Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2019., 14:35   #1261
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 275
Zna li netko firmu u Osijeku ili okolici da se basi poslovima oko centralnog grijanja i sl? Kako sve ide trebao bih zamijeniti radijatore (radi se o gradskoj toplani).
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 20:51   #1262
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Manje više svaki vodoinstalater se bavi i grijanjem te će ti bez problema promjenit radijatore. Samo to moraš napravit prije nego se ponovno napune sistemi u zgradama. Evo tu u Travnom, u Zagrebu su danas napunili sistem u neboderu. Bilo prazno mjesec dana mislim, mogao si radit što hoćeš.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 22:55   #1263
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Ček pa nije moguće negdje zatvoriti ventil za pojedini stan ili grupu stanova? Kaj se desi ako ti u zimi recimo negdje nekaj procuri? Imaš poplavu do kraja ogrjevne sezone?
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 23:42   #1264
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Ček pa nije moguće negdje zatvoriti ventil za pojedini stan ili grupu stanova? Kaj se desi ako ti u zimi recimo negdje nekaj procuri? Imaš poplavu do kraja ogrjevne sezone?

Ovisno o sistemu grijanja i njegovoj veličini, zovu privatnike s kojima imaju ugovor, oni dolaze i zamrznu cijevi sa vodom, poprave sto treba i puste vodu dalje.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 00:54   #1265
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Kužim. Hvala na pojašnjenju.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 08:15   #1266
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Kako se snalazite sa odvajanjem otpada u stanu?
Mi smo otprije odvajali papir i plastiku u zasebne manje vrećice u špajzi, a sad smo dobili žute (60l plastika-metal) i smeđe (30l, biootpad).
Vrećica za biootpad je nakon 3-4 dana procurila, a još nemamo ni približnu ideju šta sa ovom velikom žutom za kombinaciju plastike i metala...

Po logici nadležnih, trebali bismo imati 4 kante u stanu što je živi sirkus!
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 10:45   #1267
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ja doma imam ikea DIMPA. Spajaju se na klik jedna na drugu bocno i stanu sve 3 direkt u element ispod sudopera, po jedna za papir, plastiku i staklo. Kad se napuni izbacim u kontejnere pred kucom i vratim praznu nazad.

Za biootpad ne znam posto to ne odvajamo, ali tu bi ti bolje dosla neka "kanta jupola" ovako na prvu misao.

Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Po logici nadležnih, trebali bismo imati 4 kante u stanu što je živi sirkus!
Sasvim normalno svugdje u svijetu ako se odvaja otpad.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 10:46   #1268
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 275
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Manje više svaki vodoinstalater se bavi i grijanjem te će ti bez problema promjenit radijatore. Samo to moraš napravit prije nego se ponovno napune sistemi u zgradama. Evo tu u Travnom, u Zagrebu su danas napunili sistem u neboderu. Bilo prazno mjesec dana mislim, mogao si radit što hoćeš.
Thx na brzom odgovoru. Kako sve ide - ostaju starija radijatori jos neko vrijeme samo ce se morati instalirati na zid.
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 21:24   #1269
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Pa napraviš posao sa jednom firmom (ili štetu), baciš je u stečaj, otvoriš drugu, i tako u krug
Još je bolja fora prodat firmu nekom stranom državljaninu Znam neke ljude koji su se tako lijepo riješili neugodnih dugova.

Nego, dajem se u nabavku novih prozora. Ima li kakva solidna kombinacija sa kliznim prozorom? To bi mi za dnevni najviše odgovaralo. Nekako mi zvuči kao da to baš i nije dobra ideja.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 01:17   #1270
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Još je bolja fora prodat firmu nekom stranom državljaninu Znam neke ljude koji su se tako lijepo riješili neugodnih dugova.

Nego, dajem se u nabavku novih prozora. Ima li kakva solidna kombinacija sa kliznim prozorom? To bi mi za dnevni najviše odgovaralo. Nekako mi zvuči kao da to baš i nije dobra ideja.
Zašto ne,ja u sobi iman otklopno-kliznu stijenku, prije je bilo jedan dvokrilni prozor+ jedan jednokrilni spojeni (cca 2m).
Otkad smo stavili stijenku preporod. Ne smeta prolazu,niko se ne udara u otvorene prozore,više mjesta u stanu.
A razlika cu cijeni je bila +1500kn za stijenku. Stijenka oko 7k, prozori 5.5k
Najbolje uložene pare ikad.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 20:29   #1271
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Mislio sam zbog dihtanja prozora odnosno imamo dojam da se takav sistem brže razjebe. Ali to bi mi stvarno bilo idealno, trajno zadovoljstvo za 1500KN je dobar deal. Samo da mi se javi ovi igrači pa ćemo vidjet.

Imaš neki konkretan link možda?
mkey je online   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 00:55   #1272
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Okovi su isti kao i na prozorima, dosta točaka hvatanja. I balkonska vrata i stijenka kad je užasna nevera i jak jak vjetar lagano fijuču. Jbga ,nemoš skroz protiv prirode. Al to je 2x na godinu.


Ovisi di si,tj koja lokacija. A i ovisi dokle gledaš cijenovno, dvoslojno/troslojno, high end/low end profili, velike su razlike.
Ja sam uzeo dvoslojno sa low-e, middle range profil sa 7 komora i 3 brtve. A sad koji su okovi i to ne znam stvarno.
S tim da sad uzimam,uzeo bih troslojno,jer imamo novu fasadu na zgradi,al onda se nije znalo da će bit. Troslojno diže cijenu za nekih 150kn po m2 stakla. Nije puno.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 23:43   #1273
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Ja sam u Istri uz more tako da nije baš neka hladnoća. Bio mi je lik danas, sporazumili smo se za dvoslojno i taj premaz (koji kao nije više taj low-e nego neki noviji) pa bumo vidjeli. Lik je rekao da ne preporuča klizni jer ipak osjetno više propušta nego normalni prozor.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 00:42   #1274
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Imaš 3 vrste klizne stijenke,ispod su.
Klasična propušta pun k, jer klizi na običnim vodilicama, i najjeftinija je

Podizno klizna je super,al je skupa ajme ajme (ona je samo za podove)

Otklopno klizna ima isti princip kao prozori,okove u okviru,kad okreneš ručku na stijenci, oni okrugli pinovi udju u okove,kao na običnom prozoru i dihtuje isto.


A šta se tiče propuštanja, u istri si, uzimaš dvoslojno staklo. Nema nikakovg znači utjecaja strašnog. Drugo da si negdi di puše bura 0-24 i di je hladno.



  • Klasična klizna stijenka – krila se otvaraju klizanjem preko vodilica
  • Podizno-klizna stijenka – krila se otvaraju podizanjem krila i klizanje preko vodilica
  • Otklopno-klizna stijenka – krila se otvaraju preko vodilice koja je izvučena na unutarnju stranu okvira. Dodatna opcija je mogućnost držanja u otklopnom položaju.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 13:55   #1275
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Morat ću se malo raspitati o tim opcijama, idem u ponedjeljak kod njih u trgovinu nakon posla. Ta otklopno klizna situacija zvuči idealno.

U međuvremenu sam dobio ponudu, cijene po ovome što sam vidio okolo mi se čine OK.

Ovo je veći prozor, cijena 2400+PDV:

PVC Prozor 2K 2045x1410 ID5 BIJEL: 2045x1410 mm 1
PROFILI: Aluplast ENERGETO Powerdur 5000
OKVIR: Okvir 80 mm Energeto powerdur 050003
PREČKA: Kemfer 104 mm 150443
KRILO: Krilo 77mm CL 150420
ŠTULP: Štulp 84 mm 160466
LAJSNA: Letvica za staklo 24/34mm CL 120866
LAJSNA: Letvica za staklo za fixer 24mm 130866 CL
PODŠTOK: Podštok standard 30mm 124213
BOJA: Bijelo
ISPUNA: Planitherm 4S Evolution 4-16-4 Float+argon Ug=1,0 W/m2K Rw=32dB g=39%
OKOV: Maco MM DK Getriebe Fix [Maco/Bijela RAL 9016] Sigurnost A (Standard) Poluoliva bijela - Marlex
Uw = 1,29 W/m2K

Roletna za taj prozor 2200+PDV:

Vanjska nadžbukna kutija-SK45-1Plašt-1Gurtna: 1980x1420 mm
PROFILI: ROLETA
BOJA: Braun
ROLETE: Vanjska nadžbukna kutija-SK45-1Plašt-1Gurtna - Smeđa. Izvod gurtne dolje Komarnik 1. polje Vodilica komarnika dvostruka 53x43 PPDO53-smeđa
LAMELE: Lamela AL Aluprof 39mm orah PA39/28

Manji prozor 1220x910, ostalo isto kao i gore 1000+PDV.

ID 4000, 5-komorni sistem sa šest komornim krilom, dvostruko brtvljenje, ugradbene dubine 70mm, mogućnost ostakljivanja
staklima od 24-40mm
ID 5000, 5-komorni sistem, trostruko brtvljenje, ugradbene dubine 70mm, mogućnost ostakljivanja staklima od 24-40mm

Pretpostavljam da je ovaj ID 5000 za moje klimatske uvjete preseravanje. Dok bi Maco oko trebao biti više nego OK.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 08:22   #1276
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Ima netko iskustva s čišćenjem bojlera?
Imamo doma 7 god stari Gorenje 80 litara i sinoć je riknuo termostat. To sam skinuo, idem danas po novi. Usput sam se sjetio da to čudo nikad nije čišćeno. Bio sam pitao neke vodoinstalatere i jedni vele da ne treba, a drugi da se to ipak čisti.
Taj dio ne bi radio sam, ne izgleda mi komplicirano, ali radije bi da netko stručniji to napravi.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 08:29   #1277
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
Ako ima naslage kamenca na grijaču j okolo unutra. Svakako je bolje očististi. I naravno prije nego kreneš to raditi, isključi bojler iz struje.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 10:19   #1278
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Nemam pojma koliko kamenca ima unutra, voda je dosta tvrda i nikad nije čišćen., Primjećujem već neko vrijeme da se čuje kao neko pucketanje u trenutku kad se pusti topla voda.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 11:15   #1279
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Svakako ga očisti, a na tvom mjestu bih preventivno promijenio i grijač. Rok trajanja im je 5-10-15 godina, kako koji i kako gdje. Što je voda tvrđa, to oni kraće traju. Nisu toliko skupi, a kasnije ti uštedi ohoho vremena jer opet moraš proći cijelu proceduru pražnjenja bojlera. Kad sve natrag montiraš, termostat stavi na max 3/4 ili 70-75°C, napuni vodom i uključi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 11:19   #1280
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Za termostat se ne treba prazniti bojler. Ali da, dobro razmišljanje, možda odmah i grijač nabaviti. Čini mi se da tu ima još i neka brtva pa ću to uzeti u obzir da se sve izmijeni. Voda je jako tvrda tu u Istri, osjetno tvrđa nego na kontinentu.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 11:24   #1281
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Nije tvrđa nego kod mene u Osijeku, tu smo doslovno štemali kamenac iz bojlera nakon 10-ak godina. Vodokotliće čistim sirćetom svake 2-3 godine jer od kamenca više ne zatvaraju. Sita na slavinama skidam svakih par mjeseci jer isto špricaju na sve strane. Veš mašinu jednom godišnje detaljno očistim sirćetom i sodom bikarbonom. Za piće imamo Britu i ta filtrirana voda isto ima hrpu kamenca, užas.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 11:25   #1282
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Stari mi je par puta cistio kamenac iz nekog prastarog Gorenje bojlera. To su bili komadi bokte. Nazalost bojler riknuo, sad je tu neki Candy ili tako nesto, ne vjerujem da ce docekati ciscenje kamenca. Nama je to ciscenje kamenca standard jer i bojler bolje (i krace) radi kasnije. Pulska sveta vodica

E da, vodokotlic. Kad mi starci odu na put duze od par dana moram dolaziti doma recimo dvaput tjedno i pustiti vodu. Inace se zapece plovak (ili onaj vrag sto brtvi na dnu, nisam vise siguran) i nema sanse povuci lajnu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 11:28   #1283
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Vjeruj mi, ti stari Gorenje bojleri su puno bolji od ovih novih sranja. Htio sam mijenjati, ali odustao. A vodokotliće je najbolje isprazniti prije puta.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 11:40   #1284
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Ne znam kako je u OS, ali u Istri je katastrofa, iako ovisi i o izvoru vode Živio sam 27g u KC prije nego sam se odselio dolje, došli moji u posjetu,stavili džezvu za kavu, ugasili, kad se malo ohladilo na dnu imaš za žličicu kamenca. Ovo što si opisao, vodokotlić čistim kompletno mehanizam u octu 1x godišnje, brtvu na ispustu 2-3x godišnje inače ne dihta. Perlatore na slavinama svako malo.
Vešmašina povremeno opere na 60 s pola kile citrone unutra i s njom nikad problema.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2019., 20:48   #1285
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Dok Gorenje u garanciji popravlja grijače (i bubanj) koje kamenac uništi, toliko mi traju svi uređaji.
  Reply With Quote
Staro 05.09.2019., 21:03   #1286
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 375
Heh! Ako netko ima vrhunsku vodu sa špine to je onda Makarska.
Tamo ljudi kupuju Janu da prospu i natoče bolju za piće


I nije to niti blizu ista kategorija kao Slavonija i Istra. Bokte, pa to stalaktite lomiš pri čišćenju, dolje (MA) sa time ni približno problema nisam imao.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2019., 21:19   #1287
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Znam, dole je vrhunska voda. Imao sam apartman na Čiovu i voda je bila vrhunska, i usred ljeta je bila toliko hladna da su mi se pločice rosile. U Osijeku je voda ljeti 20-25°C, uopće mi ne treba bojler.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2019., 21:39   #1288
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Nakon godinu dana obilazaka doktora i zahvata na bubregu, izgleda da me istarska voda u ovih 30ak godina (ipak) dokusurila. Sve je izglednija nabavka filtra za vodu jer postoje naznake da mi bubrezi ne vole ovo sto pijem doma... Al prvo jos malo pretraga i nalaza :|
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2019., 21:48   #1289
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
I sam sam u sličnoj situaciji, najgore je to sto svi ti filteri uklanjaju dosta toga, ali kamenac ne
Pijem 2-3 litre vide dnevno, mozda i vise. Kupovanje vode bi bio skup sport.


Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2019., 21:55   #1290
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
To je zasad mit. Koliko je meni poznato, nitko nije dokazao da je tvrda voda loša za zdravlje.
Naprotiv! "Meka voda", bez kalcija i magnezija, je smeće.
  Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na