Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2007., 21:51   #1
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
S-View 22" ?! Pogodak?

Ljudi,danas sam imao priliku isprobati S-View monitor 22",šokiran sam.
Košta 1899 kuna a slika je predivna,nema backlight bleedinga.Crna je crna.Pa ne mogu vjerovati da je apsolutno ravan 226BW,dobro nisam ga baš dugo imao priliku isprobavati ali danas u usporedbi sa Fujitsu -Siemensom 22" i 206BW je apsolutni pobjednik.Na netu sam našao ovo:

22”Wide Model W2206S LCD Panel LG-Philips A+ 8Bit 1680x1050 Max 75Hz Contrast 800:1 Respond Time 5ms Viewing Angel H:160° V:160° 16.7M Colors VGA + DVI include cable Speakers Included

I OVO

http://www.gyrotech.co.il/r_productD...76&PcatID=195#

***emu zar je moguće da je tako dobar?!
ivan OS je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 21:54   #2
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Gdje ga ima za kupiti? Ja sam našao samo 20'' model za ~1600kn...
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.07.2007., 21:56   #3
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
U Konikom-u Osijek.
ivan OS je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2007., 12:28   #4
Hennessy
Premium
Moj komp
 
Hennessy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Hmm, nadasve zanimljivo...
Evo pronašao sam ga u Mikrolinu za 2150kn.
Link - Klik
__________________
Sve je moguće, osim samoubojstva iz zasjede.
...
Hennessy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2007., 12:47   #5
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
To sam i ja vidio neki dan,al 20'' izgleda sasvim pristojno,naravno nije slika ko na Dellu ali je tu negdje sa samsungom 226
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2007., 19:08   #6
Ludy
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 204
samo kaj je 1 k jeftiniji od tog samsunga
Ludy je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 23:24   #7
AtOmIc
Premium
 
AtOmIc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 324
evo ja sam ga bas danas navecer kupio u konikomu...sada kosta 1799 KN .
Slika je ok, meni izgleda jako dobro, iako moram priznati da nisam neki big znalac sto se LCD-a tice...
Sve u svemu ja zadovoljan 1799 kn za monitor sa 22" i 3 godine garancije je meni cist solidno. A uz to monitor mi je jako lijep jer ima jednostavan dizajn.

p.s. samo prije nego sto kupite, pitajte dali vam ga mogu ukljuciti da provjerite da slucajno nema mrtvih piksela. Ja sam to napravio i ispostavilo se da taj primerak kojeg sam ja htjeo ima 1 mrtav piksel, onda sam zamolio za drugi da izvadi i isproba, i taj je bio 100 % ok , i njega sam kupio. eto toliko od mene.

Zadnje izmijenjeno od: AtOmIc. 05.12.2007. u 23:27. Razlog: p.s.
AtOmIc je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 03:25   #8
_aco_
Banned
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 134
Ja imam S-view 19" i ovih dana ga mjenjam za 22"
_aco_ je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 03:44   #9
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
napokon ljudi kuže da je TN matrica isti klinac, bilo to u samsung, philips, ili žnj pakiranju...

iz tog razloga je čista glupost dati i 1000kn više za neki "poznati brand"...

javite još kakvi su komentari, te da li monitor ima DVI ulaz?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 09:29   #10
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
čini se da je ista matrica kao kod Philipsa 220WS8FB...a 250kn je jeftiniji...hihi...razlog više da se "smijemo" kupcima samsunga...al žvaka nije za seljaka pa se tak masa pali na one samsungove marketinške prljave/podle trikove tipa: 2ms, kontrast milijon naprama jedan, sjajnojajasti pederski dizajn, ovaj monitor rođen je za gamere (ste čuli tate i mame) i sl.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2008., 09:59   #11
Sand
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG Travno
Postovi: 332
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
napokon ljudi kuže da je TN matrica isti klinac, bilo to u samsung, philips, ili žnj pakiranju...

iz tog razloga je čista glupost dati i 1000kn više za neki "poznati brand"...

javite još kakvi su komentari, te da li monitor ima DVI ulaz?

Pa piše da ima DVI.
LINK
Sand je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 10:00   #12
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Gnomisa zasto si to ne kupis? Mislim da si vise ne spaljujes mozak sa katodama
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 10:19   #13
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Gnomisa zasto si to ne kupis? Mislim da si vise ne spaljujes mozak sa katodama
Flexo, jasno je meni da TN nemre bojama niti blizu mog 959NF-a ali negdje ga pere...no, ipak je wide i 22" a ne 19" non wide + kaj si mislim uzeti s-pva 22" kad izađe...do tada ovaj za 2 soma kuna sasvim isplativ...btw, šljake mi je dosta i na poslu pa se doma mislim samo igrati a za to mi ne treba neki S-IPS koji bi bojama bio na razini moje "katode"...btw, moja katoda, nakon dugo godina ipak pokazuje zub vremena pa se tako s***ao kontrast i brightnes i još ponešto...a tebi prepuštam loše dosjetke
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 21:07   #14
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor ivan OS Pregled postova

22”Wide Model W2206S LCD Panel LG-Philips A+ 8Bit 1680x1050 Max 75Hz Contrast 800:1 Respond Time 5ms Viewing Angel H:160° V:160° 16.7M Colors VGA + DVI include cable Speakers Included
Znači nije TN panel?


Edit: hmm, sad vidim da ima loše kuteve gledanja, ali ipak ostaje 8 bitna boja i 16.7m milijuna boja. A u Infoplusu košta 1700kn okruglo
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 18:07   #15
_aco_
Banned
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 134
Jučer sam uzeo ovaj Sview 22" onaj od 19" mi se čini kao igračka sad hehe... dobar je monitor i ima dobre boje..best buy za 1800kn..gledao sam acer 22 " za iste pare.ali ovaj je bolji
_aco_ je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 21:53   #16
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Znači nije TN panel?


Edit: hmm, sad vidim da ima loše kuteve gledanja, ali ipak ostaje 8 bitna boja i 16.7m milijuna boja. A u Infoplusu košta 1700kn okruglo
16 milijona kita...marketinški trik...to je najobičniji TN a to znači ni blizu 16 mil boja + loši kutevi....ali je matrica ista kao kod philija - znači vrlo dobra TN matrica....za te pare super

Zadnje izmijenjeno od: gnomisa. 10.02.2008. u 01:33.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 23:58   #17
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Samo pripazite kad pratite backlight bleeding, neki monitori po defaultu imaju nizi brightness, pa se cini kao da nemaju prodiranje pozadniskog osvjetljenja. Meni se u vemilu strasno dopao jedan lg, no ne mogu ga naci u cjeniku. Ali nema DVI, tak da...
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 18:05   #18
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Kupio sam neki dan s-view 22'' za 1099kn. Ima DVI i slika je odlična.
Kut gledanja je očekivano manji od napisanog. Ipak za 1100kn... jako sam zadovoljan. Kad sam krenuo u trgovinu bio sam uvjeren da ću kupiti SAMSUNG SM2233BW. Međutim vidjevši ovaj monitor promjenio sam mišljenje. Može biti da samsung ima malo bolje performanse, međutim, vrijedi li to 500 kn razlike? Pa za tu razliku se može kupiti (npr.) novi radeon HD4670...

Monitor preporučam svima koji namjeravaju priječi s malih zaslona na 22'', a nisu jako zahtjevni, odnosno ne žele potrošiti puno novca na monitor. (A to je je sad sredina zajedno s 20'' pretpostavljam).

Svakako prije kupnje uključite monitor zbog mrtvih pixela i sličnih flaws... (Zašto to ovdje uopće pišem?)

Bilo bi dobro kada bi netko lud za monitorima istestirao ovaj model. Ovako... Golim okom nisam primjetio neke posebne razlike između ovog monitora i nekih drugih nekoliko stotina kuna skupljih računajući i na samsung.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 03:32   #19
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Gdje si nasao taj monitor za tako malu cijenu?
I koji je to uopće model monitora, zanima me slika, mozda neki review...
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 09:29   #20
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 09:33   #21
Slash555
Premium
Moj komp
 
Slash555's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Slatina
Postovi: 357
Citiraj:
Autor velorien Pregled postova
Gdje si nasao taj monitor za tako malu cijenu?
I koji je to uopće model monitora, zanima me slika, mozda neki review...

http://www.konikom.hr/p527/monitor-s...duct_info.html
Slash555 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 12:58   #22
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
E divno, divno
Ajd ako bi netko tko ga ima htio malo uslikat da vidimo backlight bleeding, kako izgleda, jel ima kakvog kasnjenja u igrama i tako to..
Cini mi se veoma oke, jedino me ova S-View naljepnica bode u oci malo :>
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2009., 12:33   #23
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Nije loshe za te pare ali ljudi neznam kako vama ali meni je taj stalak (izgled ako poklopac od neke zdjele/sherpe ili gramofonska ploca ) jako, jako ruzan i previse strsi van .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2009., 13:20   #24
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
I koja je prica s ovim monitorom? Jel se da nekome mali review nabacit, ja mozda danas skocim do Konikoma, ali ne znam jel imaju na lageru.
Bas me je zainteresirao onak pravo, a vidim da i nije gadan pa je FTW. Za mene skrtog i siromasnog se cini kao nesto najbolje ikad.
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2009., 18:03   #25
_aco_
Banned
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 134
Imaju ih non stop na lageru,ja ga koristim već dosta dugo sve u svemu ocijena 3,5 / 5, ima dvi, postoji model sa HDMI ulazom, ista cijena mislim,prvenstveno sam ga uzeo zbog cijene, odličan monitor za malo para...tako da ovi koji pljuju po njemu sigurno imaju neki crt od 17 ili nisu sposobni izdvojiti 1000 kn što je za razliku od konkurencije dosta prihvatljivo..
_aco_ je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2009., 19:52   #26
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Danas sam otisao u Konikom u Bjelovaru, tamo nije bio W2206S nego neki sl. ne-wide manji model.
Mene zanima je li ovaj W2206S baš crn, jer ovo sto sam ja vidio je bilo plavkasto i uglavnom neprivlacno

Ovaj na Konikomovoj stranici mi izgleda oke, samo eto nisam ga vidio uzivo pa ne znam.
Bilo bi dobro kad bi ga netko uslikao, usput i malo da vidimo kakav je light bleeding itd. (ajmo aco )
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2009., 23:44   #27
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nije loshe za te pare ali ljudi neznam kako vama ali meni je taj stalak (izgled ako poklopac od neke zdjele/sherpe ili gramofonska ploca ) jako, jako ruzan i previse strsi van .

Meni je stalak zakon. Instalacija monitora na stalak je vrlo jednostavna... Monitor na sebi ima čvrsti metalni luk, a postranični vrhovi luka su ''uzglobljeni sa stražnjom stranom ekrana. Na sredini luka se nalazi pripoj za stalak,a stalak je oblika i veličine male gramafonske ploče... Luk i monitor se spajaju s dva manja vijka. Sve u svemu, patent jako dobro vrši svoj posao držeći monitor stabilnim u svim kutevima, a uz to omogćava rotiranje zaslona oko horizontalne osi u manjem opsegu. Drugi način rotiranja monitora ne postoji. Sad sam izgled je pitanje ukusa, a o tome...
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2009., 00:07   #28
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor _aco_ Pregled postova
Imaju ih non stop na lageru,ja ga koristim već dosta dugo sve u svemu ocijena 3,5 / 5, ima dvi, postoji model sa HDMI ulazom, ista cijena mislim,prvenstveno sam ga uzeo zbog cijene, odličan monitor za malo para...tako da ovi koji pljuju po njemu sigurno imaju neki crt od 17 ili nisu sposobni izdvojiti 1000 kn što je za razliku od konkurencije dosta prihvatljivo..

Cijena modela s HDMI ulazom je nešto veća 1599kn... i tu bi ja vjerojatno prije izabrao LG W2252V koji također ima HDMI i u vemilu košta 1659kn.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2009., 00:56   #29
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor velorien Pregled postova
E divno, divno
Ajd ako bi netko tko ga ima htio malo uslikat da vidimo backlight bleeding, kako izgleda, jel ima kakvog kasnjenja u igrama i tako to..
Cini mi se veoma oke, jedino me ova S-View naljepnica bode u oci malo :>






Evo, 3 fotografije da procjenite bleeding. Sad ja ne znam koliko se može to procjenit na osnovu fotografija. Vidljivo je da uz donji rub monitor ''krvari'', no gledajući fotografije bleedinga nekih samsunga ''2232bw'' koji mi se stvarno sviđa, mislim da to nije neki jaki bleeding. Fotografirao sam u mraku i na svijetlu. Postavke monitora za contrast je 80% i brightness je 51%. Ne znam ima li to kakve veze. Uglavnom, nadam se da sam pomogao.

Što se tiče naljepnice... Gore je navedeno tko je proizvođač ovog monitora. (netko je naveo). S-view je samo ime dobavljača, tako je netko spomenuo gore. Mislim da je to samo politika različitih firmi. Kako možete znati tko vam je napravio Philipsov ili Samsungov monitor, LG? Nikako. To je Yamaha politika... Od igle do rakete. Mislite da se Yamaha izvrsni motocikli prave u istoj tvornici kao i izvrsne yamahine gitare npr.?? Jasno Yamaha je gazda, ali posve drugačiji majstori (tvornice bez imena). Slažete se?

Dakle netko ima takvu politiku, a netko ''XY'' proizvede monitore, pa prodaje po povoljnijoj cijeni, različitim dobavljačima koji im daju ime zbog uvoza... A možda je ta ''XY'' firma proizvela i neke ''brand name'' monitore koje krajnji kupci kupe pod imenom tog branda, naravno za veću cijenu... Samsung paneli (A,B,C,D,ŽNJ)?

Tako ja razmišljam... Zato sam sam sebi najbolji inspektor...

Možda sam u krivu?

(Zaboravih napisati da monitor ne izgleda tako zakrivljeno... Razlog zakrivljenosti je stariji fotoaparat).
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2009., 01:36   #30
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
E hvala na ovome, super je

Što se light bleedinga tiče, stvarno nije bed. Je da je jači pri dnu, ali kad ga usporedim s LG W2234S nema se što vidjet.
Mislim da postavke brightnessa i contrasta nemaju nikakve veze s tim, bar ne na LGu stoga mi se čini i više nego odlično.
Jedino se još ne mogu odlučit sviđa li mi se izgled ili ne :/

Eh da kakav je u igrama? Ima li ghostinga i takve stvari? Jesu ti boje oke itd.
velorien je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na