Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro Jučer, 12:07   #1
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 327
XFX pro850 kratki spoj izbacio osigurač

Kako sam u naslovu napisa radi se o kratkom spoju i izbacivanju osigurača.
Ujutro pritisnuo botun na kompu i bum izbacija osigurač, komp ne radi, svitla u sobi ne rade itd. Po savjetu električara koji je radija struju u stanu, sistemom eliminacije doša sam do tog da je ipak napajanje problem, jer kad mi je još ostao za probati odnosno uključiti komp i to preko prekidača na napajanju a ne na botunu na kućištu došlo je do ponovnog izbacivanja osigurača. Problem je što mislite da je sve spržilo u računalu.
Dobro da ne duljim sa rezervnog računala skinija napajanje Antec pro V 700 i začudo sve radi.
Kupija novo Antec CSK750 i polu modularno i sve radi. E sad prvi put u 30 godina od kad se služim s računalima dogodilo se ovo.
Što se dogodilo i kako ispitati xfx napajanje da shvatim u čemu je problem.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 13:49   #2
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Komponente u racunalu ti je vjv spasila fid sklopka jer koliko vidim,osigurac u napajanju po svemu navedenom nije izgorio cim rusi osigurac u kuci cak i bez paljenja kompa.
U napajanju postoji vise komponenti koje mogu to prouzrokovati,ako ti je stalo,nosi elektronicaru ili ako je pod garancijom ne diraj i salji njima.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro Jučer, 14:09   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Svakako garancija ili nosi dobrom elektroničaru serviseru.
Jedna od mogučih opcija / razloga,
neka napajanja na AC ulazu imaju ulazni filter u sklopu kojega znaju biti blok kondenzatori i/ili varistori.
Zna se desiti da odrade svoju zaštitnu funkciju ali da pri tome "probiju" i posljedično rade kratki spoj.
Zamjeni se šta je neispravno i može se nastaviti koristiti kao da je novo.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 14:20   #4
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 327
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Komponente u racunalu ti je vjv spasila fid sklopka jer koliko vidim,osigurac u napajanju po svemu navedenom nije izgorio cim rusi osigurac u kuci cak i bez paljenja kompa.
U napajanju postoji vise komponenti koje mogu to prouzrokovati,ako ti je stalo,nosi elektronicaru ili ako je pod garancijom ne diraj i salji njima.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
Da imam fidovu sklopku u kutiji osigurača. Na napajanje je bila spojena grafička(RX 56 8GB 8+8 pin konektor) i procesor (i7 9700k). Kod polumodularnog su dva kabela koja idu direktno uz kučišta napajanja, jedan ssd i jedan ventilator na dodatni kabel u modularni utor. ostala dva diska su m.2 pa i nema potrebe za kabelom.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 14:22   #5
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Svakako garancija ili nosi dobrom elektroničaru serviseru.
Jedna od mogučih opcija / razloga,
neka napajanja na AC ulazu imaju ulazni filter u sklopu kojega znaju biti blok kondenzatori i/ili varistori.
Zna se desiti da odrade svoju zaštitnu funkciju ali da pri tome "probiju" i posljedično rade kratki spoj.
Zamjeni se šta je neispravno i može se nastaviti koristiti kao da je novo.
Ipak ide kod elektroničara ako ga pronađem kod mene.
tonini je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na