Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.06.2021., 12:39   #3391
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Znaci parni je safe to go. Pretpostavljam da mislis na ovaj:
https://www.topshop.com.hr/rucni-parni-cistac-nano

Kod mene se najvise smeca nakupi na ventilatoru, pa ga omeksam vodom i carlijem i onda vise puta ispirem spricanjem cistom vodom itd... Crni komadi smeca otpadaju + otjece sivo-crna voda... nakon ciscenja ventilator bude originalne prozirno zelene boje.

Koliko god cistio isparivac, u kanalicu jednostavno nista ne pada, sve izgleda cisto i zato nekako sumnjam da na ovaj nacin uopce dopirem dublje u ta rebra.

Tnx!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 13:06   #3392
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Doduše, ove godine nisam imao tog sredstva za klime, već sam upotrijebio neki Genox ako se ne varam, to je neki industrijski dezinficijens pa sam njime prešpricao isparivač, nakon njega i pare više nije bilo nikakvih mirisa.
Drago mi je da si spomenuo Genox, proslo je toliko godina od zadnjeg upisa u temi, strah me je uopce traziti zadnji post. Tada sam za one, koji ne zele imati vesele molekule kancerogenih miomirisa post ciscenja, stavio poveznicu na (tada) jedino nano sredstvo, koje je bilo neotrovno i biorazgradivo, te se ni u prostoru/autu nije trebalo dodatno provjetravati.

Nazalost, Nanoteh je propao, nije ostvario suradnju s vecim kupcima/centrima, a od maloprodaje se nije dalo zivjeti, jer prakticno se nigdje nije ni reklamirao da bi ih uopce mogao privuci. Genox je takodjer ekoloski, biorazgradiv, prilicno sposoban na sve vrste mikroogranizama

Genox professional boca se koristi za ciscenje klime. 1:5 je omjer za klimu. Za razliku od nanoteha, nema "parfemiranog" mirisa, ali kad zavrsi posao, iza njega ne ostaje ikakav miris. Za razliku od Nanoteha, ostvarili su suradnju s vecim centrima, pa ih se moze nabaviti na puno mjesta.

Ne pratim dugo temu, mozda neki vec i duze koriste, ali za one koji tek razmatraju, ideja za sljedece ciscenje auta ili prostora.


Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Jedino mi je problem što je klima relativno blizu stropa, preblizu da bih parnim čistačem mogao pošpricati onaj dio isparivača koji je svinut u slovo U prema iza.
Imam na 3.90 na jednoj lokaciji, na drugoj mrvicu nize. Moras imati dobar pregled kad cistis gore, kupi si teleskop amortizirane lojtre, lagane ko perce, stabilne, jer kad si u nervozi na visini, pa gledas da ne padnes, a ruke ti nisu potpuno slobodne, radis sve nabrzaka.




...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2021., 14:09   #3393
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Znaci parni je safe to go. Pretpostavljam da mislis na ovaj: https://www.topshop.com.hr/rucni-parni-cistac-nano
Koliko god cistio isparivac, u kanalicu jednostavno nista ne pada, sve izgleda cisto i zato nekako sumnjam da na ovaj nacin uopce dopirem dublje u ta rebra.
Tnx!
Omeo me telefon, pa nisam zavrsio komentar na tvoje pitanje.

Model koji si naveo, naspram ozbiljnog parnog cistaca, citaj, koji konkretno deklarira pritisak, vrsnu temperaturu, trajanje maksimuma ili efektivno radnu temperaturu - je nazalost, vise placebo cistac.

Imaju nadimak parnih ovlazivaca povrsine. Temperatura koju postizu te koja efektivno i radno izlazi van, tesko moze se nositi s deklariranjem velike dezinfekcije. On sigurno nesto obavlja, ali to je preslabo za vremenski period kojeg realno pokriva.

2k (ili preko koristeni) je minimum za imati ozbiljniji cistac.

Sad, ako bi bas isli surovom metodom (povoljne) topline i dezinfekcije, mozes uzeti posudu cvrstog jogurta, naliti prokuhanu vodu te precizno (novom) cetkicom za zube proci i napraviti istu stvar. S druge strane, nisam nacisto, da bi se usudio sa svojim profesionalnim parnim ulaziti pritiskom u vanjsku jedinicu. Nisam to radio, razmatrao bi da imam rastavljenu vanjsku ili unutrasnju, pa da tocno vidim sto adresiram parom. Kod velikih cistaca, to je preveliki nalet pare, nisam siguran moze li naci prostora, na mjesta koje ne bi trebao.

Radije bih se drzao jaces spreja i dezinfekcije likvidom. Posebno ako nemas dobru vidljivost onoga sto cistis, ili je nervozna visina.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2021., 21:06   #3394
Matozan
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25