Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2016., 12:07   #1621
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 215
Da li netko ima iskustva sa radom Asustor AS-204TE?
Posto je na nekoj akciji 278 EUR jel to ok kupnja ili bolje ici na provjereni DS-416 koji je dosta skuplji.

Primarna namjena je samo home storage. Posto imam WETEC Core preko njega bi vrtio sav media sadrzaj na TV kao sto sad vucem sa PC ali bi htjeo ipak prebacit iz PC-a sve HDD u NAS i tamo drzati multimedia sadrzaje.
Dakle storage od 4x6TB WD RED-a u RAID 5

Vidim sad ima i ZYXEL NAS542 za 180 EUR jel bi i taj bio OK?

Zadnje izmijenjeno od: Romul. 24.11.2016. u 12:11. Razlog: ZYXEL NAS542
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2016., 12:13   #1622
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Da, DS-416 je skuplji ALI kod ovih SOHO NASova nije poanta u hardwareu (kod svih je podjednako slabasan ) nego u OS/Softwareu i tu taj Asus nemoze parirati Synologyu.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 24.11.2016. u 13:50.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 10:31   #1623
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor izekos Pregled postova
Imam pitanje vezano uz Synology Download station. Koristim Synology već par godina i od aplikacija najviše njegov Download station. Neki torrenti mi se nikad nisu skinuli, tj ostali su na npr 95%. U takvim slučajevima sam samo išao na Delete tih torrenta.
Ono što me muči je - da li sam izbrisao i nepotpuni file s Deletom samog neskinutog torrenta ili bih ga trebao negdje obrisati ručno? Pretpostavljam da ih nisam obrisao sam, jer brisanjem torrenta kad je skinut 100% ne briše se file, stoga pretpostavljam i da ni oni nekompletni nisu obrisani.
Kroz par godina moglo mi se toga dosta nakupit. Može pomoć nekog tko ima iskustva s time, Synology je DS413j s 4xWD red3TB u SHR-u?
anybody please?
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 11:18   #1624
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor izekos Pregled postova
Ono što me muči je - da li sam izbrisao i nepotpuni file s Deletom samog neskinutog torrenta ili bih ga trebao negdje obrisati ručno? Pretpostavljam da ih nisam obrisao sam, jer brisanjem torrenta kad je skinut 100% ne briše se file, stoga pretpostavljam i da ni oni nekompletni nisu obrisani.
Jesu, obrisani su. Kad napraviš remove na neskinutom torrentu, ovaj ga izbriše iz privremenog foldera. Ako želiš biti siguran, skineš ovo:

Winscp

logiraš se na svoj nas i navigiraš do volume1/@download i vidiš jel tamo što ostalo.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 00:23   #1625
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Planiram uskoro ubosti neki Home NAS i za oko mi je zapeo Synology DS 216j. Zanima me skidanje/prebacivanje preko FTP/SFTP protokola na navedni nas. Skuzio sam da imaju taj njihov DiskStation, koliko sam shvatio kopira se FTP adresa u download station. Na kompu koristim Filezillu, pa me zanima da li se moze tako nesto upogoniti?
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 09:49   #1626
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Nisam isprobao, ali ima FTP support i sluzbeni web ima tutorial tu:
https://www.synology.com/en-global/k...gy_NAS_via_FTP

Meanwhile... uboo sam i ja DS216j, shit wasn't funny kad mi je krepao jedan od dva 2TB diska, ali srecom imam pokopirano sve svugdje

Bacam kratke dojmove o DS216j:
- ultra simple za setupirat najosnovnije (struja, LAN kabl, ubacis disk, power button i 3 klika misem + upisivanje admin podataka)
- network share upogonio u 5 min
- setupirao novog usera u 5 min, dao zeni access da ima svoj folder
- hrpa 'pluginova' tj. aplikacija - za istrazivat kasnije kad se sve kopira
- super-brzo kopiranje - average copy speed mi je oko 90-100 MB/s (podaci su uglavnom mp3ce, serije, filmovi i backup SSD-a)
- tisina (iako nisam uzeo NAS disk nego obicni Seagate, cujem DS samo ako je grobna tisina, disk ruje i ja nabijem glavu na pol metra od njega)
- cijena je super, definitivno best buy (preorao sam tonu reviewa svih boljih NASova od 1000-2000 kn)
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 21:38   #1627
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Ubo sam i ja DS216J neki dan sa 2x 3TB WD Red kad mi je krenuo jedan 3tb disk praviti probleme pa sad lagano sve u RAID1 i jos dodatni backup vaznih podataka na vanjski disk.

FTP prijenos sam rijesio preko File Stationa, napravio remote connection preko sFTP-a na zadani server i copy-paste sta treba.

Kao sto je kolega zwer gore naveo ultra simple instalacija i sve sljaka zasad super.

Krenuo uploadad slike preko File Stationa kad ono NAS radi neku konverziju (NAS radi thumbnailove i to bi valjda trajalo vjecnost). Procitao na njihovom forumu da ima program Synology Photo Station uploader koji to radi dosta brze.
Trenutno preko toga prebacujem 100+GB slika

Imam sad jedno pitanja za korisnike Synology NAS-ova. Slikama pristupam preko app-a za mobitel i preko browsera, gdje naravno treba sifru ukucati da bi pristupio slikama sto mi je ok.

Kad upalim TV koji je spojen na istu mrezu, na njemu imam pristup bez sifre. Sad bih htio namjestiti da se slikama iskljucivo preko APPa i browsera pristupa, tj. da me trazi sifru. Da li je to uopce moguce?
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 21:45   #1628
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Slike mi je glavno da ne popljugam, nije mi trenutno potrebno da imam thumbove i access od svuda. Mozda probam ovu DSM Photo aplikaciju cisto da vidim na sta lici.

Ono sto me brine je - zelim imat network share kojem mogu pristupat sa 2 laptopa i Win10 desktopom (bez da svako 3 minute pisem password).

Ali ne zelim da ako mi se desi da slucajno popusim cryptolocker da taj malware macan isto ima pristup shareanim folderima pa i tamo nakriptira boga isusa i onda trazi BitCoine ili Zlato Kralja Arthura za otkup.

Ima netko ideja?
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 22:49   #1629
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor mladen_87 Pregled postova

Kad upalim TV koji je spojen na istu mrezu, na njemu imam pristup bez sifre. Sad bih htio namjestiti da se slikama iskljucivo preko APPa i browsera pristupa, tj. da me trazi sifru. Da li je to uopce moguce?
Napravi vise usera i odredi svakome koji folder moze vidjeti. Ja za TV imam samo audio/video/photo foldere i taj user nemoze vidjeti ostale foldere.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 22:58   #1630
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Na DS 6 pokušavam napraviti mount "photo" mape, one u koju Photo Station sprema slike, ali ne ide. Kao nemam dozvole za mount, iako sve dozvole imam za tog korisnika.
Korisnik nije admin, ali ima dozvole za sve mape u "photo" share-u.

Jel se netko susreo s ovim problemom?
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 11:48   #1631
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Napravi vise usera i odredi svakome koji folder moze vidjeti. Ja za TV imam samo audio/video/photo foldere i taj user nemoze vidjeti ostale foldere.
Hvala na odgovoru, samo je stvar sto se TV ne spaja preko aplikacije nego preko mreze nadje foldere i spoji se. Mislim da je tako otkljucano svim uredajima koji su spojeni na moju mrezu preko kompa ili nekog treceg uredaja da imaju pristup ta 3 foldera. Da li se to moze iskljuciti i kako?
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 12:05   #1632
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor mladen_87 Pregled postova
Hvala na odgovoru, samo je stvar sto se TV ne spaja preko aplikacije nego preko mreze nadje foldere i spoji se. Mislim da je tako otkljucano svim uredajima koji su spojeni na moju mrezu preko kompa ili nekog treceg uredaja da imaju pristup ta 3 foldera. Da li se to moze iskljuciti i kako?
Pa meni svaki komp ima svoj account i bez obzira sto je mrezni share NAS ima password i za svakog usera moram imati password (koji mozes snimiti nakon prvog unosenja) tako da i kod tebe bi trebalo raditit na taj nacin tj. nema pristupa NASu ako nema passworda. Mozda si prvi put stisnuo save i password je sad zapamtio pa zato imas pristup konstatno.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 12:27   #1633
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Pa meni svaki komp ima svoj account i bez obzira sto je mrezni share NAS ima password i za svakog usera moram imati password (koji mozes snimiti nakon prvog unosenja) tako da i kod tebe bi trebalo raditit na taj nacin tj. nema pristupa NASu ako nema passworda. Mozda si prvi put stisnuo save i password je sad zapamtio pa zato imas pristup konstatno.
Jasno mi je za KOMP, ali kako TV ima pristup bez sifre to mi ne ide u glavu? tamo nikako nisam kucao sifru.

Konkretno imam Philipsov android TV, i odem na sources>mreza i tamo mi se prikazu svi uredaji koji su spojeni na mrezu tako i synology. I tu imam 3 navedene mape kojima mogu bez sifre pristupiti.

Hvala na pomoci
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 12:52   #1634
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Hmm to nebi smjelo biti, jesi uopce stavio admin master sifru/login na NAS kad si pravio DSM ?

Ajd promjeni IME NASu u mrezi pa vidi sto ce reci TV reci tj. promjeni ime i promjeni Admin password pa vidi dali TV ulazi.
Ako i onda udje bez pitanja onda salji Synologyu BUG report da Android zaobilazi sve passworde (sto je prilicno veliki propust ako je tocno).

Nadam se da imas zadnji DSM 6.xxx ?

P.S. Isto tako provjeri dali ulazis preko Homegroupa ili direkno Network workgroupa.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 13:44   #1635
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Hmm to nebi smjelo biti, jesi uopce stavio admin master sifru/login na NAS kad si pravio DSM ?

Ajd promjeni IME NASu u mrezi pa vidi sto ce reci TV reci tj. promjeni ime i promjeni Admin password pa vidi dali TV ulazi.
Ako i onda udje bez pitanja onda salji Synologyu BUG report da Android zaobilazi sve passworde (sto je prilicno veliki propust ako je tocno).

Nadam se da imas zadnji DSM 6.xxx ?

P.S. Isto tako provjeri dali ulazis preko Homegroupa ili direkno Network workgroupa.


Hvala na savjetima, nisam vise doma. Pokusam kad se vratim pa napisem feedback svakako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 18:23   #1636
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
NFS pristup dozvoljava pristup bez lozinke, ali se može ograničiti samo na određene IP adrese. Tako sam riješio svoj problem gore. 😀

Provjeri da li si uključio nfs pristup. Ako jesi, vjerovatno ti preko toga tv pristupa.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 00:02   #1637
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
NFS pristup dozvoljava pristup bez lozinke, ali se može ograničiti samo na određene IP adrese. Tako sam riješio svoj problem gore. 😀

Provjeri da li si uključio nfs pristup. Ako jesi, vjerovatno ti preko toga tv pristupa.
NFS pristup nije bio ukljucen, tako da izgleda nije do toga.

@lewis
napravio update DSM-a i promijenio admin pass i opet moj pametni tv ima pristup bez sifre
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 00:09   #1638
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor mladen_87 Pregled postova
NFS pristup nije bio ukljucen, tako da izgleda nije do toga.

@lewis
napravio update DSM-a i promijenio admin pass i opet moj pametni tv ima pristup bez sifre
Mašala, salji onda Synologyu mail na support jerbo to je velika rupetina u sustavu ako je sve podeseno kak treba .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 00:21   #1639
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Inace stvar sljaka bez problema, imam ga tek nekih 7 dana i jos istrazujem sta sve moze. Ova tema je razlog sto sam se odlucio na Synology i mogu ga samo toplo dalje preporuciti. Javim se kako sam rijesio stvar, ako netko ima jos neku ideju budem i to isprobao .

edit1:
Bas citam na Synology forumu da i drugi imaju iste probleme, ne mogu ugasiti photo folder share preko Media Servera (DLNA). link

Zadnje izmijenjeno od: mladen_87. 07.12.2016. u 00:37.
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 16:07   #1640
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Imam Synology DS216j. Nutra je jedan Seagate 4TB drive. Klasican bez nekih oznaka. Dobio sam i jos jedan Seagate Skyhawk 4TB Surveillance drive.

Koliko je krivo spojiti ih u mirror raid? Ne brine me drop u brzini, samo dal ce to radit okej. Znam da ide sa razlicitim diskovima i radi okej, znam da ide tipa Wd blue i Red i sl. Ali nemam pojma o surveillance diskovima i kako se ponasaju u raid poljima s obzirom da su projektirano za 90 posto write a 10 read a ne obratno....

Jel probao netko?
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 21:36   #1641
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Vidim da se prodaje jedan syn na tržnici pa me zanima treba li mi za kućni nas (filmovi, crtići, glazba i backup) nešto bolje, novije?
Spojeno je sve cat6 kablom preko 24-portnog swiča, eto.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 21:47   #1642
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Vidim da se prodaje jedan syn na tržnici pa me zanima treba li mi za kućni nas (filmovi, crtići, glazba i backup) nešto bolje, novije?
Spojeno je sve cat6 kablom preko 24-portnog swiča, eto.
ako meni to sve radi dns 320l onda će ovo biti i overkill

Poslano sa mog SM-G930F
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 21:48   #1643
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ako te ne smeta (a za ovo što kažeš te ne bi trebalo ni malo smetat) što je zadnja verzija DSM 4.2 (najnovija je 6.0), ono je super Synology sa dobre pare.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 21:51   #1644
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Imam i ja dns 320 u firmi pa kontam koji bi gdje stavio...

thx dečki
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 22:27   #1645
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ja gledam ovaj naš 216j, sa dva WD Red 2TB diska unutra u RAID-u 1. Red je onaj slabija verzija, ali svejedno radi super.

brzine su preko 90-100MB/s kod kopiranja sa njega na kompjutere i obrnuto, stvarno radi tip-top.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 09:13   #1646
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Imam Synology DS216j. Nutra je jedan Seagate 4TB drive. Klasican bez nekih oznaka. Dobio sam i jos jedan Seagate Skyhawk 4TB Surveillance drive.

Koliko je krivo spojiti ih u mirror raid? Ne brine me drop u brzini, samo dal ce to radit okej. Znam da ide sa razlicitim diskovima i radi okej, znam da ide tipa Wd blue i Red i sl. Ali nemam pojma o surveillance diskovima i kako se ponasaju u raid poljima s obzirom da su projektirano za 90 posto write a 10 read a ne obratno....

Jel probao netko?
Da sam sebi odgovorim

Nakon malo researchanja i iskustava po raznim storage forumima - ne bi trebalo bit problema s kombinacijama desktop-nas-surveillance-archive diskovima.

Ustekao Surv Seagate u NAS, extendao volume na SHR sa backup diskom i sve radi isprve nakon 2 min setupa. Ocekivao sam da ce morat kopirat tih 2 TB na drugi disk bar pola sata, ali nista, valjda to radi u pozadini.

Sto se performansi tice, mali drop, sa ~105 na ~95 MB/s. #care, to moze bit i greska kod mjerenja jer nisam bas odradjivao 200 GB copye.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 10:31   #1647
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Ustekao Surv Seagate u NAS, extendao volume na SHR sa backup diskom i sve radi isprve nakon 2 min setupa. Ocekivao sam da ce morat kopirat tih 2 TB na drugi disk bar pola sata, ali nista, valjda to radi u pozadini.

Sto se performansi tice, mali drop, sa ~105 na ~95 MB/s. #care, to moze bit i greska kod mjerenja jer nisam bas odradjivao 200 GB copye.
Da, obično se expand/sync radi u pozadini, da ne bi morao čekati (kod nekih polja i velikih diskova to može trajati danima).

Isto tako, RAID1 je malo sporiji u zapisu radi potrebe pisanja po dva diska.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 11:06   #1648
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Imam i ja dns 320 u firmi pa kontam koji bi gdje stavio...

thx dečki
iskreno ja bi 320l stavio doma čisto što je lošiji i doma ćeš ionako manje osjetiti razlike

Poslano sa mog SM-G930F
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2016., 19:21   #1649
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Pozdrav,
Pošto sam dosad kopirao sa externog diska spojenog preko usb 3.0 sučelja na DS216j i brzina je bila oko 90 MB/s i bio sam zadovoljan.
Sad kopiram stvari sa NAS-a na windows i preko WLAN i LAN-a brzina mi oko 3 MB/s, kako vi prebacujete sa NAS-a na komp i obrnuto?
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2016., 20:23   #1650
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor mladen_87 Pregled postova
Pozdrav,
Pošto sam dosad kopirao sa externog diska spojenog preko usb 3.0 sučelja na DS216j i brzina je bila oko 90 MB/s i bio sam zadovoljan.
Sad kopiram stvari sa NAS-a na windows i preko WLAN i LAN-a brzina mi oko 3 MB/s, kako vi prebacujete sa NAS-a na komp i obrnuto?
LAN-om, 80-90MB/s
segregator je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na