Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.07.2014., 22:34   #121
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Može preporuka za neki 1.7 ghz octa core+ 2gb rama, i da je što tanji..
Cijena oko 200$.
Ja sam našao Elephone P2000, što mislite o njemu ?
__________________
de.fang je offline  
Staro 28.07.2014., 22:39   #122
dragan0103
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Srbija,Smederevo
Postovi: 35
Koliko otprilike treba vremena da mob napusti kineski postu? Pratim ga i vec 3 dana je u posti
dragan0103 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2014., 22:42   #123
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
@de.fang
Mislim da ima bezobrazno lažno deklariranu bateriju (bar dvostruko) i ozbiljne probleme s ekranom.
Inače je super mobitel.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 28.07.2014., 22:54   #124
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
@de.fang
Mislim da ima bezobrazno lažno deklariranu bateriju (bar dvostruko) i ozbiljne probleme s ekranom.
Inače je super mobitel.
uz takvu dijagnozu... baš i nije super... a šta valja, mislim imam jednog THL-a, i on je zaista mrak, godinu dana od kupnje i mob radi bezprijekorno... svrbi me novi...
__________________
de.fang je offline  
Staro 28.07.2014., 23:37   #125
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Ono "super" je bio sarkazam
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 29.07.2014., 00:15   #126
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Citiraj:
Autor Carnage Gloom Pregled postova
Kao vlasnik cubota gt99 mogu reći da su recenzije ag008, da prostite, za k***c.
A ja kao vlasnik iNewa mogu reći da nisu ni za k---c.
Samo feedback zadovoljnog korisnika.
__________________
kasandro je offline  
Staro 29.07.2014., 05:31   #127
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ajme. Mislim, fotke i mjuzu ić trpat na server... Čemu to pobogu? Prvo kad imam friški OS na mobu, prvo ubijam sve autosync servise, onda se spajam na acc i onda samo nekim servisima dajem to pravo, play i gmail. Ostalo, konakti i to, nula bodova.
Da, treba se sjetiti ugasiti sync kompletno prije nego aktiviraš acc
Dodatno, locate device (pandan onom googleovom remote locate & lock ne može se uopće isključiti bez passworda), a taj isto tu i tamo poželi svoju lokaciju poslati. Jedan od tjednih miui updateova svojedobno je bio da možeš syncati i zapise od sound recordera. I onda ekipa s mi3 onanira tamo po mi forumu kak je to dobar tjedni update i kak nisu živjeti mogli bez toga
c-shadow je online  
Staro 29.07.2014., 06:01   #128
devouring
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 37
ma krivo sam napisao ,dobio invite i narucio ONE PLUS ONE mob ,salje mi se u Italiju ,pa ce mi se dostavit u HR,
devouring je offline  
Staro 29.07.2014., 07:52   #129
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Ekipa, moze preporuka za mob do 1500kn. Ekran max 5", cpu, ram i baterija - sto jaci i veci to bolje.
Samo ima jedna caka, mob mora biti kupljen u lijepoj nasoj, sto znaci Kvark i Wow shop afaik... Thx.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 29.07.2014. u 08:15.
Sn4k3 je offline  
Staro 29.07.2014., 08:23   #130
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Ja da kupujem u HR kupio bi ovo dole, istina za tu lovu ima i octacore uređaja ali ne s takvom baterijom i kvalitetom izrade. Pošto meni octacore apsoluno nije bitan ovo bi bio moj izbor u HR trgovinama(a i Chipoteka je malo bolja trgovina od ovih koje si naveo, imam s njima super iskustva kad su reklamacije i servisi u pitanju):
http://www.chipoteka.hr/artikl/11455...-t4400-5-hd-qc

Puniš ga svakih pet-šest dana, skoro ko stare Njoke.
GoodLooker je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2014., 08:44   #131
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Baidu je kineski pandan svima poznatog Googlea. Prije desetak dana je potpisao ugovor s brazilskim ministarstvom znanosti i pokrenuo pretraživač na portugalskom. Nakon Brazila, na redu su Tajland i Egipat.
Kakve veze ovo ima s temom o kineskim mobitelima?
Pa, baidu "proizvodi" i svoju varijantu androida i ako još niste isprobali Baidu rom za vaš mobitel, možete pokušati - ovdje
Testirao sam ga na starijem uređaju - Huawei G300 i nedavno na Coolpadu F1 i mogu reć da je Baidu OS jedna od boljih
varijanti androida...

EDIT: Pogledajte koji od novih MTK6592 uređaja ima Baidu OS službeno izdanje
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 29.07.2014. u 09:28.
Dakok je offline  
Staro 29.07.2014., 08:57   #132
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
@GoodLooker

Da, stvarno je*ena baterija al ostale stavke nisu bas nesto...
Radije nesto sa malo jacim hw-om a baterija moze biti i oko 3000mah
__________________
Sn4k3 je offline  
Staro 29.07.2014., 09:07   #133
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
@Sn4k3, mislim da ne postoji octacore sa baterijom od 3000mah, 5" ekranom, Gorilom, i 2GB rama za 1500kn u trgovinama. Igraš neke teške igre na mobitelu, za što ti je bitan jači hardver?
GoodLooker je offline  
Staro 29.07.2014., 09:19   #134
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Nije za mene, za kolegu je. Ne treba bas biti octa core al 2gb rama nebi bilo lose..
Posto ne pratim toliko koji modeli su dobri a koje treba zaobici, rekoh bolje pitati...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 29.07.2014. u 09:26.
Sn4k3 je offline  
Staro 29.07.2014., 10:09   #135
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nećeš naći octa core za tu lovu. MTK6582 uopće nije loš čipset, a THL je poznat po odličnim mobitelima tako da bolje od ovoga nećeš naći.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 29.07.2014., 10:10   #136
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Koliko dugo treba to2c da otpreme posiljku ?

Jedan dan mi vec stoji na processing,proslo na PayPalu i skinuto sa racuna,potvrdena narudzba,valjda ce uskoro poslati ?
blava je offline  
Staro 29.07.2014., 10:17   #137
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Nije za mene, za kolegu je. Ne treba bas biti octa core al 2gb rama nebi bilo lose..
Posto ne pratim toliko koji modeli su dobri a koje treba zaobici, rekoh bolje pitati...
Thl T11 iz Kine za tu cijenu
tutom je offline  
Staro 29.07.2014., 10:19   #138
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Super prijedlog, 100% ispunjava najvažniji uvijet "mob mora biti kupljen u lijepoj nasoj".
GoodLooker je offline  
Staro 29.07.2014., 10:21   #139
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Nemres sve imat nemoj odmah bit negativan ima toga i u Rh samo za malo vise novcica
tutom je offline  
Staro 29.07.2014., 10:43   #140
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Nije za mene, za kolegu je. Ne treba bas biti octa core al 2gb rama nebi bilo lose..
Posto ne pratim toliko koji modeli su dobri a koje treba zaobici, rekoh bolje pitati...
jiayu g4s u wow shopu.. trenutno ga nemaju na lageru, a i cijena je 200kn više od traženih al odgovara speckama..
darmarH je offline  
Staro 29.07.2014., 12:18   #141
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Još jednom, ovo nije tema za slanje, carinjenje i slično. Očito neki trebaju pročitati prvi post, jer očito ga nisu pročitali, iako to lijepo piše u NASLOVU teme.
Brko je offline  
Staro 29.07.2014., 12:30   #142
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Gledam malo iocean kao tvrtku i baš mi lijepo kako su profesionalni.
Imaju dobre web stranice, objavljuju redovito romove, nedavno su baš stavili i nadogradnju na Android 4.4 za neke mobitele, odgovaraju na dobrom engleskom i na fejsu itd.
Puno drugih tvrtki to ne radi.
Moj slijedeći mobitel će biti Iocean x8 mini pro.
Najavljena cijena od 160-180$ za Octa core mobitel s 2Gb rama, 32Gb unutarnje memorije, Android 4.4 a šećer na kraju je što podržava i 3G na 900/2100Mhz.

Za razliku od Coolpada F1 vjerojatno će dolaziti sa dobrim romom kojeg se neće morati mijenjati i Google Play će biti već instaliran.
Sve u svemu, za oko 2-3 tjedna bi trebao imati više informacija. Ja sam kontaktirao par trgovina i rekli su mi da još nemaju sve infromacije jer im ih tvornica ne pruža, teško se nabavljaju no za 2 tjedna će cijena biti konačna.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 29.07.2014., 12:44   #143
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
istina, iako je iOcean noviji brand dosta dobro su startali
a dodatno mi se sviđa što na sljedećem linku http://www.iocean.cc/Service.html

se mogu vidjeti podaci npr.. za SAR (zračenje)

u pdf-u na hrpu stranicu
chief_wolfinjo je offline  
Staro 29.07.2014., 12:55   #144
matija.gubec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 112
Tko to tvrdi da na F1 sve ne radi out of the box? Plus izlaze i upgradeovi ROMa
I na proslom HTCu sam imao custom rom, jerbo mi se vise svidjao od sensea, sto ne znaci da nesto nije radilo. Informiraj se prije nego nesto napises
matija.gubec je offline  
Staro 29.07.2014., 13:01   #145
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
mene najte mješati.
ja sam samo rekao da je iOcean dobra kompanija
chief_wolfinjo je offline  
Staro 29.07.2014., 13:13   #146
babinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zg okolica
Postovi: 3
ja sam svoju dvojbu o tome što uzeti, riješio nabavkom rdeče riže 1s s mobicity-a...

dosta sam čitao po forumima na što se ljudi žale (problem s baterijom, pucanjem veze i sl.), s time da za neke probleme postoji rješenje, a valjda će Xiaomi posvetiti i malo više pažnje ovom uređaju u budućnosti... što se tiče hardware-a, tu nemam nikakvih zamjerki ...

cijena 104 GBP s kodom za shipping, VAT free ili kao što netko reče, jednostavno predobro za propustiti

prvi dojmovi vrlo dobri: solidna kvaliteta izrade (dosta bolja nego sam očekivao, rezervu imam jedino prema power i volume gumbima na kućištu), vrlo fluidan MUIU...

obzirom da sam 1x na androidu (dosad BB, Symbian pa WP), trebat će mi malo vremena da se priviknem na sve, pa onda nakon par tjedana dam neki kritički osvrt na uređaj...

hvala dobronamjernima na savjetima...
babinjo je offline  
Staro 29.07.2014., 13:22   #147
TCC
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: sisak
Postovi: 2
Citiraj:
Autor kiksich Pregled postova
Pogledaj OVDJE (mobicity.co.uk)
Mobiteli su originalni, 1 godina EU garancije, puno bolja cijena od xiaomishop-a i minideal-a koji btw. nemaju EU garanciju...
Kad ti s moby-a pošalju, stigne za 2 dana pa i manje(DHL-om), samo nemoj zaboraviti iskoristiti kupon za besplatnu dostavu(uštediš 15 funti) ako budeš naručivao...

Kupon: UKFSHIP ili CF15

I vidi da ti tvoja banka radi konverziju tečaja(kad dođeš na paypal-ovu stranicu za platiti, imaš tamo opciju za odabrati to), za primjer, mene je paypal tukao s 10kn za funtu, a ako ti banka radi konverziju možeš dosta uštedjeti ...

A za posebno dodatnu uštedu(odnosno gratis predmete), evo ti savjet jednog kolege s drugog foruma, citiram:

"Koristis kupon cf15, a besp dostavu dobijes lada kupis bilo koja dva itema iz podrucja accesories. Dakle izaberes dva korisna predmeta, npr. ja sam uzeo neki punjac i camera kit za ipad, dobio free shipping i popust -15f, a ova dva itema prakticki besplatno, posto skupa kostaju taman oko 15f."

Pa eto, ovim putem se još jednom zahvaljujem kolegi na ovom savjetu iako za vrijeme svoje vlastite kupovine nisam bio upoznat s tim




Preko mobicity-a si mogao uštedjeti +-200kn i imati EU garanciju kao što sam gore napisao ...




Kao što ti je akoj rekao, nije to nikakva greška nego mobicity to lijepo koristi kao i mi, oni za konkurentnost što se tiče kupaca iz hrvatske, a mi, jasno je, za odličnu cijenu bez PeĐeVe-a


.
U pravu si mogao sam proći jeftinije, ali nalazim se na moru, a ženi mi riknuo mobitel pa nisam detaljno prije narudžbe čitao forum.
TCC je offline  
Staro 29.07.2014., 13:49   #148
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Dosta zanimljivo. Naručil Elephone P10 i kroz 7 dana ga dobil doma bez ikakvih poreza i bez ikakvih zastoja. Također sa to2c naručil koj dan kasnije Redmi 1s ze je još od prošlog četvrtka na carinjenju. Danas zovem da pitam di je problem, radi čega zastoj a lik kaže " Ako ste dostavili tražene dokumente do kraja tjedna bude obrađen i do kraja sljedećeg tjedna bude kod vas." Užas i katastrofa. Duže treba da dođe od Zagreba do Varaždina nego mu treba da dođe od Kine do Hrvatske.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline  
Staro 29.07.2014., 14:39   #149
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Gledam malo iocean kao tvrtku i baš mi lijepo kako su profesionalni.
Imaju dobre web stranice, objavljuju redovito romove, nedavno su baš stavili i nadogradnju na Android 4.4 za neke mobitele, odgovaraju na dobrom engleskom i na fejsu itd.
Puno drugih tvrtki to ne radi.
Moj slijedeći mobitel će biti Iocean x8 mini pro.
Najavljena cijena od 160-180$ za Octa core mobitel s 2Gb rama, 32Gb unutarnje memorije, Android 4.4 a šećer na kraju je što podržava i 3G na 900/2100Mhz.

Za razliku od Coolpada F1 vjerojatno će dolaziti sa dobrim romom kojeg se neće morati mijenjati i Google Play će biti već instaliran.
Sve u svemu, za oko 2-3 tjedna bi trebao imati više informacija. Ja sam kontaktirao par trgovina i rekli su mi da još nemaju sve infromacije jer im ih tvornica ne pruža, teško se nabavljaju no za 2 tjedna će cijena biti konačna.
Četverojezgreni iOcean x8 mini je trenutno na oko 170 USD i nije baš nešto prisutan u trgovinama osim na aliexpressu.
8-jezgreni će biti bar 30 USD skuplji.
Usput, merimobiles ima običaj izlistati gotovo svaki postojeći kineski mobitel,
a Pompmall kojeg si linkao je prilično nepoznata trgovina i ne bi preporučio
da je se bez rezerve navodi kao mjesto za kupovinu.
Ovaj iOcean stvarno izgleda kao dobra prilika ali ima jedan manji minus - bateriju od samo 2200 mAh.

Ovo da će neki mobitel doći sa dobrim prvim romom i da se neće morati mijenjati
spada u domenu Vidovitog Milana.
I baš, kakve veze ima Coolpad F1 kao poanta za softversku podršku tvrtke iOcean?
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 29.07.2014., 14:56   #150
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Mislija sam odustat o kineza, ali mislim da Oneplus One je iduća kupnja.
Za cca 300 eura mobitel je difinitivan BB.
Podrška na xda je trenutno zadovoljavajuća, a CM mu osigurava buduće nadogradnje.
antebr je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na