Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2019., 12:08   #46291
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Rađe dam tih 150 kn nego da sebi pružam taj užitak silovanja dok nosim tu knjižicu okolo koja ne stane u nikakav normalni a kamoli manji novčanik.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 12:08   #46292
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Vozačke dozvole izdane do 1. srpnja 2013. godine vrijede do isteka roka na koji su izdane, a najduže do 19. siječnja 2033. godine.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 12:42   #46293
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
ako nemate nikakva ograničenja
produzujete samu vozačku, bez lječničkog
svakih 10g, nova slika i 151kn uplatnica + 15kn biljeg


ko ima očale, lječnički (a neki prođu i bez toga)
ili ko ima napomenu za lječnički 1,2,5g
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 12:48   #46294
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 239
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
može, čekam onda još, ne poklanjam im ništa
Ni nemoj, tako sam ja nedavno poklonio mjesec jer se nisam raspitao
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 12:54   #46295
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ko ima očale, lječnički (a neki prođu i bez toga)
ili ko ima napomenu za lječnički 1,2,5g
ako piše kao meni https://i.imgur.com/yR9A9vL.jpg netreba lječnički

ako piše napomena obavezan kontrolni pregled/lječnički, onda treba

tako sam ja to shvatio
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 13:32   #46296
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Ok, meni piše u roza knjižici 2039., u vrijeme izdavanja sam vidio ko sokol i nemam upisano ograničenje, a sad nosim naočale.
Da li me za izdavanje nove šalju na liječnički?
Sad, za 10g kad nova istekne ili?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 13:35   #46297
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
oni ne znaju da ti sad nosiš naočale

znači samo teraj dalje preko egrađani
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 13:48   #46298
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ok, meni piše u roza knjižici 2039., u vrijeme izdavanja sam vidio ko sokol i nemam upisano ograničenje, a sad nosim naočale.
Da li me za izdavanje nove šalju na liječnički?
Sad, za 10g kad nova istekne ili?
Slikaš se/dodeš na šalter bez naočala ili preko egradani i uštedis sebi 500 kn koje bi dao hoštaplerskim medicinama rada.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 13:51   #46299
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Mala napomena za one koji misle promijeniti staru roza vozačku (ako ima takvih), a osim B kategorije imaju položeno i za kamion/autobus, te kategorije ne možete produžiti bez liječničkog pregleda bez obzira što možda nikad više u životu nećete voziti kamion/autobus.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 13:56   #46300
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
vidim u svojoj rozoj imam M, kad sm produljivao u egrađani nema M, vjerojatno je spojeno s nečim ili više netreba vozačka za te motore
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 14:02   #46301
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Za motore sada imaš A, A1 i A2 klasu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 14:04   #46302
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
vidim u svojoj rozoj imam M, kad sm produljivao u egrađani nema M, vjerojatno je spojeno s nečim ili više netreba vozačka za te motore
M su mopedi, to sada ide u jedanu od A kategorija ja mislim (AM brijem).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 14:05   #46303
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
još jedno pitanje

ako je netko produljivao preko e građani, a ima napomenu da nosi naočale ili leće (ne obavezu kontrole, samo da nosi naočale)

dal to moram ja negdje upisat dok ispunjavam ono sve u egrađani, ili oni to vide/povuku?
ako netko znade
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 14:10   #46304
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
nosim naočale i u vozačkoj piše napomena za njih.. produžavao sam vozačku prije 2 godine, tad nisam morao cijeli liječnički obaviti nego samo za vid, prije toga obavezno kod liječnika opće prakse po neku potvrdu za liječnički.. ugl puni liječnički košta cca 500-600kn, a ja sam samo za naočale platio cca 300 (po sjećanju, nemojte me uzet točno za iznos)
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 14:16   #46305
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
mislim da nisi trebao ništa, ok ak su te poslali, al neznam zašto bi te poslali ako ti piše kao meni (opet stavljam link https://i.imgur.com/yR9A9vL.jpg )

danas sam zvao čak i pitao i rekla je žena da ako nema napomena za obavezan kontrolni pregled, da se nemora
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 14:16   #46306
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Do sinoc su krenule rezervacije za ID.3, jel neko kapnuo 7,5tkn za rezervaciju?
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 14:45   #46307
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Mala napomena za one koji misle promijeniti staru roza vozačku (ako ima takvih), a osim B kategorije imaju položeno i za kamion/autobus, te kategorije ne možete produžiti bez liječničkog pregleda bez obzira što možda nikad više u životu nećete voziti kamion/autobus.
Istina,ja bio u policiji i gospodja mi kaze nemojte mjenjati vozacku jer imate C kategoriju i morati ce te na lijecnicki iako je ne koristite.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 06:53   #46308
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
@vandal
Ne pada mi na pamet kupovati el. auto. Visoka cijena, mali domet, očajna infrastruktura (barem u RH), upitno recikliranje baterija, sporo punjenje,...
Ne znam zašto se ne radi na gorivim ćelijama tj. autima na vodik. Domet i brzina punjenja praktički ista kao na današnjim autima, vodik možeš dobiti od vode iz potoka, bunara, kišnice,.., a struju za elektrolizu vode iz sunca, vjetra,...
Po meni je ta tehnologija puno ekološkija od struje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 09:08   #46309
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Meni ta roza istice 2046....i nema sanse da ju zamijenim iako je isto u poluraspadu. Sve dok se moze procitati ime i prezime dobra je..jos da im placam izradu nove ako netrebam.....how yes no....
Tako sam i ja mislio, ma kraju sam bio prinudjen ju zamjeniti i zivot mi je laksi s novom vozackom. 1. Stane u novcanik normalno i nakvaznije 2. Nemam nikakvih problema u stranim rent a carovima, ukljucujuci i SAD. Imao sam sa sobom i medjunarodnu vozacku (plahta), ali nije trebala. Ne zelim ni misliti kako bi me bljedo gledao da sam mu donio knjizicu za vozacku, jer sam cuo da su, bar u SAD-u znali gnjavit ljude s tim starim vozackima.

Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Vozačke dozvole izdane do 1. srpnja 2013. godine vrijede do isteka roka na koji su izdane, a najduže do 19. siječnja 2033. godine.
Da, to mi je malo olaksalo, da bih ju i onako morao mjenjati. Samo sto su meni rekli 2023.? 33. je fakat daleko...
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 12:41   #46310
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Vozačke dozvole izdane do 1. srpnja 2013. godine vrijede do isteka roka na koji su izdane, a najduže do 19. siječnja 2033. godine.

Dobro, a što će onda s nama koji imamo važeću dozvolu i preko 2033,morati ćemo to pod mus promijeniti 2034 ili?
Prije 13g preselio sam i promijenio sve dokumente na novu adresu osim vozačke. Negdje su po putu izmijenili zakon po tom pitanju pa se vozačka nije trebala mijenjati. Više puta kad bi me zaustavili policajci na cesti su mi tvrdili da moram mijenjati, prijetili kaznom itd. Dok nisam otišao kod tete na odjelu za vozačke u policijsku i pitao. Pojasnila mi da od neke godine to ne treba, ali eto policajci na cesti to još ne znaju i doslovno rekla da ih k njoj na konzultacije pošaljem ako mi se to opet dogodi
Da ne spominjem blijede face ponekad koje vidim kad me prometnik zaustavi, kad tamo vozačka iz jedne županije, auto od firme iz druge, a mjesto prebivališta opet neko treće
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 13:54   #46311
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Pozdrav. Boysi, tražim prednje amortizere za Focusa, e sad, za moj model je dostupan Sachs, Monroe i Motorsport. Trenutno su gore uljni amortizeri a kolko vidim, većina su plinski, mada bih više volio da naletim opet na uljne.

Nego, zanima me vaše mišljenje o Monroe Spectrum Premium amortizerima ak ih neko ima na autu?
Na par mjesta sam čuo da izbjegavam Monroe, al zbog čeg točno, niko ne veli, ovo mi vuče više na generaliziranje po pitanju Monroa.. Recimo, Monroe SP im je jako dobra cijena, a od Sachsa jeftniji kojih 300tinjak kn.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 14:19   #46312
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Dobro, a što će onda s nama koji imamo važeću dozvolu i preko 2033,morati ćemo to pod mus promijeniti 2034 ili?
S obzirom da neće više vrijediti, ako ćeš htjeti imati važeću dozvolu, da, morati ćeš napraviti novu.

Ekipa, jel ima neko na forumu Alfu Giuliju? Zanima me jel ima puno dječjih bolesti. Može i na private ako tko ima da se konzultiram.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 14:41   #46313
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Moja roza vozačka je vrijedila još ohoho godina ali čim je izašla nova išao sam promijeniti i kako je neko već rekao, olakšao si život. Vozim svoj, ženin, na poslu i ponekad tuđe aute i sad stalno razmišljati da li imam vozačku ili ne... Previše je to. Prometne od mojeg i ženinog auta su u automobilima i nema brige oko ničega.
mamikulcic je online   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 14:44   #46314
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Pozdrav. Boysi, tražim prednje amortizere za Focusa, e sad, za moj model je dostupan Sachs, Monroe i Motorsport. Trenutno su gore uljni amortizeri a kolko vidim, većina su plinski, mada bih više volio da naletim opet na uljne.

Nego, zanima me vaše mišljenje o Monroe Spectrum Premium amortizerima ak ih neko ima na autu?
Na par mjesta sam čuo da izbjegavam Monroe, al zbog čeg točno, niko ne veli, ovo mi vuče više na generaliziranje po pitanju Monroa.. Recimo, Monroe SP im je jako dobra cijena, a od Sachsa jeftniji kojih 300tinjak kn.
Mislim da je generaliziranje iako sam čuo od par mehaničara da su skidali Monroe za kratko vrijeme opet s auta jer su propali. Dosta ovisi i o ispravnoj ugradnji, moguće je netko zafusao u tom slučaju.
Nije focus, ali stavljao sam na renaulta scenica Monroe OE spectrum jer je to bio kao noviji i bolji od Monroe Original modela za taj auto. Samo ta dva modela bili su dosrupni, za taj tvoj premium nisam čuo.
Originali su isto bili monroe na tom renaultu. OE spectrum me nisu odusevili, mrvicu su tvrđi od starih. Možda zato što su stari propali malo vremenom, ali sad da to idem raditi, vjerojatno bi uzeo original od proizvođača auta jer s tim si barem siguran. Meni su ti OE spectrum djelovali da su malo tvrđi, auto je sitno više nabijao na kratkim poprečnim rupama, ali je dobio na stabilnosti u zavojima i nije se toliko ljuljao. Cjenovno mi je monroe tada ispao osjetno povoljniji od konkurencije: KYB, Sachs,...
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 20:36   #46315
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Mislim da je generaliziranje iako sam čuo od par mehaničara da su skidali Monroe za kratko vrijeme opet s auta jer su propali. Dosta ovisi i o ispravnoj ugradnji, moguće je netko zafusao u tom slučaju.
Nije focus, ali stavljao sam na renaulta scenica Monroe OE spectrum jer je to bio kao noviji i bolji od Monroe Original modela za taj auto. Samo ta dva modela bili su dosrupni, za taj tvoj premium nisam čuo.
Originali su isto bili monroe na tom renaultu. OE spectrum me nisu odusevili, mrvicu su tvrđi od starih. Možda zato što su stari propali malo vremenom, ali sad da to idem raditi, vjerojatno bi uzeo original od proizvođača auta jer s tim si barem siguran. Meni su ti OE spectrum djelovali da su malo tvrđi, auto je sitno više nabijao na kratkim poprečnim rupama, ali je dobio na stabilnosti u zavojima i nije se toliko ljuljao. Cjenovno mi je monroe tada ispao osjetno povoljniji od konkurencije: KYB, Sachs,...
Ma u biti to su ti amortizeri, Monroe oespectrum premium, ne znam jel ima razlike između tvojih koje si imao i ovih "premium" osim u imenu..

A ne znam kaj može tu sfušat oko montaže amortizera, jedino ak ga slijepac stavlja i još naopako Al to onda više nije mehaničar neg neznalica..

Budem još pogledao malo okolo oko tih amortizera, samo me zanima kaj je monroe tolko podbacio u zadnje vrijeme, pošto ga ljudi izbjegavaju ili je to još ostalo od prije dok je bio na lošem glasu.. Nekaj sam čuo da ova novija serija je ok od Monroa.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 22:49   #46316
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova

A ne znam kaj može tu sfušat oko montaže amortizera, jedino ak ga slijepac stavlja i još naopako Al to onda više nije mehaničar neg neznalica..

Informacija iz druge ruke, od mehaničara: na nekim autima amortizeri imaju takve prihvate da se šarafi zatežu - dok je auto na podu. Tj. prvo se lagano dotegnu na dizalici, auto se spusti da se ovjes optereti i onda zategne do kraja moment ključem. Mehaničarima se neda to raditi, zategnu do kraja rukom po osjećaju dok je auto na dizalici i onda kasnije popucaju silent blokovi na amortizerima, procure prije semerinzi jer voze malo ukrivo itd.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 10:24   #46317
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
To bi trebalo biti pravilo za sve radove na ovjesu, da se samo dotegne dok je na dizalici i onda se steze kad se ovjes optereti, bilo spustanjem auta na pod ili drugom dizalicom pritisnuti ovjes.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 11:27   #46318
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Isto kao i dotezanje dijelova moment ključem na vrijednosti koje je propisao proizvodač. A koliko se kvazimehaničara toga pridržava?
Ili vulkanizeri npr., većina ih stegne šarafe pneumatskim pištoljem. Prošlu zimu stavljam nove zimske gume i lik doteže moment ključem, ja upitam na koliko steže, a kad sam napomenuo da proizvođač propisuje drugačije vrijednosti, onda je bilo da što ja znam, da on radi taj posao već 20g, on zna bolje itd.
Istim ključem njegov šegrt bez namještanja zateže i na drugim autima. Očito sve rade na tu mjeru.
Fušeri većina.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 11:40   #46319
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Hrpa njih ne zna podesiti moment ključ, nakon rada s njim ne vraća ga na nulu, razbacuju se s njim ko s igračkom i slično...
mamikulcic je online   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 16:48   #46320
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Zbog takvih stvari se veselim elektricnim autima, a ako cu jos imati benzinca i mogucnosti, sam cu servisirati takve stvari.

Alat + lift.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na