Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2012., 20:19   #961
uncut
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Split
Postovi: 58
Citiraj:
Autor maymun Pregled postova
Pitanje je zašto ne mogu flashati image iz trunka
Zato što trunk buildovi rade samo s kad imaš jedan (modificirani) loaderom u flashu.
uncut je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 20:46   #962
maymun
Premium
Moj komp
 
maymun's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: zadar
Postovi: 192
Citiraj:
Autor uncut Pregled postova
Zato što trunk buildovi rade samo s kad imaš jedan (modificirani) loaderom u flashu.
Ok, ovo mi nije baš jasno... znači da sa onim modificiranim secondary bootloaderom mogu flashati samo taj image?

A ako bi zamijenio primary bootloader, da li bi onda išlo? I koji loader da stavim, mogu iz trunka (http://downloads.openwrt.org/snapsho...sung166_flash/) ili ga moram sam buildati?


Inače nov sam što se tiče openwrt-a, pa bih volio da se netko malo raspiše po tom pitanju, prije nego brickam router
maymun je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 23:27   #963
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Oni img iz trunka su samo za kad je primary bootloder zamjenjen sa u-boot, a onaj secondary sta se stavi iz originalnog fw-a je stari pa zato samo radi sa onim img sta sam tam stavio.
Bio sam ja radio novi secondary da radi sa onim iz trunk ali sam nesto zeznuo i sad cekam da mi dođe serial adapter jer mi je stari crknuo da vidim sta nevalja i da napravim img koji radi.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2012., 06:18   #964
maymun
Premium
Moj komp
 
maymun's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: zadar
Postovi: 192
Hvala na pojašnjenju, vjerojatno ću probati zamjeniti primary loader onda....
maymun je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2012., 12:26   #965
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Bolje nemoj, jer lako zeznes i onda ti treba serial i lemljenje po ploci.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2012., 17:07   #966
maymun
Premium
Moj komp
 
maymun's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: zadar
Postovi: 192
Imam dva sx763, pa mogu jednog žrtvovati... ionako mi ne koriste previše sa orig. softwareom. Probaću se prvo spojiti na serial pa vidjeti dalje...
maymun je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 03:40   #967
EvilWorker
Premium
Moj komp
 
EvilWorker's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 58
Administration ---> Save & Restore ---> Restore Configuration ---> tamo stavite željenu konfiguraciju
Na ruter dođe novi active_configfile i samim time se poništavaju sve stare postavke a među njima i username i šifra za pristup internetu. Dakle od tog koraka više nemamo pristup internetu i ne možemo raditi sljedeće korake dok se ne ulogiramo u ruter i pod Internet ConNection ne unesemo username i password, zar ne.

Sve ostalo se dalje radi ko po loju osim što mi je kod ovoga koraka:
Citiraj:
2. U komandni redak kopirajte sljedeće:

download firm http://sx763.co.cc/bootcode.img noreboot (stisnite enter)
download firm http://sx763.co.cc/runtime.img (stisnite enter)
čim unesem ovu drugu naredbu download firm http://sx763.co.cc/runtime.img i stisnem enter ruter se odmah ugasi (čujem ga kako škljocne i putty izbaci ovu poruku)


Nakon toga škljocanja sačekam da se ruter vrati u normalu i provjerim i vidi vraga, FW se promijenio na 4.3.52.21.01.



EDIT, primjetio sam da ne mogu promijeniti ulaznu šifru rutera, promijenim u postavkama i kada se odlogiram i idem logirati iznova ne prihvaća novu nego opet staru.
-->
Uspio sam nadograditi verziju FW-a sa 4.3.52.19.01na 4.3.52.21.01

Ali moram da dam jednu maliu kritiku na tutorial.

a) U 1. koraku bi trebalo biti da se skine Puty i sve ostalo što treba skinuti prije samog posla.

b) Nakon ovoga koraka:
Citiraj:
3. Ulogirajte se u ruter (192.168.1.1) i učinite sljedeće:
-> Advanced Settings ---> Administration ---> Save & Restore ---> Restore Configuration ---> tamo stavite željenu konfiguraciju
Na ruter dođe novi active_configfile i samim time se poništavaju sve stare postavke a među njima i username i šifra za pristup internetu. Dakle od tog koraka više nemamo pristup internetu i ne možemo raditi sljedeće korake dok se ne ulogiramo u ruter i pod Internet ConNection ne unesemo username i password, zar ne.

Sve ostalo se dalje radi ko po loju osim što mi je kod ovoga koraka:
Citiraj:
2. U komandni redak kopirajte sljedeće:

download firm http://sx763.co.cc/bootcode.img noreboot (stisnite enter)
download firm http://sx763.co.cc/runtime.img (stisnite enter)
čim unesem ovu drugu naredbu download firm http://sx763.co.cc/runtime.img i stisnem enter ruter se odmah ugasi (čujem ga kako škljocne i putty izbaci ovu poruku)


Nakon toga škljocanja sačekam da se ruter vrati u normalu i provjerim i vidi vraga, FW se promijenio na 4.3.52.21.01.



EDIT, primjetio sam da ne mogu promijeniti ulaznu šifru rutera, promijenim u postavkama i kada se odlogiram i idem logirati iznova ne prihvaća novu nego opet staru.
EvilWorker je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 13:10   #968
pootzko
I like tea.
 
pootzko's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Nerdvana
Postovi: 30
isprika što upadam kao padobranac i ako je pitanje već postavljeno, ali nemam vremena baš iščitavati 30ak stranica topica za odgovor pa bih molio ako mi netko može odgovoriti na par pitanja.. koliko sam skužio, tcom sada neko vrijeme već ima foru da router ostaje u njihovom vlasništvu, a ne da postaje korisnikovo vlasništvo kako je to bio slučaj prije. zanima me budući da je tcom vlasnik routera, što se događa stavljanjem originalnog fw-a? da li se time nekako krši ugovor, gubi podrška ili možda nešto treće? hvala
__________________
...I put on my robe and a wizard hat...
pootzko je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 17:15   #969
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
mislim da to nije definirano u ugovoru s T-com-om. Router je fizicki u njihovom vlasnistvu, a firmware oni uvijek mogu staviti gore svoj.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 15.01.2012. u 00:04.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 23:59   #970
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
baš tako, ko da t-com ima pametnijeg posla nego gledati koji si firmware ti stavio.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 10:08   #971
uncut
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Split
Postovi: 58
Molim dobru dušu koja ima otključanog SX-a (s original firmwareom) da posta snapshot stranice gdje se definiraju različite VPI/VCI veze prema Internetu. Treba mi za dd-wrt developera, a na mom SX-u je već dd-wrt pa ne mogu.

Hvala.

Zadnje izmijenjeno od: uncut. 23.01.2012. u 10:13.
uncut je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 10:28   #972
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Imaš to u manualu, koji detalj te interesira ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 12:36   #973
uncut
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Split
Postovi: 58
Kao što rekoh stranica gdje se definira više VPI/VCI parametara - npr 0/33 za Internet, pa VPI/VCI za IPTV.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 23.01.2012. u 13:06.
uncut je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2012., 22:29   #974
Hrvoje_24
Kobe Bryant fan
Moj komp
 
Hrvoje_24's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Pitanje, da li je u tom 4.3.52.21.01 fw-u omogučen NTFS kod file share-inga putem USB-a?
Hrvoje_24 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 12:47   #975
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Imam jedan mali problem sa ovim ruterom, pa bih Vas zamolio savijet, ukoliko bi mi tko mogao/zelio pomoci da rijesim taj problem.

Naime, imam SX763 (Made by Siemens) i otkljucao sam ga prema ovim uputama. Gore je zadnji firmware. Imam Nonoh account i njega sam prilicno lako podesio da radi. Za njega sam na "phone2" stavio jedan stari analogni telefon, podesio codece i sve parametre i on radi odlicno. Tada sam dosao do problema. Na "Phone1" sam htio staviti analogni bezzicni telefon i na njega spojiti analognu paricu da bi to moglo raditi. Kad sam ga spojio u Ekstenzijama u ruteru sam stavio da je pod "Phone1" fiksna linija. Nakon toga ne mogu s tog "fiksnog" bezzicong telefona upucivati niti primati telefonske pozive na moju fiksnu liniju.
Za spajanje na ruter sam koristio one Seiemensove original kablove (crni i zeleni-fiksna) i prema nekoj logici trebalo bi raditi (slozio sam vec par Trixbox centrala, ruter je prema njima djecja igracka ali ne radi...) pa bih Vas zamolio pomoc ako mi tko moze pomoci. Citao sam po threadu i jednimo sto sam nasao je da je:
SX762 > Adsl Annex A > Analog line
SX763 > Adsl Annex B > ISDN line
Da li se to odnosi na ovu fiksnu liniju tj da li bi sad za koristenje fixne linije trebao nabaviti ISDN telefon da to proradi? malo mi je to zbunjujuce...

EDIT: na T-com-u sam...

Zahvaljujem na pomoci unaprijed!

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 29.01.2012. u 13:36.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 13:43   #976
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Pretpostavljam da nisi zaboravio spojit sa razdjelnika Phone u router Line.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 14:39   #977
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Kao sto sam napisao "Za spajanje na ruter sam koristio one Seiemensove original kablove (crni i zeleni-fiksna)", znaci sa tel na razdjelniku sam stavio na line u routeru i sa ADSL sa razdjelnika na ADSL na routeru, znaci taj dio bi trebao raditi bez problema. Cak dok iskljucim ADSL (preko zice) na routeru i ostavim samo telefonski ukljucen, prilikom podizanja slusalice na fiksnim telefonu dobijem signal za zvanje tj cujem ga ali dok biram broj nikad nista ne dobijem tj ne zazvoni nista (probao sam zvati prema fiksnom i mobilnom)

Edit: nije problem da direktno u razdjelnik prikopcam fiksni telefon, ali mi je ovo bilo zgodnije da spojim sve na jedan uredjaj, pa ako je jedan telefon zauzet, da drugi zazvoni, ima tih par zgodnih caka koje bih volio koristiti, kad vec imam tu mogucnost preko routera..

EDIT 2:

VoIP postavke:




Ekstenzija 1:




Ekstenzija 2:



Dial plan:




ako treba i dekriptirat cu activconfig file ali ne znam sto da trazim u njemu, mozes li mi to molim te pojasniti, ako ti ne bi bio problem?

thnx!

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 29.01.2012. u 16:02.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 15:10   #978
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Jasno je šta želiš postići, siguran sam da je greška negdje u tel. / VoIp postavkama.
Možda da probaš odradit onu konfig decode rutinu kako bi dobio postavke u vidljivom obliku pa da tako detektiraš problem.

EDIT:
Neznam jel rješenje al po zdravoj logici zar nebi trebalo biti:
Ext1 > Recive calls for all numbers = On
Kod dial plans za "fiksnu" liniju mislim da trebaš definirat area code, tel. br., . . .
Zaviri u full user manual, hint. origigi eng a ne okljaštreni hrv.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 29.01.2012. u 17:47.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 19:05   #979
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
http://www.c-network.pl/graphics/sie...763/manual.pdf

evo tu je full ENG manual za taj router. Nema bas previse informacija koje su mi pomogle.
Sto se tice ovih opcija u izbornicima, te sam sve kombinacije i isprobao prije postanja, nazalost nisu pomogle.

Jedino sad gledam, na splitteru imam: 1) Line (linija tj parica izvana) 2) DSL (ADSL) i 3) Phone (telefon)
na ruteru imam: 1)ADSL 2)Line 3) Phone1 4) Phone2
Ja sam iz splittera spojio DSL na ADSL na routeru i Phone sa splittera na LINE u routeru. Telefone sam spojio na Phone1 i Phone2
Prema mojoj logici to je dobro spojeno i tu ne bi trebalo biti problema. Mislim da je problem u postavkama routera tj njegovom firmware-u, jer on meni na fiksni telefon daje signal linije ali preko tog signala niti zove niti prima pozive (kao da ona opcija Receive calls for all numbers: ne radi kako spada). Inace je ta opcija upaljena samo na Phone1 tj na fiksnoj liniji.

Idem dalje traziti po netu da li ima kakvo rijesenje za ovo pa ako sto nadjem odmah postam ovdje. Thnx Nikky!

EDIT: System log mi prikazuje sljedece:

Jan 29 19:34:34 Inf FXS 1: Detected hook event 0x4 : offhook
Jan 29 19:34:34 Not Ept : Start signal DIAL : endpoint 1 : stream 0
Jan 29 19:34:37 Inf FXS 1: Detected DTMF 0
Jan 29 19:34:37 Not Ept : Stop signal DIAL : endpoint 1 : stream 0
Jan 29 19:34:38 Inf FXS 1: Detected DTMF 9
Jan 29 19:34:38 Inf FXS 1: Detected DTMF 8
Jan 29 19:34:38 Inf FXS 1: Detected DTMF 3
Jan 29 19:34:38 Inf FXS 1: Detected DTMF 0
Jan 29 19:34:38 Inf FXS 1: Detected DTMF 3
Jan 29 19:34:39 Inf FXS 1: Detected DTMF 7
Jan 29 19:34:39 Inf FXS 1: Detected DTMF 8
Jan 29 19:34:39 Inf FXS 1: Detected DTMF 3
Jan 29 19:34:43 Not Ept : Start signal FXO close loop, go offhook : endpoint 3 : stream 0
Jan 29 19:34:43 Inf FXO: Going offhook
Jan 29 19:34:46 Not Ept : Start signal Dial to PSTN : endpoint 3 : stream 0
Jan 29 19:34:46 Inf FXO: Dialing 098303783 to Pstn
Jan 29 19:34:47 Inf Ept 3 : created stream 1 (coder 2)
Jan 29 19:34:47 Inf Ept 1 : created stream 2 (coder 0)
Jan 29 19:37:38 Inf FXS 1: Detected hook event 0x1 : onhook
Jan 29 19:37:38 Inf Ept 1 : deleting stream 2 (coder 0)

Od tonova sam cuo signal telefona, dial brojeva i nakon toga tisina tj cuo sam sto sam rekao u svoju slusalicu tj neki loopback se pojavio...


EDIT2: vjerojatno je BUG u firmware-u jer sam primjetio jos recimo da je pod Administration, System managment, "Phone-based management:" bilo na OFF, a ja sam i dalje preko telefona mogao one kodove unositi i mijenjati postavke routera.
Ako netko od Vas, boljih strucnjaka rijesi ovo, bio bih mu jako zahvalan, no cini mi se da od toga nece biti nista do izlaska novijeg firmware-a ili mozda cak preko OpenWRT-a, ako ga decki do kraja posloze kako treba

LP


EDIT3:

Cak sam izbrisao VoIP account, stavio sam samo fiksni telefon na router, spojio ih kablom ali isti rezultat, ne mogu niti zvati niti primati pozive preko routera. Sutra cu nabaviti jedan novi SX763, otkljucat cu ga te cu ga iskonfigurirati ispocetka, pa cu vidjeti jel na njemu radi...

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 29.01.2012. u 21:21.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 22:42   #980
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
alengrosevic, ja sam osobno imao identičan problem kao ti.
bilo je sve dobro iskonfigurirano, i na kraju se ispostavilo da je ruter bio kriv.
vjerujem da ćeš sa zamjenskim ruterom utvrditi pravi kvar.
i to nije kvar u firmwareu, nego u hardwareu (znaš onaj klik, kad pališ ruter)
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 23:02   #981
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
ok, thnx na infu, vec sam mislio da je u meni problem i da ne znam iskonfigurirati ruter

sutra javim rezultat!


EDIT: evo zamijenio sam router i sa novim sve radi kako bi i trebalo. Primjetio sam odmah, cim sam na novi router spojio lline (telefon) i phone 1. Odmah je bio signal za zvanje i mogao sam zvati bez problema. Nakon konfiguriranja (i otkljucavanja) sve radi odlicno! Thnx na savjetu Hackservis!


EDIT2: Za sve one koji zele iz nekog razloga vratiti T-Com Logo i rozu boju, upisite sljedece:

7. U komandni redak kopirajte sljedeće:

sx763os (stisnite enter)
nvram_util set customer = 4 (stisnite enter)


nakon toga reset na tvornicke postavke i roza boje je nazad...

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 30.01.2012. u 23:13.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 08:59   #982
mskvorc
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Pozdrav svima,

nakon što se pojavila mogućnost stavljanja openwrt-a na ovaj router odlučio sam probati. Imam jedan sx763 koji nije bio korišten 3-4 mjeseca i kad sam ga upalio primijetio sam da jako često puca LAN veza prema kompu (pregledavao sam config postavke). Radilo bi ok minutu dvije i onda bi se veza prekinula, ali i odmah vratila. Router sam spojio kabelom direkt na laptop, bez drugih uređaja, tako da problem ne mogu biti smetnje s drugim uređajima. Mislio sam da je možda problem u firmware pa sam krenuo s instalacijiom openWRT-a. Stavio sam secondary bootloader, ali nakon toga veza puca svakih 3-4sec tako da ne mogu uploadati firmware. Očito da je neki hardverski problem. Ima netko prijedlog da ga pokušam vratiti u život? Ili barem vratiti originalni firmware s obzirom da je samo secondary bootloader zamijenjen, a stari firmware bi još trebao biti gore?

Hvala
mskvorc je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 09:28   #983
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Jedino šta možeš napraviti (ako imaš iskustva u krpanju elektronike) je da provjeriš / zamjeniš elektrolite, djelove vezane za napajanje (stabilizacija napona).
Za test manualno postavi brzinu mrežne kompa na 10 Mb i probaj kako se ponaša,
ako tada koliko - toliko radi stabilno svakako provjeri elektrolite vezane za mrežni switch.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 09:46   #984
mskvorc
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Elektrolite sam provjerio i nisu ispupčani, ali ima jedna stvar oko napajanja. Stari adapter nije radio pa sam stavio drugi, isto 12V, 1.5A i čak je i isti proizvođač (DVC). Probao sam i s trećim iste voltaže i amperaže, al opet isto. Budem probao limitirati brzinu i još s drugim laptopom probati

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 31.01.2012. u 09:53.
mskvorc je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 21:07   #985
mskvorc
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Izgleda je ipak sve u redu s uređajem, a problem je stvaralo napajanje. Sad sam probao s 3 čelijskom baterijom (11,1V, tj. realnih 12,5V) i veza je stabilna. Problem je očito bio u kontaktima dok sam isprobavao s drugim adapterima jer konektori s tih adaptera nisu odgovarali, a nisam htio rezati nego sam onda provizorno spojio..
Stavio sam sad gore i openWRT i sve je ok.
mskvorc je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 19:24   #986
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Ima li koji noviji fw od ovog 4.3.52.21.01? Nešto me zeza u zadnje vrime konekcija, a nije do kompova...

I je li se isplati stavit openWRT ili DD? ako samo koristim WLAN (WPA2) i povremeno LAN?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2012., 01:08   #987
Maki1908
Love Generation
Moj komp
 
Maki1908's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 57
Pozdrav, imam pitanje u vezi stavljanja dd-wrta na iskonov Sx763.
Naime ne mogu ga staviti jer je onemogućen Frimware update
"since your device is managed by central maintenance the local frimware update is not supported" ...
Pa sam krenuo s ovim vodičem za otključavanje ali ne prolazim prvi korak jer
se pod Save & Restore nalazi samo opcija "Reset configuration to factory defualt settings",
a nema opcije "Restore configuration" niti "Save configuration".

Probao sam više puta resetirat ruter na tvorničke kroz konfigurator i ručno, te ga spajao na Tcom-ov adsl,
u nadi da će povući Tcom frimware ali ništa se ne mijenja.
Frimware version: 4.3.52.15.100
Primary bootcode: 4.1.24.52.12
Secondary bootcode: 4.1.28.52.12
Config file version: 301108-03_DFCG_ISKON-HR_BL-052-015_3PLAY_4PVC
Nadam se da ne pitam nesto sto je vec x puta bilo objasnjeno, ali nisam uspio pronaci nista relevantno.

Da li bi moglo spajanje rutera na Iskonov adsl i reset na tvorničke da povuće neki njihov noviji (otvorniji) konfig?

Zadnje izmijenjeno od: Maki1908. 07.02.2012. u 01:09. Razlog: pravopis
Maki1908 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2012., 01:18   #988
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Najlaske bi bilo da ga spojis da bude na netu, znaci ako je na t-com liniji namjestis vpi/vci i onda odes u ssh sa operator/operator i izvrsis:
HTML:
download firm http://sx76x-openwrt-danube.googlecode.com/svn/trunk/secondary-uboot/secondary_boot.img
pa ce pokupiti secondary sa neta i flashnuti ga.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2012., 18:47   #989
Maki1908
Love Generation
Moj komp
 
Maki1908's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 57
Probat cu s iskon-ovom linijom, jer ga prošli put nisam uspio spojiti na net preko tcom-ove linije,
konfiguracija je sigurno bila uredu, dsl sinkronizacije je bilo, ali konekcija nije prolazila.
cak nije ni izbacivao line loopback

Uspio sam se spojit s ssh-om i operator/operator, sad jos moram samo naci nekog s iskon linijom,
ty .Delboy
Maki1908 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2012., 23:57   #990
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Odkljucao sam router po uputama i sve radi ali imam par pitanja koja me muce

1.
Koliko sam uspio skuziti, router prilikom startanja uzme ime usera iz "V_PasswordService.Administrator.Name", password iz "/config/system_configfile_r", iz reda "IGD.V_PasswordService.Administrator.Password" i zamijeni pass u "/etc/passwd". Isto se dogodi sa Operator i Subscriber.

Web config uvijek gleda password od usera "administrator".

Recimo da smo u V_PasswordService.Administrator.Name namjestili root. Restart routera zamijenit ce pass usera root u /etc/passwd ali ne i pass usera administrator. Tako da ce se web config login uvijek kod restarta vratiti na default "admin".

Da to rijesimo treba u V_PasswordService.Administrator.Name staviti administrator. Tako ce se kod restarta zamijeniti pass usera administrator u /etc/passwd. Ali problem je sto ce pass usera "root" ostati default (ne zna se koji je) i onaj tko ga zna, moze se logirati na router bez ogranicenja.

Jel moguce da prilikom restarta rijesimo taj problem (tj. da imamo osiguran i administrator i root password u /etc/passwd file-u?
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na