Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.04.2004., 10:23   #1
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Gigabyte i Foxconn

Foxconn inače proizvodi matične ploče i kućišta za Compaq računala, tako da je kvaliteta neupitna.

Ajoooooooooooooj...

Ako su radili za Compaq, onda je nekvaliteta neupitna, a kvaliteta moze biti samo upitna.
Upravo su nekvalitetna desktop racunala (izmedju ostalog) pokopala compaq, jer su ih vise kostali popravci u prvih mjesec dana od prodaje, nego sto su zaradili samom prodajom.

Po mom misljenju, to i nije bas neka reklama za Foxconn. Jadni Gigabayt, nikada nisam smatrao njihove ploce nista posebno kvalitetnima, ali ovo bi ih moglo previse kostati.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2004., 19:59   #2
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Re: Gigabyte i Foxconn

Citiraj:
Originally posted by gpremec
Foxconn inače proizvodi matične ploče i kućišta za Compaq računala, tako da je kvaliteta neupitna.

Ajoooooooooooooj...

Ako su radili za Compaq, onda je nekvaliteta neupitna, a kvaliteta moze biti samo upitna.
Upravo su nekvalitetna desktop racunala (izmedju ostalog) pokopala compaq, jer su ih vise kostali popravci u prvih mjesec dana od prodaje, nego sto su zaradili samom prodajom.

Po mom misljenju, to i nije bas neka reklama za Foxconn. Jadni Gigabayt, nikada nisam smatrao njihove ploce nista posebno kvalitetnima, ali ovo bi ih moglo previse kostati.
joj gorane opet tvoj antagonizam. nešto tako dobro kao Compaq jednostavno ne može opstati. negdje su morali smanjiti troškove. šteta što se to toliko očitovalo, ali nisu htjeli popuštati sa serverima. foxconn još uvijek radi ploče za njih (i jednu malu firmicu zvanu INTEL, ali tek kad oni naprave dovoljno vlastitih primjeraka). nemoj brijat o kvaliteti jer su im ploče fakat OK. evo ja baš radim neke strojčeke s FOXCONN i865PE pločama i mogu reći da su supach. bogate fićrima, brdo svega, ograničen BIOS. ploče su full slične intelačama i imaju najblji pasivni chipset cooler koji sam ikada vidjeo. inače, najavljuju mi da ću uskoro počei raditi s kopijama invent kućišta također iz foxconna, tako da ćemo vidjeti kakva su i ona.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 01.04.2004., 22:49   #3
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Re: Gigabyte i Foxconn

Citiraj:
Originally posted by Horza
joj gorane opet tvoj antagonizam. nešto tako dobro kao Compaq jednostavno ne može opstati. negdje su morali smanjiti troškove. šteta što se to toliko očitovalo, ali nisu htjeli popuštati sa serverima. foxconn još uvijek radi ploče za njih (i jednu malu firmicu zvanu INTEL, ali tek kad oni naprave dovoljno vlastitih primjeraka). nemoj brijat o kvaliteti jer su im ploče fakat OK. evo ja baš radim neke strojčeke s FOXCONN i865PE pločama i mogu reći da su supach. bogate fićrima, brdo svega, ograničen BIOS. ploče su full slične intelačama i imaju najblji pasivni chipset cooler koji sam ikada vidjeo. inače, najavljuju mi da ću uskoro počei raditi s kopijama invent kućišta također iz foxconna, tako da ćemo vidjeti kakva su i ona.
Serveri su jedino sto priznajem kod Compaqa.

BTW, niti o Intelovim (desktop i "worstation") maticnima nemam bas neko visoko misljenje u zadnjih 2-3 godine (kao sto se na forumu vec moglo primjetiti). Zapravo isto kao i o Compaqu - sranje. Previse razlicitih modela Intelovih ploca je riknulo u racunalima u bivsoj firmi (mislim da je brojka izmedju 20% i 30%) da bih imao ikakvo dobro misljenje o Intel plocama.

Nes vjerovat, ali nisam otprve spomenuo Intelove ploce, jer sam znao da ces ih ti spomenuti

A kad smo kod toga kada velike firme smanjuju troskove...
Compaq je smanjivao troskove, propali i kupio ih HP.
Erikson je smanjivao troskove, propali su i kupio ih je Sony.
Do you see any connection there?
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2004., 23:34   #4
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Re: Re: Re: Gigabyte i Foxconn

Citiraj:
Originally posted by gpremec
... Do you see any connection there?
nikako ne valja... ako si dobar onda si i skup, ako radiš kompromise onda ne valjaš. i onda mi tu pljujemo po mainstream proizvodima jer nam nisu dovoljno dobri. : suicide
neam pojma... meni se do sada samo jedna intelača vratila i to zato što su sami išli kopat po stroju i onda su vratili komp s jedno 2cm2 crne površine na gornjoj strani ploče i rekli "ne budi nam se"... a sami si išli ugradit CDROM ili nekaj takvo
a zapravo i ne radim tolko s intelom da bih mogao nešto baš govoriti.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2004., 23:59   #5
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Ma sve je to OK dok ti se na reklamaciju ne vrati ploca koja na mjestu socketa za CPU ima rupu u promjeru od 8-10cm. A varijanta je: "samo smo upalili stroj".
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2004., 00:07   #6
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Re: Re: Re: Gigabyte i Foxconn

Citiraj:
Originally posted by gpremec
Serveri su jedino sto priznajem kod Compaqa.

BTW, niti o Intelovim (desktop i "worstation") maticnima nemam bas neko visoko misljenje u zadnjih 2-3 godine (kao sto se na forumu vec moglo primjetiti). Zapravo isto kao i o Compaqu - sranje. Previse razlicitih modela Intelovih ploca je riknulo u racunalima u bivsoj firmi (mislim da je brojka izmedju 20% i 30%) da bih imao ikakvo dobro misljenje o Intel plocama.

Nes vjerovat, ali nisam otprve spomenuo Intelove ploce, jer sam znao da ces ih ti spomenuti

A kad smo kod toga kada velike firme smanjuju troskove...
Compaq je smanjivao troskove, propali i kupio ih HP.
Erikson je smanjivao troskove, propali su i kupio ih je Sony.
Do you see any connection there?
Kaj se tiče Ericssona i Sony Sonyu je gore išla prodaja mobitela od Ericssona tak da je tu upitno tko je koga kupio.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2004., 00:08   #7
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Re: Re: Re: Gigabyte i Foxconn

Citiraj:
Originally posted by Horza
ako si dobar onda si i skup, ako radiš kompromise onda ne valjaš
Vjecna istina, jedina varijanta ako zelis dugorocno prezivjeti u ozbiljnom poslu.

Po logici poslovanja najvise mi se svidja IBM. Jedno vrijeme nisu niti prodavali racunala (sluzbeno), vec su ti prodali software, a racunalo je dolazilo kao uredjaj na kojm se doticni software vrti (na racunu cesto obiljezeno kao gratis). Od svih velikih u IT-u jedina krajnje ozbiljna firma. HP ih poprilicno dobro prati u svemu tome (mozda ih jedino koci brak sa Intelom), dok Dell ima svoju (poprilicno efikasnu) politiku posovanja, ali upravo zbog nje nikada nece postati div (vjerovatno niti ne zele).

Cak se i Microsoft nakon nekoliko godina lutanja i losih (i neozbiljnih) proizvoda ponovno vratio na staze ozbiljnog poslovanja (i odnosa prema korisnicima). Naravno da ih je na to prvenstveno natjerao (sve bolji) Linux, ali ozbiljna konkurencija je uvijek dovodila i do kvalitetnijih proizvoda.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2004., 00:13   #8
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Re: Re: Re: Gigabyte i Foxconn

Citiraj:
Originally posted by Isus
Kaj se tiče Ericssona i Sony Sonyu je gore išla prodaja mobitela od Ericssona tak da je tu upitno tko je koga kupio.
Sluzbeno su se udruzili, ali nesluzbeno je da je Sony kupio Erikson, koji je bio pred financijskim krahom.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2004., 00:15   #9
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Re: Re: Re: Re: Re: Gigabyte i Foxconn

Citiraj:
Originally posted by gpremec
... Cak se i Microsoft nakon nekoliko godina lutanja i losih (i neozbiljnih) proizvoda ponovno vratio na staze ozbiljnog poslovanja (i odnosa prema korisnicima).
i meni se čini. iako su mi još uvijek u banani, mislim da su krenuli naprijed
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2004., 01:18   #10
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Re: Re: Re: Re: Re: Gigabyte i Foxconn

Citiraj:
Originally posted by gpremec
Sluzbeno su se udruzili, ali nesluzbeno je da je Sony kupio Erikson, koji je bio pred financijskim krahom.
Znam, a Sonyu je dobro doščo je rje na taj način bio zastuplje i dalej na tržištu, Ericsonna je Siemens ubio koji se opako približio Nokiji.

Kaj se tiče firmi,

Po Meni HP i dalej ima najkvalitetnije proizvode al jebi ga brak je brak.
Dell je isključivo napuhan. Jedino kaj se kod nas po ustanovama dosta raširio ( Bolnice sve s Dell-om). Opet sve na bazi Intela
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 25.04.2004., 20:07   #11
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Danas je sve stvar simpatije,netko ce dati duplo vise love za nest samo zato sto mu se nakak ne svidja da ima AMD kad moze da se hvali joj kupio sam Pentium.Onda mase ljudi koje neznaju previse misle da je to kao da je kupio cudo..
celduce je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na