Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2015., 20:26   #301
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Ekipa, trebam pomoć.
Dvoumim se između Lumia 630 i 635 modela. Buni me to što na nekim stranicama čitam da 635 ima 1 gb RAM memorije, a na drugima da ima isto 512 mb kao i 630, ali LTE mrežu (koja dodatno troši bateriju).

Nisam zahtjevan korisnik, mobitel mi služi za poruke i pozive. Mobilni internet do sada nisam koristio, ali pošto sam prešao na novu tarifu koja između ostalog nudi i 2 gb interneta koristit ću ga čisto u prilikama kad ne budem u dometu wifi mreže tako da mi LTE/4g baš i nije presudno.

Igre i takve stvari mi nisu bitne.

Koja bi vaša preporuka bila, 630 ili 635? Ima li 1 gb RAM-a u odnosu na 512 mb za prosječnog korisnika presudnu ulogu?
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 20:40   #302
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Koliki je budžet u igri? Ako se možeš pružiti - 640.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2015., 20:54   #303
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Cca. 500 kn (ne kupujem novi nego rabljeni). 630/635 su mi između ostalog u igri zbog 4.5'' ekrana.
Više mi odgovaraju manji mobiteli, tako da 5 i više inča ne želim.

Uostalom, zanima me samo između ova dva modela koji da uzmem tako da preporuke za druge modele nisu potrebne.
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 21:10   #304
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Samo neki modeli 635 imaju gigu rama i mislim da ih nema kod nas.

Uglavnom, za tu cijenu onda uzmi 630, mobitel će te izvrsno služiti za ono kaj si napisao da bi radio
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 21:12   #305
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
Ty
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 21:15   #306
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor doom206 Pregled postova
Ekipa, trebam pomoć.
Dvoumim se između Lumia 630 i 635 modela. Buni me to što na nekim stranicama čitam da 635 ima 1 gb RAM memorije, a na drugima da ima isto 512 mb kao i 630, ali LTE mrežu (koja dodatno troši bateriju).

Nisam zahtjevan korisnik, mobitel mi služi za poruke i pozive. Mobilni internet do sada nisam koristio, ali pošto sam prešao na novu tarifu koja između ostalog nudi i 2 gb interneta koristit ću ga čisto u prilikama kad ne budem u dometu wifi mreže tako da mi LTE/4g baš i nije presudno.

Koja bi vaša preporuka bila, 630 ili 635? Ima li 1 gb RAM-a u odnosu na 512 mb za prosječnog korisnika presudnu ulogu?
Ja bi izabrao 635, jer za dolazeci Windows10 je ta razlika presudna za fluidnost. Vidi tocnu usporedbu ta dva modela ovdje
Za 4G/LTE ne moras brinut jer to mozes ukljucit/iskljucit po zelji, kao i 2G/3G, kao i data promet na bilokojoj mrezi...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 21:18   #307
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Ako se zbilja radi radi o verziji s gigom RAMa - go for it.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 21:50   #308
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Hvala!
Pogledat ću što se nudi, isprobati, pa onda izabrati. Nije mi hitno i ne žurim sa kupovinom, tako da ću si dati malo vremena.
Vrijeme je da se i ja malo moderniziram u pogledu mobitela.
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 13:40   #309
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Ludo pitanje (a možda i nije) - naime, zanima me kako odrediti/saznati jačinu zvučnika (onaj za razgovore) na svakom mobitelu? Jel proizvođači daju takve informacije?
-imao sam (prije 2g) Galaxy S2 i bilo je OK
-onda sam imao Nokiu 206 i isto je bilo OK
-zatim sam cijelu 2015-u imao Galaxy Young 2 i mislim da je bio najjači od svih do sada
-prije tjedan dana kupio sam ALCATEL IDOL ALPHA i može se primjetit da je zvučnik slabašan ako ga usporedim sa zadnjim mobitelom koji sam imao...
*sad planiram prodati Alcatel-a zbog toga i što nema HR jezik i upiknut Galaxy S5 mini, osim ako je i na S5 mini zvučnik slab?
Hvala.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 14:46   #310
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
S5 mini je vodootporan pa su se neki znali žaliti na zvučnik tijekom razgovora
ćubi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2015., 19:28   #311
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
može li mi netko preporučiti neki dobar mobitel za GPS,
mislio sam neki android možda, i google maps,
bitno da ima dobar GPS modul za dobar prijem signala i da je dovoljno jak za potrebe GPS aplikacije, i zvučnik da ga čujem kad me navodi

rabljeni bilo kakav samo da je jeftin i zadovoljavajuć

s3 mini?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 20:17   #312
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor doom206 Pregled postova
Dvoumim se između Lumia 630 i 635 modela. Buni me to što na nekim stranicama čitam da 635 ima 1 gb RAM memorije, a na drugima da ima isto 512 mb kao i 630, ali LTE mrežu (koja dodatno troši bateriju).
Neke 635 imaju 512MB RAM-a, neke 1GB.

Oba modela imas na HRV trzistu pa pripazi.

Model sa 1GB RAM-a mozes vizualno prepoznat po kutiji gdje kraj imena Nokia Lumia 635 pise jos 1GB RAM (naljepnica sa desne strane kutije, tamo gdje pise IMEI)

Ako nema takav natpis, onda je 512MB model. Ispod baterije kod oba pise RM-974 tako da na samom mobu nigdje nije jasno naznacena razlika (samo na kutiji).

Alternativno mozes upalit telefon, pokrenit "Dodatci i informacije" (iz postavki) te procitat sta pise pod RAM.

P.S. Ako je model uvezen 2015. god. velika je šansa da je 1Gb model, ako je 2014. onda je 512MB.

edit:
Sto se 4G tice, to se ne moras zamarat jer mozes limitirat na max 3G, tak da dodjes na isto

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 11.12.2015. u 20:29.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 16:36   #313
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
može li mi netko preporučiti neki dobar mobitel za GPS,
mislio sam neki android možda, i google maps,
bitno da ima dobar GPS modul za dobar prijem signala i da je dovoljno jak za potrebe GPS aplikacije, i zvučnik da ga čujem kad me navodi

rabljeni bilo kakav samo da je jeftin i zadovoljavajuć

s3 mini?
Uzmi bilo koji model sa Snapdragon čipsetom i nećeš pogriješiti. Doduše, danas više nema čipseta bez dobrog GPS-a. Unazad par godina je bilo problema sa Mediatek čipsetima (uglavnom kineski mobiteli), ali su to popravili tokom godina.
Za Android se lako nađe offline navigacija (npr. iGO, Sygic, Navigon, TomTom, Garmin,...), a na WPu i Androidu imaš i besplatnu Here navigaciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 17:23   #314
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Uzmi bilo koji model sa Snapdragon čipsetom i nećeš pogriješiti. Doduše, danas više nema čipseta bez dobrog GPS-a. Unazad par godina je bilo problema sa Mediatek čipsetima (uglavnom kineski mobiteli), ali su to popravili tokom godina.
Za Android se lako nađe offline navigacija (npr. iGO, Sygic, Navigon, TomTom, Garmin,...), a na WPu i Androidu imaš i besplatnu Here navigaciju.
a koji ima snapdragon do 400kn? može i sa napuknutim staklom

s3 mi se sviđa zbog amoled ekrana i jeftin je
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 09:58   #315
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ako ti se sviđa S3, uzmi ga. GPS na njemu radi bez problema (imao sam ga).

Za tu se lovu nađe i prava navigacija ili čak tablet (1, 2, 3 4, 5,...). Kod tableta treba voditi računa da mnogi no-name (MenaIt, Vivax, Forcebook,...) nemaju GPS pa to treba provjeriti prije kupnje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 13.12.2015. u 10:31.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 17:05   #316
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Molim vas da mi preporucite neki mob do 1500
jeli mozda meizu m2 super izbor?
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 19:13   #317
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
zašto operateri na iphone daju samo godinu dana garancije bez obzira kaj je pretplata na 2 godine?
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2015., 07:48   #318
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Jer je to politika Applea. Koliko znam, jedino mobiteli kupljeni u USA imaju 2g. gare.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2015., 08:00   #319
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Nije svugdje u EU tak. U UK imaju AppleCare program pa se dobije dvije godine: http://www.apple.com/uk/legal/statutory-warranty/
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2015., 11:15   #320
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Da, ali on extra košta, a mi govorimo o standardnoj garanciji dobivenoj prilikom kupnje uređaja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 00:05   #321
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
decki, bio sam dobar ove godine i djed bozicnjak mi dao da izaberem izmedju lumia 950 i s6
trenutno imam s5 i iako je sve ok dao bi mu 7/10 cisto zbog androida i stekanja koliko god da je brz mob . Imao sam m8 i htc vise ne zelim, dakle biram samo izmedju s6 i lumia 950

kod wm me fascinira sto sve radi odlicno prvi dan i nakon par mj, pa posto sam 80% vec odlucio za lumiju molim jos par misljenja

eh, da, uvjet je da izdrzi jedan normalan radni dan, cca 4-5 sati sot, cca 40 min razgovora, ne gasim wifi, lokaciju i sl sranja. S5 uspije bez frke, a koliko citam i ovo dvoje , iako s6 navodno ima problema sa baterijom
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 02:43   #322
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
decki, bio sam dobar ove godine i djed bozicnjak mi dao da izaberem izmedju lumia 950 i s6
trenutno imam s5 i iako je sve ok dao bi mu 7/10 cisto zbog androida i stekanja koliko god da je brz mob . Imao sam m8 i htc vise ne zelim, dakle biram samo izmedju s6 i lumia 950

kod wm me fascinira sto sve radi odlicno prvi dan i nakon par mj, pa posto sam 80% vec odlucio za lumiju molim jos par misljenja

eh, da, uvjet je da izdrzi jedan normalan radni dan, cca 4-5 sati sot, cca 40 min razgovora, ne gasim wifi, lokaciju i sl sranja. S5 uspije bez frke, a koliko citam i ovo dvoje , iako s6 navodno ima problema sa baterijom
Sa S6 neces dobit 5h SOT-a no svejedno bih ga uzeo prije Lumie 950. Veli mi rodak za Lumiu 950 da "nije to to", iako bi ocekivao da radi super sa Windows OS-om i octa core procesorom. Moj glas za S6.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 07:13   #323
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
950 je noviji model kojeg više koči softver nego hardver. Kada će MS pokrpati sve to, ni sam Bog ne zna. S6 je ipak stabilniji i kompletniji mob u ovom trenutku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 07:24   #324
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
uzeo sam S6 neki dan i ne mogu reći da sam fulao, ali da sam puno prosperirao u odnosu na S5 nisam..
da bi to radilo kak treba, odmah treba root, drugi kernel i očistiti silan bloatware a možda odmah i xtrestolite stavim.. opći dojam je ugodan ali razlika u performansama je 10%.
još je kretenski od softvera kaj nema onaj touch sensibiliti opciju ko S5, da se poveća osjetljivost toucha..
osim toga, S5 u ruci leži fino i ne klizi nikud, a ovaj je sav staklen i imaš osjećaj da će ti svaki tren izletiti iz ruke.. one gumene maščurine mi se ne nose, jer čemu premium feel i onda ga staviti u silikonsku utvrdu. to je ko seks sa 3 kurtona..
ne velim da S6 ne valja, ali u odnosi na S5 slab napredak, jedino čitač otiska prsta konačno radi, dizajn je vrhunski ali vrlo krhak.. softver sa sitnim poboljšanjima ali i nedostacima.. baterija 50% lošija neg na S5.. da sam sve ovo znao, pričekao bih S7 hehe..
al kaj je tu je..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 11:40   #325
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Nema tog mobitela kod kojega je razlika između 2 generacije izrazito vidljiva. Zato mnogi kupuju svaku drugu generaciju flagshipova.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 12:41   #326
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
uzeo sam S6 neki dan i ne mogu reći da sam fulao, ali da sam puno prosperirao u odnosu na S5 nisam..
da bi to radilo kak treba, odmah treba root, drugi kernel i očistiti silan bloatware a možda odmah i xtrestolite stavim.. opći dojam je ugodan ali razlika u performansama je 10%.
još je kretenski od softvera kaj nema onaj touch sensibiliti opciju ko S5, da se poveća osjetljivost toucha..
osim toga, S5 u ruci leži fino i ne klizi nikud, a ovaj je sav staklen i imaš osjećaj da će ti svaki tren izletiti iz ruke.. one gumene maščurine mi se ne nose, jer čemu premium feel i onda ga staviti u silikonsku utvrdu. to je ko seks sa 3 kurtona..
ne velim da S6 ne valja, ali u odnosi na S5 slab napredak, jedino čitač otiska prsta konačno radi, dizajn je vrhunski ali vrlo krhak.. softver sa sitnim poboljšanjima ali i nedostacima.. baterija 50% lošija neg na S5.. da sam sve ovo znao, pričekao bih S7 hehe..
al kaj je tu je..
E toga me najviše bilo strah, da nema nekog napretka... Koristio sam ga na par sati i najviše me živciraju te Samsung gluposti , touchwiz kojeg ne mogu maknuti a da zadržim garanciju. Jebes super brz mob kojeg uguše sa gluparijama ... Šteta...
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 14:51   #327
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Također sam ganz novi s6 korisnik, a prije toga višegodišnji korisnik nekoliko lumia. Ima li netko kuharicu što napraviti/instalirati na ganz novi T-mobile phone, treba li nešto odmah u startu maknuti i tak...
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 15:06   #328
Shumar
Premium
Moj komp
 
Shumar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Os
Postovi: 106
Jel taj TW baš toliki problem pri svakodnevnom korištenju ili je to više fora da se flesuju novi romovi nego što je realna potreba?
Premišljam se da si uzmem S6, ali ne daje mi se 400e pa da kemijam po softweru da bi radio kako treba. Trenutno mi moto g radi mjesecima bez blokiranja potrebe za restartom i sl.
Shumar je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 15:14   #329
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
uzeo sam S6 neki dan i ne mogu reći da sam fulao, ali da sam puno prosperirao u odnosu na S5 nisam..
da bi to radilo kak treba, odmah treba root, drugi kernel i očistiti silan bloatware a možda odmah i xtrestolite stavim.. opći dojam je ugodan ali razlika u performansama je 10%.
Smrdat garanciju i izmasakrirat mob za 10% bolji rad ? iDa ne bude pricam napamet, imao sam priliku koristiti S6 stock, i mobitel doslovno leti. Jedina zamjerka je sto se jako grije nakon cca 20ak min upotrebe , bas se osjeti toplina. Dakle sve gore boldano, netreba.


Citiraj:
Autor Shumar Pregled postova
Jel taj TW baš toliki problem pri svakodnevnom korištenju ili je to više fora da se flesuju novi romovi nego što je realna potreba?
Premišljam se da si uzmem S6, ali ne daje mi se 400e pa da kemijam po softweru da bi radio kako treba. Trenutno mi moto g radi mjesecima bez blokiranja potrebe za restartom i sl.
Ovo . Touchwiz je za 99% korisnika i vise no dobar, appove koje ti ne trebaju samo disejblas a ako zelis drugi "look" snimis nova launcher i bog te veseli. Ove gluposti treba rootat treba ovo ono , zanemari. Ne treba ti nista od tog.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 15:51   #330
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Meni se čini da se S6 može rootati bez ookidanja Knoxa.
http://www.tomsguide.com/us/samsung-...ew-2856-3.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na