC
Comment   : 
			
UserName  : c.pozzi
Password  : P4ssword
Target    : TERMSRV/192.168.200.70
Updated   : 2015-06-11 09:44:18 UTC
Comment   : 
			
UserName  : c.pozzi
Password  : P4ssword
Target    : TERMSRV/192.168.200.52
Updated   : 2014-10-21 08:44:16 UTC
Comment   :
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 09.02.2016. u 09:52.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 10:07   #13
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Bas i legalno nije bilo, a oni su talijanska firma i podljezu zakonima Republike Italije koji su dosta strogi po tom pitanju, sto ce reci u kratkim crtama da se tamo rigorozno kaznjava onaj koji je ponudio sredstvo sa kojim je pocinjeno kazneno dijelo, a ne samo onaj koji je pocinio kazneno dijelo, a uporabom alata Galileo krsi se jako puno zakona.Sto se tice Wikileaksa on je Hackin Teamu posluzio za ono sto im je u navedom trenutku trebalo a to je da im ocisti i filtitra informacije kako bi oni ostali cista obraza, istina je da su ispali, glupi, nesposobni ali je bolje ispasti nesposoban i glup nego izgubiti glavu.Kao sto sam ti vec rekao slabo si informairan i imas lose i neprovjerne informacije.Inace Hacking Team ima novi program koji je puno bolji od Galilea,a Galileo je bio odlican program.

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 09.02.2016. u 10:13.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 17:50   #14
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Vidim da si krivo informiran, haknut je samo onaj dio koji je Hacking team dao da se hakira.
Ne, preuzet je cijeli sadržaj servera i spojenih NAS-ova.

Hacking team je bila gomila polunjubara koja je kupovala source code spyware-a i wireshark pluginova koje su prilagođavali i trpali u jedan softverski paket.
Imali su par dobrih referenci koje su skupili političkim vezama i tako su nastavljali prodaju NATO članicama.
great9 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na