Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.08.2014., 22:03   #5461
Goc 101
Premium
Moj komp
 
Goc 101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 129
E hvala, to sam htio znati. Ali opet pošto je ekipa tamo u svijetu medija baš raspoložena za brainfucking i doslovno uz podsmijeh provociraju u što sam se sam uvijerio, kako da ja njima predočim taj zakon pošto imam osjećaj da mi neće puno pomoći ako ga isprintam na papir?

Ili da pokušam direktno na servis nosit, na jamstvenom listu mi piše da je ovlašteni RECRO.
Goc 101 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 22:40   #5462
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Traži napismeno ili fotokopiraj papirologiju i s njom otiđi na reklamaciju u Recro.

Uglavnom, od trenutka kada si preuzeo novi (zamjenski) miš ti je počela nova garancija.

Zakon o obveznim odnosima:
Citiraj:
Produljenje jamstvenog roka

Članak 425.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

Neprimanjem miša na garanciju krše ovaj članak:

Zakon o zaštiti potršača
Citiraj:
Obveza trgovca

Članak 5.

(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.
A to povlači
Citiraj:
VII. PREKRŠAJNE ODREDBE

Članak 144.

(1) Novčanom kaznom u iznosu od 10.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako:
– na zahtjev potrošača proizvod za koji mu je predao jamstveni (garancijski) list i u tijeku jamstvenog roka ne popravi u razumnom roku ili umjesto toga nije predao proizvod koji je ispravan (članak 5. stavak 6.),
Na kutiji od miša imaš zalijepljen mali jamstveni list od Recra, da li je na njega neko u Recru lupio štembilj i datum?

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 18.08.2014. u 12:13.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 23:42   #5463
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Samo da napomenem - ako su vam kod preuzimanja rekli (prelagali) da ide stara garancija i krepao vam zamijenjeni uređaj nakon nakon isteka original jamstva, a unutar novog - svejedno ga možete odnijeti na reklamaciju. Preuzimanjem i to što niste dobili napismeno novu garanciju se niste odrekli zakonskog prava.

Poželjno je imati papire na kojim je jasno vidljivo da je uređaj zamijenjen drugim.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 00:04   #5464
Goc 101
Premium
Moj komp
 
Goc 101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 129
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Na kutiji od miša imaš zalijepljen mali jamstveni list od Recra, da li je na njega neko u Recru lupio štembilj i datum?
Imam te male jamstvene listove i od prvog i od drugog miša. Na oba su štambilji od svijeta medija, a datume imam na računu i na potvrdama o prijemu i o izdavanju uređaja.

Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Samo da napomenem - ako su vam kod preuzimanja rekli (prelagali) da ide stara garancija i krepao vam zamijenjeni uređaj nakon nakon isteka original jamstva, a unutar novog - svejedno ga možete odnijeti na reklamaciju. Preuzimanjem i to što niste dobili napismeno novu garanciju se niste odrekli zakonskog prava.

Poželjno je imati papire na kojim je jasno vidljivo da je uređaj zamijenjen drugim.
Hvala svima na savjetima, a ovi će me sutra još čuti.

Pošto su me namjerno pokušali zajebati, čega sam odmah bio svijestan te se sa njima i pristojno prepirao iako mi je skočio tlak ima li smisla sutra nakon što riješim tu reklamaciju tražit njihovu nadređenu osobu poslodavca ili koga več da iznesem svoju pritužbu na ta dva podmukla talibana(takav su dojam ostavili), ili možda i ne pošto su možda od njih i dobili nalog da tako djeluju i zajebu koga mogu?

Još im lijepo kažem da ču se obratit društvu za zaštitu potrošaća i raspitati se na pc ekspertu, na što se taliban br.1 opet nasmije i kaže "to je vaše zakonsko pravo"
Goc 101 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 00:43   #5465
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Goc, imaš li ambalažu od miša i radni nalog od zadnji put?

Šta piše na deklaraciji od miša?

Može ti pisati MICROLINE, MSAN, LINKS, RECRO.

Ako imaš to - za MSAN/RECRO nosiš u MR SERVIS,
MICROLINE možeš predati u IQ ZAGRIA, LINKS u LINKSu.

I to je to.

Ako nemaš ni ambalažu niti radni nalog, te deklaraciju, onda se ne moraš ni mučiti.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 06:37   #5466
Goc 101
Premium
Moj komp
 
Goc 101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 129
Imam ambalazu, i deklaracija je valjda jamstveni list jeli, na kojem pise Recro. Papir na kojem pise radni nalog nemam, ali imam potvrdu o izdavanju robe od trgovine gdje pisu opis kvara i opis servisa: Zamjena za novi, te datumi. Jeli to dovoljno?
Goc 101 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 08:05   #5467
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
To bi ti bilo čisto OK. Možeš u MR.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 12:03   #5468
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Goc 101 Pregled postova
Imam ambalazu, i deklaracija je valjda jamstveni list jeli, na kojem pise Recro. Papir na kojem pise radni nalog nemam, ali imam potvrdu o izdavanju robe od trgovine gdje pisu opis kvara i opis servisa: Zamjena za novi, te datumi. Jeli to dovoljno?
To ti je dovoljno....i slobodno preskoči talibane....traži od njihovog nadređenog napismeno da ne žele zamijenitit za novi.....i onda kak ti je rekla ekipa sa tom potvrdom u ovlašteni servis....iskreno sumnjam da će tako daleko ici da te smuljaju....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2014., 17:53   #5469
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Pozdrav ekipa, jučer sam kupio dell u2414h i danas kad sam ga upalio skužim jedan mrtvi piksel pri dnu ekrana, posliko i poslo mail u dućan gdje sam ga kupio i rekli mi da ga donesem da će probat riješit sa dobavljačem. Odnio monitor, oni ga zaprimili i rekli da će se to riješit u roku 2-3 dana. Još su mi prilikom kupnje rekli da dell ima zero pixel warranty zbog čega sam ga kupio. Odmah poslje kupnje otišo u servis koji je u sklopu dućana i rekao mogu li ga upalit i provjerit jel sve štima s njim baš radi piksela da bi mi rekli u servisu da nema zero piksel warranty i da oni ne mogu provjerit jel sve u redu s monitorom i da ga donesem ako bude bilo problema. Zanima me jel mi ga moraju zamjenit jer sam ga donio odmah drugi dan jer sam kupio pokvareni uređaj i šta je na kraju istina sa tim zero pixel warranty od della?
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2014., 18:11   #5470
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Goc 101 Pregled postova
Imam ambalazu, i deklaracija je valjda jamstveni list jeli, na kojem pise Recro. Papir na kojem pise radni nalog nemam, ali imam potvrdu o izdavanju robe od trgovine gdje pisu opis kvara i opis servisa: Zamjena za novi, te datumi. Jeli to dovoljno?
Ambalažu ne moraš imati, nigdje u zakonu ne stoji da moraš čuvati ambalažu.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2014., 18:53   #5471
Goc 101
Premium
Moj komp
 
Goc 101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 129
ali često prodavači znaju naglasit da se čuva ambalaža.

Uglavnom bio sam jučer u recro servisu gdje su me pitali zašto nisam nosio u trgovinu. Objasnio sam zašto te su zaprimili miš i rečeno mi je da ću dobit g402 u zamjenu i da će me zvat za dva tri tjedna kada stignu.
Goc 101 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2014., 18:55   #5472
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
jel moguce uopce jos vidjeti dead pixel? pa gustoca je tolika da fakat moras biti picajzla da to nadjes
  Reply With Quote
Staro 21.08.2014., 19:16   #5473
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
Kak god okreneš trebali bi neš napravit jer za UltraSharp modele Dell ima zero tolerance na mrtve pixele. Pošto je unutar 8 dana od kupnje, to bi trebali odma novi izdat.
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2014., 21:48   #5474
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Dell ima, samo je pitanje kaj veli uvoznik o tome.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 08:13   #5475
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
@Litra Da li si prije kupnje monitora pitao prodavače za zero pixel ili su možda oni to spomenuli u razgovoru?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 08:23   #5476
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Pozdrav ekipa, jučer sam kupio dell u2414h i danas kad sam ga upalio skužim jedan mrtvi piksel pri dnu ekrana, posliko i poslo mail u dućan gdje sam ga kupio i rekli mi da ga donesem da će probat riješit sa dobavljačem. Odnio monitor, oni ga zaprimili i rekli da će se to riješit u roku 2-3 dana. Još su mi prilikom kupnje rekli da dell ima zero pixel warranty zbog čega sam ga kupio. Odmah poslje kupnje otišo u servis koji je u sklopu dućana i rekao mogu li ga upalit i provjerit jel sve štima s njim baš radi piksela da bi mi rekli u servisu da nema zero piksel warranty i da oni ne mogu provjerit jel sve u redu s monitorom i da ga donesem ako bude bilo problema. Zanima me jel mi ga moraju zamjenit jer sam ga donio odmah drugi dan jer sam kupio pokvareni uređaj i šta je na kraju istina sa tim zero pixel warranty od della?
Dal je baš dead il je stuck? Jer možeš imat do 6 svijetlih i na U seriji od della. Ak je dead, to je to onda.

A ovo da su ti trebali zamjenit isti dan, pa dajte budite malo realniji. Ima neka procedura koju i trgovci moraju poštivat. Neće ti sigurno tamo neki Pero il Marko sa pulta zamjenit monitor na svoju ruku, bez odobrenja servisa il uvoznika il koga već mora pitat.


Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
isto tako, necemo svi slijediti savjete na forumu od nekog tamo Pupe


Apsolutno, pa to mi i je cilj da me nitko ne sluša.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 22.08.2014. u 12:32.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 08:44   #5477
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
isto tako, necemo svi slijediti savjete na forumu od nekog tamo Pupe
  Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 15:07   #5478
TutanCmon
Banned
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Napisat ću poduži post pa tko voli - nek' izvoli.

Prije kupnje se dobro raspitajte za politiku koja se tiče mrtvih piksela - mada - mogu posvjedočiti da ni to ne mora biti garancija da ćete se "izvući" bez njih...

Ja sam po pitanju mrtvih i zaglavljenih piksela, priznajem, picajzla - skužit ću "mrtvaca" kojeg, realno, dosta ljudi ne bi (ako baš ne traži) i koji je uglavnom neprimjetan u uobičajenoj svakodnevnoj upotrebi. Međutim, kako rekoh, picajzla sam i ne mogu si pomoći (volio bih da nisam, ali to je druga priča) i zato prije kupnje monitora / televizora, ako treba, triput provjerim politiku firme i / ili proizvođača po tom pitanju. Tako sam napravio i s Mikronisom i rekli su mi da nema problema, moguće je i zbog jednog mrtvog piksela zamijeniti ekran u roku od tjedan dana od kupnje, kupljeno "na daljinu" ili ne.
Upravo zbog tog razloga kupio sam, dakle, nedavno kod njih monitor i platio ga skuplje nego drugdje i poslije, naravno, našao mrtvi (zapravo "stuck", tj. bijeli na crnoj pozadini) piksel.

Vratio sam monitor sljedeći dan - u subotu, a oni su mene vratili doma jer tog nekog koji odlučuje o tome nema - "Dođite idući tjedan." "Dobro, vidimo se."
U ponedjeljak sam ponovno odnio monitor, a onda, neplanirano, skoro sat vremena proveo u natezanju s tim kojega ranije nije bilo i s još par "pomoćnika" (parafrazirat ću dijaloge, ali ovako nekako je to, po prilici, išlo):

Počelo je ovako:
"Ja tu niš' ne vidim." (a reflektori blješte sa svih strana, kontrast ekrana defaultno nizak (monitor upaljen tek toliko da se vidi crna pozadina)
Potom dolazi drugi djelatnik u pomoć ovome koji je najednom progledao i veli: "Trebalo bi probati na višoj, nativnoj rezoluciji!" (na ekranu su pisale nekakve OSD informacije u rasterski zumiranom tekstu pa je valjda mislio da će se nađeni mrtvi piksel smanjiti ili nestati ako se rezolucija podigne na 1920x1080...))

Zatim: "Nešto" je nađeno, ali... "To nije mrtvi piksel, toga vam inače više nema, učinilo vam se..." "Probajte s povećalom", predlažem, ali on "dobro vidi" i ne treba mu te zato odbija.

Dalje: "To je, čini mi se, mrvica prašine u ekranu..." (kao da je to nešto pozitivno u odnosu na mrtvi piksel...)

Postaje mu jasno da ne odustajem pa slijedi obrat od nepostojećih mrtvih piksela: "Znate što, nikad nećete naći savršen ekran bez greške, svaki vam to ima, sljedeći može biti gori..."

Konačno: To je nešto peto / šesto (mrtvi piksel nije, ali što bi to bilo - nitko ne zna... ili možda ipak je?)

Na kraju su ipak pristali zamijeniti, uz opasku da eventualna kasnija zamjena više neće biti moguća. Složio sam se s time, ali uz uvjet da novi ekran prije preuzimanja pregledam. Nevoljko su mi to omogućili pa sam, uz nazočnost djelatnika, maksimalno oprezno i bez doticanja pregledao ekran. Međutim, taj drugi je zbilja bio gori - odmah sam primjetio nekakav, tako mi je izgledalo, vrlo svijetli ljubičasti piksel (ili čak više njih skupa) koji nikako ne bi mogao proći neopaženo ni sa solidne udaljenosti (ni djelatnik nije mogao poreći).
Naposljetku, vidio sam da imaju jedan izložbeni primjerak na polici, na prvi pogled u besprijekornom stanju. Predložio sam da još taj pogledam pa ih neću više gnjaviti i - napokon - nisam našao "mrtvace".
Pitao sam još je li monitor korišten i / ili oštećen i odgovor je bio - "Nije, samo je otpakiran." Dobro... "Uzimam."

Poslije (isti dan, doma) skužio sam sljedeće:

Monitor je, u najmanju ruku, prije mene bio barem uključivan (znam po nekim postavkama koje nisu bile defaultne). Nebitno, ali... Čemu laganje?

Našao sam dva "stuck" piksela (moja krivnja - promaknuli su mi).

Drugo, bitnije - sjajni crni lak na bezelu oko ekrana na gornjem je dijelu u dužini od nekoliko centimetara na par mjesta oljušten, kao da se monitor putem u nekoliko navrata "očešao" o čvrsti predmet. Sjetio sam se da je monitor stajao na najvišoj polici, jako blizu plafonu i bez puno lufta za manevriranje... Ne mogu tvrditi, ali djeluje kao realističan scenarij - kako god, ja s tim oštećenjem nemam nikakve veze.

Imajući u vidu naš "dogovor" (pregledao sam i vraćanja više nema), oštećenja sam fotografirao i proslijedio s učtivo sročenim emailom u Mikronis. Ništa nisam tražio niti očekivao, tek sam htio upozoriti da takva praksa nije u redu i da nije fer da se na mojim leđima prelama njihov nemar ili nespretnost u rukovanju s robom. Naravno, nisam ni pomišljao da monitor ponovno nosim u dućan jer su brojčano nadmoćni i nimalo ne sumnjam da bih smjesta bio optužen za izazivanje oštećenja. Nikakav odgovor s emaila na kojeg sam im ranije poslao pitanje u vezi s politikom povrata u slučaju loših piksela, a koji je tada stigao u najkraćem roku, ovaj put nisam dobio.

Monitor sam pokušao prodati za solidno nižu cifru, ali nisam uspio.
Je*iga... U jednom su imali pravo - trebao sam zadržati prvi uređaj. Ili, kako ja to tumačim - trebao sam uštedjeti lovu i platiti jeftinije na drugom mjestu, a proći jednako ili bolje.

I još nešto, nevezano s Mikronisom - iz nekoliko trgovina su mi odgovorili da je proizvod (pa tako i monitor) kupljen "na daljinu" moguće vratiti u roku od 7 ili 15 dana od dana kupnje samo ako je neoštećen (logično) i - ovaj dio ne kužim - neotpakiran (neki vele i - nekorišten).
Kako to funkcionira? Donesem, recimo, laptop doma, stavim kutiju na stol i odem par dana na more. Na povratku ga samo pokupim sedmi dan i vratim u dućan jer mi se ne sviđa kako kutija stoji na stolu?
Mislim, stvarno... Shvaćam da se kod kupnje na prodajnom mjestu trgovca smatra da je proizvod pregledan od strane kupca (što, vjerujem, uglavnom nije slučaj, ali dobro), a prema ovom tumačenju ispada da je kupac preuzeo proizvod od trgovca praktički na skladištenje na 7 ili 15 dana, bez prava pregleda robe!
Nažalost, kad su ovakve stvari u pitanju, dojma sam da je na prste jedne ruke moguće nabrojati korektne trgovce (u koje više ne ubrajam Mikronis zbog zavlačenja i sklonosti testiranju volje i odlučnosti kupca).

Evo, da ne završim u takvome tonu, postoji nekoliko iznimki - uvjerio sam se, što osobno - što neizravno, u poštenje i susretljivost nekoliko dućana, a to su:

Arhiteh (pravovremeno obavještavaju o eventualnim promjenama i promptno reagiraju, uglavnom sve bude kako je dogovoreno, ne zavlače niti kompliciraju)

MagazinRS (nekoliko mi je ljudi potvrdilo da je sve moguće dogovoriti, pošteni su i iskreni, savjetovat će, ali neće pokušavati uvaliti skuplju robu samo da prodaju i ne prave nikakve probleme kod reklamacija (sušta suprotnost od Mikronisa))

Futura IT (nemam puno iskustava s njima, ali čujem od par poznanika da, kad je poštovanje Zakona o zaštiti potrošača u pitanju, nema muljanja, izvlačenja i zaobilaženja)

Za ostale (sigurno ima još poštenih trgovaca) ili ne znam / nemam dovoljno "materijala" / iskustva za prosuđivanje ili je mišljenje uglavnom loše.

P.S. Sjetih se i ovoga: prije oko pet godina u Mikronisu sam bio kupio skupi Dell laptop kojemu je poslije samo par dana crknula RAM memorija. Prema istoj politici (zamjena u roku od tjedan dana od kupnje), dobio sam novi, ali... Na HDD-u su našli GRUB bootloader od Linuxa i nisu propustili priliku upozoriti me da sam moguće sam ubio memoriju testirajući Linux (istina, testirao sam ravno 20-ak minuta čisto da vidim kako bi to išlo, a memorija je otkazala u Windowsu).
Ne isključujem mogućnost da je riječ o istom djelatniku koji je upozorio na "činjenicu" da mrtve piksele treba tražiti na nativnoj rezoluciji...
TutanCmon je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 15:11   #5479
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,333
Jednom davno sam imao crveni pixel na Samsung monitoru kupljenom u Linksu. Kako je za taj model važila Zero Dead Pixel garancija, zamijenjen mi je na licu mjesta kad su utvrdili da je zaista problematičan.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 01:14   #5480
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
TutanCmon, ak si takva picajzla kako nisi vidio stuck pixele na licu mjesta? Bolje je pitanje kako nisi vidio oštećenje kućišta?

U takvim slučajevima ne bi trebalo raspravljati s njima o grešci na uređaju jer samo postaješ naporan.
Greška na monitoru je prisutna, ako oni žele reći da lažeš odlazi se u sobu gdje reflektori nisu upaljeni, ti kažeš pixel je tu i to je to. Pixel se jasno vidi ako je zeznut, to što su te zavaljali malo je tebi za ubuduće da se ne daš smuvat.

Da sam ja na tvom mjestu, vratio bih se njima u dućan i vratio im monitor jer je oštećen.

I savjet za stuck pixele, probaj im opalit čvrgu, možda se odmrznu. Kod mene na laptopu je upalilo
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 13:34   #5481
TutanCmon
Banned
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
TutanCmon, ak si takva picajzla kako nisi vidio stuck pixele na licu mjesta? Bolje je pitanje kako nisi vidio oštećenje kućišta?
To je bio treći monitor kojeg sam pregledavao, već sat vremena sam bio unutra (uglavnom, pretpostavljam, čekajući nečiju odluku), a tijekom pregleda jedan iznad mi je stalno puhao za vratom kako ne bih ostavio otiske i ne bih li što prije završio s inspekcijom + svako malo bi se međusobno pogledali kao da sam idiot. Stvarno mi nije bilo palo na pamet da ga još guram od sebe da ne smeta i rotiram ekran u rukama tražeći ogrebotine.
Usput, u šali sam ga pitao "Je li vas tko ovako ugnjavio prije?", na što je ovaj mrtav-hladan ispalio samo: "Ne.", kao da sam mu ne znam što napravio, a on se ne usuđuje ni zucnuti.
Uglavnom, jedna topla i opuštena obiteljska atmosfera, dušu dala za traženje ogrebotina, pogotovo kad mi jedan član te obitelji unaprijed sa sigurnošću kaže da ih nema...

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
U takvim slučajevima ne bi trebalo raspravljati s njima o grešci na uređaju jer samo postaješ naporan.
Kako s kim... Neki će izići u susret kupcu, neki će ga optužiti, a neki će jednostavno sve izignorirati. Mikronis je, izgleda, barem u mojem slučaju, ovo zadnje, a možda i predzadnje. Razvikani su kao "ok", pa... Ne znaš dok ne probaš.
A i kad ih već boli k. za kupca, nije naodmet biti barem malo naporan...
Ljudi moji, kupujem nešto svako malo! Da je sve ispalo ok, kupovao bih kod njih još godinama, međutim, zbog sitne kratkoročne uštede, oni su odj. vjerojatno stalnu mušteriju. Mislim, dobiješ slike i objašnjenje na email i uopće se ne osvrneš... Nije u redu.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Greška na monitoru je prisutna, ako oni žele reći da lažeš odlazi se u sobu gdje reflektori nisu upaljeni, ti kažeš pixel je tu i to je to. Pixel se jasno vidi ako je zeznut, to što su te zavaljali malo je tebi za ubuduće da se ne daš smuvat.
Da sam ja na tvom mjestu, vratio bih se njima u dućan i vratio im monitor jer je oštećen.
Odlazi se ili ne odlazi tamo kamo mi oni dopuste, ne mogu provaljivati kamo želim - u tome je stvar, nisu mi omogućili pregled mimo onog osvijetljenog prostora. Ustvari, nisu mi omogućili ni pregled bez one zgužvane zaštitne plastične folije preko ekrana kako ga ne bih zapackao - rukom sam morao držati mali dio folije odlijepljen na određenom mjestu koje pregledavam kako bih ju poslije mogao vratiti (bajdvej, neki od njih mi je rekao da nisam trebao skidati foliju s onog prvog ekrana ako sam ga mislio zamijeniti, a tu foliju sam imao cijelo vrijeme od kupnje do vraćanja - tri do četiri dana - i tek kad sam ga donio u taj ponedjeljak jedan od njih sedam-osam tamo ju je prvi put skinuo ).
Ne bih rekao da su me smuljali, tj. ne zbog moje naivnosti - nisam baš tako lakovjeran, više je riječ o tome da mi je bilo neugodno ispadati sitničav i onda još sve to ponovno prolaziti pa se zato nisam više vraćao. A i sljedeće što bih tražio bio bi povrat novca jer s njima, očito je, nemam sreće.
Usput, od toga je prošlo više od mjesec dana, a napisao sam sada jer su me inspirirali recentni postovi o mrtvim pikselima.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
I savjet za stuck pixele, probaj im opalit čvrgu, možda se odmrznu. Kod mene na laptopu je upalilo
Znam za to, ali nažalost ne ide, već sam probao...
Zapravo, probao sam u svakoj situaciji kad sam imao zaglavljeni piksel i nikad, ali nikad nisam ništa popravio. :-/
Ništa, navikavam se, samo sam htio to izbaciti iz sebe i, ako bude sreće, uskratiti im barem jednog kupca.
TutanCmon je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 13:55   #5482
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Na kraju ispada da si sam sebi skočio u usta: kažeš da si sitničav i paziš na detalje, a na kraju te prisilno inducirana atmosfera u dućanu navede da pogriješiš. E pa ne ide to tako.

Oni su krivi koliko i ti. Tako nešto si nisi trebao dopustiti. Treba biti čvrst, ako ti neće izaći u susret kažeš povrat novca i posegnuti za svim mogućim što treba da oni to i učine.

Mikronisu nije trebalo da si ovakvu ljagu naprave, a meni je žao što si ti izvisio unatoč, kako sam kažeš, svojoj zahtjevnosti da sve bude tiptop.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 19:36   #5483
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
par ljudi sam do sada preporucio mikronis. nakon ovoga vise necu
  Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 20:48   #5484
TutanCmon
Banned
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
U redu, ne ide to tako pa da probam ovako:

Sapleo sam se u lažima, zahvaljujući svojoj naivnosti i slabosti podlegao sam ubitačnoj Mikronisovoj atmosferi u kojoj preživljavaju samo najjači i od tada se neuspješno liječim od PTSP-a.
Je li to sad ok? Očito me poznaješ bolje od mene samoga.

I što ti sad zapravo pokušavaš, tražiš logičko-semantičke dlake u jajetu?
Ako ispada da sam sebi skačem u usta (kao, vid' ga, očito lažna picajzla jer je podlegla zacijelo planski osmišljenoj atmosferi zavjere), kako onda izgleda ovo tvoje "U takvim slučajevima ne bi trebalo raspravljati s njima o grešci na uređaju jer samo postaješ naporan." u odnosu na "Treba biti čvrst, ako ti neće izaći u susret kažeš povrat novca i posegnuti za svim mogućim što treba da oni to i učine."
A kako to učiniti bez rasprave? Kako ne ispasti naporan? Da ponesem utoku ili je sjekira dovoljna?

Ono što pokušavam reći je to da se trgovci tako ne bi smjeli ponašati pa taman da sam zbilja lakovjerni beskičmenjak kako si me maltene opisao - kupci ne bi morali / trebali u shopping odlaziti u ratnoj opremi kao da idu na front, a pogotovo ne u navodno renomirane dućane poput ovoga, tek da bi ih poslije netko proglasio podjednako krivima.

Ne, nije me bilo strah (imam savršen tlak i puls od 60 otkucaja, ako te kopka ) i - već sam rekao (al' kao da nisam) - u nezavidnoj sam situaciji - bilo bi mi neugodno dizati preveliku buku oko nečega što gotovo svi moji prijatelji i obitelj, a vjerojatno ni većina prosječnih ljudi, uopće ne primjećuje i nije im jasno zašto ja monitor, ustvari, mijenjam. Istovremeno - nazovi tu karakteristiku kako želiš u mojem psihološkom profiliranju, ali tako je kako je - meni, Balkancu, zanovijetati oko sitnice po sto puta ugodno je otprilike kao i šetnja bez odjeće po glavnom trgu. To, međutim, ne znači da ta "sitnica" ne postoji te da ne trebam ništa poduzeti ako me takve gluposti stvarno živciraju, ali - sve u granicama normale (i malo preko). Kad bi me pravili budalom za nešto realno gore i uočljivije, ne sumnjaj da bih nekome tamo glavu nabio u monitor da bolje pogleda.

Osim toga, rekao sam im na kraju pri izlasku iz dućana da sam pregledao i da je sad sve ok i da sam zadovoljan zamjenom (osim ako monitor odmah ne crkne, jasno). Tada mi se tako činilo, ali tu sam napravio grešku i time si, nažalost, barem u svojim očima, zatvorio vrata daljnjim zamjenama.
Ipak, naknadno sam im napisao taj email, ispraznio se i potajno se nadao u... Ne znam, čudo (ovdje sam ispao naivan, priznajem) koje će me spasiti i piksela i neugodnosti. Ali - ne, kod velebnog Mikronisa - ne.

I da završim s tom picajzlom koje si se, ne znam zašto, uhvatio...
Da, picajzla sam, ali, kužiš... Nemam psihozu pa da gubim kontakt sa stvarnošću. Mrtvi piksel mi ide na živce, da, i pokušao sam problem riješiti zamjenom - dvaput - i nisam uspio - što sad? Jedva sam izvukao zamjenu - naknadni povrat novca od njih bi me valjda koštao više živaca od love koju bih dobio natrag, a i činjenica da niti u par pokušaja ne mogu upecati potpuno čist ekran me je poprilično obeshrabrila. To ne znači da njihovo odvratno ponašanje ne trebam, u najmanju ruku, barem prokazati na za to predviđenom mjestu ovdje na forumu, isto kao što ni "picajzla" ne znači da se zbog svake nesavršenosti uvijek trebam ponašati iracionalno. Razum ponekad nadvlada tu "picajzlu" koja je, opet, samo opis / šlagvort s početka posta, a ne moja dijagnoza, credo, moto, ideologija, udruga, stranka ili zakletva koje se stalno trebam slijepo i bespogovorno držati.

Znam, ti bi se vjerojatno postavio čvršće i svi bi ničice popadali pred tvojom karizmatičnom pojavom, ali što da radim... Isprva nisu htjeli uopće zamijeniti, a potom nisu htjeli dopustiti pregled prije zamjene. Na kraju sam i pregledao i zamijenio čak dva puta, ali nije pomoglo. Ne možeš reći da baš ništa nisam izborio! Orden za hrabrost neću dobiti, ali mogu li barem za zalaganje?
Dodatni je aspekt priče taj što kupac, izgleda, više nije kupac nego "quality control" i to - ne svojom voljom, ali zato - o svom trošku...

Zapravo mi ovdje najviše na živce ide takva hladnokrvno ignorantska i nekažnjena politika jednog od najvećih (i, pretpostavljam, nažalost, najuspješnijih) trgovaca računalima na našem tržištu - ama da sam bar dobio ispriku - ništa - k'o da me nema.
Eto, zato sam napisao post - ne zato da me netko sažaljeva ili pljuje - nego zato da taj netko eventualno pročita i dalje, kad je Mikronis u pitanju, odluči po vlastitoj savjesti.

Nema ti zašto biti žao, i dalje sam u plusu što se tiče odnosa "izgubljeno - nađeno".

Eto, opet sam napisao previše,
Pozdrav.


EDIT: vorda22, care, svaka čast, uljepšao si mi trenutak!

Zadnje izmijenjeno od: TutanCmon. 23.08.2014. u 21:01.
TutanCmon je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 23:01   #5485
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Predugačko, nisam pročitao: ako si se našao prozvan nakon mog posta, znači da je ipak nešto u tebi zaiskrilo da si mogao napraviti drugačije.

Lakše je tipkati po forumu nego im otići u dućan još jednom, pisati eseje na email o grešci proizvoda i slično. Zapravo si sebi pokušao olakšati tipkajući, no očito si dobio kontra efekt kad sam ti odlučio odgovoriti. Ali ako si ti zadovoljan sa dva stuck u odnosu na jedan krepani pixel, super! Drago mi je. Ovo ti je škola.

Sretno i doviđenja.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 23:17   #5486
TutanCmon
Banned
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Nisam pročitao, ali sudeći po dužini, po običaju nemaš što drugo za reći osim spuštati raspravu na temu sugovornikove vjerodostojnosti i integriteta, ali si valjda iscrpio svoj oskudni vokabular i odlučio zaključiti priču.

A i pretpostavljam da je lakše sr*ti po forumu nego uživo.

Živjeli!
TutanCmon je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2014., 06:52   #5487
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor TutanCmon Pregled postova

Ja sam po pitanju mrtvih i zaglavljenih piksela, priznajem, picajzla - skužit ću "mrtvaca" kojeg, realno, dosta ljudi ne bi (ako baš ne traži) i koji je uglavnom neprimjetan u uobičajenoj svakodnevnoj upotrebi.
Citiraj:
Autor TutanCmon Pregled postova
Upravo zbog tog razloga kupio sam, dakle, nedavno kod njih monitor i platio ga skuplje nego drugdje i poslije, naravno, našao mrtvi (zapravo "stuck", tj. bijeli na crnoj pozadini) piksel.
Citiraj:
Autor TutanCmon Pregled postova

Naposljetku, vidio sam da imaju jedan izložbeni primjerak na polici, na prvi pogled u besprijekornom stanju. Predložio sam da još taj pogledam pa ih neću više gnjaviti i - napokon - nisam našao "mrtvace".

Citiraj:
Autor TutanCmon Pregled postova
Poslije (isti dan, doma) skužio sam sljedeće:

Monitor je, u najmanju ruku, prije mene bio barem uključivan (znam po nekim postavkama koje nisu bile defaultne). Nebitno, ali... Čemu laganje?

Našao sam dva "stuck" piksela (moja krivnja - promaknuli su mi).

Drugo, bitnije - sjajni crni lak na bezelu oko ekrana na gornjem je dijelu u dužini od nekoliko centimetara na par mjesta oljušten, kao da se monitor putem u nekoliko navrata "očešao" o čvrsti predmet.
Mislim jebote, ako si takva picajzla, kako nisi skužio u dućanu.
S druge strane, raspitaš se, ako monitor ima zero pixel garanciju, nosi nazad na reklamaciju bez obzira što su ti rekli da ti ga više neće mijenjati. To što oni kažu, mogu okačit mački na rep. Garancija za pixele postoji ili ne postoji i bok.

Ako monitor nema zero pixel waranty, jebga, ko ti je kriv onda. Bolje da ne pišeš da si picajzla koja će vidjet nešto što ostali smrtnici neće kad ti takvo nešto promakne.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2014., 12:03   #5488
natal
Registered User
Moj komp
 
natal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Virovitica
Postovi: 129
Garancije, povrat novca, zamjena robe...

Citiraj:
Autor TutanCmon Pregled postova
kupci ne bi morali / trebali u shopping odlaziti u ratnoj opremi kao da idu na front

Hehe. Pa gle. Picajzla si al imas pravo na to. Tvoja lova. Moj savjet ti ja da pokupis monitor, racun, i sa sobom frenda nekog koi zna razgovarat sa ljudima jer ti neznas kolko vidim. Nek lijepo sve argumentira i nek ti zamijene monitor i cao. Ja da imam trgovinu i da kupac nije zadovoljan sa proizvodom vratio bi mu lovu i da je proizvod 100% ispravan. Ovdje nije bitna "pixel waranty". Bitna stvar je da kupac nije zadovoljan sa proizvodom i da mu treba omogucit povrat novca ili zamjenu za drugi ispravan monitor. Sto prije to bolje. Znaci frenda koi se neda preveslati. Ja isto nebi bio sretan a vjerujem nitko od vas da kupite monitor a ono krepani pixeli.

Sretno.

Zadnje izmijenjeno od: natal. 25.08.2014. u 11:44.
natal je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 07:23   #5489
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
TutanCmon, a i ostali - ok, napisao je svatko što je mislio, pa i više od toga. Obrisao sam nepotrebne stvari, neka ostane na tome. Slijedeći izlet ovdje neće završiti samo na brisanju postova.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 09:00   #5490
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
drugari upućeniji u zakon imam situaciju.

daklem lg lcd telka kupljena 11 mjesec prošle godine, godinu dana gare i prije jedno mjesec dana počela sama se palit/gasit, mijenjat kanale i glasnoću i uglavnom ono reklamacija ko kuća.

nosio u instar servis i ostavio, oni ga isti dan u msan (mr jel) odpeljali i tamo ono bio 2 tjedna jer je čekao dijelove iliti elektroniku prednjeg touch panela "tipki".

prošli četvrtak ga uzeo, postavio materi i podesio i od tada je spavao... prvo duže korištenje je bilo u subotu kada se nakon nekog vremena opet isto desilo u radu, struja on-off i sve oke u subotu i jučer.

danas idem u instar da to prodiskutiram malo sa dečkima, ali me zanima da li zakonski postoji neka podloga da jednostavno hoću ili novu telku sa novom garancijom ili pare natrag jer se ne namjeravam baš sada svako malo dislocirat od doma sa telkom u autu i čekati po 2 tjedna na popravak.
syss je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na